Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi Yüzünden Hamile Kalamayan Bayanların Listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Fadikçim günaydın..
Ben tarihimi söylemişitm ama yeniden söylyeyeim arkdaşım..
Snede yoruluyorsun hamile halinle ama :KK43:(

5 EKim yeni tarihim..
Trental, evicap ve asist kullanıyor eşim.. kürleri bıraktık tatlım
evet canım tarihleri şimdilik kaldırdık bakalım ilerde ne olur...
diğer bilgilerini güncellerim inş...

Tamam Fadikçim...
Sen tarihleri tamamen kaldırmışısn..
Yeni okduum.. özür :)
önemli değil şekeropuyorumnanaktan

aaa yeni topkimiz olmuş :lepi:
inşallah bizlere uğurlu gelir
hayırlısıyla bizlerde kavuşuruz bebişlerimize :Saruboceq:

nesrinsavaş eşine geçmiş olsun inşallah ameliyat sizleri bebğinize daha çok yakınlaştırır :Saruboceq:

hepinizi çok öpiyorum herkese hayırlı haftasonları opuyorumnanaktan

merhaba kızlar iyi haftasonları diliyorum sizlere kızlar bugün bi karar aldım tedaviyi kasıma erteliyorum bimiyorum hatamı yapıyorum ama ne yapayım şu ağrıların çaresine bakmalıyım ki tedaviye rahat başlayayım dr ultrason için ekim 27ye verdi günü o yüzden beklemem gerekiyor inşallah hata yapmıyorumdur..

merhaba arkadaşlar
çok mutluyum
sonunda eşim varikosel ameliyatı oldu. Mikrocerrahi ile 2 taraflı ameliyat oldu.
şuan hastanedeyiz. Yarın sabah cıkacağız. çok başarılı geçti dedi doktorumuz. Bakalım insallah rabbım hayırlısıyla bızlerede nasıp eder anne baba olmayı... Dualarınızı bekliyorum. Nelere dikkat etmemiz gerekiyor ameliyattan sonra. Ne yiyip içmesi gerekiyor spermlerin iyileşmesi için?

gçmiş olsun arkadaşım..

merhaba kızlar iyi haftasonları diliyorum sizlere kızlar bugün bi karar aldım tedaviyi kasıma erteliyorum bimiyorum hatamı yapıyorum ama ne yapayım şu ağrıların çaresine bakmalıyım ki tedaviye rahat başlayayım dr ultrason için ekim 27ye verdi günü o yüzden beklemem gerekiyor inşallah hata yapmıyorumdur..
canım bence doğru karar vermişsin..
öncelikle bu rahatsızlığının nedeni araştırılsın daha sonra ne tedavi gerekiyorsa onu yapın...
tüp bebek en sona kalsın canım...
inş önemli birşeyin yoktur ve kısa zamanda atlatırsın...

merhaba arkadaşlar
çok mutluyum
sonunda eşim varikosel ameliyatı oldu. mikrocerrahi ile 2 taraflı ameliyat oldu.
şuan hastanedeyiz. yarın sabah cıkacağız. çok başarılı geçti dedi doktorumuz. bakalım insallah rabbım hayırlısıyla bızlerede nasıp eder anne baba olmayı... dualarınızı bekliyorum. nelere dikkat etmemiz gerekiyor ameliyattan sonra. ne yiyip içmesi gerekiyor spermlerin iyileşmesi için?

Nesriciğim öncellikle geçmiş olsun.. 6 ay kadar önce benim eşimde çift taraflı varikosel amliyatı olmuştu ve sperm sayı ve herektlilikte artış oldu.. Fakat bizde sayı çok düşük olduğundan artış aşılama için yeterli olmadı o yzüden direk tüp bebeğe geçicez..
Fakat varikosel ameliyatı çok basit olmakla beraber çok önemli bir ameliyat.. Genellikle çocuk sahibi olma aşamasında karşımıza çıkar ve fark edilir ama çocuk sahibi olduktan sonra da ilerki yaşlar için önemlidir.. Varikosel 3.ve 4. aşamalrda ağrıya sebep verdiği için çocuk sahibi olmak istemeyen yada çocuğu olan erkeklerin bile olmasında fayda var diyor dr lar...
Eşim ameliyat olduktan ertesi gün sonra taburcu oldu... iLk bir kaç pansuman için hastaneye gitmenizde fayda var.. Daha sonra günde iki kere kendiniz yapabilirsiniz.. Burda en önemli husus 3 ay kendine dikkat etsin eşin.. Yediklerine içtiklerine sigara içiyorsa azalsın .. Çünkü bu önemli aylar ve spermin artış gösterdiği aylar..
Ve kesinlikle ağır kaldırmayacak.. Eşya taşıma gibi.. Günlük yaşantısına devam etmesinde bir sakınca yok..
Geçmiş olsun :)

ejakulat volümü 5,8
sıvılaşma süresi 30 dk.
ml. sperm sayısı 5 400 000
total sperm sayısı 31 320 000
normal hareketli %10
yavaş %30
hareketsiz %60

morfoloji
nomal:%60
anormal:%40

bir yılı aşkın süredir tekrar ilk defa yaptırdık bugün. sayı ve hareket çok düşük ama şu ana kadar aldığımız en güzel sonuç. geçen yıl bir kere 300.000 ve bir kere de 3 milyon çıkmıştı. daha önce doktora gittiğimizi söylemedik eski tahlilleri görmek ister diye.
başka bir tarihte tekrar gelin spermiyogramı tekrarlayalım dedi ve doppler istedi. elle muayenede çok hafif varikosel teşhis etti.
daha önce gittiğimiz doktorlarda varikosel var falat çok az, ameliyat sonucu değiştirmez demişlerdi. bakalım bu ne diyecek. bu kışı böyle ilaç, kür falan geçirmek istiyoruz. çünkü 1 yıldır ilaç falan da kullanmadık. sadece 2-3 aydır zeytinyağında incir bekletip yediyorum. onun dışında birey yapmıyourz. keçiboynuzu alacaktım fakat kurtluydu. bu mevsimde kurtlu olur dedi satıcı ama almadım ben. bunun mevsimi ne zaman arkadaşlar bilen var mı?

bilgemmm canım yazmışsın görmemişim benim ağrılarım tam emin değilim ama kabızlıktan inşallah düzelir..

Canım umarım, eczaneden ilaç alırsan belki yardımcı olabilir.. Biraz tiksinidirici fakat annem küçükken yarım çay bardağı sıvı yağı içiridi bize hiçbişeyimiz kalmazdı!
Çok geçmiş olsn .. Bende bugün rahatım gece yine ateşlendim .. Rahim filminin etkileri .. Salak gibi 19 litre damacını kaldırınca yerine koymak için belim koptu sandım.. Ah annem duymuş neler etti bana .. Hiç canımıza acımıyoruz , çok kızıyorum kendime ..

ejakulat volümü 5,8
sıvılaşma süresi 30 dk.
normal hareketli %10
yavaş %30
hareketsiz %60

morfoloji

bir yılı aşkın süredir tekrar ilk defa yaptırdık bugün. sayı ve hareket çok düşük ama şu ana kadar aldığımız en güzel sonuç. geçen yıl bir kere 300.000 ve bir kere de 3 milyon çıkmıştı. daha önce doktora gittiğimizi söylemedik eski tahlilleri görmek ister diye.
başka bir tarihte tekrar gelin spermiyogramı tekrarlayalım dedi ve doppler istedi. elle muayenede çok hafif varikosel teşhis etti.
daha önce gittiğimiz doktorlarda varikosel var falat çok az, ameliyat sonucu değiştirmez demişlerdi. bakalım bu ne diyecek. bu kışı böyle ilaç, kür falan geçirmek istiyoruz. çünkü 1 yıldır ilaç falan da kullanmadık. sadece 2-3 aydır zeytinyağında incir bekletip yediyorum. onun dışında birey yapmıyourz. keçiboynuzu alacaktım fakat kurtluydu. bu mevsimde kurtlu olur dedi satıcı ama almadım ben. bunun mevsimi ne zaman arkadaşlar bilen var mı?

Canım öncelikle geçmiş olsun.. Varikoselle ilgili biraz önce bir arkadaşım için ufak bir yazı yazdım..
Benim eşimde elle muayene sonusu varikosel teşhisi kondu ve renkli doppler çekildi..
Sana nacizane tavsiyem sayı yükselmese bile olsun.. Yükselmeyecek diye birşey yok sayı yükselmese hareket ve morfoloji değerleri mutlaka değişecektir .. Bu çok önemli .Ayrıca varikoseli ileri yaşlarda ilerlediğinde ağrı şikayetleri başlayacaktır.. Ve varikosel ameliyatı olan erkeklerin cinsel yaşamları ameliyattan önceki yaşamından daha kaliteli.. Bu erkeklere azda olsa güven veriyor.. Yinede sizin bileceğiniz iş .. Çok geçmiş olsun..

Canım öncelikle geçmiş olsun.. Varikoselle ilgili biraz önce bir arkadaşım için ufak bir yazı yazdım..
Benim eşimde elle muayene sonusu varikosel teşhisi kondu ve renkli doppler çekildi..
Sana nacizane tavsiyem sayı yükselmese bile olsun.. Yükselmeyecek diye birşey yok sayı yükselmese hareket ve morfoloji değerleri mutlaka değişecektir .. Bu çok önemli .Ayrıca varikoseli ileri yaşlarda ilerlediğinde ağrı şikayetleri başlayacaktır.. Ve varikosel ameliyatı olan erkeklerin cinsel yaşamları ameliyattan önceki yaşamından daha kaliteli.. Bu erkeklere azda olsa güven veriyor.. Yinede sizin bileceğiniz iş .. Çok geçmiş olsun..

teşekkür ederim canım da daha burada bir kaç gün oldu, biri yazmıştı eşi varikosel ameliyatından sonra azospermi olmuş diye. yani hiç sperm çıkmamaya başlamış. ve yine okudum sayıda azalma olanları da. geçen sene bize bi doktor %30 başarı oaranı vermişti daha fazla veremem çünkü sayınız az olduğu için çok artsa da yine de çok fazla artış olamaz demişti.yine bir tıp fakültesine gitmiştik, orda da varikoselin derecesi çok düşük seviyede olduğu için ameliyat önermemişlerdi. bu kadar hafif derece varikosel bu kadar etkili olamaz, değerlerinizin düşük olması kendiliğinden demişti, hormonları da normal çıkmıştı.
aslında ben de bazen düşünmüyorum değil, eğer bir sorun varsa onu kalıcı olarak çözmek daha iyi olur tabiki. tüp bebekle bebek sahibi olduk diyelim ee bunun 2. bebeği var. ve tüp bebek de her zaman garanti değil ki. bilmiyorum kafam çok karışık. bakalım bu doktor ne diyecek.

teşekkür ederim canım da daha burada bir kaç gün oldu, biri yazmıştı eşi varikosel ameliyatından sonra azospermi olmuş diye. yani hiç sperm çıkmamaya başlamış. ve yine okudum sayıda azalma olanları da. geçen sene bize bi doktor %30 başarı oaranı vermişti daha fazla veremem çünkü sayınız az olduğu için çok artsa da yine de çok fazla artış olamaz demişti.yine bir tıp fakültesine gitmiştik, orda da varikoselin derecesi çok düşük seviyede olduğu için ameliyat önermemişlerdi. bu kadar hafif derece varikosel bu kadar etkili olamaz, değerlerinizin düşük olması kendiliğinden demişti, hormonları da normal çıkmıştı.
aslında ben de bazen düşünmüyorum değil, eğer bir sorun varsa onu kalıcı olarak çözmek daha iyi olur tabiki. tüp bebekle bebek sahibi olduk diyelim ee bunun 2. bebeği var. ve tüp bebek de her zaman garanti değil ki. bilmiyorum kafam çok karışık. bakalım bu doktor ne diyecek.

Evet doktorun tavsiyesini dinlemek lazım.. İlk defa varikoselin spermi azaltacağını duydum.. Demekki benimde bilmedğim şeyler var.. Şimdi böyle söyleyince tabi haklı olarak durup düşünmek lazım.. Kararsızlığını haklı buluyorum bende.. Dediğin gibi bir ürologla görüşmekte fayda var.. Tekrar geçmiş olsun.. Bizde aşılama yapamıyoruz çünkü sperm aşılama için yeterli değil.. O yüzden direk tüp bebeğe geçicez.. Hakkımızda hayırlısı olsun napalım ...

Evet doktorun tavsiyesini dinlemek lazım.. İlk defa varikoselin spermi azaltacağını duydum.. Demekki benimde bilmedğim şeyler var.. Şimdi böyle söyleyince tabi haklı olarak durup düşünmek lazım.. Kararsızlığını haklı buluyorum bende.. Dediğin gibi bir ürologla görüşmekte fayda var.. Tekrar geçmiş olsun.. Bizde aşılama yapamıyoruz çünkü sperm aşılama için yeterli değil.. O yüzden direk tüp bebeğe geçicez.. Hakkımızda hayırlısı olsun napalım ...

sizin sayınız kaç canım?bir de kaç yıllık evlisiniz?ne kadardır bebek istiyorsunuz?

ejakulat volümü 5,8
sıvılaşma süresi 30 dk.
normal hareketli %10
yavaş %30
hareketsiz %60

morfoloji

canım evet değerleriniz yine biraz az ama dediğin gibi şükür geçen seneden baya iyi...
varikosel biraz ilerlemişte olabilir...
bu yüzden bence doppler de çekilsin eşin...

keçi boynuzunun zamanını bilmiyorum ama biz kasım ayında yapmıştık kürü...
yani önümüzdeki aylarda olması lazım....
canım birde ne kadar temiz olusa olsun içlerinden kurtlu çıkabiliyor...
ben aldığımda bir kilodan 3-4 tane kurtlu çıkmıştı yani...

canım evet değerleriniz yine biraz az ama dediğin gibi şükür geçen seneden baya iyi...
varikosel biraz ilerlemişte olabilir...
bu yüzden bence doppler de çekilsin eşin...

keçi boynuzunun zamanını bilmiyorum ama biz kasım ayında yapmıştık kürü...
yani önümüzdeki aylarda olması lazım....
canım birde ne kadar temiz olusa olsun içlerinden kurtlu çıkabiliyor...
ben aldığımda bir kilodan 3-4 tane kurtlu çıkmıştı yani...

sağol canım yorumun için. tekrar gideceğiz canım doppler ve spermiyogramın tekrarı için.
bir kaç aç bekliycem o zaman keçiboynuzu kürü için.
sizin en son kaçtı canım sperm sayınız?hamile kaldığında?yazmıştın ama unuttum.

sağol canım yorumun için. tekrar gideceğiz canım doppler ve spermiyogramın tekrarı için.
bir kaç aç bekliycem o zaman keçiboynuzu kürü için.
sizin en son kaçtı canım sperm sayınız?hamile kaldığında?yazmıştın ama unuttum.
canım bizim sayı 4 milyon
hareketli %66
morfoloji de %5 (krugere göre)

hamile olduğumu öğrenmeden 2 gün önce yaptırmıştık...

canım bence doğru karar vermişsin..
öncelikle bu rahatsızlığının nedeni araştırılsın daha sonra ne tedavi gerekiyorsa onu yapın...
tüp bebek en sona kalsın canım...
inş önemli birşeyin yoktur ve kısa zamanda atlatırsın...
sagol canım inşallah düzelirde bende başlarım tedavime...
Canım umarım, eczaneden ilaç alırsan belki yardımcı olabilir.. Biraz tiksinidirici fakat annem küçükken yarım çay bardağı sıvı yağı içiridi bize hiçbişeyimiz kalmazdı!
Çok geçmiş olsn .. Bende bugün rahatım gece yine ateşlendim .. Rahim filminin etkileri .. Salak gibi 19 litre damacını kaldırınca yerine koymak için belim koptu sandım.. Ah annem duymuş neler etti bana .. Hiç canımıza acımıyoruz , çok kızıyorum kendime ..

sagol canım zaten benim eşim eczanede çalışıyo gereken bütün ilaçları getiriyor ama faydası yok pek evet bende içtim zeytin yağını.niye dikkat etmedin canım kendine olurmu kaldırma bişeyyy

sizin sayınız kaç canım?bir de kaç yıllık evlisiniz?ne kadardır bebek istiyorsunuz?

Canım bizim sayımız 4 milyon .. 3 yıllık evliyiz hatta 4. yıla girdik. Biz 6 ay kadar korunduk kalan kısmında bebek istedik.. Yeni evlenmiştik haliyle biraz toparlanmamız gerekiyordu.. Başlangıç tetkiklerimi Ankara Zekai Tahir'de yaptırdım .. Hsg,ultrason hormon vs.
Fakat tüp bebeğe direk geçiş yapacağımız için eşimle aldığımız kararla Maya Tüp bebek veya Anatolia 'yı düşünüyoruz.. Devlette sıkıntı çok biliyorsun..
:)

sagol canım inşallah düzelirde bende başlarım tedavime...

sagol canım zaten benim eşim eczanede çalışıyo gereken bütün ilaçları getiriyor ama faydası yok pek evet bende içtim zeytin yağını.niye dikkat etmedin canım kendine olurmu kaldırma bişeyyy

Çok haklısın Fadik oldu bi hata işte :KK43:
Bu arada Zekai Tahir devlet hastanesinden bağımızı kopartıyoruz.. Eşimle aldığımız kararla özele geçeceğiz.. Aşılama imkanımız yok sayılar çok düşük .. Eşimde adam akıllı özelde halledelim devlette sıra çok herşey sorun anlayacağın .. Hamileliğinde iyi gidiyordur umarım Fadik.. Senin geldiğin aşamalara gelemedik daha ama başlayacağız yakında..Hayrlısı kader kısmet diyorum ..

Çok haklısın Fadik oldu bi hata işte :KK43:
Bu arada Zekai Tahir devlet hastanesinden bağımızı kopartıyoruz.. Eşimle aldığımız kararla özele geçeceğiz.. Aşılama imkanımız yok sayılar çok düşük .. Eşimde adam akıllı özelde halledelim devlette sıra çok herşey sorun anlayacağın .. Hamileliğinde iyi gidiyordur umarım Fadik.. Senin geldiğin aşamalara gelemedik daha ama başlayacağız yakında..Hayrlısı kader kısmet diyorum ..
canım bağınızı koparmadan önce tüp bebek için rapor almayı deneseniz iyi olur...
herşeyinizi orda yaptırdığınız için kolay olur...
aşılama olmadığı için şimdi onlar sizi direk tüp bebeğe yönlendirecekler....
iyice bir araştırın eğer orda verilen raporla başka yerde tüp bebek yaptırabiliyorsanınz bence rapor alın...
raporun size maddi olarak çok faydası olacaktır...

X