Bebek Beslenmesi Nuby Doğal Dokunuş Biberon Kullananlar Yardım

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

rakkun

zeynebime kardeş
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2010
25
0
Merhaba arkadaşlar. Benim 1,5 aylık kızım var. sütüm yetmediği için doğduğundan beri mama yiyor. kaşıkla yedirmeyi denedik ama maalesef istemedi çığlık çığlığa bağırdı. biberon vermek zorunda kaldım bu seferde emmeyi reddetmeye başladı. sağma makinesi aldım doğru dürüst süt çıkmadı. en dolu haliyle göğsümden günde bir kez 60 ml kadar süt çıkıyor. bebeğim dünyaya geldiğinden beri doğru dürüst annesinin göğsünden doyamadı.:KK43: çaresiz bi haldeyim. en son nuby nin %100 silikon anne göğsüne uyarlanmış biberonunu duydum. bebeğim mama yerken memeden soğumasını istemiyorum. süt olmasada emsin belki çoğalır umuduyla. bu biberondan kullananlardan yardım bekliyorum gerçekten işe yarıyormu? boşuna almak istemiyorum biraz pahalı bi biberon. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.:çok üzgünüm:

Merhaba arkadaşlar. Benim 1,5 aylık kızım var. sütüm yetmediği için doğduğundan beri mama yiyor. kaşıkla yedirmeyi denedik ama maalesef istemedi çığlık çığlığa bağırdı. biberon vermek zorunda kaldım bu seferde emmeyi reddetmeye başladı. sağma makinesi aldım doğru dürüst süt çıkmadı. en dolu haliyle göğsümden günde bir kez 60 ml kadar süt çıkıyor. bebeğim dünyaya geldiğinden beri doğru dürüst annesinin göğsünden doyamadı.:KK43: çaresiz bi haldeyim. en son nuby nin %100 silikon anne göğsüne uyarlanmış biberonunu duydum. bebeğim mama yerken memeden soğumasını istemiyorum. süt olmasada emsin belki çoğalır umuduyla. bu biberondan kullananlardan yardım bekliyorum gerçekten işe yarıyormu? boşuna almak istemiyorum biraz pahalı bi biberon. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.:çok üzgünüm:

benim kızım da 52 günlük ve alt çenesi zayıf olduğu için ememedi bu yüzden kan şekeri düştü sarılık oldu 15 gün filan hastanede kaldı ve bende 15 hastanede emzirme eğitimi aldım ama boşa.çünkü bebeğim eve geldi ve elde var sıfır.ne memeyi emebildi ne biberon tutabildi bana kaşıkla yedir dediler o da hep genzine kaçtı türlü biberonlar denedik bu süreçte bebeğim kilo da verdi iki günde 100 gr eksilince artık çaresiz kaldım biberondan ağzına sıkarak yedirmeye başladım benim sütüm vardı ama steresten bitti sayılır benim kzımda artık mamayla besleniyo .ben de chicconun anne göğüs ucuna benzer biberonundan aldım ama onuda tutamadı kızm.seninle dertlerimiz farklı ama mama yediren biriyle dertleşmek istedim herkes emzirme odası ararken ben mama hazırlıcak yer arıyorum bu da çok zoruma gidiyo ama napalım nasip böyleymiş.

Canım öncelikle geçmiş olsun 15 gün hastane hiç kolay değildir eminim. bebeğin prematüre doğdu sanırım çünkü genelde böyle bebeklerin çenesi zayıf oluyor. benim bebeğimde ilk zamanlar kilo verdi. almaya başladığı zamanda çok yetersiz alıyordu. günde 20 gr. kadar. meğer sütüm yetmiyormuş bebek aç kalıyormuş sürekli ağlamasıda ondanmış. biz bunu farkedene kadar ilk 20 gün bebeğim aç kaldı maalesef. sonra mama takviye etmeye başladık.Allah kolaylık versin minicik bebişlere mama vermek insanın içine hiç sinmiyor bazen bu yüzden ağlayasım geliyo. zor oldu ama ben bebeğimi tekrar emmeye alıştırdım. sütüm akşamları iyice azalıyo bende doymadığı zaman (genelde günde 2 defa) emzirdikten sonra 30 ml mamayı kaşıkla veriyorum ama kuzum çok bağırıyo yerken. kaşıkla yemekten nefret ediyo ama mecburum. birde gece yatmadan önce 60 ml biberonla veriyorum yoksa uyumuyo bebişim. genede şükür diyorum daha önce günde 5 defa biberonla mama yiyordu. bazen kendimi sorumlu tutuyorum. göğüslerim yara oldu diye kalkan kullanmıştım meğer bebeğim onunla fazla vakumlayamamış sütü. o yüzden hem aç kalmış hemde benim sütüm azalmış. şimdi normal veriyorum eskisine göre sütüm biraz arttı. Allah bebeklerimize sağlık sıhhat versin bize bağışlasın inş. derdini paylaştığın için teşekkürler..

Bu arada nuby doğal dokunuş biberonundan aldım. fakat bin pişman oldum hiç kullanışlı değil. ilk olarak hiç pratik değil iki ayrı kapağı var ve biberon emziğini oturtmak biraz uğraştırıyor. ama en önemliside çok fazla mama akıtıyor. mamayı çalkalarken her iki kapağın etrafından mama fışkırıyor. sözde sıkılabilen biberonmuş. hele sıkıldığı zaman aralardan tamamen boşalıyor içindeki mamalar. ben iade ettim ürünü haklı olduğumu görünce paramı iade ettiler.almak isteyenlere bilgi olsun diye söylüyorum tabi bu benim fikrim.

Bu arada nuby doğal dokunuş biberonundan aldım. fakat bin pişman oldum hiç kullanışlı değil. ilk olarak hiç pratik değil iki ayrı kapağı var ve biberon emziğini oturtmak biraz uğraştırıyor. ama en önemliside çok fazla mama akıtıyor. mamayı çalkalarken her iki kapağın etrafından mama fışkırıyor. sözde sıkılabilen biberonmuş. hele sıkıldığı zaman aralardan tamamen boşalıyor içindeki mamalar. ben iade ettim ürünü haklı olduğumu görünce paramı iade ettiler.almak isteyenlere bilgi olsun diye söylüyorum tabi bu benim fikrim.

ben 6 aylıktan berıdır o ürünü kullanıyorum.. ürün tamamen sılıkondan oldugu ıcın, kapak kısımlarını tutturan o sert kısma tırnaklar ıyı oturtulmalı, yoksa yasadıgınız sıkıntılar olusuyor.. su an oglum 13 aylık tam 7 aydır aynı bıberonu kullanıyorum, temızlenmesı cok kolay, oldukca da ergonomık, ama ben de kullana kullana ogrendım, o kısımdakı tırnaklara bıberon cok basıt bır sekılde duzgunce oturuyor.. aynı bıberonla 7 aydır devam edıyoruz ve etrafımdakı annelere dayanarak ta soyluyorum.. kullanabılecegınız en guzel bıberon.

bende 2,5 aydır kullanıyorum. başka markalarıda denedim. kızım en çok bunu seviyor. ama hiç bir biberon anne memesinin bırakılmasını engelleyemez bence, bebğin emiceği varsa emer yokso çok zor. benim kızımda hiç emmiyor, ama biberon güzel. ama bahsedilen kısmı iyi oturtmazsan evet akıtıyor..

ben de bu biberonu 20 günlük kızım için aldım, biberon emerken tıkanıyor bunu yavaş akış diye aldım ama bebeğim bu biberondan ememiyor. cok cok bir ses geliyor emerken ben de seviniyorum çekiyor diye bayağı bi zamn geçiyor içindeki hep aynı ml de duruyor. boşuna ağzında çekip duruyor.ben de anlamadım ne yapmak lazım , ya da diğer biberonlarla verirken tıkanmaması için yapabileceğim birşey var mı

ben de bu biberonu 20 günlük kızım için aldım, biberon emerken tıkanıyor bunu yavaş akış diye aldım ama bebeğim bu biberondan ememiyor. cok cok bir ses geliyor emerken ben de seviniyorum çekiyor diye bayağı bi zamn geçiyor içindeki hep aynı ml de duruyor. boşuna ağzında çekip duruyor.ben de anlamadım ne yapmak lazım , ya da diğer biberonlarla verirken tıkanmaması için yapabileceğim birşey var mı

biz hiç böyle bir sorun yaşamadık. yanlız biberonu yeteri kadar ağzının içine sokmazsam böyle bir ses geliyor. biberonun ucu değilde geniş kısmı alt dudağına değicek ve alt dudağı dışarı dönecek şekilde bi dikkat edin bakalım sorun oluyormu??

saol canım bir de öyle deneyelim, bebeğim diğer biberonla tıkanınca çok korkuyorum hatta benim göğsümde bile tıkanıyor ne yapmam gerek tıkanınca ben yan yatırıp hafifçe sırtına vuruyorum.

benim bebeğimde sürekli tıkanıyor emerken, mama yerken hatta bişey yemediği zamanlarda bile sürekli nefessiz kalıyo tıkanıyo neden oluyo anlamadım...

merfhaba arkadaşlar nuby nin biberonundan bahsetmişsiniz benim öğrenmek istediğim
bu biberonun birçok çeşidi var 0+,3+ bunlardan hangisini almam gerek sonuçta bebek doğar doğmaz biberona alıştırmamak için mamada verilse kaşıkla vermeyi tercih ediyorlar ben daha doğum yapmadım inşallah sütüm yeterde biberona gerek kalmaz diye düşünüyorum benim amacım 3 ay sonra işe başladıktan sonra sütümü sağıp bırakmak o yüzden biberon almak istiyorum ilk aylarda biberon gerkli olurmu almam gerekirmi bilmiyorum 0+ ay için 150 ml si var ve bana çok küçük geldi tecrübeli annelerden yardım istiyorum

Kızlar,
Bu biberondan ben de almayı düşünüyorum, yakın zamanda alıp kullanan ve tavsiye eden var mı?Bir de moonsun82 nin de deiği gibi farklı çeşitleri var, hangisini almalıyız?Kulplu olanı da var?Hangisi daha kullanışlıdır?

nuby doğal dokunuşla oğlum 3 aylıkken beni emmeyi reddedince başladım.çok şükür ki 6,5 aya kadar devam edebildik.biberon evet çok kullanışlı.3+ var sadece.ama kaşığını kullanmayı beceremedim.eğik durumda sürekli akıyo.e bebeğe yutması için kısa bir süre vermek gerekiyor.o süreyi verirkende biberonu biraz havaya kaldırman gerekiyor.e kaldırıncada delikten mamalar sağa ve sola akıyor gidiyor.mama dediğim gece kaşık maması ama.formül mama değil.genel olaral memnunum.temizlği kolay.haaa annemler kullanmakta zorluk çekiyo .o iki tırnak varya tık.. tık... onları göremiyolar.göremedikleri gibide sanki konserve kapağı sıkar gibi sıktıkça sıkıyolar.e onlar sıkıncada alltaki boyun ister istemez yerinden oynuyo..

selam bence iade etmekte acele etmişsin. ben 1,5 sene kullandım çok memnun kaldım. silikon bölümle halka kısmı birbirine oturtulduktan sonra her zaman çıkarmana da gerek kalmazdı. bir de ürünle iligili firmayı da arayabilirsin. oradan da nasıl takıldığı ile ilgili bilgi veriyorlar.

kızım 9aylık,doğduğundan ebri kullanıyorum,bahsedilen sorunların hiçbirini yaşamadım,çok akıyorsa yavaş akışlı emziği kullanın.kızım sadece uyurken biberon alıyor,ona rağmen öyle genzine kaçma gibi bir sorun olmuyor.ben çok ama çok memnunum.
kızım doğduğunda emmedi,sonra bu biberona alıştıktan sonra beni emmeye başladı,ben çok memnunum.

biz hiç böyle bir sorun yaşamadık. yanlız biberonu yeteri kadar ağzının içine sokmazsam böyle bir ses geliyor. biberonun ucu değilde geniş kısmı alt dudağına değicek ve alt dudağı dışarı dönecek şekilde bi dikkat edin bakalım sorun oluyormu??
Merhaba bu biberonu nereden alabilirim acaba fiyat bilgisi paylaşabilirmisiniz