Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi grip aşısı

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

widaco

işte hayat! çağan-ada
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2009
335
2
merhaba arkadaşlar.oglum su an 16 ayını geçti.grip aşısı yaptırmak istıyorum.ama kararsızım.yaptıranlar varsa bilgı alabilrmiyim.kaç doz yapılıyo.ve canını acıtmaya degermı dıe.

bende senin gibi kararsızım canım.benim oğlum da 26 aylık.geçen sene doktorumuz önermişti. yaptırırız derken zamanını geçirmişiz.en geç ekim ayının ortalarına kadar yaptırmak gerekiyomuş.doktorumuza danışcam da yurtdışındaymış şuan :KK43:eğer yaptıran varsa bende bu konuda bilgi almak isterim..

banada doktorumuz tavsiye etti ama çok kararsızım.çevremde yaptıran kişiler var kimine fayda gösterirken kimine ters tepti o sene daha çok hasta oldular.zannedersem bünyeden bünyeye farklılıklar gösterebiliyor.bebeğim 1 yaşında olduğu için açıkcası cesaret edemiyorum.bize yaramaz ve daha çok hasta olursa diye bi yandan iyi gelir belki diyorum bende ne yapacağımı bilmiyorum.benim düşünceme göre bi sene yaptırıp denemek gerekiyor galiba ama ben bu senede yaptıramıcam galiba çünkü daha küçük zaten sık hastalanıyor ters teperse kim bilir ne olur...

benim bebeğim yaklaşık 6 aylık. ben ekimde mutlaka yaptırcam. dr tavsiye etti.bronşit geçirdi oğlum hasta olmaması lazım,yoksa tekrarlarmış.

X