Bebek Beslenmesi düşük tartılı bebek anneleri

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Loadinggg

Nirvana
Kayıtlı Üye
30 Mart 2009
210
156
artık depresyona gireceğim.

kızım 9,5 aylık ve 6,5 kilo. 3,5 aydır hiç kilo almıyor. boyu sadece 3 cm uzadı. elleri ve ayakları yenidoğanların el ve ayaklarından birazcık büyük.

doktorlar kilosu çok az diyorlar ve sadece tahlil yapıp duruyorlar. onlardan da bir sonuç çıkmıyor.

benim derdim, dünyada bebeğine bakamayan tek anne ben miyim? benim durumumda olan birileri var mı? var olması aslında sevindirici bir durum olmaz ama en azından kendimi yalnız hissetmek istemiyorum. bu durum beni çok etkiliyor. ona bakamıyorum :KK43:(((

kendini böyle nitelendirme cnm
bazı bünyeler böyle
bnm oğlumda düşük kiloluydu yaşında 12 kilo olması gerkeirken 10 kiloydu
bebekler büyüdükçe daha az kilo alıyolar
yemeklerinde ekmeği unu ve tereyağını fazlalaştırarak kilo almasını sağlayailirsin
tabi iştah sorunu yoksa bnm oğlum iştahsız bi bebekti

öncelikle kendini suçlama sonuçta sen bebeğinde esirgiyo değilsin..tahliller sonuç vermiyormu..çok zayıf olan bebeklere kalorili takviyeler veriliyor dr.unuza bi sor istersen sanırım adı fantomalttı..üzülme ayrıca her bebek tombiş olucak diye bişey yok önemli olan sağlıklı olması..biz anneler onlara kıyamadığımız için çok kafamıza takıyoruz..

12 aylık olduğunda 8 kilo olursa öpüp başıma koyacak derecede kötü durumdayız. fantomalt, vitaminler hiçbiri sonuç vermiyor. oldukça iştahsız. ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

Benim kızımda düşük doğum kilolu doğdu 2300 hastaneden çıkarken 2190 kilo çıktık 4. aylığız en son tartıldığında 4730 du bende senin gibi kafama takıyorum ilk ay 1 kio aldı daha sonra 500 gram ancak alabildi abimin kızı oldu aralarında 2 ay olmasına rağmen o daha büyük ister istemez üzülüyo insan seni çok iyi anlıyorum benimki emmeyide bırktı sağıp içiriyorum yani benimkinin aç kalma ihtimali yok çünkü biliyorum ne kadar yediğini bakalım bu ay ne oacak

merhaba arkadaşlar benim oğlum da tam yedi aylık ve 7 kilo.sizce nasıl bana da zayıf geliyor.2.280 gr doğdu.başka bebekleri görünce insan kafasına takmadan edemiyor.

arkadaslar hic üzülmeyin..bi sizin elinizde degilki.sümeyye senin bebegin kilosu normal bence.hic evham yapma.benim oglum 12 aylik sadece 10 kilo 500 gr..cesit cesit mamalar aliyorum meyva sulari meyvalar envayi cesit bebek yiyecegi..yok almiyor kilo.zaten istahli bir cocuk degil biraz zorlasam hemen kusmaya basliyor.bide doktorlarin söyledigine göre bu birazda genetik.ben yada oglumun babasi iri yapili uzun boylu insanlar degiliz bebegimde yapili olsun.inaniyorum ben buna..genetik fonksiyonlarda cok önemli.yeterli gidayi lasinda zayif olsun napalim.

benim oğlumda 9 aylık ve 7 kilo doğum kilosu 2640 okadar iştahsızki yemek yedirmek işkence bazen çıldıracak gibi oluyo kendime hakim olamıyorum bebek zayıf olunca bizim toplumumuzda anne ii bakamıyo oluyo kim çocuğunu az bırakır bizde fantomalt kullanıyoruz bide balık yağı verdi dr bakalım bazı bebeklerde işe yarıyomuş bizde yeni başladık inş. faydası olur tek ii yanı boyu ve hareketleri yerinde ama kilo çok düşük işte 9 aylık bebeklere bakıyorum benimki yanlarında 5 aylık gibi kalıyo ister istemez kafaya takıyorum üzülüyorum inş. bi an önce iştahı açılır

benimki de 9aylık 8kilo bile değil.geçen gün misafir kadınlar ben odada yokken görümceme bu kız bu çocuğa bakamıyor diyorlardı çok üzüldüm.ne yapsam olmuyor kaşığı görünce ağlamaya başlıyor

Benim kizim da 7 aylik,boyu 69,5 cm kilosu da 6480.Ben de cok üzülüyorum.Cok istahsiz,emziriyorum ama ben vermesem hic aramaz yani.Ek gidaya basladik coktan ama artik onlari da yemiyor,fazla zorlayinca da kusuyor.Daha bugün doktordaydik ve bu ay sadece 120 gr almis😔
Allah yardimcimiz olsun ama cok zor gercekten zayif ve istahsiz cocuk sahibi olmak!!!

Benim kizim da 7 aylik,boyu 69,5 cm kilosu da 6480.Ben de cok üzülüyorum.Cok istahsiz,emziriyorum ama ben vermesem hic aramaz yani.Ek gidaya basladik coktan ama artik onlari da yemiyor,fazla zorlayinca da kusuyor.Daha bugün doktordaydik ve bu ay sadece 120 gr almis😔
Allah yardimcimiz olsun ama cok zor gercekten zayif ve istahsiz cocuk sahibi olmak!!!
Çok uzun zaman olmuş ama hala aktifseniz çok merak ettim şu anki durumunuzu ya da bu süreçte verceğiniz tavsiyeleri. Şu an ben de aynı durumdayımda. İnsan onu nasıl bi sürecin beklediğini bilmek istiyor.

Benim kızım da 18 aylık ve daha 9200 gr . Boyuda 80 cm yoktur . Doktoranaraştıralım dedim ama gerek tok dedi . Çnkü bende baya baya minyonum genetik yani . Doğum kilosu 3400 dü . Ve kızım inanın dünyaları yiyor . Ama yediği kadarda tuvaletini yapıyor . Metabolizması çok hızlı . Hiç mama vermedik . Hala daha emiyor . Belki bnm gbi olan arkadaşlar vardır diye yazmak istedim . Varsa tazardanız sevinirim

kızım 9,5 aylık ve 6,5 kilo. 3,5 aydır hiç kilo almıyor. boyu sadece 3 cm uzadı. elleri ve ayakları yenidoğanların el ve ayaklarından birazcık büyük.

doktorlar kilosu çok az diyorlar ve sadece tahlil yapıp duruyorlar. onlardan da bir sonuç çıkmıyor.

benim derdim, dünyada bebeğine bakamayan tek anne ben miyim? benim durumumda olan birileri var mı? var olması aslında sevindirici bir durum olmaz ama en azından kendimi yalnız hissetmek istemiyorum. bu durum beni çok etkiliyor. ona bakamıyorum :KK43:(((
Olabiliyor herzamn kilo alıcak diye bir katle yok aslında saglik durumu iyi olsun kilo onemli deyil benim kızımda bir ayda 250 gram aldı olabilir

Canım benim. Seni cok iyi anlıyorum Bende cansuyu doğurduğumda 2400 47 cm minnak bir bebisti. Şu an 8 aylık ve 7 kilo doktor standartın altında diyor. Emiyor. Meyve püresi yoğurt tarhana çorbası ve başka çorbalarda veriyorum 1 çay bardağı kadar 3 öğün ek gıda alması yeterli dedi doktorumuz. Her bebek çok tombisolacak diye bir kural yok. Kendini suçlama sakın çocuklar 6. Aydan sonra yavaş kilo alıyorlarmış. Diş çıkarma döneminde zaten iştahsız huysuz oluyorlar. Zamana bırak. Bol bol oyun sevgi sarılmalar eşliğinde sıkmadan azar azar ver yediği kadar yesin 15 dk oyna tekrar kalanı geçirmeyi dene bazen benimki 1 çay bardağı öğününün yarısını yiyor bende zorlamıyorum. 15 20 dk sonra verdiğimde yiyip bitiriyor. Kilo sağlık demek değil. Unutma bunu. Sevgiyle kalın..🤗

Eger bu mesajımı görürseniz lütfen dönüş yapın bnm yegenimde kilo alamıyor süreç nasıl oldu sizin

Canım benim kendinizi suçlamayın lütfen :KK43:... Bazı bebeklerin iştahları az olabiliyor, üstelik sağlıklı olması için tek ölçüt kilo değil. Biraz bünye meselesi. Benim fikrimce yemeyi oyunlaştırabilirsiniz. Çocuğunuzla birlikte hazırlayabilirsiniz, uçak uçuyorlar , kedi gibi sesler çıkarmalar neler yapmadım ki ben bir bilseniz.. Bir de bebek bsiküvisinden mama hazırlayarak, meyve püresi hazırlayarak başlaım sonrasında sebzelere geçiş yaptım en azından bir şeyleri sevebilsin yeme fikrine ısınabilsin diye. Tariflerimden biri şöyle örn: Balkabağını haşlayıp ezin, benim kullandığım hero baby organik bebek bisküvilerini ezip karıştırıyorum(siz de dilediğiniz bebek bisküvisi kullanabilirsiniz benim için organik içerik olması önemliydi), çok az kendi sütümü katıp bazen badem koydum ezip.. Çok sevmişti bunu sonra balkabağını çiğ rendeli elma armut yaptım haşlama kabak yaptım... Sakince zorlamadan deneyin ve takipte olun. Tabii doktor kontrolleri düzenli aksamasın

X