Hipokrat Kahvesi Kürü

kelebekcik ben de henüz denemedim ..kurumasını bekliyorum ..kurusun ben de içmeye başlıcam.. umarım ben de yarın başlayabilirim

ben dün fırınladım akşam da balkona koydum ama daha tık yok ya:)en iyisi yine fırınlamak..yarın başlamak istiyorum çünkü 3-4 kilo fazlam var bayrama kadar gitsin

kelebekcik benim de aynı şekilde bu sabah tekrar fırınladım.. artık kurumaya başladı ...yarın başlayabileceğimi umuyorum.. yarın başlarsak bayrama kadar gider kilolar inşallah :1rolleyes:

inşallah canım ya gerçi ben çabuk kilo veriyorum biraz dikkat etsem tamam ama buda iyi bi yardımcı olur diye düşünüyorum

ya arkadaşlar bişi sorcam bende bu çayı yaptım ama kırmızı pancar yerine kırmızı lahana koydum :) yanlışlıkla lahana almışım pancar konulması gerekiyomuş acaba bişi olur mu

oooo baya başlayan olmuş bende bugün pancar aldım yarın yapar salı günüde başlarım diye tahmin ediyorum
videoda izlemiştim kurutması kolay olmuyor sürekli çevire çevire kurutun baktınız olmadı tekrar fırınlayın diyordu yılmak yokkkk :))))))
bu arada başlayanlar tadı nasıl söyleyebilirlermi?

Kızlarrr benimde annem görmüş tv de bende başlıcam çarşamba pazarımız var pancar bulamadım daha...
annemde 5i bir yerdeyi yapıyor ondada bayağı kg veriliyor ama bn denemedim ilk bu hipokrat kahvesini deneyeceğim...3-4 kg faazlam var bnde başlayınca paylaşıcam :)))))))

merhaba arkadaşlar.ben bu topikten kahvenin tarifini aldım yaptım. 2,5 saat fırınlayarak kuruttum.rengi koyu kahve siyaha yakın oldu.acaba yandı mı diye tedirginim.demleyince rengi tam kırmızı değil de demli çay gibi oldu.hafiften yanık tadı da aldım içince.acaba tam yapamadım mı atsam mı?
birde başka bir sitede bu tarfi başka vermişler.malzemeler 1 tane kırmızı pancar,1 tane havuç,3 tane yeşil ve ekşi elma,limon yok.bunları rendele 150-170 derce fırında 35-40 dakika fırınla diyor.kafam karıştı hangisi doğru.yardımcı olursanız sevinirim..

öncelikle bikaç gündür bakamadım foruma şimdi cevapları vereyim ben :1rolleyes:

ya arkadaşlar bişi sorcam bende bu çayı yaptım ama kırmızı pancar yerine kırmızı lahana koydum :) yanlışlıkla lahana almışım pancar konulması gerekiyomuş acaba bişi olur mu

valla zayıflama etkisi yapar mı bilmiyorum ..ama istersen yapmışken bu şekilde dene boşa gitmesin bakarsın bu da bi işe yararkaydirigubbakcemile3

oooo baya başlayan olmuş bende bugün pancar aldım yarın yapar salı günüde başlarım diye tahmin ediyorum
videoda izlemiştim kurutması kolay olmuyor sürekli çevire çevire kurutun baktınız olmadı tekrar fırınlayın diyordu yılmak yokkkk :))))))
bu arada başlayanlar tadı nasıl söyleyebilirlermi?

ben sonunda bugün başlayabildim şuan içiyorum hatta... gerçekten zor kuruyor..ve kuruyunca ilk yaptığınız halden daha az hale geliyor.. ben baya yapmıştım kuruyunca az kaldıkaydirigubbakcemile3 neyse tadı meyve çayı gibi yani şekersiz içilen meyve çayı gibi içiliyor rahat bi problem yok a.s

Kızlarrr benimde annem görmüş tv de bende başlıcam çarşamba pazarımız var pancar bulamadım daha...
annemde 5i bir yerdeyi yapıyor ondada bayağı kg veriliyor ama bn denemedim ilk bu hipokrat kahvesini deneyeceğim...3-4 kg faazlam var bnde başlayınca paylaşıcam :)))))))

başla canım başla sen de ,ben zaten gelişmeleri sürekli bildircema.s

kullanıp tadını bilen var mı acaba?
bende denemek istedim ama tadını merak ettim.

merhaba arkadaşlar.ben bu topikten kahvenin tarifini aldım yaptım. 2,5 saat fırınlayarak kuruttum.rengi koyu kahve siyaha yakın oldu.acaba yandı mı diye tedirginim.demleyince rengi tam kırmızı değil de demli çay gibi oldu.hafiften yanık tadı da aldım içince.acaba tam yapamadım mı atsam mı?
birde başka bir sitede bu tarfi başka vermişler.malzemeler 1 tane kırmızı pancar,1 tane havuç,3 tane yeşil ve ekşi elma,limon yok.bunları rendele 150-170 derce fırında 35-40 dakika fırınla diyor.kafam karıştı hangisi doğru.yardımcı olursanız sevinirim..

aynı tarifi ben de gördüm araştırma yaparken.. ama ben bu tarifi direkt videoda tarifi veren kişinin ağzından yazdım o yüzden benim için önemli olan tarif budur :lepi: şimdi bu tarifin rengi kuru haldeyken evet koyu bordo gibi bişey oluo siyak yerleride var.. demleyince de ilk baş kuşburnu gibi kırmızı oluyo ama durdukça rengi koyulaşıyor..umarım yakmamışsındır

bir de kızlar şimdi fincana bir tatlı kaşığı bu kurutulmuş malzemeden koyup üstüne kaynar suyu ekleyip içeceksiniz ya sadece suyunu değil içindeki posayı da yiyeceksiniz unutmayın:1rolleyes:

Son düzenleme:
melekimsi saol açıklamaların için bende başlıcam ama fırında yakmayalım diye kendi halinde kurutuyoruz bakalım ama bütün akşam fırının başında bekleyip kurutasım var yahuu inşallah faydası olur bir kaç gün içinde ben de başlıyorum.

bende bu çayı tv 8 de şems aslan tarifi verirken dinlemiştim denedim fırında kurutmak tam 3 saatimi aldı. üstelik fırın tepsinsine yapıştılar. 2 gün içebildim 3. gün midem kaldırmadı bir bardak suya 2 yemek kaşığı karıştırarak yaptım. yandı mı yanmadımı anlamadım kupkuru oldular ve siyaha yakın. ben bıraktım içmeyi. aç karnına içmek çok zor oldu benimiçin. umarım deneyenler zayıflar.

sonbahar sen çok katmışsın ama .. bir çay fincanına bir tatlı kaşığı koyup üstüne su ekliyip içiyorsun ozaman okadarda zor olmuyor.. ben sadece biraz içindeki tane kısımlarını yerken zorlanıyorum..suyunu rahat içiyorum.. bakalım bugün 2. günüm.. dün sabah akşam içtim ..şimdi de sabahkini içtim.. inş etkili olur.

sonbahar sen çok katmışsın ama .. bir çay fincanına bir tatlı kaşığı koyup üstüne su ekliyip içiyorsun ozaman okadarda zor olmuyor.. ben sadece biraz içindeki tane kısımlarını yerken zorlanıyorum..suyunu rahat içiyorum.. bakalım bugün 2. günüm.. dün sabah akşam içtim ..şimdi de sabahkini içtim.. inş etkili olur.

kiloda fark yaptımı acaba kaç günde belli olurki :)))) meraklandım :)))
bende kurudularsa akşam başlıcam :)))

fırında yanmasını istemiyorsanız biraz fırınlayın sonra akşamdan sabaha kurumaya bırakın sonra gene fırınlayın ara ara devam edin çok fırında tutmakta yakar radı değişir bence :)bayanssulusmile

evet bencede yanarsa tadında değişme olur bu sefer aç karnına içmek cidden çok zorlaşır :-)

pancar bulmak ne zormuş bu arada hiçbi manav da yok bugünde kipada son pancarı önümdeki teyze aldı inşallah yarın bulurum da yapabilirim bende boshayallersmile

X