Sayfa: 1/3 123 SonSon
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Hukuki haklarımız nelerdir

1. Konu Sahibi : NEVAL26 #1

İkaz ... Hukuki haklarımız nelerdir

Böyle bir konu açıp hukiki yonden bosanma asamasında haklarımızı paylaşmak istedim.bilenler deneyimli olanlar lütfen birbirimizi bilgilendirelim

2. Konu Sahibi : NEVAL26 #2
    güzel ve faydalı bir konu açılmış..

haklarımızı bilirsek, haksızlıklara karşı daha dirayetli olabiliriz. bilenler paylaşsın lütfen..

3. Konu Sahibi : NEVAL26 #3
    resmi nikahınız gerçekleştiği tarihten itibaren kazanılan tğm taşınır ve taşınmaz mallar kimin üzerine olursa olsun ortak maldır ve boşanma sırasında çok tabii hak talep edebilirsiniz.

ama miras yoluyla geçmiş mallara da ortak olunabiliryor mu nasıl bir istisnası vardır bilmiyorum...

4. Konu Sahibi : NEVAL26 #4
    en önemlisini söyleyeyim ev hanımı iseniz ya da kazancınız çok düşükse bulunduğunuz ildeki baroda bulunan adli yardım kuruluna başvurabilirsiniz baro size ücretsiz avukat atayacaktır o yüzden lütfen arzuhalcilere falan gidip, komşunuzu dinleyip dava açmaya kalkışmayın öyle bir durumda çok ciddi hak kayıplarınız olabilir hakim sizin dilekçede yazdığınızla bağlıdır arzuhalciler bu işi bilmez

kendiniz ve çocuğunuz için nafaka alabilirsiniz boşanma nedenine bağlı olarak tazminat alma hakkınız var

çocuk 10 yaşından küçükse kocanızın çocuğunu alırım senden efelenmelerine sakın kulak asmayın uyuşturucu bağımlısı veya hayat kadını olmayan her kadına küçük çocuğu mutlaka verilir çalışıp çalışmamasına bakılmaz

benim forumda okuduklarımdan en önemli gördüklerim bunlar

5. Konu Sahibi : NEVAL26 #5
    Giriş tarihi
    Jun 2010
    Alıntı mutnojmet kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    en önemlisini söyleyeyim ev hanımı iseniz ya da kazancınız çok düşükse bulunduğunuz ildeki baroda bulunan adli yardım kuruluna başvurabilirsiniz baro size ücretsiz avukat atayacaktır o yüzden lütfen arzuhalcilere falan gidip, komşunuzu dinleyip dava açmaya kalkışmayın öyle bir durumda çok ciddi hak kayıplarınız olabilir hakim sizin dilekçede yazdığınızla bağlıdır arzuhalciler bu işi bilmez

kendiniz ve çocuğunuz için nafaka alabilirsiniz boşanma nedenine bağlı olarak tazminat alma hakkınız var

çocuk 10 yaşından küçükse kocanızın çocuğunu alırım senden efelenmelerine sakın kulak asmayın uyuşturucu bağımlısı veya hayat kadını olmayan her kadına küçük çocuğu mutlaka verilir çalışıp çalışmamasına bakılmaz

benim forumda okuduklarımdan en önemli gördüklerim bunlar
    peki bişey sorucam dıyelımkı kadının hıcbır sosyal guvencesı yada gelırı yok (babada asgarı ucret alıyor verebılıcegı nafaka 200 en fazla)cocuguda 8-9 yasında dıyelımkı ,kadının bosanınca nasıl gecımını saglayacagı nerde kalacagı bellı degıl dıyelım.belkı sıgınma evıne gıdıcek yınede aıle okuma cagında olan yanı okul masrafları olan bu cocugunu annesıne verırmı?
    Düzenleyen: korkmaz85 Düzenleme Tarihi : 28-09-2010 Düzenleme Saati :11:36 Sebep: eksik yazdıgım için düzeltiyorum

6. Konu Sahibi : NEVAL26 #6
    Alıntı korkmaz85 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    peki bişey sorucam dıyelımkı kadının hıcbır sosyal guvencesı yada gelırı yok (babada asgarı ucret alıyor verebılıcegı nafaka 200 en fazla)cocuguda 8-9 yasında dıyelımkı ,kadının bosanınca nasıl gecımını saglayacagı nerde kalacagı bellı degıl dıyelım.belkı sıgınma evıne gıdıcek yınede aıle okuma cagında olan yanı okul masrafları olan bu cocugunu annesıne verırmı?
    anne istiyorum cocugumu dediği surece cocuk annesine verilir. anne kendi isteği ile babaya verdikten sonra cocugun velayetini geri alması cok zordur. bu yuzden anneler iyi dusunsun boşanırken. meslektaşımın dediği gibi avukata vekalet ücreti odemekte zorluk cekecek olanlar baroların adli yardım servislerinden kendilerine avukat atanmasını talep etsinler.

miras malları edinilmiş mal değil şahsi maldır.evlilik birliği içerisinde edinilen tum malların yarısını isteme hakkınız mevcut. tabi mallar sizin uzerineyse erkekler de yarısını isterler:)

7. Konu Sahibi : NEVAL26 #7
    Giriş tarihi
    Jun 2010
    Alıntı eslaaa kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    anne istiyorum cocugumu dediği surece cocuk annesine verilir. anne kendi isteği ile babaya verdikten sonra cocugun velayetini geri alması cok zordur. bu yuzden anneler iyi dusunsun boşanırken. meslektaşımın dediği gibi avukata vekalet ücreti odemekte zorluk cekecek olanlar baroların adli yardım servislerinden kendilerine avukat atanmasını talep etsinler.

miras malları edinilmiş mal değil şahsi maldır.evlilik birliği içerisinde edinilen tum malların yarısını isteme hakkınız mevcut. tabi mallar sizin uzerineyse erkekler de yarısını isterler:)
    yanı annenın hıcbısekılde bakıcak,egıtıcek,okutucak durumu yoksa babanın durumu anneden daha ıyıyse yınede anneyemı verır annenın ıstemesı yeterlı oylemı???

8. Konu Sahibi : NEVAL26 #8
    Alıntı korkmaz85 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    yanı annenın hıcbısekılde bakıcak,egıtıcek,okutucak durumu yoksa babanın durumu anneden daha ıyıyse yınede anneyemı verır annenın ıstemesı yeterlı oylemı???
    aynen öyle şekerim. yalnız 8-9 yaşına kadar bu şekilde karar veriliyor.

9. Konu Sahibi : NEVAL26 #9
    Giriş tarihi
    Jun 2010
    Alıntı eslaaa kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    aynen öyle şekerim. yalnız 8-9 yaşına kadar bu şekilde karar veriliyor.
    sagolasın eslacım bılgılendırmelerın ıcın.

10. Konu Sahibi : NEVAL26 #10
    reca ederim şekerim:)

Sayfa: 1/3 123 SonSon