Hipokrat Kahvesi Kürü

GonulSenligim

Sen gül ki; hayat devam ediyor diyeyim ♥ ♥
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
6.597
12.633
Arkadaşlar televizyonda kanal 7 de olan bi programda annem dinlemiş.. Şems Aslan diye bi kadın bu tarifi vermiş.. sonradan netten araştırıp videosunu izledim ben de ..hazırlanışını tarif ediyor.. ilgimi çekti.. bir bileniniz ya da deneyeniz var mı ? ben denicem sanırım.. 5 günde 2.5 kilo tabi ki göze büyük geliyo ama 500 gr ya da 1 kg bile verdirse mucizevi bişey olur ... hazırlanışını şu şekilde yazayım ...

Bir(sayısı tercihen) kırmızı pancar ,bir havuç,bir yeşil elma,bir limonun kabuğu bunları robotta kıy iyice (tüm malzemeler eşit sayıda koyulacak)..sonra fırına at (100 derece).. fırında nemi gidene kadar kızart karıştırarak her yeri kavrulsun die .bir seferde olmuyorsa ikinciye at tekrar fırınlandsın.. iyice kuruyana kadar işlem devam edilcek.kahve gibi yapıosun.. bi cezve ve yada çaydanlığa kahveyi koyup üstüne kaynar suyu ekle ve demle.sıcak suyu üstüne ekleyince beklemeye gerek yok hemen servis yapıalabilir. sabah akşam yemekten 20-30 dk önce posasıyla beraber içilecek.bi kişi için bir tatlı kaçığı ölçüsüyle yapılır

dileyenler şems aslan diye aratıp videodan da tarifi öğrenebilir..

valla denemek lazım a.s en yakın zamanda malzemeleri elde edip yapmayı düşünüyorum bakalım ...bana 5 günde 1 kilo hatta 500 gr bile verdirse yeter sırnaşık şey vücuttaki atılması en zor toksinleri bile söküp atıyormuş...

denemek lazım diyetin yanında destek olabilir bence ,evde kırmızı pancar olsa hemen yapardım..
pazardan alınca yada bugün markette bulabilirsem denerim..

ilginç ama zararsız birşey deği en azından.denemeside kolaymış.acaba fırında değilde cakda kurutsak nası olur? denerseniz takipçiniz olacak ve bende deneyeceğim.paylaşımlarıızı sabırsızlıkla bekliyrum

Ben dinlediğim günün hemen ertesi günü kırmızı pancar alıp yaptım. Yanlız fırında ne kadar tutarsan tut nemini kaybetmiyor:KK43: rengi döndü ama yine kurumadı. Ben mi yapamadım acaba diye düşündüm ama nerede yanlış yapmış olabilirim ki? Her neyse yine de bir kavanoza doldurdum. Şu an kullanıyorum. Kırmızı ve lezzetli bir çay oluyor. Zevkle içtim. İştahı da kesinlikle kesiyor. ben 1 kilo verdim bile diyebilirim. Tavsiye ediyorum.

Demlediğiniz çayın ya da kahvenin içine mi atıyosunuz yani kahve mi ne şimdi bu :S direk kuruyan malzemeleri sıcak suda mı kaynatıyosunuz yoksa :S

ben pancarı anca bulabildim.. günlerdir marketlere baktım ama bulamadım..bugün pazarımız kuruldu orda buldum aldım hemen.. fırınlamasını yapıp hazırlıcam... içtikce gelişmeleri paylaşırım.. anlatan kadın yanında diyet yapmasanız da olur demişti ama tabi isteyen diyetini de yapsın güzel zayıflar :1rolleyes: inş tadı güzeldir ve inşallah etkisi gerçektende vardır..

Demlediğiniz çayın ya da kahvenin içine mi atıyosunuz yani kahve mi ne şimdi bu :S direk kuruyan malzemeleri sıcak suda mı kaynatıyosunuz yoksa :S

çaya ya da kahveye karıştırmıyorsun.. bu malzemeleri rendeleyip fırında kurutup kavanoza koyuyorsun.. işte o senin kahven oluyor.. kuruttuğun şeyden 1 tatlı kaşığı üzerine kaynar suyu koyuyosun .. içiyosun.

pancarın rendelemeden önce üzerindeki dış kabuğu soyulcak mı acabaCADIARZU

şimdi araştırdım ..kabuklar soyulmadan rendelenecekmiş malzemeler arkadaşlar

Son düzenleme:
kurutması okadar da kolay olmuyor haberiniz olsun.. hemen olmuyo yapamadım psikolojisine girmeyin.. ben fırında tuttuktan sonra biraz da balkona aldım kurusun diye..

deneyenlerden bi haber alsak bende pancar bulursam denerim sanırım denemediğim bi o kaldı annem artık dalga geçiyo dedeni geçtin ot kök ala ala diyo :)

bayağı bi fırında tuttum nemi oldukça gitti ama tamamen kurumadı..öyleyse bende biraz balkonda bekletiyim yarın içmeye başlıycam..melekimsi sen nasıl bi sonuç almıştın?

X