Sperm testi sonucu

Merhaba Hocam;
Eşimin sonuçlarını yorumlarsanız çok sevinirim. Tüp bebk yaptırmayı planlıyoruz. Bende tıbben bişey görünmedi eşimin sonuçlarına iyi diyorlar ama sizde yorumlar mısınız? Teşekkürler.
Spermiyogram
Meteryal Alınış Yeri Hastane
Cinsel Perhiz Süresi 5 gün 2 - 7
Miktar 3 mL >=2
Görünüm Opak Homojen,gri-opak
Viskozite Normal Normal
Likefaksiyon Süresi 15 dk <60
PH 7,5 6,4-8,0
Aglütinasyon Negatif Negatif
Fruktoz 190 mg/dL 120 - 450
Spermatozoid Sayısı 160 milyon/mL >20
Kruger Strict Kriterlerine Göre Morfoloji *
Normal Yapılı 6 > %4
Baş Anomalisi 78
Boyun Anomalisi 12
Kuyruk Anomalisi 4
Motilite (Hareketlilik) *
+4 ileri-hızlı hareketli 62 % > % 25
+3 Yavas hareketli 7 %
+ 2 yerinde hareketli 12 %
+1 Hareketsiz 19 %
+ 4 ve 3 toplamı 69 % > % 50
1. Saat hareketlilik total 81 % > %75
2. Saat hareketlilik total 73 % >%50
Mikroskopi *
Lökosit 0-1
Eritrosit --

merhaba sperm değerleriniz normal kendiliğinden gebelik için de sorun yaratmaz. tüp bebek konusunda arzu ederseniz ben fulya bahcecı tup bebek merkezindeyim yardımcı olmak isterim. sevgiler.

Merhaba Hocam;
Eşimin sonuçlarını yorumlarsanız çok sevinirim. Tüp bebk yaptırmayı planlıyoruz. Bende tıbben bişey görünmedi eşimin sonuçlarına iyi diyorlar ama sizde yorumlar mısınız? Teşekkürler.
Spermiyogram
Meteryal Alınış Yeri Hastane
Cinsel Perhiz Süresi 5 gün 2 - 7
Miktar 3 mL >=2
Görünüm Opak Homojen,gri-opak
Viskozite Normal Normal
Likefaksiyon Süresi 15 dk <60
PH 7,5 6,4-8,0
Aglütinasyon Negatif Negatif
Fruktoz 190 mg/dL 120 - 450
Spermatozoid Sayısı 160 milyon/mL >20
Kruger Strict Kriterlerine Göre Morfoloji *
Normal Yapılı 6 > %4
Baş Anomalisi 78
Boyun Anomalisi 12
Kuyruk Anomalisi 4
Motilite (Hareketlilik) *
+4 ileri-hızlı hareketli 62 % > % 25
+3 Yavas hareketli 7 %
+ 2 yerinde hareketli 12 %
+1 Hareketsiz 19 %
+ 4 ve 3 toplamı 69 % > % 50
1. Saat hareketlilik total 81 % > %75
2. Saat hareketlilik total 73 % >%50
Mikroskopi *
Lökosit 0-1
Eritrosit --

merhaba sperm değerleriniz normal kendiliğinden gebelik için de sorun yaratmaz. tüp bebek konusunda arzu ederseniz ben fulya bahcecı tup bebek merkezindeyim yardımcı olmak isterim. sevgiler.

Merhaba,

Yorumlarınız için teşekkürler. Bende fulya bahçecide Dr. Güvenç Bey e gelmeye başladım. Umarım herşey fulya bahçeci ile daha iyi olur.

iyigünler hacam eşimin sonuçları likevasiyon süresi 20 dk. vizkosite normal volüm 3ml konsantrasyon ml 20 milyon total konsantrasyon 60milyon motilite %15 kategori a (hızlı progresif hareket)%5 kategori b (yavaş progresif hareket)%5 kategori c( progresif olmayan )%5 katprogresif egori d(hareketsiz)%85 normal sperm morfolajisi %1 > 4 kruger ( yıkama sonrasi volüm 0,5ml konsantrasyon 35 milyon progresif hareketlilik kategori a (hızlı progresif hareket)%40 kategori b(yavaş progresif hareket)%20 kategori c(prograsif olmayan )10 bu şonuca göre benim normal yolla hamile kalmam münkünmü yazarsanız sevinirim saygilar

Arkadaşlar uzun uğraşlar sonucunda sükürler olsun ki tüp bebek denememiz tuttu....çok güzel bir duygu rabbim isteyen herkese en kısa zamanda nasip eder inşallah...

Arkadaşlar elimde tüp bebekte kullanılan ilaçlar kaldı ihitacı olanlara uygun fiyata verilecektirrr....

Gonal-f 450ıu/0,75ml 5 kutu

cetrotide 0,25 mg 2 kutu

ihtiyacı olanlar 0539 468 83 33 numaralı telefondan ulaşabilirler...

arkadaşlar sizinle birşey paylaşmak istedim ismim ali bende tüpbebek yöntemiyle gecen hafta bebek sahibi oldum sperm konusunda hareketsizlik yada azlığı konusunda sorun yaşayanlar için bir önerim var ilk sperm testi ve tüp bebek denemisinde sper hareketliligim yüzde 25 di ilkinde tutmadı sonrasında ikinci tüp bebek denemesinde ve kullandıgım bir kür sayesinde yüzde 25 den yüzde 65 çıktı hergün keçi boynuzu sabah akşam kaynatım sonra sogumaya bıraktıkdan sonra bal lla karıştırıp içtim bir ay boyunca bunu mutlaka deneyin derim buğün bu işlemin sonucununda allaha şükür aldımmm bebegimm sağ salim kollarımdaa allah herkesee şifalar bebeğini kucagına almayı nasip etsin

Merhaba doktor bey ben esimin sperm tahlil sonucunu sorucaktm yardimci olursaniz sevinirim.
Cinsel perhiz suresi:4 gun
Hacim:1
Cözunme suresi:22
Vizkozite:normal
Ph:7,5
Yuvarlak hücre:0,1
Aglütinasyon:yok
Konsantrasyon(A+B+C):2,5
Motilite (ilk 60 dakika icinde)(A%+B%):20
A-ileri hareket :0,3
B-yerinde hareket :0,2
C-hareketsiz :2
Toplam :2,5
A-ileri hareket% :12
B-yerinde hareket% :8
C-hareketsiz% :80
Toplam% :100

fsh 1.88 ,Lh 5 12 volüm, 8 ml likefaksiyon 15 dk ,ph normal, sayı 5 ml, total hareket 35 ,baş anatomisi 98 ,boyun antomisi 1, kuyruk anotomisi1, ½34 oranında globozosperm sonucu cevalarmısız

mrblar doktor bey eşimin sonuçları

Cinsel Perhiz Süresi 3 gün 3-4 Gün
space.gif
Volum (Hacim) 1,1 ml. >=1,5 ml
space.gif
Likefaksiyon süresi 30 dk. 15-60 dk
space.gif
Viskozite Normal <2 cm
space.gif
Aglütinasyon - (-)
space.gif
pH 7,5 >=7,2
space.gif
Sperm Sayısı 80 000 000 >=15 mlyn
space.gif
Toplam Sperm Sayısı 88 000 000 >=39 mlyn
space.gif
İleri Hareketli (a+b) %40 >=%32
space.gif
Yerinde Hareketli (c) %25 >=%40
space.gif
Hareketsiz (d) %35 -
space.gif
Toplam İleri Hareketli Sperm Sayısı 35 200 000 -
space.gif
Yuvarlak Hücre Sayısı - <5 mlyn
space.gif
Lökosit Sayısı - <1 mlyn
space.gif
Morfoloji (Kruger testi) %10 >=%4
lütfen sonuçlarimiz nasıl söylermisiniz ilginiz için tşkler

merhabalar sızlere bı sorum olacak . esşim gecenlerde doktora gıttı doktor elle muayene etmıs amalıyata gerek yok demıs. sonra test ıstemıs.amaliyat olman lazım demıs. test sonucu elımızde bırde sıze sormak ıstedık. test sonucumuzda herhangı bı deger yok anlamadık yanı..sadece hacım 5,viskozite normal,ph 8, lokosit kons.<1 yazıyor......
sperm konsantrasyonu who 5th 12-16
top.hareketlılık(pr+np) who 5th 38-42
ileri hareketlılık(pr) who 5th 31-34
normal formlar who5th 3-4
sperm sayısı who 5th 33-46 diger degerlerin karşılığı boş
Düşük konsantrasyonlu sperm analizi
#haretli sperm 3 alanda
#hareketsız sperm 0 alanda
#toplam sperm 3 alanda
#haretli sperm hacmi 1.00 ml
#hareketsiz soperm hacmi 0 ml
#toplam sperm hacmi 1 ml

Manuel morfolojı
%normal formlar who 5th 3-4

vitalite 55-63

bunların dısında herhangı bısayısal deger yok. bizim kafamız cok karıstı ne demek ınt. baktık normal degerlerı gosteren sayılara baktık bizim kinde hiç birsey acık degıl . lütfen yardımcı olun ...acaba dıktor belli baslı degerlerı mı ıstedı ...kafa boyun kısımlarında hıc deger yok bombos.

Merhaba hocam ben birşey sormak istiyorum eşimle çocuk istiyoruz ve eşim semen testi verdi ve test sonucunu aldığımızda sonuçta
Numune mikroskopta incelendi sperm hücreleri görülmedi diyor ama ph viskozite görünüm hepsi normal ama diğer sonuçlarda hiç bir bilgi yok bu neden olabilir eşim daha önce hastalık felan da geçirmedi?? Cevaplarsanız çok sevinirim

sorunuza baska bir bölümde yanıtladım tskler

Merhaba doktor bey esim sperm tahlili yaptirti
Ejekulat miktari 5cc
Renk gri beyaz
Reaksiyon ph 8,0
Viskozite normal
Likefikasyon suresi 30 dk
Spermatozoid sayisi 27 milyon
Total spermatozoid 135 milyon
Hareketli 20
Az hareketli 10
Yerinde hareketli 10
Hareketsiz 60
Doktor bi sorun yok demis dogrumu lutfen cevap verin bana

merhabalar hocam aşağıdaki sperm sonuçlarım nasıldır

HACİM

:2

RENK

:GRİ

GÖRÜNÜŞ

:HOMOJEN

VİSKOZİTE

:NORMAL

PH

:8

LİKEFAKSİYON SÜRESİ

:30

SPERM KONSANTRASYONU

:20 MİLYON

TOPLAM SPERM SAYISI

:40 MİLYON

LÖKOSİT(Adet/Saha)

:2-3

ERİTROSİT(Adet/Saha)

:-

AGLUTİNASYON

:-

MORFOLOJİ (Kruger)

:

Normal morfoloji(%)

:86

Anormal morfoloji(%)

:14

-Baş anomalisi (%)

10

-Boyun anomalisi (%)

2

-Kuyruk anomalisi (%)

2

MOTİLİTE (1 SAAT)

:

-Hızlı hareketli (A) (%)

30

-Yavaş hareketli (B) (%)

10

-Yerinde hareketli (C) (%)

10

-Hareketsiz (D) (%)

50

Merhaba sperm test sonuçlarımı değerlendirir misiniz

Eklentiler

• 79B47ED3-39F6-4D65-B3B3-50F6090AF00A.jpeg
    79B47ED3-39F6-4D65-B3B3-50F6090AF00A.jpeg
    79,5 KB · Görüntüleme: 202
Merhaba sperm test sonuçlarımı değerlendirir misiniz
canım sperm sayınız çok az değil bence iyi, canlı sperm sayısı da iyi fakat sorun yapılarının bozuk olması yani morfoloji yüzde 1, düzgün sperm sayısı az. bu da bebiş olma olasılığını azaltıyor. ameliyat oldunuz mu ? durum ne ?

canım sperm sayınız çok az değil bence iyi, canlı sperm sayısı da iyi fakat sorun yapılarının bozuk olması yani morfoloji yüzde 1, düzgün sperm sayısı az. bu da bebiş olma olasılığını azaltıyor. ameliyat oldunuz mu ? durum ne ?
Test sonucumuzu dün aldık bayram sonrası randevumuz var ozaman belli olacak ameliyat falan olmadık sağolun

Test sonucumuzu dün aldık bayram sonrası randevumuz var ozaman belli olacak ameliyat falan olmadık sağolun
Hakkınızda hayırlısı olsun canım Rabbim evlatlarına kavuştursun inşallah, zor zmanlar

X