normal doğum sonrası vajinadaki değişiklik?

Arkadaşlar lütfen normal doğum yapanlar bu konuda yardımcı olsun aydınlatsınlar bizi sırf bu yüzden bende sezeryan düşünüyorum başka sebebim yok lütfen

doğumdan sonra bende de daralma olmuştu. ben de hamileyken endişelenmiştim "ya çok deforme olursa da problem yaşarsam.." falan diye ama tam aksi oldu. bence sırf bu yüzden sezeryan düşünüyorsanız hiç yatmayın bıçak altına..

bende inş normal istiyorum geçen bu soruyo eşimde bana sordu oluyomu diye :KK60:çok güldüm hee dedim öyle kalcak:KK60:.. tabiki olmuyor kızlar..zaten lohusayken toparlanıyor vücut çocuğun çıktığı gibi kalsa annelerimiz ne olurdu..ikinci üçüncü çocuklar çok kolay doğardı fışşşt diye....sadece rahmimiz de deforme oluyor azda olsa ilk zamanki gibi olmuyor tabi oda içerde ve belli olmaz,bunuda doktordan duydum anneleri sezeryanda hiçbişey olmuyor diye kandırıyorlar halbuki 2sindede rahim deforme oluyor dedi..hatta derya baykalda çıkmıştı bu doktor.....içinizi ferah tutun en sağlıklısı normal doğum ve için normal doğumda daha güzel temizleniyor..inş normal olur hepimizin....:KK59:

bende inş normal istiyorum geçen bu soruyo eşimde bana sordu oluyomu diye :KK60:çok güldüm hee dedim öyle kalcak:KK60:.. tabiki olmuyor kızlar..zaten lohusayken toparlanıyor vücut çocuğun çıktığı gibi kalsa annelerimiz ne olurdu..ikinci üçüncü çocuklar çok kolay doğardı fışşşt diye....sadece rahmimiz de deforme oluyor azda olsa ilk zamanki gibi olmuyor tabi oda içerde ve belli olmaz,bunuda doktordan duydum anneleri sezeryanda hiçbişey olmuyor diye kandırıyorlar halbuki 2sindede rahim deforme oluyor dedi..hatta derya baykalda çıkmıştı bu doktor.....içinizi ferah tutun en sağlıklısı normal doğum ve için normal doğumda daha güzel temizleniyor..inş normal olur hepimizin....:KK59:

yani bu açıdan bakınca bu da doğru. o zaman ikinci üçüncü doğumların çok kolay geçmesi lazım :KK70:
ben de araştırdım biraz hissedilecek kadar genişleme 4. doğumdan sonra falan olabiliyormuş..

Acikcasi hic bir genisleme olmuyor diyen arkadaslarima sasirdim?hic olmamiz yaaaaa vajina girisi dogum esnansinda 10 cm acilmayla 35 cmlik bebek basi cikiyor eskisi gibi olurmu hic?Bu bir kere tibben mumkun degil ben dogum yaptikttan sonra onume gelen herkeze sordum internetten arastirdim bir Allahin kulu eskisi gibi olur demedi Normal doğum vajinada genişlemeye neden olur mu? - UZMANTV bu verdigim adresten zaten yeterli bilgiyi doktor veriyor izle bence

Acikcasi hic bir genisleme olmuyor diyen arkadaslarima sasirdim?hic olmamiz yaaaaa vajina girisi dogum esnansinda 10 cm acilmayla 35 cmlik bebek basi cikiyor eskisi gibi olurmu hic?Bu bir kere tibben mumkun degil ben dogum yaptikttan sonra onume gelen herkeze sordum internetten arastirdim bir Allahin kulu eskisi gibi olur demedi Normal doğum vajinada genişlemeye neden olur mu? - UZMANTV bu verdigim adresten zaten yeterli bilgiyi doktor veriyor izle bence

ne yani orası 10 cm falan kalıyormu öyle...yok öyle bişey .. tabiki deforme olur ama doğumdaki gibi kalmaz..neden o zaman bazılarının 2 ci 3 cü doğumları daha zor oluyor daha kolay olması gerekmezmi?:44:doktorda zaten 9 buçuk santimlik8 çapının ) bir bebek başı çıktığını 4 doğumdan sonra cinsel yaşamda bozukluk olacağını söylüyor tabiki anne olmadan önceki gibi sıfıra sıfır olmaz ama 10 cm de açık kalmıyor iyi dinleyin doktoru..normal doğumda değil sezeryanda bile bu etki oluyormuş..normal doğum en sağlıklısı,bebek içinde anne içinde..eğer aşırı kilo yoksa annede ve bebekte....inş ameliyatsız alırız bebeklerimizi kucağımıza...

Son düzenleme:

Doctorun veya baskasinin soyledikleri benim icin onemli degil ben kendim yasadim ve gordum,baska sozede gerek yok..:21:
1. dogumunu 6 yil once yapmis ve ikinciyi 1,5 ay sonra yapacak birisi olaraktan konusuyorum...

ne yani orası 10 cm falan kalıyormu öyle...yok öyle bişey .. tabiki deforme olur ama doğumdaki gibi kalmaz..neden o zaman bazılarının 2 ci 3 cü doğumları daha zor oluyor daha kolay olması gerekmezmi?:44:doktorda zaten 9 buçuk santimlik8 çapının ) bir bebek başı çıktığını 4 doğumdan sonra cinsel yaşamda bozukluk olacağını söylüyor tabiki anne olmadan önceki gibi sıfıra sıfır olmaz ama 10 cm de açık kalmıyor iyi dinleyin doktoru..normal doğumda değil sezeryanda bile bu etki oluyormuş..normal doğum en sağlıklısı,bebek içinde anne içinde..eğer aşırı kilo yoksa annede ve bebekte....inş ameliyatsız alırız bebeklerimizi kucağımıza...

Dusununsene cocugun kafasi kadar kaliyormus orasi:KK60::KK60::KK60::KK60::KK52:

ne yani orası 10 cm falan kalıyormu öyle...yok öyle bişey .. Tabiki deforme olur ama doğumdaki gibi kalmaz..neden o zaman bazılarının 2 ci 3 cü doğumları daha zor oluyor daha kolay olması gerekmezmi?:44:doktorda zaten 9 buçuk santimlik8 çapının ) bir bebek başı çıktığını 4 doğumdan sonra cinsel yaşamda bozukluk olacağını söylüyor tabiki anne olmadan önceki gibi sıfıra sıfır olmaz ama 10 cm de açık kalmıyor iyi dinleyin doktoru..normal doğumda değil sezeryanda bile bu etki oluyormuş..normal doğum en sağlıklısı,bebek içinde anne içinde..eğer aşırı kilo yoksa annede ve bebekte....inş ameliyatsız alırız bebeklerimizi kucağımıza...

doktorun değil bire bir yaşayan insana sorsanız daha mantıklı.....çok saçmalamıssınız ne alakası var ...sezeryanlı bi insanda asla böle şeyler olmazzz................valla halen kız gibiyim ve sezeryanlıyım................

Arkadaş doğumdaki gibi kalıyor dememiş zaten eskisi gibi olmuyor demiş ki ben de öyle olduğunu düşünüyorum. Eskisinden daha iyi diyenlerin ise abarttığını düşünüyorum .. Normal doğum her yönüyle daha sağlıklı olsa da vajen deformasyonu konusunda artısı olduğunu düşünmüyorum. Üstelik normal doğumda bahsedilen darlık dikişlerle sağlanıyorsa sırf dikişli olduğu için önerilmeyen sezaryenle doğumun eksisi ne oluyor bu durumda?

Son düzenleme:

Bak ne güzel araştırmışsın 10 cm delikten 35 cm çıkıyo ha vayyy sen şunu da araştırdın mı bilge kardeşim bebeklerin kafa tası 4 parçadan oluşuyor o senin 10 cm yerden geçmek için bu 4 parça birbirinin üstüne geçiyor. Hani doğunca yumuşak dokunulmaz denilir hani. Sen 10 cm yerden 35 cm i çıkar canım.

canım bende normal yaptım benimde korkularım vardı vajina konusunda ama inan hiç bi değişiklik olmadı hatta 3 4 ilişkide bile canım acıdı ilk zamankiler gibi:KK53::KK36:

Normal doğum yapanlara hep özenmişimdir. İçimde bir ukde... Yapamadım sağlık sorunları sebebiyle. Fakat tek bildiğim normal ve de doğal olan bu doğumu Rabbim biz kadınlara bahşederken öyle mükemmel bahşetmiştir ki, genişlemesi hep öyle kalması gibi bir durum olamaz zannımca. Vajen genişleyebiliyorsa, toparlanabilir de değil mi? Esnek bi irgandan bahsediyoruz. Esnek birşey eski haline de dönebilir. Mesela siz bir lastiği iyice gerin. Büyültün. Sonra bırakın. Yine eski halini alır. Bence sırf bunun için sezaryen düşünen varsa hata eder. Sezaryen ameliyat resmen arkadaşlar.

saglikli kadınlarda bir sorun olmaz, normal kan dolaşımı olan sporunu yapan, en azından kegel egzersizini yapan ,
Yaradan kadınları hayat veren olarak yaratmış, dogurduktan sonra işe yaramayan vajina olarak degil.
Rabbim kusursuz yaratıyor,
40gün lohusalıkta birşeyler kalmış olabilir geniş hissedilebilir, agrı olur sizi olur, daha sonra toparlanır,
o dönemde agır kaldırmamak ta çok önemlidir. rahim aşagı iniyor bir süre sonra hatta vajinadan çıkabiliyor rahimin kafası,
kadınlar kadın gibi davranmalı, erkek gibi her agırlıgı kaldırmamalı ayrıca Rabbin yarattigi mükemmelliye, lütufa inanmalı.
sevgiler.

doktorun değil bire bir yaşayan insana sorsanız daha mantıklı.....çok saçmalamıssınız ne alakası var ...sezeryanlı bi insanda asla böle şeyler olmazzz................valla halen kız gibiyim ve sezeryanlıyım................

Adı üstünde normal dogum,
Normal olanı o,
eger herhangi engel yoksa normal dogum yapılması gerekiyor.
siz kız gibisiniz belki ama çocuk için hiç saglıklı degil sezeryan, çünkü adı üstünde Normal dogum yapılabilecek delik yaratmış Yaradan.
Rahim daha fazla deforme olur sezaryende çünkü oraya mekanik bir etki oluor kesiliyor dikiliyor,
Normal dogum esnasında rahim deforme olmaz, diger arkadaşımız yanlış biliyor, ne zaman olur lohusalılk döneminde ve yahut normalde kadının kaldırması gerekmeyen agırlık kaldırılırsa,
ayrıca elastiklik dogumla sezaryenle normallede olan birşey degildir, hem genetiktir, hemde elastanın cilde etkisidir, kasların ne kadar çalıştıgıdır.
sevgiler.

Bak ne güzel araştırmışsın 10 cm delikten 35 cm çıkıyo ha vayyy sen şunu da araştırdın mı bilge kardeşim bebeklerin kafa tası 4 parçadan oluşuyor o senin 10 cm yerden geçmek için bu 4 parça birbirinin üstüne geçiyor. Hani doğunca yumuşak dokunulmaz denilir hani. Sen 10 cm yerden 35 cm i çıkar canım.
:KK70:

X