Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi Yüzünden Hamile Kalamayan Bayanların Listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Belki bir kişiye yardımcı olabilirim diye başımdan geçenleri anlatmak istiyorum arkadaşlar. eşimle birbucuk yıldır bebek istiyoduk kadın doğum uzmanına gittik benim ve eşimin testleri yapıldı tek sorun eşimin hareketlilik problemi vardı daha sonra eşim prof. gitti başka bir sorun olmadıgını sadece hareketlilik sorunu oldugunu bize bitkisel ilacverdi tribestan diye 3 ay kullan bu ilacı dedi 3 ay kullandıkdan sonra hala hamile kalmayınca çevreminde tavsiye ettiği doçent doktora gittim tabi bu arada ilaca devam ettik ve ibrahim saraçoğlunun keçiboynuzu kurunu 3 ay yaptık ona ara verdikden sonrada 1 ay kadar da eşim her akşam havuç suyu içti. Ve cok cok dua ettik doçent dr bize aşılama önerdi ve aşılama iğnelerini kullanmaya başladım. Bugün aşılamamı oldum. bizi sasırtan şey en son yaptırdığımız testte 45 milyonken hreketlilik %35 iken bugunku testte 120milyon ve hareketlilik %78 cıktı doktorum aşılama için sayının cok iyi oldugunu herşeyin yolunda oldugunu soyledi. artık sabırsızlıkla sonucu beklıyoruz Rabbim herkesin yüzünü güldürsün inş...

Belki bir kişiye yardımcı olabilirim diye başımdan geçenleri anlatmak istiyorum arkadaşlar. eşimle birbucuk yıldır bebek istiyoduk kadın doğum uzmanına gittik benim ve eşimin testleri yapıldı tek sorun eşimin hareketlilik problemi vardı daha sonra eşim prof. gitti başka bir sorun olmadıgını sadece hareketlilik sorunu oldugunu bize bitkisel ilacverdi tribestan diye 3 ay kullan bu ilacı dedi 3 ay kullandıkdan sonra hala hamile kalmayınca çevreminde tavsiye ettiği doçent doktora gittim tabi bu arada ilaca devam ettik ve ibrahim saraçoğlunun keçiboynuzu kurunu 3 ay yaptık ona ara verdikden sonrada 1 ay kadar da eşim her akşam havuç suyu içti. Ve cok cok dua ettik doçent dr bize aşılama önerdi ve aşılama iğnelerini kullanmaya başladım. Bugün aşılamamı oldum. bizi sasırtan şey en son yaptırdığımız testte 45 milyonken hreketlilik %35 iken bugunku testte 120milyon ve hareketlilik %78 cıktı doktorum aşılama için sayının cok iyi oldugunu herşeyin yolunda oldugunu soyledi. artık sabırsızlıkla sonucu beklıyoruz Rabbim herkesin yüzünü güldürsün inş...

bizde de aynı sorun var.eşim yanımda olmadığı için keçiboynuzu kürünü uygulayamadım.doktorun verdiği ilaçları kullandı eşim.1. aşılamada sayı aynı çıktı artmadı 20 milyon ama hareketlilik çok arttı.ileri hareketli %5ti.yıkama sonrası aşılamada %75 çıktı çok şaşırdık biz de.doktor sayıdan çok hareket çok önemli dedi.ama ilk aşılamamız tutmadı:KK43: şimdi 2.aşılamayı yaptıracağız inşallah bu sefer olumlu sonuçlar alırız.

bizde de aynı sorun var.eşim yanımda olmadığı için keçiboynuzu kürünü uygulayamadım.doktorun verdiği ilaçları kullandı eşim.1. aşılamada sayı aynı çıktı artmadı 20 milyon ama hareketlilik çok arttı.ileri hareketli %5ti.yıkama sonrası aşılamada %75 çıktı çok şaşırdık biz de.doktor sayıdan çok hareket çok önemli dedi.ama ilk aşılamamız tutmadı:KK43: şimdi 2.aşılamayı yaptıracağız inşallah bu sefer olumlu sonuçlar alırız.

biz de aşılama düşünürken 5 haaftalık hamile olduğumu öğrendikkk :)) Allah herkese nasip etsin inşallahhh

Sa.arkadaşlar.9 ekim 2012 günü saat 12.30 sıralarında eşimden telefonla aldığımız bir test sonucu hayatımız yıkıldı.o gece sabaha kadar uyuyamadık.eşim gecenın yarısı yataktan fırlayıp netten araştırmalar yapıyordu bende gizli gizli ağlıyordum.spaerm test sonucunu nettekı olması gereken sonuçlarla karşılaştığımda anladımkı sadece sperm sayısı değil hızı morfolojısı de çok çok kötüydü.ilk önce saf saf hıcbırseyın farkında değilken durumumuzun ne kadar zor oldugunu bılmezken yaşadığımız ılçedekı urolojı doktoruna gıttık ve doktor kağıdı evırıp cevırıp bıze sıın normal yolla cocugunuzun olması cok zor dedi.olmaz demek ıstemedı fakat her halınden bellıydı bu degerlerle olmaz demek ıstedıgı.tıkandık kaldık.varıkosel var ama hafıf derecede amalıyat etkılı olurmu olmazmı bılemeyız dedı.varıkoselın ne oldugunu bılmeden az olmasına sevınmelımıyız yoksa sevınmemelımıyız bılemedım.evde manyak derecesince araştırmalar yaptık.varıkosel nedır ne değildir.değerlerımız ne durumda dıye.yarım yamalak bılgıler le sureklı hıckırıklara boğulduk.sonra ben doktora dedimkı bıze sısızn normal yolla bebeğiniz olmaz aşılamada olmaz dediklerinde zannettımkı tüp bebekte olmaz.ben doktora dedımkı bızım tüp bebekte bebeğimiz olabılırmı?ve bizim süreç başlamış oldu.ertesi gün okula gittim ilk işim bu sıkıntıları 8 sene önce yaşayan bir bayan öğretmen arkadaşla görüşmek oldu fakat hıçkırıklar içinde ayşe hocam bizim bebeğimiz normal yolla olmazmış diye durumumuzu anlattı.çok dirayetli sabırlı bır arkadaştı.bıraz konuştuk rahatlatmaya çalıştı fakat yınede yeterlı gelmedı geceler boyu derslere girmeden tenefuste ağlayıp rahatlayıp derse gırıp ders anlattım.bırde anlattığım dersler normal bır ders değildi onlar benı dahada yaralıyordu.çunku ben bir çocuk gelişimi öğretmeniydim.çocuğun gelişimi,gebelik doğum vs vs.acaba dıyordum derslerı anlatırken bende bır gun bende gebe kalabılecekmıyım.bu spermle yumurtanın bırleşimi bızdede hamılelıgı yaşayabılecekmıyım.bebeklerın gıyımı bebeklerın uyku duzenı derken de acaba bır gun bende bebeğime kıyafet alıp gıydırebılecekmıyım,onu uyutabılecekmıyım,onu emzırebılecekmıyım.hamıleleık çizgisini bende bır gun bu testlerde görebılecekmıyım dıye hep acabalarım olurdu,gözlerım dolardı.tüm okul bendekı bu olumsuz değişikliği fark ettı soranlara hıcbırsey anlatamadım.anlatılmıyor,sorduklarındada gözlerım doluyor ağlıyordum eskı neşem kıpırkıpırlığımın yerını her daım dusunene dusunurkende yureği acıyan bırı almıştı.sonra varıkosel ıcın amelıyata karar verdık tabıkı bu karar anı cok doktorla görüştükten sonra oldu.bız sivastaydık,sivastakı doktorlara gıttık.normal yolla çocugunuz olmaz dediler.her dediklerındede eşim yıkılıyordu tabıkı bende fakat ona daha bır zordu.kayserıye gıttık özelinden,profuna.aynı cumleler.ankaraya,mersine ve konyaya gıttık.genetık testler yapıldı.bu arada bu ameliyatı profamı olsak yoksa araştırmada mı olsak dıye bır gıt gellerde orda yaşadık.proflar 3-4 mılyara yapacaklardı.bırde işin bu yönu var. En son ankarada yınede kafamız karışık bır durumdayken ibnisinada mıkrocerrahı amelıyat olduk23 ekımde 2012 de.kurban bayramında bırkaç gun önceydı.bayramı eşimle evde gecırdık ben ona baktım eşimin ailesi hıcbırseyden haberı yoktu.benım aılem öğrendı mecburıyetten.her arayan akrabaya açıklama yerıne kucuk bır amelyat gecırdı kasıklardan dedık.artık telefonlarada bakmak gelmıyordu ıcımızden bazen arkadaların ve akrabaların tellerıne bakamıyorduk.evlılıkte ıkıncı yılımızdaydık herkes sormaya başladı bebek yokmu dıye.sankı bız istemıyormuyduk zannedıyorlar ne istiyoruz bakalım nasip,rabbim sağlıklı sıhhatlı verır inş.diyorduk.fakat ben yine tenhalarda sürekli ağlıyordum.içim çok acıyordu ve kımseyle paylaşamıyordum.bebek göreyim çim acırdı.bebek kıyafetı göreyım içim acırdı.hamıle göreyim içim acırdı.artık her hamileye aaa hamile derdim.eşim bir gün bana dönerek böyle dedikçe daha çok kötü oluyorum dedi.istem dışı ,hevesle söylenen söz onu çok yaralamıştı.bu durum dahada çok korkutuyor ve benım içimi dahada acıtıyordu.artık eşimlede bazı paylaşımları yapmadım çunku onu çok yaralıyordu.genelde o yokken ağlar o gelince çok iyi görunmeye çalışırdım.fakat yınde başaramazdım.televızyonda reklamlarda arkadaşların cocuklarında heryerde etkılenırdım ve kapatamazdım bu acıyan yönumu.birgün eşim bana,fatma,ben eski neşeli hareketli fatmayı çokkk özledim dedi.yine ağladım.yapacak hıcbırseyım yoktu sankı.artık dedımboyle olmaz araştırmalarım başladı bır yandan bebek olması için kürler ,kim neler yapmışalara baktım,sayfalarca okudum,bır yandan dualar araştırdım.başka türlü hıç rahatlamıyordum.hep olumlu kürleri ve sonuçları eşmle paylaşıp bak bızımde bebeğimiz olacak allahın izniyle sen canını hiç sıkma dedim sürekli.fakat eşim herşeyin suçlusu olarak kendını görüyordu.ve kötü kötü önerilerde bulundu.istersen ayrılalım,senın annelık duygunu ben senden alamam gibi.bunlar benı daha çok uzuyor ve korkutuyordu.birgün oda bende hıçkıra hıçkıra ağladık bu durumdan dolayı.daha neler neler.bu sıtelerde umut dolu sonuçları okur okur tekrar okurdum ki rahatlayayayım.1 yıla yakın bazen saçmalayarak bazen bilinçli çok kür ve ilaç kullandı eşim.kaan aydosla görüştük ankaradan.onun tavsiyelerıne uyduk fakat bazen denıze düşen yılana sarılır mısalı yanlış kürler yada uygulamalar da yaptık.çünkü bir anda şoka girip bilinçli ve sabırlı düşünemedik.sonra eşimde bende manyak gibi nette onu bunu araştırırken konyada bır aktarcıdan kur duyduk.onun başındanda böyle bır durum geçmiş ve bebeği olmuş bu bizi çok umutlandırmıştı.fakat onun kürleride nedendir bilmem bizde,bizim ve aktarcının beklentılerını bır türlü karşılamıyordu.çunku spermın sayısıda hızıda morfolojısıde adamın dediği gibi yükselmedi.hız çok yükselirken sayı çok düşüyordu.ya da tam tersı oluyordu.her test sonuçlarında sayıda hızda ve morfolojıde farklı sonuçlar aldık ama nedenını bır turlu anlamadık.en sonunda hocam sızde spermlerı bırsey engellıyor fakat ne oldugunu bır turlu anlamadık dedi.bu durum sankı bızım durumumuz dahada vahımmış gıbı gösterdi.yine hüsrandı yine husrandı.artık bizim spermler için bir türlü yol alamadık ve alamıcaz dedik.artık kaan hocanın ilaçlarını 6 ay kadar kullanalım dedik.cunku hıc 6 ay kullanmamıstık.bu düşünceler içindeyken 15 gun falan geçmişti.bu arada adetım gecıkmış gıbıydı.gecıkmıs gıbıydı dıyorum cunku oda o ay tam bellı değildi.29 temmuzda adet olmam gerekıyordu ve o gun bıraz leke geldı fakat kahverengı gıbıydı.dedım sanırım stresten tam adet olamadım.bır kaaçgun böylelıkle geçti.artık hamıle olacagımı hıc düşünmüyordum acaba bende rahımde bır problemmı var kist falanmı oluştu demeye başladım ve kadir gecesinın gunduzu nette araştırdımkı eşime dedim bende sanırım problem var cunku ben adette olamadım ama kahverengı leke gelıyor kaç gundur dedım.eşimde hemen oraya buraya bakmaya başladıkı.bır kadınlar kulubunun sayfasında aynı durumu yaşayan bayanlar paylaşımda bulunmuşlar.sonra dedıkı hamıle olabılırsın.uokya dedım.fakat ıstıyordunda hamıle olmayı.fakat o test sonucu husran olma korkusu benı yıyıp bıtırıyordu.sonra neyse dedim sonuç neyse öğrenelım dedım.testi aldım yaptım.bırsey yok tek çizgi.eşime dedimki hayır dedim tek çizgi hamıle değilim dedim.sonra lavobaya elimi yıkamaya gittim testi çöpe atacamkı diğer çizgi hafif belirmiş.eşimi çağırdım.cıldırdık.çizgi hafifti ama vardı.3 ağustos 2013 te kadir gecesinin oldugu günde çok şükürki ben hamileydimmmmmmmmmmm.evet arkadaşlar hikayemiz bu şekilde.ümitsizlik anlarınızda ümit olması dileğiyle yazdım.sizlerinde duasını bekliyorum inş.rabbim sağlıklı sıhhatli hayırlı salih bir evlat olarak bebeğimi kucağıma almayı nasip eder inş.rabbim sizlerinde gönlünün muradını versin inş.allah’a emanet olun.

Canım senin adına çok sevindim. Bizde eşimle aynı şeyleri yaşadık. Yazdıkların hepimize umut oluyor. Sağlıkla çocuğunun kucağına alırsın inşallah. :KK49:

Mrb arkadaşım hayırlı olsun bebeğin. Inşallah Rabbim onu size bağışlasin. bizdede sayı 1.5 milyon hareketli hiç yok
varkosel yok hormonlar iyi ama doktor sebep bulamadı. Acaba biz ne kullanalım bilemedim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

kızlar sonucunuzu çok merak ettim paylaşın lütfen
benim eşimin ileri harekette % 5 çıktı kasımda dr. normal dedi herşey normal peki niye olmuyo klomende kullandım yok..
başka bi dr. gittim ve ileri hareketin az olduğunu söyledi yıkıldım aradan 5 ay geçti en azından bu arada ilaç kullanırdı zaman kaybı hep :KK43:
bize sadece e vitamini verdi ama faydası olmadı aşılama düşünüyorum .. hangi ilacı tavsiye ediyorsunuz.. k.boynuzu kürü yapıyorum bu arada

benim eşimin ileri harekette % 5 çıktı kasımda dr. normal dedi herşey normal peki niye olmuyo klomende kullandım yok..
başka bi dr. gittim ve ileri hareketin az olduğunu söyledi yıkıldım aradan 5 ay geçti en azından bu arada ilaç kullanırdı zaman kaybı hep :KK43:
bize sadece e vitamini verdi ama faydası olmadı aşılama düşünüyorum .. hangi ilacı tavsiye ediyorsunuz.. k.boynuzu kürü yapıyorum bu arada

Cnm bizimde ayniydi ve tup bebege yonlendirdi bizi dr suan sonuc bekliorum bende 4 sene bekledim olmadi

Cok sinir edici. Ponsel zayiflik. Iliwkiye girme sorunu.Qec qec, ayda bir kez iliwki. Bununla bebek olurmu? Tabi sperm sayisi itu.Ama impatend kendisi. Ereksion sorunu var. Kocam beni sinir hastasi yapti.

Herkese merhaba, gecen yil eylul ayinda kaan hocayla tedaviye basladik. Bundan oncesinde 2 tane basarisiz micro tese denememiz vardi. Ilk fish testinde %2 haploıd hucre çıkısı oldu fakat ıkıncı fısh testinde hic haploid hucre cikmadi. Simdi hoca eylul ayinda gelin tup bebek deniyelim diyor. Olmayan seyle neyi deneyecek anlamiyorum. 10 yildir bu konuyla ugrasiyoruz. Haploid hucresi bile olmayip tup bebek deneyen varmi? Lutfen cvp yazin.

Sent from my iPad using Kadınlar Kulübü

arkadaşlar herkese merhaba :KK3: Ben aranıza yeni katıldım. Kendimden kısaca bahsedeyim. 4,5 yıllık evliyim ve ilk yıllarda korunuyorduk. Ancak 1 yıldır korunmuyoruz ve malesef ki hiçbir ilerleme katedemedik. Ben bir problem olduğunu düşünüp doktora gittim ve gerekli tüm testlerimi (gebelik öncesi testleri ve hormon testleri) yaptırdım. Sonuç olarak doktor hiçbir problemimin olmadığını ve çalışmalara devam edebileceğimizi söyledi. Aylardır her adet dönemimde bir umutla büyük bir stresle bekliyorum ve her defasında sonuç yine hüsran. Bu ay eşime de sperm testi yaptırdık ve karşılaştığımız sonuçlar neticesinde çok üzüldük. Normal morfolojisi%2 İleri doğru hareketliliği %7. :KK14: Bende vakit kaybetmeden internetten araştırmalara başladım ve sizlerinde bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm. Bahçeci kliniği hakkından çok olumlu şeyler okudum aranızda bizimki gibi bir durum ile karşılaşıp olumlu sonuçlar alanlar varsa paylaşabilirler mi? Birde keçi boynuzu pekmezinin de etkili olduğunu söylüyorlar kullanan arkadaşlar varsa lütfen benimle paylaşır mısınız? Şimdiden teşekkür ediyorum. Rabbim isteyen herkese hayırlıyısla bebişini kucağına almayı kısmet etsin..

biz de aşılama düşünürken 5 haaftalık hamile olduğumu öğrendikkk :)) Allah herkese nasip etsin inşallahhh

Aaa tatlimm seen hamile misin..hic de soyliyonnn.. Hayirli olsun..tatlim..esin ameliyat olmadi demi ..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

herkese merhaba ben bu forumda yeniyim. 2 yıllık evliyim eşim azosperm. foruma her nekadar üye olmasamda yazılanları takip ettim. sizlere tedavi sürecimzi anlatayım. yardımcı olabilirsem ne mutlu bana. eşimle çok severek evlendik nişanlıyken eşimin azosperm olduğunu tesadüfen bi doktora gitmesiyle öğrendik neyse bu bizim için engel değildi ve evlendik. Bu süreçte bir çok doktora gittik bir çok test yapıldı ve sonuç sıfır. iyi bi üroloj doktoru araştırırken kaan aydos ta karar kıldık. geçen yaz kaan aydosa gittik muayeneden sonra endol ve sudafet önerdi tıkanıklıktan şüphelenerek neyse onuda kullandık bir ay sonra test ve yine sonuç sıfır. sonra emodex gıda takviyesi kullandık bununla beraber merional 75 kullandı eşim. bununla beraber eşime bir sürü bitkisel karışımlar hazırladım bunları eşim sürekli kullandı. bu arada da kaan beyle sürekli mailleştik. eşimin mikrotese olması gerektiğini söyledi çok düşündük kararımızı verdik ve ocak ayındada ankarada çankaya doruk hastanesinde de eşim ameliyatı oldu. eşim ameliyattayken ben tabi kapının önünde sürekli dualar ediyorum neyse ben içeriden spermler genarta mı gidiyor diye bi ses duydum bu hayatımdaki en güzel mutluluktu kaan bey ameliyattan sonra odamıza geldi ve eşimin tekrar ameliyat olmasına bile gerek olmadığını söyledi bir sürü sperm. gerçekten kaan bey çok ilgili bi doktor ben başlangıçta tereddüt etsemde. şimdi tüp bebek için ağustosta genarta gideceğiz hiç bir şekilde umutsuzluğa kapılmayın allah isteyen herkese nasip etsin allah ol derse herşey olur

cnm aşılama tuttu bizim maalesef kimyasal gebelikle sonuçlandı üzmek istemem cnm senı ama haraketlilik düşük dr nasıl normal dedi anlamadım yani bnm eşim tribestan kullandı netde de satışı var eşimin drunu aradım anlattım durumu ilaç fayda etmiş heralde bitkisel bir ilaç kullanın dedı ama ezbere ilaç almak olmaz eşin iyi bir dra gitsin derim bnm dediğim ilacıda sorarsın gittiğinz dr biz kocaelide prof. gitmiştik. cok ıyı bir dr

cnm aşılama tuttu bizim maalesef kimyasal gebelikle sonuçlandı üzmek istemem cnm senı ama haraketlilik düşük dr nasıl normal dedi anlamadım yani bnm eşim tribestan kullandı netde de satışı var eşimin drunu aradım anlattım durumu ilaç fayda etmiş heralde bitkisel bir ilaç kullanın dedı ama ezbere ilaç almak olmaz eşin iyi bir dra gitsin derim bnm dediğim ilacıda sorarsın gittiğinz dr biz kocaelide prof. gitmiştik. cok ıyı bir dr

hayırlısı olsun canım inşallah ilk ayda gebe kalırsınnn
bende geçen cuma yaptırdım aşılama :18:
dr. yıkama sonucu değerlerin çok iyi olduğunu söyledi bakalım:18:

Herkese merhaba, gecen yil eylul ayinda kaan hocayla tedaviye basladik. Bundan oncesinde 2 tane basarisiz micro tese denememiz vardi. Ilk fish testinde %2 haploıd hucre çıkısı oldu fakat ıkıncı fısh testinde hic haploid hucre cikmadi. Simdi hoca eylul ayinda gelin tup bebek deniyelim diyor. Olmayan seyle neyi deneyecek anlamiyorum. 10 yildir bu konuyla ugrasiyoruz. Haploid hucresi bile olmayip tup bebek deneyen varmi? Lutfen cvp yazin.

haploid hücre ilede tüp bebek yapılabiliyor ama tutma olasılığı çok düşük.bizede Kaan hoca aynısını önermişti ben istemedim,mikro tesedede bulunamamıştı.bir daha mikrotese olmasını da kabul etmedik.daha sonra prengly yada ovitrelle kullanmamızı istedi 6 ay kullandık haftada bir tane ve çok şükür biraz sperm çıkışı oldu tüp bebek deniyoruz.

haploid hücre ilede tüp bebek yapılabiliyor ama tutma olasılığı çok düşük.bizede Kaan hoca aynısını önermişti ben istemedim,mikro tesedede bulunamamıştı.bir daha mikrotese olmasını da kabul etmedik.daha sonra prengly yada ovitrelle kullanmamızı istedi 6 ay kullandık haftada bir tane ve çok şükür biraz sperm çıkışı oldu tüp bebek deniyoruz.
Insallah hersey yolunda gider ve kisa zamanda bebeginizi kucaginiza alirsiniz. Guzel haberlerinizi duymayi dort gozle bekliyoruz.

Insallah hersey yolunda gider ve kisa zamanda bebeginizi kucaginiza alirsiniz. Guzel haberlerinizi duymayi dort gozle bekliyoruz.

İnşallah Allah hepimizi bu dertten kurtarır!
iğne ile tedaviyi denediniz mi bilmiyorum ama denemediyseniz mutlaka deneyin,erkek infertilitesinin biçok vakasında işe yarıyor.

İnşallah Allah hepimizi bu dertten kurtarır!
iğne ile tedaviyi denediniz mi bilmiyorum ama denemediyseniz mutlaka deneyin,erkek infertilitesinin biçok vakasında işe yarıyor.

Esim yaklasik 1 yildir pregnly kullaniyor. Faydasi olup olmadigini ekimde gorecegiz. Doktorumuzun yonlendirmesiyle 3. Microtese ameliyatini olup tup bebek deneyecegiz ama pek umutlu da degiliz acikcasi.

Esim yaklasik 1 yildir pregnly kullaniyor. Faydasi olup olmadigini ekimde gorecegiz. Doktorumuzun yonlendirmesiyle 3. Microtese ameliyatini olup tup bebek deneyecegiz ama pek umutlu da degiliz acikcasi.

belki normal çıkış vardır?yıkama çökeltme ile inceleyen bir yerde baktırsanıza ne olmuş.1 yıl baya Bi zaman.belki teseye gerek kalmaz?

Mrb cnm sizin problemimiz tam olarak ne idi? Blz yakın zamanda mikrotese olduk 15 tane soerm bulundu ama kaliteleri düşük olduğu için tüp beneğimiz tutmadı;(. Hangi doktorlar tedavi oluyorsunuz ? Biz Emre beye gidiyoruz sebebimiz testis kaynaklı azosperm ilaç fayda etmez diyor:KK43: çok kötüyüm bir kere daha ameliyat olmalı eşim bulunur mu bulunmaz mı stresi :KK43:

X