Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi Yüzünden Hamile Kalamayan Bayanların Listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Allahım isteyen herkese versin, çok teşekkür ederim.
Varikosel vardı ve hareketliliği % 20 lerde idi, doktor önce varikosel ameliyatı yaptı ve sonrasında 3 ay evicap uyguladı ama o 3 ay boyunca çok bi ilerleme olmadı. Sonrasında ben burdan okuduklarımla uyguladıklarımı sıralayım.
-Doktor ikinci 3 ay için promotil verdi biz bir ay kullanıp tekrar sperm testi yaptırıp fark olmadığını görünce kendi kendimize proxeed plus aldık ( doktorumuzun bundan haberi yok ) çünkü ben proxeed daha faydalı olduğunu çok kişiden okumuştum.
-Eşim öncelikle sigara ve alkolü bıraktı. Kalın giyinmek ve sıcak duş almayıda bıraktı. sıcak olumsuz etkiler spermi
- her sabah zeytinyağında beklemiş iki adet incir, proxeed plus, çakşır suyu, keçiboynuzu özü,
- akşamları yemek öncesi yine çakşır, proxeed plus gece yatmadan keçiboynuzu , ceviz,fındık, badem , antep fısıtğı, keçiboynuzu tozu, zerdeçal tozu bunların hespsini toz halinde kestane balı ile karıştırıp yatmadan önce 1 kaşık yedi.
- bi dönem arı sütünü kestane balı ile karıştırıp yedi sabahları
- akşamları kabak çekirdeği bi avuç, ceviz çayın yanında
- hergün bi adet muz
- haftada bi nohut yemeği ve genelde sebze ağırlıklı beslenme.
eşim bunları 3 ay yaptı ve bende ek olrak faydası olur belki diye kendime soğan kürü yaptım 15 gün o ay hamile kaldım
sizin sorun ne bilmiyorum ama sperm azlığı morfoloji ve hareket sorunlarında bunlar çok iyi geliyo
inşallah yardımcı olurum size
bebeğiniz hayırlı olsun, rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin... benim eşiminde ileri hareketi yüzde 20... bu dediklerinizi uyhulamya çalışacağım.

Kızlar hiç birini okuyamadım fakat eşi azospermi olanlar bölümüne bundan 4 yıl önce az yazmadım belki size moral olur diye yazmak istedim eşimden kaynaklı azosprem problemimiz vardı sonra tıkanıklık olduğu anlaşıldı çok çaba verdik 1 yıl sonra olmayınca microteseyle tüp bebek yapacaktık,eşim ameliyat için içeri girdikten 5 dk sonra dışarı çıktı ve haber geldi 1 volumünde 11 nin hücre var diye bize inanılmaz bir mucizeydi anlamamıştık hiç bişey..sonra biz yine de tüp bebek yaptık ve şimdi 2.5 yaşında ikizlerim var..

Merhaba arkadaşlar ben 37 yaşındayım 32 yaşında evlendim ilk olarak ankara cebeci hastanesinde bülent berkere gittim 2 defa aşılama yaptı tutmadı sadece yapılan test rahim içi filmi ve spermiyogram devamında hakan yaralıya gittik karambole tüp bebek yaptı benim tirodim yükselmiş dedim adam yine tüp dedi prof mehmet yılmaza gittim endikronoloji uzmanı bu değerlerle hamilelik olmaz demişti 1 ay sonra kontrole gittiğimde mehmet beye devam dedi artık tedaviye başlayabilirsiniz hakan yaralı hiç bir test yapmadan tamamen baştan sağma bir şekilde hiç bir inceleme yapmadan bizi tedaviye aldı artık bundan sonra ankara tüp bebek merkezinde kubilay vicdana gittim 1 tüp bebek denememde hamile kaldım ancak 11 haftada kalp atışları olmadığı için kurtaj oldum allah kimseye yaşatmasın herşeyin hayırlısı çok zor günlerdi 2yalnız ben pek sevmiyorum kubilay hocayı yalnız hakkını yememek lazım sadece testleri o kadar detaylı yapmıştı genetik kromozomlara baktırdı faktörler pıhtılaşma veya folik asit vs gen faktörleri sonuçta bende pıhtılaşma vardı bu arada başka bir doktor olan op dr serdar oral beye gittim çok farazi bir doktor eşim ile biz nedenini bu dürüst doktordan öğrendik allah yardımcısı olsun benim hamile kalmam için bir neden olmadığını ufak tafek şeylerin olduğunu eğer kalırsam hamileliğim boyuncada yüksek riskli gebeliklerde takip olmam gerektiğini söyledi neden çünkü 1 pıhtılaşma 2 ailemde şeker hastasının olması v.s bunların şükür tedavileri var ama eşimin sperm testi 700 bindi ve sadece 14 bini canlıydı çok düşüktü dengede yaptırmıştık eşim üzüldü ama çok güçlü karakteri olan bir insan bildiğiniz gibi keçiboynuzu bal polen v.s biz tekrar kubilay vicdana gittik 3 tüp bebek denemesi için aralık ayı 2012 tutmadı ve emriyolar 2 günde 4 hücreliydiler ilk yaptırmış olduklarım 8 hücreliydi üzüldük hemde çok sonuçta çok acı veriyor eşim 1 hafta sonra ya acıbadem hastanesinde prof cenk bilene veya kaan aydos hocaya gitmeye karar verdi ve kaan hocadan randevu aldı kaan hoca spermin sayısından ziyade dnasının sağlıklı olması gerektiğini zaten hamileliğinde bu sayade sağlıklı olabileceğini söyledi eşimin sperm dna hasar analizi testi % 2 hasarsız %69 az hasarlı %20,9 orta asarlıydı kaan hoca eşimin durumunun tartışılır olduğunu ama bu ilaçları kullanması gerektiğini söyledi sonuçta biz tedaviye başladık şubat 11 tedaviye başladı klomen endol ve profertil ve en son adetimi 16 nisan da gördüm ve şuan normal yolla hamileyim kaan hoıcadan allah razı olsun gebelik takibim için prof ali ergüne gidiyorum sonuçta tüp bebek merkezine gidecek arkadaşlarım ilk önce iyi bir ürologa gitsin eşiniz sizde iyi bir kadın doğum uzmanına tüp bebek merkezlerinin gözünü para bürümüş geneli öyle yazık bizim 2,5 yılımız gitti 27 milyara para sonuçta paranın bir önemi yok diyoruz ama 10 tl satılan bir klomende tedavi edebiliyor profertil 320 tl aldım yani bunlar kaan hocanın eseri ama herşeyin en önemlisi yüce allahıma çok dua ettim allah herkese versin isteyene benim başımdan geçen bunlar dilerim bebeğimi kucağıma alırım lütfen ilk önce eşiniz ayrı bir ürologa kaan aydosu şiddetle tavsiye ederim sonuçta iyi bir androlog uzman diğeride iyi bir kadın doğum uzmanı eğer tüp bebek yaptırsaydım selman laçine gidecektim allah yardımcımız olsun
Merhaba bend3 Ankarada aşılama icin iyi bir kadın doğum uzmanı araştırıyorum da siz bulabildiniz mi memnun kaldiniz mi acaba yardımcı olur musunuz

X