Bebek Beslenmesi ek gıdaya geçerken meyve suları

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

zehrakca

DERENİM BAL KIZIM
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2010
64
0
Arkadaşlar ek gıdaya geçerken bebeğe nar suyu ya da portakal suyu verilir mi.asitli oldukları için kafam karıştı.

canim nar suyu duymustum.sanirim hatta bebekler dogarken gaz sancisini mi onlemek icin veriliyordu yoksa yaa boyle dumanli bisiler hatirliyorum.
ama portakal suyunu duymadim.
portakal suyunu ben bile icince midem rahatsizlaniyor bebege nasil veririz?
bebek icin en iyisi yesil elma suyu,havuc suyu,elma,havuc puresi,muz ve s. bu gibi seyler

bencedekatılyorum forumda vardı yeni oğan bebeğe nar suyu damlatınca ağzına gaz yapmıyormuş denemedim unuttum..

ben portakal suyunu 1 yaşından sonra vermiştim.gaz yaptığını biliyorum.o yüzden vermedim.nar suyunu oğlum hiç içmedi sevmedi.elma suyu,şeftali suyu,armut suyu,kavun ve karpuzun suyunu çok içer.

ilk elma ile başlanır..diğer meyveler kaç aylık olduğuna bağlı olarak değişir..5 aylığa portakal verilmez ama 12 aylığa verilir..zaten içeceği miktar da az yeni başladığı için(60cc)mandalina verebilirsin iyice mevsimi geldiğinde..

kızlar benimde bebeğim 3 buçuk aylık bende ek gıdaya baslamak istiyorum ama meyve ve sebzenin püresinimi versem yoksa sularınımı görümcem püresini veriyomuş ama masallah onun bebeği herseyi yiyo benim bebeğim daha mamayı bile yemiyo zor yediriyorum acaba nasıl baslıyım kızlarrr???

kızlar benimde bebeğim 3 buçuk aylık bende ek gıdaya baslamak istiyorum ama meyve ve sebzenin püresinimi versem yoksa sularınımı görümcem püresini veriyomuş ama masallah onun bebeği herseyi yiyo benim bebeğim daha mamayı bile yemiyo zor yediriyorum acaba nasıl baslıyım kızlarrr???

canim,ilk once 4 ayin doldursun hele bekle.
ben daha gecmedim ek gidaya.
bebegim 4 ayini doldurdu,5e gectik.
ilk olarak yesil elmanin suyuyla baslanir.
onu rendeleyip de verebilirsin.
sonra muzu ezip yediriyorsun.
ha bi de hazir 4 aylik bebekler icin yulaf ezmeleri vermen gerek. mesela nestle-den cooook guzelleri var bifidobakterium icerikli.onlari kullana bilirsin.
ama tabiki ilk once doktorunuzla gorusmelisiniz.

canim,ilk once 4 ayin doldursun hele bekle.
ben daha gecmedim ek gidaya.
bebegim 4 ayini doldurdu,5e gectik.
ilk olarak yesil elmanin suyuyla baslanir.
onu rendeleyip de verebilirsin.
sonra muzu ezip yediriyorsun.
ha bi de hazir 4 aylik bebekler icin yulaf ezmeleri vermen gerek. mesela nestle-den cooook guzelleri var bifidobakterium icerikli.onlari kullana bilirsin.
ama tabiki ilk once doktorunuzla gorusmelisiniz.

cnm oğlum mama yemiyo o yüzden ek gıdaya baslamak istiyorum bugün elmanın suyunu verdim bi kaç kasık yedi sonra yine tükürmeye basladı bende bıraktım 2saat sonra yedirdim onu cnm senin dedğin nasıl bişey yulaf ezmesi demişsin ya nestlenin nasıl ve hangi saatte veriyosun

Kızım 1 yaşında ve grip oldu :KK43: acaba vitamin olsun diye portakal suyu versem olurmu arkadaslar

Son düzenleyen: Moderatör:
X