Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi Yüzünden Hamile Kalamayan Bayanların Listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
kızlar size ne anlatcam aslında herşeyin hayırlısını istemek lazım

eşimin yanında calışan bir kız var o anlattı:
halası 40 yaşında ve bebek sahibi olamamış en son tüp bebek denemişler üçüz tutmuş 2 si yaşamamış teki kalmış ve doğan cocukda down sendromlu imiş ve kadın ben çok istedim buna bakarım demiş testlere cıkmış sorunlu olduğu aldırmamış yeni doğurmuş cocuğu ve şimdide eşiyle sorunları varmış eşi terketmiş zor bir durum bunca yıldan sonra iste iste özürlu bir evlat ver üstüne koca terk et rabbim hakkımızda hayırlısını versin ben özürlü cocuk buyutmenin ne demek olduğunu bilirim cunku özürlü bir kardeşim var hani derler ya delisi olan hergun ölüsu olan bir gun diye aynen öle rabbım göstermesin bence herşeyin hayırlısı

işte bu yüzden her zaman hayırlısını istemek lazım...

insanın çok istediği birşey bazen hakkında hayırlı olmayabiliyor...
bu bebekte olabilir başka birşeyde...
bu yüzden hayırlısını istemek çok önemli...
tabi bebek isterken hayırlı ve sağlıklı evlatlar istemek lazım...

rabbim kimseyi bununla imtahan etmesin...
ve her zaman hakkımızda hayılı neyse o olsun inş...

elfida naptın canım seni merak ettim
belgincim sen nnasıl oldum canım

ben bugun cok yoruldum sabahtan beri ayaktayım misafirim vardı birde sıcak birde adet mahvoldum birde eşimin doğum gunu bugun daha işim bitmedi arkadaşalar ama bugun mahvoldum yarında eşimin halasına gitcem ona daha tatlı yapcam anneeee ağlamak istiyorummmmakannehirakannehirohaoldumsmileohaoldumsmile

nasıl oluyum canım iyi işte bugün sancım olmadı inşallah geçer...bende istiyorum tatlıııı

bilgemmm canım yazmışsın görmemişim benim ağrılarım tam emin değilim ama kabızlıktan inşallah düzelir..

merhaba arkadaşlar
çok mutluyum
sonunda eşim varikosel ameliyatı oldu. mikrocerrahi ile 2 taraflı ameliyat oldu.
şuan hastanedeyiz. yarın sabah cıkacağız. çok başarılı geçti dedi doktorumuz. bakalım insallah rabbım hayırlısıyla bızlerede nasıp eder anne baba olmayı... dualarınızı bekliyorum. nelere dikkat etmemiz gerekiyor ameliyattan sonra. ne yiyip içmesi gerekiyor spermlerin iyileşmesi için?

merhaba arkadaşlar
çok mutluyum
sonunda eşim varikosel ameliyatı oldu. mikrocerrahi ile 2 taraflı ameliyat oldu.
şuan hastanedeyiz. yarın sabah cıkacağız. çok başarılı geçti dedi doktorumuz. bakalım insallah rabbım hayırlısıyla bızlerede nasıp eder anne baba olmayı... dualarınızı bekliyorum. nelere dikkat etmemiz gerekiyor ameliyattan sonra. ne yiyip içmesi gerekiyor spermlerin iyileşmesi için?
geçmiş olsun canıma.s.
ameliyattan sonra bazı dr lar ilaç tedaviside veriyor bazısı hiçbirşey vermiyor...
yemesi içmesi gerekenler hakkında bilgim yok ama spermlere ne iyi geliyorsa onları yapmak lazım herhalde...
inş değerleriniz düzelir canım....

Nevrosky arkadaşımızın en son 28-08-2009 tarihindeki listeye burdan göz atabilirsiniz…
http://www.kadinlarkulubu.com/erkek...-hamis-kalamayan-bayanlarin-listesi-7715.html

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

turkbayragiLıSTEMıZZZZ(Erkek ınfertilitesi)turkbayragi

almira85---???---sayı ve hareket---doğal yoldan---keçiboynuzu-havuç kürü-çinko bulunan sebzeler-klomen-antibiyotik (azitro 3 tane)
ARKAMAHALLE---???---sayı---(2 negatif, 2 yarım tüp bebek denemesi )
arzu0000--- ???--- morfoloji--- doğal yoldan--- keçiboynuzu kürü---
ASOS--???---sayı,hareket ve morfoloji---doğal yoldan---keçiboynuzu kürü,pycnogenol(solgar),zencefil-havlıcan-zerdeçal-darülfülfül-tarçın-karanfil karışımı çayı,ace plus,selenyum ,koç yumurtası,çinko
aşk_meleği---???---Hareket ve Morfoloji(1 sene önce varikosel ameliyatı oldu)---Doğal yoldan---Keç.Boy.Kürü
aysen_34---???---hareket---doğal yoldan---keçi b. kürü,pekmezi,havuç suyu,arı sütü
babybuw--- ???--- morfoloji %1---doğal yoldan (1 aşılama 1 tüp bebek başarısız)
becun---???---Sayı ve Hareket---doğal yoldan---(1 aşılama başarısız)
Belgin---24 eylül---azosperm---doğal yoldan---(1 tese başarısız)---keçiboynuzu kürü,proxsed plus
beyzanur55---???---hareket (eşi 2007 de varikasel ameliyatı oldu)---doğal yoldan---(1. aşılama başarısız)---evicap , keçi boynuzu
butterfly 's'---???---Azosperm---doğal yoldan(1 tüp bebek dış gebelik,1 tüp bebek düşük,3 tüp bebek başarısız)---???
cankiz84---???---???---tüp bebek tedavisinde---???
candycruuz---???---???---doğal yoldan---(1 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü,klomen
Ceylin_naz---???---Sayı,haraket,morfoloji,varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan(1. Tüp bebek başarısız)---Keçi.Boy.Kürü
delimai1--- ???---şiddetli OAT---doğal yoldan--(2.tüp bebek denemesi başarısız)--keçib. kürü, arısütü polen bal karışımı, incir kürü,havuç suyu
dilserserin---???----hareket---doğal yoldan---(3 başarısız aşılama)
ebana---???---azosperm---(7 yaşında oğlu var)
ecrin87---???---varikosel---doğal yoldan
eftalya_35 ---???---hareket varikosel(1eylül ameliyat tarih ---Doğal yoldan---keçiboynuzu kürü, evicap kullanıyor
_eLfiDa_------sayı çok az---doğal yoldan---Klomen- E vitamini - Keçiboynuuz Kürü - Bal-polen-harnup pekmezi-fındık-ceviz karışımı
haletrn------doğal yoldan---sayı ve hareket(24.11.2008 varikosek ameliyatı oldu)
enepInAr---???---sayı---doğal yoldan---???
eRYaSu---???---azo sperm ve klinefelter sendromu---doğal yoldan---entol,trental, proxeed plus,k.boynuzu kürü arı sütü bal polen karışımı
eskisehirli2626---???---hareket ve sayı---doğal yoldan---(3 aşılama başarısız)--- kecıboynuzu kuru arısutu bal polen
esra1989---???---???---(1. aşılama başarısız)---keçiboynuzu k.
fatıma zehra---???---morfoloji---doğal yoldan---Keçiboynuzu pekmezi,bal,ceviz(fatımada da çikolata kisti var,1 aşılama başarısız)
ftsedp---???---(bir aşılama başarısız)
gulce8484---???---sayı ve hareket---doğal yoldan---(1.aşılama başarısız)
Gokkbb--- ???---Sayı,Varikosel(27 Mayıs'ta ameliyat oldu)---Doğal yoldan---Keçi boynuzu,e vitamini,çakşır otu çayı,siyah kuru üzüm
gulem---???---Hareket ve morfoloji---proxeed plus,keçiboynuzu tozu,ısırgan tohumu,bal,polen,arı sütü
HARZEM---???---Azosperm---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek yarım kaldı)---???
hpt_honey---???---sayı,varikosel(ameliyat oldu)---doğal yoldan---(3 aşılama 2 tüp bebek başarısız)
kelebek_1974---???---hareket ve morfoloji (kasım 2009 da eşi ameliyat olmuş)---???
kristina---???---hareket,varikosel---(2 aşılama başarısız)
lalin80---???---sayı,hareket,morfoloji---tüp bebek tedavisinde---
leylmelek---???---Morfoloji---Doğal yoldan---Keçi boynuzu kürü,ace plus selenyum,evicap,zinco-c,coraspinsız)---???
mavimenekse---???---azo spermi---doğal yoldan---(???)---endol, trental,proxeed plus
mavioje---???---varikosel,eşi 2008 aralıkta ameliyat oldu---doğal yoldan---(3 aşılama ve 1 tüp bebek başarısız)---keçiboynuzu arı poleni,fındık,fıstık
melisela------doğal yoldam---???---harnup pekmezi, bal-badem-fındık-ceviz karışımı, bal-tarçın karışımı
melony---???---morfoloji---doğal yoldan---(doğal yoldan 2 düşük 1 de başarısız tüp bebek denemesi)
mız mız---???---canlı hücre yok---doğal yoldan---(doğal yoldan bir düşük)---keçib. kürü ve pekmezi,incir kürü,çinko hapı
minos---???---Sayı---doğal yoldan(3. Aşılama başarısız)---???
Mrs.Gizmo???---Morfoloji---(1 aşılama başarısız,1 tüp bebek denemesi dış gebelik)---Vitamin Takviyesi
nazz81---???---sayı ve morfoloji--- keçiboynuzu kürü pekmezi ve tribulus adında karışım
nerminn.---???---sayı hareket ve morfoloji---klomen l arginine ,evicap,bitkisel kürler,keçiboynuzu kürü,keçiboynuzu pekmezi
nimes---???---sayı ve morfoloji(7 ekim 2009 da eşi ameliyat oldu)---doğal yoldan---
nurcan35---???---varikosel, 2 kere ameliyat olmuş ama pek düzelme yok---tüp bebek tedavisinde
papatyaa10---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan (1Tüp Bebek başarısız,doğal yoldan 1 düşük)---???
parlak87---???---sayı,varikosel---normal yoldan---???
Saklambacc---???---Azosperm---doğal yoldan---(2 tese başarısız,1 microtese başarılı ancak yarım kaldı-Aktardan karışım, Çakşır kökü
samsak---???---azo sperm---doğal yoldan---(1. tüp bebek denemsi yarım kaldı, tese ameliyatında sperm bulunamadı)
semossss---???---sayı az ve hareket hiç yok---doğal yoldan---???
serenalar---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 Aşılama Başarısız)---Gınkgo complex
sevvalzeynep---???---azosperm---doğal yoldan---(3 tüp bebek denemesi başarısız)keçib.kürü,arı sütü
sidelya01---???---Sayı---Ttüp bebek tedavisinde(1. Tüp Bebek Denemesi başarısız)
tuliny---???---Sayı,hareket,morfoloji (Nisan-2008 de varikosel ameliyatı oldu)--doğal yoldan(1 aşılama 1 tüp bebek başarısız ve 1 aşılamada iptal---Larginine,Ace Plus Selenyum,Trental(artık ilaç kullanmıyor)
umudunukaybetme---???---azosperm---(döllenme olmadığı için 1. tüp bebek tedavisi yarım kaldı)---???
UykucuSirine---???---Hareket ve Morfoloji---doğal yoldan---(2 Aşılama,2 tüp bebek başarısız,1 Tüp Bebek karnında öldü)
yeteeeeer---???Sayı ve Hareket---doğal yoldan--- (4 Tüp Bebek başarısız)---Klomen,Padutin,Keçib.Kür.,Aktardan karışım
ZAMBAK 3---???---Sayı ve Hareket---doğal yoldan---(1. aşılama başarısız)---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz,zencefil,havuç suyu,l-arginine,arısütü,polen,bal(şuan sadece bitkisel bir kür kullanıyor)
zehra.tugba---???---???---???---???
zencefill---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(3 Tüp Bebek Denemesi,döllenme olmadığı için yarıda kaldı)---Klomen,evicap,pentox(artık ilaç kullanmıyolar)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

kaydirigubbakcemile5 Sorunları Farklı Dilekleri Aynı ; Kalpleri Bizle Çarpan Arkadaşlarımız
przyjacieletc0.gif

duygu2008---30-Ekim-2009---arkadaşımız doğal yoldan hamile:teytey:
PinkRose---???
saboli---???

ÖNEMLı OLAYLAR - ANA BAŞLIKLAR (24-09-2010 cuma)
:hooray:Hamişşlerimiz - ASIL LıSTE (Erkek ınfertilitesi) ::hooray:
65.Hamişşimiz---tuna0909---17-eylül-2009-doğal yoldan-Sayı-(1. Aşılama başarısız)
66.hamişşimiz---gelinc---21-eylül-2009---doğal yoldan---(doğal yoldan bir düşüğü var)
67.hamişşimiz---berenboz---27-eylül-2009(bu tarihte 23 haftalıkmış)Sayı ve Hareket---mikroenjeksiyon-ımsı yöntemi---(3 aşılama başarısız)
68.hamişşimiz---casper33---05-ekim-2009---Sayı ve Hareket---tüp bebek yöntemiyle---(2 Aşılama Başarısız)
69.hamişşimiz---seyneb---06-ekim-2009---hareket-(20 ocakta varikosel ameliyatı oldu)---doğal yoldan---(normal yoldan bir düşüyü var)
70.hamişşimiz---melih---07-ekim-2009---Morfoloji---ilk tüp bebek denemesiyle---(2. Aşılama Başarısız,Doğal yoldan bir düşük)---???
71.hamişşimiz---rapunzell_82 -26-ekim-2009--Hareket ve Morf.-- Doğal y.--(3 aşılama başarısız,Doğal y. hamile kalmış ve bebeğin kalbi durmuştu)
72.hamişşimiz---can_iso---29-Ekim-2009---Sayı ve Morfoloji---1. tüp bebek denemesiyle--- Eşi mart ayında varikosel ameliyatı oldu---
73.hamişşimiz---liyadora---15-kasım-2009--Ağır Oligospermi---3. tüpbebek denemesiyle--(1.Tüp Bebek ikizlerini kaybetti,2.Tüp Bebek başarısız)--02-06 2010 tarihinde ikizleri dünyaya geldi
74.hamişşimiz---canzi3445---24-Aralık-2009---Doğal yoldan---sayı hareket ve morfoloji---(doğal yoldan 1 erken doğum)
75.hamişşimiz---surayn ---08-Aralık-2009---tüp bebek tedavisiyle(dondurulmuş)---azo sperm---(1. tüp bebek karnında öldü)
76. hamişşimiz---laluz24z---19-Aralık-2009---doğal yoldan(ilaçsız yumurta takibiyle)---Morfoloji---(Doğal yoldan bir düşük)
77. hamişşimiz---cornelia35---05-Ocak-2009---tüp bebek tedavisi---Morfoloji
78. hamişşimiz---meryem42---04-şubat-2010---tüp bebek tedavisi---sayı---(3 Aşılama başarısız,1 Tüp Bebek Dış gebelik,1 Tüp bebek başarısız)
79. hamişşimiz---bafo---25-şubat-2010---tüp bebek tedavisi---morfoloji ve hareket
80. hamişşimiz---Balsurat---2-mart-2010---sayı ve hareket---doğal yoldan---(1 aşılama başarısız)
81. hamişşimiz---yabangülüm---12-mart-2010---morfoloji---doğal yoldan---(bir aşılama başarısız)
82. hamişşimiz---ozlem82do---16-mart-2010---Hareket---Tüp bebek tedavisi---(2. Aşılama, 1. tüp bebek başarısız)
83.hamişşimiz---aymes---20-mart-2010---sayı ve hareket---tüp bebek tedavisiyle---(1. tüp bebek başarısız
84.hamişşimiz---nergis55---21 mart-2010---morfoloji---tüp bebek tedavisiyle---(3 başarısız aşılama)
85.hamişşimiz---zelal81---23-mart-2010---hareket ve morfoloji---doğal yoldan---2 aşılama başarısız(bu tarihte 16+4 hamile)
86.hamişimiz---vesta---31-mart-2010---sayı ve hareket---tüp bebek(bu tarihte 8 haftalık)
87.hamişşimiz---cerenduru---8-nisan-2010---hareket ve morfoloji---tüp bebek tedavisi
88.hamişimiz---dilem--15-nisan-2010---Morf.,varikosel (dilem de PKO var)---doğal y.--(4 Aşılama ve 7 Tüp Bebek başarısız,tüp bebeğin 2'si düşük)
89.hamişşimiz---bengusu---8 mayıs-2010---varikosel(eşi ameliyat olmuştu)---doğal yoldan---(doğal yoldan 1 düşük)
90. hamişşimiz---aa1---17-mayıs-2010---hareket ve morfoloji---tüp bebek tedavisi---(2 başarısız tüp bebek)
91.hamişşimiz---nimes---17-mayıs-2010---sayı v e morfoloji(7 ekim 2009 da eşi ameliyat oldu)---doğal yoldan
92.hamişşimiz---boncukboncuk---26-mayıs-2010---sayı ve hareket---doğal yoldan---(1 başarısız tüp bebek)
93.hamişşimiz---begum---29-mayıs-2010---tüp bebek tedavisi---sayı ve morfoloji
94.maviumutolsun---hamişimiz---29-mayıs-2010---doğal yoldan---Hareket 24 06-2009 da ameliyat oldu---(1 Aşılama başarısız,doğal yoldan 1 düşük)
95.hamişşimiz---ecemnurr---14-haziran-2010---tüp bebek tedavisi---sayı ve hareket
96.hamişşimiz---esinte---19-haziran---2010---doğal yoldan---sayı-2 kere varikosel ameliyatı oldu---(1 aşılama başarısız)
97.hamişşimiz---eskisehirli2626---20-haziran-2010---doğal yoldan---sayı ve hareket---(3 aşılama başarısız)
98. hamişşimiz---Enikazya---9-temmuz-2010---aşılama tedavisiyle---???---
99.hamişşimiz---Fadik---31-temmuz-2010---doğal yoldan---sayı ve harekat---(doğal yoldan 3 düşük)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Enikazya arkadaşımız aşılama tedavisiyle bebişine kavuştu:teytey:
Fadiği yani benide mucizem doğal yoldan buldu.....darısı bütün arkaaşlara...rabbim yüzünüzü güldürsün...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
:Saruboceq:Tedavide Olanlar :Saruboceq:

sidelya01---tüp bebek tedavisinde(uzun protokol):Saruboceq:

________________________________________________________________________________________________
TOPıĞıMıZE YENı GELEN ARKADAŞLAR OLDU...HEPSıNE HOŞGELDıNıZ DıYORUMa.s.
EĞER BU ARKADAŞLARDAN LıSTEMıZE GıRMEK ıSTEYENLER VARSA BıLGıLERıNı
(Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler) VERıP
BENDE LıSTEYE GıRMEK ıSTıYORUM DıYE BELıRTMELERıNı ıSTıYORUM...

fadik canım benim yeni tarih 22 ekim
canım size söylemeyi unuttum....
adet tarihi verenler çok az...
mesala bu sıra sadece 8 kişinin adet tarihi vardı...
listenin çoğu tarihsiz....
bende o 8 tarihide sildim...
bir süre böyle devam edelim bakalım...

yani kızlar tarih olmasın diyorum...
ama eğer yok tarihsiz olmaz dersenin birşeyler yaparız...

fadikçim o listede bi sürü gelmeyen var
sürekli takip ediyorum bende bence gelmeyenleri silmen daha mantıklı
bi fikir tabiki :kedi:

kızlar nerelerdesiniz yahu geliyorum aymesi yakalayamadım gidiyorum kimsecikler yok.çıkın ortaya tabii herkezde tatil havası var bizim gibi değil tabii...aymese katılıyorum fadiğim canım bende gelmeyenleri listeden çıkarsan olur ama gelenlerinde tarihleri kalsa olmaz mı şeker

canım sen bilirsin senide yormamak lazım malum:ecrin_bebek::CüvCüv:nasıl kolayına geliyorsa öle yap

fadikçim o listede bi sürü gelmeyen var
sürekli takip ediyorum bende bence gelmeyenleri silmen daha mantıklı
bi fikir tabiki :kedi:
canım siteye hiç gelmeyenler evet silinebilir ama bazısıda sitaede aktif ama topiğimize sohbete gelmiyor...
biraz zamana sonra ben hamileyim bende listede vardım derse o zamanda ne olur bilemiyorum...

birde topiğe gelen arkadaşalar çok azaldık zaten...
silmeye kalksam geriyede pek kimse kalmayacak gibi...

olmassa ben arada arştırayımda siteye hiç uğramayanlarda biraz sileyim...

kızlar nerelerdesiniz yahu geliyorum aymesi yakalayamadım gidiyorum kimsecikler yok.çıkın ortaya tabii herkezde tatil havası var bizim gibi değil tabii...aymese katılıyorum fadiğim canım bende gelmeyenleri listeden çıkarsan olur ama gelenlerinde tarihleri kalsa olmaz mı şeker
canım dediğim gibi sadece 8 kişin tarihi vardı...
8 kişide az bir sayı...
bende olmuşken herkes tarihsiz olsun diye düşündüm....
ama yine yazabilirim canım bakalım diğer arkadaşların fikri ne olacak...

canım sen bilirsin senide yormamak lazım malum:ecrin_bebek::CüvCüv:nasıl kolayına geliyorsa öle yap
canım aslında tarih eklemek zor değildi ama şu edit tuşunun olması biraz zorlaştırdı...
ben verilen tarihleri editle ekliyordum, bir karışıklık olmuyordu...
şimdi hemen ekleyemiyorum daha sonrada karışıklık oluyor...
çoğu mesajı bulamıyorum...

slm kızlar a.s. FADİK senin bebek doğacak nerdeyse ben yeni haberini gördüm çok sevindim ALLAHIM kucağına almayı nasip etsin inşallah, benim yazacak pek bişeyim olmadığına yazdıklarınızı okuyup çıkıyodum ama senin haberini yeni gördüm, bizim içinde dua et hamilelerin duası kabul olurmuş, bende salı günü rahim filmi çektircem çok korkuyorum ödüm kopuyo valla ama napalım bebişim olsunda ben razıyım herşeye, kurbandan hemen sonrada eşim tese ameliyatı olacak rabbim inşallah benide isteyen herkeside hamileler kervanına katar inşallah...

slm kızlar a.s. FADİK senin bebek doğacak nerdeyse ben yeni haberini gördüm çok sevindim ALLAHIM kucağına almayı nasip etsin inşallah, benim yazacak pek bişeyim olmadığına yazdıklarınızı okuyup çıkıyodum ama senin haberini yeni gördüm, bizim içinde dua et hamilelerin duası kabul olurmuş, bende salı günü rahim filmi çektircem çok korkuyorum ödüm kopuyo valla ama napalım bebişim olsunda ben razıyım herşeye, kurbandan hemen sonrada eşim tese ameliyatı olacak rabbim inşallah benide isteyen herkeside hamileler kervanına katar inşallah...
sağol canım rabbim hepinizin yüzünü güldürsün...

filim çekilirken rahat olmaya çalış canım...
inş kolay geçer...
allah yardımcınız olsun...

Fadikçim günaydın..
Ben tarihimi söylemişitm ama yeniden söylyeyeim arkdaşım..
Snede yoruluyorsun hamile halinle ama :KK43:(

5 EKim yeni tarihim..
Trental, evicap ve asist kullanıyor eşim.. kürleri bıraktık tatlım

merhaba arkadaşlar
çok mutluyum
Gecmiş olsun Nesrin...
İnşallah düzelir spermler...
Valla eşim varikosel ameliyatı olmadı benim Nesrin..
bilemiyorum o yüzden nelere dikkat etmeli :KK43:(
Hayırlı haberlerini bekşliyoruz inş.
günaydın kızlarrr hayırlı hafta sonları diliyorum herkeze
Günaydın Sİdelya...
Yoktun bayagıdır..
! haftadır falan görüyorum snei anca yazabilidim..
İ

X