Hamile olupta okb hastası olan var mı?

eyican78

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2010
56
1
Bu hastalığı bilen bilir. Türkçesi takıntı hastalığı. 6 aylık hamileyim. Hamile kaldığım günden beri çok zor günler geçiriyorum. En sonunda doktora gittim. Antidepresan verdi. 2 hafta kullandım ama bebeşime birşey olacak diye daha da çok arttı rahatsızlık bıraktım. Pasiflore içiyorum. Ama hamile kaldığı günden itibaren ilaç kullanıpta sapasağlam çocukları olanlar var. Sonuçta bu da bir hastalık. Bu rahasızlığı yaşayanlar varsa yaşadıklarımızı paylaşalım istedim.

Canım bende okb hastasıyım ama hamile değilim.Bende ilaç kullanıyordum bıraktım Hamile kalmak istiyorum ama ilacın etkisi daha vardır diye korkuyorum.

maalesef. uzun zaman önce ilaç tedavisi görmüştüm ama bıraktım artık ilaç kullanmıyorum. bir de riskli bi hamilelik dönemi yaşıyorum. bazen gerçekten nefes alamadığımı hissediyorum. beynimde o kadar çok takıntı varki. bebeğim için stressiz bi hamilelik yaşamam lazım. tabi hamileliğin verdiği hassaslıkla bu rahatsızlık birleşince birde riskli hamilelik düşün artık ne yaşadığımı:) beni rahatlatan şey karnımı seyretmek ve bebeğimle konuşmak oluyo. gerçi onun hareketlerinde bile niye böyle yaptı, dün böyle değildi, bugün az mı hareket etti gibi düşüncelerim çok fazla oluyor etraftakileri çıldırtıyorum:KK43: bir de yatmak zorundayım ve evimi temizleyemiyorum, başkasının yaptığı içime sinmiyor ama başka çarem yok. şu hamilelik dönemi geçince belki de bu şekilde yaşamaya alışırım:)

arkadaşlar ben de okb nedeniyle 7 yıl boyunca tedavi gördüm ara ara ilaçları bırakıp tekrar başlamak zorunda kladım şu an 4 haftalık hamileyim tüp bebekti benimkisi ve transfer tarihinde kestim ilaçları o zamana kadar içtim yani şimdi de takıntıların geri gelmesindden ödüm kopuyor çok zaor ALLAH hepimizin yardımcısı olsun

hamilelikte passiflora içmenin herhangi bir sakıncası yok mu arkadaşlar?

ben içiyorum . hatta antidepresan da içiyorum. Artık mecbur kaldım. Bu şekilde bebeğe daha çok zararım olacaktı. Ama pasiflorenin zararı yok . Birçok doktora danıştım.

X