Memeden ayırmak

İki buçuk gündür meme vermiyorum, başardık sayılır ama malesef uykuya geçiş için hiçbir yolu kabul etmiyor. Uyku saatlerimiz iyice şaştı. Ayakta sallanmaya hiç hiç yanaşmıyor, yanına yatıyorum o da olmuyor. Bir tek çok çok uykusu gelince salıncakta uyuyor. Sizler kesince ne zaman uyku düzenini oturtabildiniz? Zamanla düzelir işallah ama ne şekil uyutacağm şaştım kaldım. Hala bluzlarımı çekiştiririyor bi ümit, nasıl olcak bilmem...
Bir de göğsünüz bırakınca sütten dolgunlaşıp ağrıdı mı. öyle olanlar nasıl yaptınız da süt geri gitti?

canım bizim uykuda problem olmadı eskisi gibi aynı saatlerde uyuyoruz bende bazen kaernım şişmeye başladığı için gün içinde yanına yatarak uyutuyorum hemen uyuyo evet göğğüsler acayip şişiyo ve ağrıyo bir kaç kez sağdım ama azhemen biraz rahatlıcak kadar ve 1 haftadır süt gelmiyo artık ağrıda kalmadı geri çekildi

Şükür bugün 10 gün oldu ayıralı ama bebişim hala yakamla oynuyor, sanırım özlüyor. Çok içim acıyor ama kısmet... Ama hala uyutmakla ilgili acayip zorluk çekiyorum. Ancak çok uykusu gelirse salıncakta başka şekilde de uyumuyor malesef.

Şükür memeden ayırdık da siz elinizdeki bebişlerinizle içinizdeki bebişe alışabildiniz mi? İki bebekle nasıl olacak hala hayal gücümden uzak doğrusu. Senki kaç aylık oldu Kestane ? Sanırım benden önce olacaktı seninki, bizim Mart ortası gibi. Gelecek bebiş 3 numara, sizlerin kaçıncı?

valla canım ben şuan 18.haftalk oldum mart 21 ama sezeryan olcağı için erken alınır belki alıştık yapcak bişey yok allah yardımcımız olsun

kızım 2 yaşında memeden keseli 6 gün oldu çooooook rahatladım darısı başınıza..ben kızıma güzelce anlattım artık abla oldun memede süt bitti artık yok bebekler meme emer dedim yaşında olduğundan anladı ilk gece uyandı istedi vermedim çok ağlasa dayanamaz verirdim ama Allahtan uyudu hemen 1-2 ün bu şekilde oldu artık uyansada istemiyor seviyorum konuşuyorum tekrar uyuyor ama bunun 2 ay kadar öncesinde gündüz meme vermeyi kesmiştim..uykularım geri geldi yorgunluklarım azaldı sütümde çekildi iyice..en güzeli de yakında bebeğimizi babaannesine bırakıp gece eşimle dışarı çıkabileceğiz nihayet...nihayet diyorum çünkü meme olayı yüzünden 2 yıldır asosyal gibi hissediyorduk kendimizi.

arkadaşlar bende yeni doğum yaptım ama arkadaşımız kızı 1.5 yaşına girdi oda memeden ayırıyormuş ayakkabı boyası sürüyormuş glip bakıyor gidiyor emmiyor diyor isterseniz deneyin

Memeden ayıranlara hayırlı olsun diyelim. Ben de 18 haftalık hamileyim ve benim de tahmini doğum tarihim 21 mart, tesadüf. Ben çoğu zaman oğlumla uğraşırken hamile olduğumu bile unutuyorum, gün içinde oğlumdan bayağıca darbe de alıyor ama Allah korur işallah. Allah hepimize kolaylık versin yavrularımıza hayırla kavuştursun işallah.

Memeden ayıranlara hayırlı olsun diyelim. Ben de 18 haftalık hamileyim ve benim de tahmini doğum tarihim 21 mart, tesadüf. Ben çoğu zaman oğlumla uğraşırken hamile olduğumu bile unutuyorum, gün içinde oğlumdan bayağıca darbe de alıyor ama Allah korur işallah. Allah hepimize kolaylık versin yavrularımıza hayırla kavuştursun işallah.

aynıyız senle allah yardımcımız olsun senin hamilelik nasıl geçiyo cinsiyeti öğrendinizmi kaç kilo aldın valla benim oğlanda uyuturken çok tekmeliyo korkuyorum valla allah korusun bebişlerimizi

Ben şu ana kadar 1.5-2 kilo civarı aldım. Nasıl geçiyo ben de anlamıyorum valla, bu 3. hamileliğim ama hiç hamile gibi dinlenemiyorum. Daha önce de dediğim gibi memeyi bırakınca oğlumu uyutmak bir çeşit kabusa döndü malesef. Daha huysuz ve sinirli oldu. Bir yandan kızım ilkokul 3. sınıfta, derslerine destek istiyor ve o da ilgi bekliyor. İkisiyle uğraşmaktan çoğu zaman hamile olduğumu bile unutuyorum. Ama tabiki şükredecek şeyler de var, çok mide bulantısı olmadı, azıcık iştah azdı o da son bir haftadır acayip yerine geldi, karnım doysa gözüm doymuyo, endişeliniyorum biraz, ama onun da kolayı var, oğlumla uğraşmaktan kendime birşey hazırlayıp yemeye de çok imkan olmuyo çoğu zaman. Şükür 3 lü testimiz de güzel çıktı, işallah sağlıkla gelsinler evlatlarımız. Açıkcası yediğime içtiğime ve dinlenmeye pek vaktim olmuyor malesef, napalım Allah sağlık versin. En azından ağır hamilelik sıkıntım yok şükür vermesin de hiç birimize.

Bizimkinin cinsiyeti kızmış, sizinki ne? Dediğin gibi bizim oğlanda acayim tekmeliyor karnımı ve acayip yapıştı bana sürekli kucağımda, Allah bebeklerimizi korusun işallah, engel olamıyorum, zaten de kıyamıyorum, oğluşum da küçük 13 aylık. Dediğin gibi Allah cümlemize kolaylık ve sağlık versin.

Sen kaç kilo aldın, cinsiyetiniz belli mi?

amin canım allah yardımcımız olsun bende 4 kiloalmışım sanırım perşembe kontrolüm var ozaman belliolur heralde sağlıklı olsunlarda cinsiyet okadarda önemli deeğil insan değişik olsun istiyo ama en önemlisi sağlıkşükür benimde hamileliğimsorunlu geçmiyor şimdilik rahatım sadece karnım büyüdüğü için zorlanıyorum oğlandada çok büyüktü heralde bundadaa büyücek oğlum 4760 gr doğdu bakımı kolay oldu gaz pröplemimizde şükür olmadı inşallah bındada rahat gecer

Benim de karnım büyüdüğü için ben de zorlanmaya başlıyorum, en zoru da hiç kucağımdan inmiyor. Neyse Allah başka sıkıntı vermesin napalım. Sanırım senin doğumun benimkinden önce olur yine sezeryanla olursa. Allah'tan bir mani olmazsa eğer ben yine normal doğum yapmak istiyorum işallah. Ama doktorum 2 doğum yakın olduğu için gününden erken gelir diyor hayırlısı artık. Hep birlikte sağlıklı olalım da.
Artık doğum sonrası senden haberleri alırım nasıl bir durum ikiz gibi mi olacaklar diye diyeceğim. Ama sanırım doğum sonrası birkaç ay internete girmek imkansız gibi birşey olur senin için. Hiç doğum sonrası için bi planlama yaptınız mı? Yani çocukları yatırma düzeni açısından. Birbirlerini uyandırmasınlar diye aynı odada yatamıyacaklar ama öteki türlü ikisine de nasıl yetişilecek bilemiyorum. Oğlum çok sık uyanıyor. Bizim 3. olacağı için evde nasıl bir düzen yapacağız diye düşünüp duruyoruz, siz de durumlar nasıl ?

valla canımşimdiden düşünüyorum oğlan odasında yatağında yatcak buarada benimki kız olcakmış kızıda oğlanın beşiği vardı oturma odasındaydı 5 aya kadar orda yatar 5 aydan sonra nasılolur bilemiyorum açıkcası

Benim bebeğim 20 aylik gündüz emmeyi bıraktik gece yi nasıl bıratırcam:KK43: Yardımcı olur musunuz??

X