Hamile olupta sol kaburga altında şiddetli ağrı duyanlar

selam arkadaşlar ben iki doğum yaptım. ikisindede 7 aylık hamileyken sağ kaburgamın altı felaket ağrımıştı. sanki karaciğerim yaraymış gibi devamlı bir ağrı vardı.ve hiç geçmiyordu. orasını tutupta koparasım geliyordu sanki o zaman geçicek gibi. kadın doğum doktoruma söylemiştim. ultrasonla safra keseme baktı böbreklerime baktı. ne kum ne taş var bebek dönmeye başladığı için dedi. ama o ağrım 1 ay sürmüştü. çok zor Allah yardım etsin kızlar. sabretmekten başka çareniz yok. :KK58:
Benim iki ay oldu geçmiyor 28 haftalığım

fazla ayakta kaldığım günlerde artıyor ağrı..
bnde acıkmamaya ve ayakta çok kalmamaya dikkat etmeye çalışıyorum..
bebekte o bölgeye bacağını koyunca ayyy geçmek bılmıyor bazen..
ALLAH yardımcımız olsun..

Off bende ayni durumdayim, cildircamm sanki icerden sol kaburgam kirilmista batıyor gibi, o kisma dokunamiyorum bile acisindan, uyusur gibi oluyor. Sirt ustu yatinca hafifliyor, yan yatinca mahfediyor beni, bu arada 35. Haftama giricem ama cok fenayim:KK43:(((

dün yıne başladı kaburga ağrısı..yatarken batıyor..ne olup bıtıyorsa içerde :p

Arkadaslar yazdıklarınızi okudum korktum suan genelde 22. Haftalarda ağrı gormussunuz ama ben 12 haftalik hamileyim ve benimde sol kaburgamin altı felaket ağrıyor bu ağrı sırtıma da vuruyor bununla birlikte kasiklarimda inanilmaz agri var ya bi sıkıntı mi var bende acaba korkuyorum

Ben de 24.haftadayım ve sol göğüs kısmı sola yatınca çok ağrıyo, kalp felan olmasın korkuyorum, gebelikle ilgili bir sorunsa korkmuyum:)))
16. Haftamdayım ve aynı sorun bende de var. Sorun neymiş öğrenebildiniz mi ben de kalpten endişeleniyorum

Hersey gibi buda normalmis gebelikte ohh bee icim rahatladi :anneadayı: henuz 22. Haftadayim henuz donmedi ayagi bacagi degildir galiba sol kaburga agrisindan duramiyorum aksam yemeklerinden sonra :işsiz: bicak saplanıyor gibi :KK51:

Ben daha 6 haftalığım benimde sağ göğüs üstünden koltuk aldına doğru ağrı oluyor bazen hatta bir kaç gün önce acillik oldum ama bakamadılar hamileyim diye.parol verdiler rahatladım ama ara ara oluyo yine ne bu böyle bilemedim üşüttüm mü ki acaba...

33. Haftalık olduk ... bugun yeni başladı bu sol kaburga altı agrısı. :110:Ayrı sürekli degil gelip gidiyor ama çook rahatsız edici birşey resmen uyutmuyor...:KK14: sırtıma vuruyor. Bebegimin ayakları da orda degil neden oluyor bu agrı anlamış degilim. Bebegimi çok aşarda taşıyorum ama yinede o agrı var.. inş.hamilelikle alakalıdır yoksa telaş yaparım:KK17:

36. haftamdayım ve bu kaburga ağrısı iyice şiddetlenmeye başladı.benim tam göğüs altımda değil daha sırta doğru bi nokta ve her türlü hareketimde bıçaklanmışım hissine kapılıyorum :KK43: artık o kadar zorlaştı ki herşey!!
Bu mesajınızın üstünden yıllar geçmiş, belki de unutmuşsunuzdur ne yaptığınızı, nasıl geçtiğini ama ben de şu anda aynı dertten muzdaribim, çözüm yolları arıyorum. Ne yapmıştınız? Geçmiş miydi? Hatırlatsanız cevabınızı beklerim :KK57:

Bu mesajınızın üstünden yıllar geçmiş, belki de unutmuşsunuzdur ne yaptığınızı, nasıl geçtiğini ama ben de şu anda aynı dertten muzdaribim, çözüm yolları arıyorum. Ne yapmıştınız? Geçmiş miydi? Hatırlatsanız cevabınızı beklerim :KK57:
Benim 20.haftadan itibaren devam ediyor sırtımin arkasına yastık alıp iyice geriye doğru kendimi bırakıp oturuyorum ve sol kolumu yukarı arkaya doğru uzattığımda rahatliyorum.. sol tarafıma uzandıımda sol göğsümun altına yastık yerleştirip kolumu yine yukarı doğru uzatiyorum.. Belki sizde de fayda sağlar

Benim 20.haftadan itibaren devam ediyor sırtımin arkasına yastık alıp iyice geriye doğru kendimi bırakıp oturuyorum ve sol kolumu yukarı arkaya doğru uzattığımda rahatliyorum.. sol tarafıma uzandıımda sol göğsümun altına yastık yerleştirip kolumu yine yukarı doğru uzatiyorum.. Belki sizde de fayda sağlar
Cevap için teşekkürler. Ben de sırt üstü uzandığımda rahatlıyorum. Hatta öğlene kadar hiç ağrım olmuyor ama akşama doğru artıyor, biraz da yürüdüysem ayakta kaldıysam iyice vuruyor ağrı. 2 ayrı doktora sordum birisi mide şişkinliğinden bası yapıyor olabilir dedi, birisi yorum yapamadı ilginç dedi. Daha 21. Hafta Allah dayanma gücü versin ne diyelim:KK16:

Ayni Ağrı bende de var sol yumurtaligimin orada kasik kramp hepsi karışık 5 haftalik hamileyim:nazar: iki büklüm oluyorum Ağrı olunca...

Bende de basladi. 19 haftadayim. Sol yanda boslukta diyebilirim. Sanki bi yara var icerde gibi aciyo, agrio. Dr parol ic sicak kompres yap dinlen dedi. Hem gaz sancisina benzio hem kas agrisina. Bebise zarari olmasinda ben cekeyim dert degil :-)

Benimde sol kaburga ağrım başladı 17 hafta 5 günlük ama doktora , 16 hafta 6 günlükken gittiğimde 18 hafta 3 günlükle uyumlu demişti hızlı büyüyor acaba ondan olabilirmi?

Benimde sol kaburga ağrım başladı 17 hafta 5 günlük ama doktora , 16 hafta 6 günlükken gittiğimde 18 hafta 3 günlükle uyumlu demişti hızlı büyüyor acaba ondan olabilirmi?
Ya ben de o haftalardan itibaren ağrı çekmeye başladım.Şu ara ağrısı daha da arttı.22 haftalık olduk ne zamana kadar sürüyor ki bu ağrı? Kontrolüme de 1 hafta var😣

Canım bnm arkadasımın öyleydi sonra ciğerinde leke var dediler eskiden bi darbe almss olabilirsin dediler ama sonra geçti ağrısı

arkadaşlar 2 gündür sol kaburga altında bıçak saplanır gibi büyük bi sancı veren bi ağrı var
bu neden olur ki.nasıl geçer ve normal mi bu durumu yaşayan var mı
İlk cocugumda aynen dediginiz yer agriyordu bendede soyle soyliyeyim dokuz ay boyunca sol tarafima hic yatamadim diyebilirim.sag yanim curumustu resmen.yatmak icin yeltendigimde bile sanci giriyodu.hatta bu cocuk ayagini kaburgama filan mi yerlestirdi nedir diye bile dusunmustum o derece.ama geciyo dogumdan sonra korkma.gecmis olsun

İlk cocugumda aynen dediginiz yer agriyordu bendede soyle soyliyeyim dokuz ay boyunca sol tarafima hic yatamadim diyebilirim.sag yanim curumustu resmen.yatmak icin yeltendigimde bile sanci giriyodu.hatta bu cocuk ayagini kaburgama filan mi yerlestirdi nedir diye bile dusunmustum o derece.ama geciyo dogumdan sonra korkma.gecmis olsun
Benim tam tersi hep sola yatıyorum hamileliğin başından beri acaba ondan mı diye düşünmüştüm.Bir de dışarıdan baktığımda bebek sanki sol tarafta gibi duruyo sağa göre sol hafif daha yassı durumda.Hamilelikten önce böyle bir ağrı yoktu karnım büyümeye başladığında ağrı oldu.

X