Memeden ayırmak

kestane

Guru
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2008
1.090
9
40
kızlar oğlum 10 aya girmeküzereve ben 14 haftalık hamileyim bebeğim hala emiyor dokor emzirebilirsin dedi ama yavaş yavaş ayırmalıyım diye düşünüyorum karnımçabkçıkıyo oğlumdada erken dönemde çıkmıştı peki nasıl ayırcam memeden bana yardımcı olurmusunuz ne yapmalıyım nasıl kolayca ayırabilirim

Senin oğlanın aylarında kolayca ayrılır bence benim kızım 20 aylık çok zorlanıyorum ancak gündüzü kesebildim ama gece hala emiyor ben limon sürmüşdüm ama bence sen direk emme aralarını uzatarak azalt sütünde azalır ozamansonra gündüzü kes kısa bir süre uykuda emzirmeye devam et komple kes ondan sonra çok itiraz edeceğini sanmam yaşından sonra çok bilinçleniyorlar meme konusunda ve zaman geçdikce kesmek zorlaşıyor

zaten öyle çok emmiyor 1 haftadır geceleri uyanmıyo emmek için sabah kalkınca emiyo acıktığı için gün içinde bazen 1 bazen hiç ama yavaş yavaş ayırmalıyım zaten 6 bay sürekli emdi mama kullanmadım heralde alması gerekeni almıştır şimdiye kadar

arkadaşım benim de 9 aylık kızım var sadece sabahları emiyor 5-1o dakika gun icinde ve gece emmiyor açsa sütümde azsa çok sinirleniyor ağlıyor ek gıda ile besleniyor zaten memeyi öyle sbaha istemese de emmiş olsun diye veriyorum ilk 6 ay sadece anne sütü aldı ama ek gıdalara geçince sütüm çok azaldı mesela son 48 saattir hiç meme vermedim şimdi de vermeye korkuyorum sütüm ekşimişmidir diye öyle sağıp boşaltılacak bi göğsüm de yok ne yapayım şimdi sütten keseyim mi yoksa uzun aralklarla verdigim süt ekşimiş olup bebeğime zarar verir mi ? ( ayrı konu açmak istemedim, tecrübeli anneler düşüncelerinizi bekliyorum )

arkadaşım benim de 9 aylık kızım var sadece sabahları emiyor 5-1o dakika gun icinde ve gece emmiyor açsa sütümde azsa çok sinirleniyor ağlıyor ek gıda ile besleniyor zaten memeyi öyle sbaha istemese de emmiş olsun diye veriyorum ilk 6 ay sadece anne sütü aldı ama ek gıdalara geçince sütüm çok azaldı mesela son 48 saattir hiç meme vermedim şimdi de vermeye korkuyorum sütüm ekşimişmidir diye öyle sağıp boşaltılacak bi göğsüm de yok ne yapayım şimdi sütten keseyim mi yoksa uzun aralklarla verdigim süt ekşimiş olup bebeğime zarar verir mi ? ( ayrı konu açmak istemedim, tecrübeli anneler düşüncelerinizi bekliyorum )

süt ekşirmi ilk kez duydum

ekşidiğini söylüyorlar bana da saçma geliyor ama bebegime tadı kotu bi sut de icirip iyice sogumasindan cekiniyorum :sm_confused:

peki ne kadar sürede ekşiyo acaba ben kızıma sağıp biberonla içiriyorum gece boyunca sağmıyorum sabah sağıyorum ve içiriyorum acaba o sürede ekşir mi?

göğüs içinde süt ekşimez ekşise zaten bebek emmek istemez arkadaşlar

benimde 16 aylık bi kızım var bende ayırmaya çalışıyorum ama çok ağlıyo gündüz oyalıyorum ama gece meme olmazsa uyuyamıyo offffff zor bi durum

göğüs içinde süt ekşimez ekşise zaten bebek emmek istemez arkadaşlar

benimde 16 aylık bi kızım var bende ayırmaya çalışıyorum ama çok ağlıyo gündüz oyalıyorum ama gece meme olmazsa uyuyamıyo offffff zor bi durum

Aynı dertten bende muzdaribim benim kızımda 20 aylık gündüzü hallettim ama geceyi bende halledemedim 15 gündür ona çabalıyorum ama bir yol alamadım henüz

benimde 12 aylık bir kızım var.emmeyi çok seviyor.bende hamileyim.ne zamana kadar emzirebiliriz acaba,nasıl keseceğim bilmiyorum.

benimde 12 aylık bir kızım var.emmeyi çok seviyor.bende hamileyim.ne zamana kadar emzirebiliriz acaba,nasıl keseceğim bilmiyorum.

Kaç aylık hamilesin bilmiyorum ama bence yavaş yavaş kes nasılsa mecburen keseceksin ayı ilerledikce kesmek zor oluyor çünkü bilinçlendikce

ben artık bebeğimi ayırdım çok şükür bugün 3. gecemiz heryolu denemiştim
salça.nar ekşisi,limon tuzu,pul biber,yün
enson ayakkabı boyası sürdüm siyah olunca emmedi pis deyip kaçıyo
gecede sorunum olmadı şimdiye kadar umarım bundan sonrada olmaz

Sevgili kestane, ben de aynı dertten muzdaribim.Oğlum 1 yaşında ben de 14 haftalık hamileyim. Doktora göre fikir değişiyor galiba, benim doktorum da bir an önce kesmemi söyledi. Nasıl yapıcam bilemiyorum memeye de acayip düştü, çok zor. Çünkü sadece emerek uyuyor. Ne ayak tanıyor ne kucak uyurken. 2 kez denedim kesmeyi hastalık vaktine gelince kıyamadım yine beceremedim. Bir kaç gündür denemeye karar vermiştim bu sefer de diş çıkarmaya başladı, üstelik azılar. Devamlı ağlıyor huzursuz bu gidişle doğuma kadar bırakamayacak gibiyim sanki. Oğlumu başka bir uyuma şekline nasıl alıştırırım, yaşayan varsa önerilerinizi bekliyorum ben de. Ayakta, kucakta yada yanına yatarak uyumayan bebeği nasıl uyutabilirim memeyi bırakınca ?

ah canım allah yardımcımz olsun bende hala bırakamadım sanki kesceğimi anlıyo daha çok düşüyo bende gece süt koydum biberona hazırladım 2 gece emdikten sonra aldı bidaha almadı emziği bile reddediyo bazen bugün akşam üstü 7 den beri emzirmiyorum bakalım inşallah kendi bırakır kıyamıyorumda daha çok küçük benimkide memede uyuyo emerken buakşam nassılsa ayağıma aldım kuçu geliyo hav hav geliyo derken hiç ağlamadan uyudu inşalllah bundan sonrada böyle uyur bakalım gece kalkarsa ne yapcam yatmadan 1 kase pirinç unu yiyo bide 8 gibi 1kase mercimek çorbası yedi inşallah uyanmaz zaten çok uyanmıyo gece bakalım bu gece biberonu alcakmı

kızlar allahım sesimi duydu hep diyodum inşallah kendi bırakır emmeyi çünkü çok küçük kıyamıyodum ve perşembe akşam 7 den beri emmiyo oğlum gece yataren sütünü hazırlıyorum gece uyanınca istemiyo kucağımda sallıyorum tekrar uyuyo çok şükür ayırabildim allah sağsalim bebeklerimize kavuşmayı nasip etsin

Ben de aynı dertten muzdaribim. Oğlum sadece emerek uyuyor. Ben de 16 haftalık hamileyim ve artık doktorum kesin bırakmalısın diyor. Başka bi uyuma yöntemi bulabilsem bırakmak belki de o kadar zor olmayacak ama ne ayak ne kucak hiçbiri işe yaramıyor. Benim gibi küçük bebeği varken hamile olan anneler siz de durum nedir? Bi gelişme kaydettiyseniz bizi de haberdar edin. İlginçtir emzirmekten o kadar keyif alırken oğlumu, artık emzirmek çok da zor gelmeye başladı siz de böyle mi hissediyorsunuz. Sanırım 6 ay sonra yeniden başlayacağım için böyle hissediyorum...
Emme dışında uyutmak için başka bir yönteme nasıl alıştırılır bilen varsa yardım lütfen. Kızımda bu kadar zor olmamıştı ama o bayağıca büyüktü ayırdığımda, oğlum daha 1 yaşında.

Ben de aynı dertten muzdaribim. Oğlum sadece emerek uyuyor. Ben de 16 haftalık hamileyim ve artık doktorum kesin bırakmalısın diyor. Başka bi uyuma yöntemi bulabilsem bırakmak belki de o kadar zor olmayacak ama ne ayak ne kucak hiçbiri işe yaramıyor. Benim gibi küçük bebeği varken hamile olan anneler siz de durum nedir? Bi gelişme kaydettiyseniz bizi de haberdar edin. İlginçtir emzirmekten o kadar keyif alırken oğlumu, artık emzirmek çok da zor gelmeye başladı siz de böyle mi hissediyorsunuz. Sanırım 6 ay sonra yeniden başlayacağım için böyle hissediyorum...
Emme dışında uyutmak için başka bir yönteme nasıl alıştırılır bilen varsa yardım lütfen. Kızımda bu kadar zor olmamıştı ama o bayağıca büyüktü ayırdığımda, oğlum daha 1 yaşında.

canım anlıyorum seni benimoğlumda aynıydı biliyomusun emmeden uyumazdı illa kucağımda dalardı ayakta bile uyumazdı amainanırmısın memeyi bırakınca çocuk sakinleşti ayağıma alınca yada biraz içi geçinceye kadar kucağıma aldığımda hemen kuçu geliyo hav hav geliyodeyince gözlerini kapıyo ve zorla uyuyan çocuk memeyi bırakınca uykuya daha rahat geçtiemmek baya etkiliyomuş çocuğu dokunmuyo diye devam ettim bende ama emerken etkileniyomuş çocuk huzursuz oluyomuş bırakınca anladım benede nasıl olcak diye düşünmebidene en azından benimoğlanda memeyi bırakmaz diyodum amaalıştı bile allah yardımcımız olsun

Bırakabildiğinize çok sevindim canım, darısı bize işallah. Doktorların kabul etmeyip büyüklerin hep söylediği hamile annenin sütü bebeğe yaramaz lafı doğruymuş demek.Sen huzursuzluğu felan geçti diyorsun ya, bir bırakabilsek hayırlısı ile belki benim oğluşumun huysuzlukları azalır işallah. Gece de çok sık kalkıyo zaten, ben dişe veriyordum ama..

Bu arada memeye acı birşeyler sürdün mü hiç bıraktırırken. Bana hep acı ekşi şeyler öneriyorlar. Kendiliğinden mi yoksa böyle bir yöntemle mi oldu. Neredeyse 2 aydır geçmeyen bi alt üst solunum enfeksiyonu geçiriyorum. Amoklavin bile kullandım banamısın demedi. O yüzden emzirmek uyutmanın kolay yolu olunca bırakmaya da korkuyorum. Günlerce uykusuz kalırım da iyice hasta olurum diye. Allah yardımcımız olsun

Bırakabildiğinize çok sevindim canım, darısı bize işallah. Doktorların kabul etmeyip büyüklerin hep söylediği hamile annenin sütü bebeğe yaramaz lafı doğruymuş demek.Sen huzursuzluğu felan geçti diyorsun ya, bir bırakabilsek hayırlısı ile belki benim oğluşumun huysuzlukları azalır işallah. Gece de çok sık kalkıyo zaten, ben dişe veriyordum ama..

Bu arada memeye acı birşeyler sürdün mü hiç bıraktırırken. Bana hep acı ekşi şeyler öneriyorlar. Kendiliğinden mi yoksa böyle bir yöntemle mi oldu. Neredeyse 2 aydır geçmeyen bi alt üst solunum enfeksiyonu geçiriyorum. Amoklavin bile kullandım banamısın demedi. O yüzden emzirmek uyutmanın kolay yolu olunca bırakmaya da korkuyorum. Günlerce uykusuz kalırım da iyice hasta olurum diye. Allah yardımcımız olsun

yok canım hiç bişey yapmadım inşallah kendi bırakır diyodum hep ve ötylede oldu benimkininde hiç niyeti yokttu bırakmaya ama nasıl oldu bende anlamadım emmeden uyutmayı denesen karnı tok olunca belki bu şekilde alışır inanki çok sakinledi en azından uyucağı zaman benim oğlanında dişleri çıkıyo huzursuz olduğu halde uykuya dalıyo hemen allah yardımcın olsun

benim kızım aşırı meme düşkünüydü...
emmeden yatmazdı..
hiç bırakmaz diyordum
ama kendiliğinden bıraktı bende çok şaşırdım...
1 yaşına kadar emzirdim...

X