Makyaj Ürünleri Nil ile makyaja ve kadına dair her şey

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

Nil

KK Kro
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2008
8.822
105
resimli makyaj denemeleri,adım adım makyaj resimleri,teknik bilgiler,ürün yorum,tavsiye ve paylaşımları,çeşitli makyaj resimleri...

Son düzenleme:
göz şekillerine göre makyaj ve ipuçları :

Çıkık Gözler:

Çıkık Gözler için en önemli ayrıntı, göz kapağı daha ön planda ve şiş göründüğü için, göz kapağını geriye çekecek şekilde bir makyaj uygulanması gerektiğidir.

1- Çıkık Göz Makyajında öncelikle göz kapağına koyu renkli mat bir far sürülür.

2- Gölge far göz kapağı üzerinde yoğunlaşır ve soluklaşarak kaşlara doğru çıkar.

3- Göz kapağı kıvrımı koyu bir hat şeklinde belirginleştirilir.

4- Göz kalemi gözün üstüne kalın ve alt bölümde gözün içine sürülür.

5- Çıkık Göz Makyajı: Rimel sadece üst kirpiklere sürülür.

Çukur Gözler:
Çukur gözler göz kapaklarının yapısından dolayı olduğundan daha küçük gözükürler. Bundan dolayı açık renk far kullanılarak Çukur Gözler, çukur özelliğinden kurtarılarak daha belirgin hale getirilir. Ayrıca çıkık olan kaş altlarını da geri plana çekmek gerekir.

1- Çukur Göz Makyajı: Kaş altlarına orta koyu renkte bir far ve göz kapağı üstüne açık, pastel tonlarda astar far sürülür.

2- Kirpik üstleri aydınlık olacak şekilde göz kapağı ile kaş arasına çok koyu olmayan bir farla gölge yapılır.

3- Kalem ve eye-liner gibi uygulamalar sadece göz kapağına ince bir şekilde uygulanır.

4- Göz içine beyaz kalem sürülür.

5- Çukur Göz Makyajı: Rimel üst bölüme yoğun, alt bölüme de daha hafif bir şekilde uygulanır.

Küçük Gözler

Küçük gözler yüzdeki orantıyı bozabileceği için amaç bu küçük gözleri doğru kalem ve far uygulamaları yaparak daha belirgin, iri hale getirmektir.

1- Küçük Göz Makyajı: Göz kapağına açık renkli astar far sürülür ve orta koyulukta mat bir far kullanılarak gölge yapılır.

2- Far göz kuyruğu üstünde yoğunlaşmalıdır.

3- Kirpik üzeri ve kaş altları açık renkli far kullanılarak aydınlık bırakılmalıdır.

4- Beyaz renkli kalem göz içine sürülür.

5- Küçük Göz Makyajı: Alt ve üst kirpikler yoğun bir şekilde boyanır.
Yuvarlak Gözler:

Yuvarlak gözler, yüze şaşkın bir ifade verir. Yuvarlak Göz Makyajı için, gölgelendirme gözün dış kısmında yapılarak, yüze şaşkın bir ifade veren yuvarlak göz yapısı olabildiğince badem göze yaklaştırılır.

1- Yuvarlak Göz Makyajı: Göz kapağına astar far sürülür.

2- Göz çukuru kısmına koyu renk far uygulanır, dışa doğru kaşa paralel uzatılır ve kaş yayına doğru renk olarak arttırılır.

3- Göz kapağı kıvrımı belirginleştirilir.

4- Alt ve üst kirpik diplerine çizilen çizgiler, kuyruk kısmında dışa doğru uzatılmalıdır.

5- Alt ve üst kirpikler dış, uç noktalarda belirginleştirilir.

Düşük Gözler:

Düşük Gözler, kişinin daha yaşlı ve üzgün görünmesine neden olur. Çünkü düşük göz kapakları gözün renkli kısmını örter.. Düşük Gözler için göz kapaklarını daha belirsiz hale getirip, gözü ön plana çıkarıcı işlem yapılmalıdır.

1- Düşük Göz Makyajı: Mat ve koyu renk astar far uygulanır.

2- Orta koyulukta mat bir gölge farla göz pınarından, kaşın orta bölümüne doğru çıkarılır.

3- Far kirpik üstlerinde iyice açılır ve yukarı çıktıkça koyulaşır.

4- Genellikle kalem uygulanmaz ya da çok ince uygulanır.

5- Altta göz ucundan yukarı doğru hafif gölge yapılır.

6- Düşük Göz Makyajı: Sadece üst kirpikler boyanır.

yakın gözler

Yakın Gözler için gözlerden çok gözün kuyruk kısmının dikkat çekmesi gerekmektedir. Yakın Göz Makyajı için kaşlar kontrol edilerek birbirinden uzaklaştırılmalıdır.

1- Yakın Göz Makyajı: Astar far tüm göz kapağına uygulanır, göz iç ucundan ortaya dek açık renk, ortadan dış kısma dek koyu renk boyanır. Sınırları yok etmek için iki renk birbirine yedirilir.

2- Kalem ve eyeliner gözün iç ucundan değil, biraz daha geriden başlanarak sürülür.Gözün dış ucundan dışarı ve yukarı doğru taşırılır.

Uzak Gözler:

Uzak Gözler, karşınızdaki kişi üzerinde genellikel onalrı dinlemediğinzi zilenimi yaratır..
Uzak gözler için makyaj yoğunluğu gözün iç bölümünde yer almalıdır..

1- Uzak Göz Makyajı: Kaşın kuyruk kısmına aydınlatmak amacı ile açık renk far sürülür.

2- Göz kapağı kıvrımı buruna yakın olan bölgede daha belirgin hale getirilir.

3- Kirpik diplerine çekilen çizgi bu bölümde sert hat oluşturmayacak şekilde kalın uygulanır.

4- Astar far uygulandıktan sonra sürülecek gölge far, burun kökünden kaşlara doğru çıkartılır ve bir yay çizilerek göz kapağına inilir. Gözün uç kısımlarında renk açılmalıdır.

hayırlı olsunnnnnna.s.bende sayende makyaj yapmayı öğrenirim:icecream:

adım adım resimli makyaj anlatımı (tutorials)

inanın bunları yapmak ,aşama aşama resimlemek çok güç ve bir o kadar da zahmetli ... çok fazla işe yaradığını,bu anlamda fazlasıyla yol gösterici olduğunu düşündüğüm için sizlerle de paylaşmak istedim ,faydalanın istedim..tutorial çekimleri bana ait değil, ama benimkilerde gelecek bayanssulusmile
ALINTIDIR...
denemeye değer..haydi eller fırçalara...

3317976278_c622b2a4fd.jpg

3317149495_6443e17c91.jpg

3317976346_56b428c0b1.jpg

3317976376_ec576e6fb4.jpg

3317149601_8f80996d11.jpg

3317149641_3170c3e3d8.jpg

3317149621_5133659e14.jpg

3317976450_1cf30c246a.jpg

3317976476_d11fd54589.jpg

you know hoşgeldin canım ,her zaman bekleriz,,topiimiz herkese açıktıra.s.
bu arada resimler yanyana oldu, ama düzelecek kızlar yerimseniben

topiğin hayırlı olsun canım çok beğendim.çok faydalı oldu benim için

ve benim makyajlarımdan birkaç örnek ,naçizaneopuyorumnanaktan
%C5%9Fl.jpg

yy.jpg

lklk.jpg

016+(3).JPG
ye.jpg

devamı gelecek makyajlarım denemelerimin kaydirigubbakcemile5

offf bu son makyajına bittim profesyonel makyaj artisti sandım müthiş olmuş

jöle ve saç köpüğünden eyelıner olur mu ? OLURRRR

evettt, duraline edinmeye gerek yok ...
bildiğiniz herhangi bir jöle veya saç köpüğü hatta saç spreyi ile de aynı işlem yapılabilir...
fırçamızı az miktarda jöle ye yada saç köpüğüne batırıp, (köpüğü sallamanıza gerek yok ) daha sonra da pigmentimize -toz farımıza batırıyoruz ve işlemi göz kapağımıza uyguluyoruz...
alın size renkli eyeliner hatta isterseniz far olarak kullanın ,gün bayu çıkmayan ve topaklayan bir far ne süper değil mi!! ? :KK66:
hemen kuruyor 1 dk bekleyin en fazla, sonrasında isterseniz parmak ucunuzla ovun ,çıkmayacak:)

dipçik not: aynı zamanda saç spreyini makyaj bitimi sonrasında 30 cm mesafeden yüzümüze sıkıyoruz ve çok kısa bir süre bekledikten sonra makyajımız sabitleniyor ve ne akıyor,ne kokuyor ,ne de bulaşıyor :) (ama bunu hassas ciltler ve sorunlu ciltler yapmasın ..bu öneri sadece zor anlar için ayda yılda 1 olabilecek bir durum olmalı ....)

alın size mac studio ve en iyi çakması ,hemde ekonomik :))

''eyyy Allah'ın saç spreyi sen nelere kadirsin''
demekten kendimi alamadığım çok oldu :))

069.JPG

066.JPG

071.JPG

biraz da fantastik açıdan bakalım makyaja ve kendi denemelerimden ...
akvaryum makyajım ve renkli fantastik deneme ,tamamen uydurmasyon :kedi:

115.jpg

akvaryum.jpg

inanmiyorumm su son joleli tarifi hic duymamistim
topigin hayirli olsun cnm cook isime yariyacak seyler ogrendim sayende...
meger ne cahilmisim:KK70:

davete icabet etmek lazım :)
topiğin hayırlı olsun nilim
takipliycem :)

Nilimmmmmmmmmmm Şeniz
topigin hayirli olsun bebisim opuyorumnanaktan
makyajlarina özelliklede makyaj konusundaki gelisimine hayranim:asigim:
keske ilk makyaj denemenide ekleseydinde makyaj yapamam diyenlere umut olsaydin:KK1:
bu arada fantastik ve akvaryum makyajina geberdim:asigim:

Canım topiğin hayırlı olsun ...
Makyajların en süper makyözlere taş çıkartacak cinsten süperler....
Emeğine sağlık....

canim topigin hayirli olsun cok guzel birseye adim attin basarilarinin devamini dilerim.

X