Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

Metformin (glukofen, gluformin, glucophage, glifor): Bu ilaçlar şeker hastalığında (diabet) kullanılan insülin duyarlaştırıcı ilaçlardır. Polikistik over sendromunda da insülin direnci arttığı için bu ilaçlarla insülin direncinin azalması ve bir çok belirtinin düzelmesi sağlanır.
Metformin ilaçları aynı zamanda zayıflamaya çok yardımcı olur ve kilo verilmesi sayesinde de şikayetler düzelir, yumurtlama düzeni artar, hamilelik kolaylaşır, kıllanma azalır, androjenler (testosteron) azalır.
Gebelik için yumurtlama tedavisi verilen hastalarda klomifen sitrat (klomen, serophene) tedavisi ile birlikte metforminin aynı anda kullanılmasının tedavi başarısını arttırdığını bildiren araştırmalar vardır.
Yapılan çalışmalar bu ilacın gebelik döneminde kullanımının bebek üzerinde olumsuz bir etkisi olmadığını göstermektedir (ilaç kategorisi B olarak belirlenmiştir).

internette "pko ve metformin" diye araştırırsan pek çok bilgiye ulaşırsın canım.ben de dahil pek çok polikistik overli arkadaşım bu ilaç yardımıyla hamile kaldık..tabi önce Allahın dilemesiyle.

anladım cnm tşkler druma danışıcam bi duymuştum şeker ilacı varmış onuda al diyenler oldu ama isim vermemişlerdi hiç
hayırlısı ALLAHTAN en kısa zamanda inş. hepimize nasip eder

saolun kizlar, ben ins gelir okurum arada,
bizim daha tedaviye cok var, yani ocak 15 te gidices doktora ama ne zaman basliycas bilmiyorum, en azindan bu ay kendimiz deniyces yine.
ay ins 2013 guzel haberler getirir hepimize..

anladım cnm tşkler druma danışıcam bi duymuştum şeker ilacı varmış onuda al diyenler oldu ama isim vermemişlerdi hiç
hayırlısı ALLAHTAN en kısa zamanda inş. hepimize nasip eder

metformin bu ilaçların genel adı.
glifor, glukofen isimleri..
ben glukofen kullandım başta mide bulantısı yapıyor ama 2haftaya geçiyor.günde 1 tane içersin,işe yaramazsa 2ye çıkarırsın.
bazı doktorlar gerek görmüyor ama pko lularda işe yaradığı kanıtlandı.
inş yakında kavuşursun bebeğine canım

merhaba arkadaslar,
1 yıldır bebek istiyoruz bu ay progestoron hormonu istedi dr.um ve 7.17 çıktı,düşük oldugunu söyledi. serephone verdi ancak eczacı serephone elınde olmadıgında klomen verdı içerik olarak aynı sanırım. bir sıkıntı olmaz dıye düşünüyordum ama sizlere sormamın daha iyi olacağı kanısındayım. aralarında bır fark yok değil mi? sankı klomen kullanan daha fazla

şimdiden teşekkürler...

merhaba arkadaslar,
1 yıldır bebek istiyoruz bu ay progestoron hormonu istedi dr.um ve 7.17 çıktı,düşük oldugunu söyledi. serephone verdi ancak eczacı serephone elınde olmadıgında klomen verdı içerik olarak aynı sanırım. bir sıkıntı olmaz dıye düşünüyordum ama sizlere sormamın daha iyi olacağı kanısındayım. aralarında bır fark yok değil mi? sankı klomen kullanan daha fazla

şimdiden teşekkürler...

serophene daha yeni bir ilaç ,eczacının sana klomen vermesi saçma olmuş. başka eczaneden isteyebilirsin.
aralarında pek bi fark yok aslında ama sonuçta demek ki doktorun serophene i tercih etmiş.
klomen 6 kereye kadar kullanılıyor,serophene 3 aydan fazla kullanılmıyor.

serophene daha yeni bir ilaç ,eczacının sana klomen vermesi saçma olmuş. başka eczaneden isteyebilirsin.
aralarında pek bi fark yok aslında ama sonuçta demek ki doktorun serophene i tercih etmiş.
klomen 6 kereye kadar kullanılıyor,serophene 3 aydan fazla kullanılmıyor.

bilgi verdiğin için sağol canım ama içime kurt düştü şimdi :18: en iyisi doktorun verdıgı ılacı almak ama, sabah ben işe giderken eczaneler açılmamıs oluyor ve işyerim organize sanayi bölgesinde, uffff neyse bakalımm
tekrar teşekkürler

arkadaşlar iyneden sonra bugün 12. günüm 10 gün hcg 8 çıkmıştı bugün maalesef 1.9 :KK43:((((( neredeyse 10 yumurta gelişmişti progesteron 26 çıktı doktor çok iyi dedi aslında bende sorun yok eşimin sperm hareketi zayıf hiç böyle olup hamile kalan var mı sanırım son çare aşılamayı deneyecez

bilgi verdiğin için sağol canım ama içime kurt düştü şimdi :18: en iyisi doktorun verdıgı ılacı almak ama, sabah ben işe giderken eczaneler açılmamıs oluyor ve işyerim organize sanayi bölgesinde, uffff neyse bakalımm
tekrar teşekkürler

birşey değil canım,
nöbetçi eczanden bulamaz mısın veya gittiğin eczane depoya sipariş verse hemen gelir. Allah güzel sonuçlar nasip etsin

arkadaşlar iyneden sonra bugün 12. günüm 10 gün hcg 8 çıkmıştı bugün maalesef 1.9 :KK43:((((( neredeyse 10 yumurta gelişmişti progesteron 26 çıktı doktor çok iyi dedi aslında bende sorun yok eşimin sperm hareketi zayıf hiç böyle olup hamile kalan var mı sanırım son çare aşılamayı deneyecez
tabi ki bu şekilde de hamile kalanlar var Allah nasip ettiyse her şekilde olur ama erkekte de sorun varsa aşılama tercih ediliyor

cnm kaç gün oldu vurulalı iğneyi inşallah hamişsindir ama ben kendimden biliyorum vurulalı 8 gün olmuştu değerim 14.7 çıkmıştı ve gebe deildi sabret bakalım yarın yine yaptır değer düşerse deilsin yükselirse hamilesin ki inşşşaaallah öledirr:KK16:

kızlar kimsecikler yok yine ama ben yazayımm dün doktora gittim veee 4hafta 4 günlük hamileyimmm,inanamadım rabbim hayırlısıyla kucağıma almayıda nasip eder inşallah sonu gelir ama çokk garibim sonucu aldığımda ölecektim dile kolay 20aydır hiiiçç gebe kalamadım kaç aydırda gitmiyordum doktora çatlatma iğneleri,klomenler, ameliyat,bitkisel kürler denemediğim kalmadı ama bu ay canlarım preseedi denedim klomeni içtim ovulasyon testi aldım bolca çatlama günümü tespit ettim rabbimde nasip etti oldu hepimize nasip etsin inşallah ben çookk çektim burdaki eskiler bilirler.ovulasyon testide adete 2 gün kala çift çizgi verdi bi forumda okudum yaptım, gebe demek dedi arkasına idrarda bakınca çift çizgi çıktı,dün keseyi çok zor gördük yarın tekrar gidecem tüpün biri eğri olduğundan dış gebelik riskim çok yaa doktor tam görmemiz lazım die çağırdı rabbim korktuğuma uğratmaz inşallah,kimse umudunu kesmesin dicem ama o laf bile zoruma gidiodu çünkü umut kesiliyor biliyorum insan yıkılıyor duydukca, hamile etrafında herkes ben ameliyatlıyken ne kadar ağlamıştım kimse bilmio ameliyat olduğumu göbeğimi elliolardı bi düğünde,bebiş varmı die bol acı vardı dikiş vardı karnımda Allahım bu zor bulduğum bebeğimi korur insallah,eşimde sorun yok ama 2 aydır bol kabak çekirdeği yedirdim onada bilginiz olsun artırıo sayıyı die bende deneme çok canlarım hepinizi öpüyorumm...sedaa demoşş yelkenli kız ve ismini sayamadığım eskiler okursunuz umarım.:nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek::nazar::KK16::KK16:

:emir_bebek: :emir_bebek: :KK66: :KK66: :KK19: :KK19: :119: :119:
Caaaaannnnıımmmmmmmmmmmmmmmm Allaha şükürler olsunnnnn şu anda ağlamaklıyım 1 2 ay önce siteye girdim sizlerden haber alırmıyım diye hatta sana da yazdım sabrın sonu selamt birgün mutlaka sende anne olacaksın diye ama okumamışsın heralde içimemi doğmuş nacii :KK1: yaaaaa tüylerim diken diken oldu allahım sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşalahhh.. Burdaki bütün arkadaşlara nasip etsin yarabbi tümm isteyenlere. Teyzesi benim kızımda ilk dişini çıkardı 8,5 aylık oldu yürümeye çalışıyorr..:nazar:.

:emir_bebek: :emir_bebek: :KK66: :KK66: :KK19: :KK19: :119: :119:
Caaaaannnnıımmmmmmmmmmmmmmmm Allaha şükürler olsunnnnn şu anda ağlamaklıyım 1 2 ay önce siteye girdim sizlerden haber alırmıyım diye hatta sana da yazdım sabrın sonu selamt birgün mutlaka sende anne olacaksın diye ama okumamışsın heralde içimemi doğmuş nacii :KK1: yaaaaa tüylerim diken diken oldu allahım sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşalahhh.. Burdaki bütün arkadaşlara nasip etsin yarabbi tümm isteyenlere. Teyzesi benim kızımda ilk dişini çıkardı 8,5 aylık oldu yürümeye çalışıyorr..:nazar:.

canımmmmm evet sonunda sabrımın mükafatı gelecek inşallah bi de sağlıklı hayırlı kucağıma alsam daha rahatlıcam.bende bugün sana özelden yazmayı düşünüodum bi fırsat olmadı:)oyy yesin teyzesi onu Allahım nazarlardan saklasın inşallah. :nazar: Allahım herkese nasip etsin :nazar: işe başladın herhalde sende, sedada pek girmiyo öpüyorum cnm seni:)

canımmmmm evet sonunda sabrımın mükafatı gelecek inşallah bi de sağlıklı hayırlı kucağıma alsam daha rahatlıcam.bende bugün sana özelden yazmayı düşünüodum bi fırsat olmadı:)oyy yesin teyzesi onu Allahım nazarlardan saklasın inşallah. :nazar: Allahım herkese nasip etsin :nazar: işe başladın herhalde sende, sedada pek girmiyo öpüyorum cnm seni:)

Alırsın alırsın inşallah tadını çıkar çok güzel bir duygu hele tepiklemeye başlayınca. Canım nasıl hamilelik bulantı kusma varmıı.. ??

ESKİLERDEN HİÇ KİMSELER YOK YAA ecrelff , sevdse, umutlum nerelerdeler acabaa..

İşe başlayalı 4 ay oldu canım.. kendine iyi bakkk..

alırsın alırsın inşallah tadını çıkar çok güzel bir duygu hele tepiklemeye başlayınca. Canım nasıl hamilelik bulantı kusma varmıı.. ??

Eskilerden hiç kimseler yok yaa ecrelff , sevdse, umutlum nerelerdeler acabaa..

Işe başlayalı 4 ay oldu canım.. Kendine iyi bakkk..

maşallah canım sizede orta dereceli eskilerden ben varım darısı isteyen herkese :)bizede nasip oldu çok şükür :)

Son düzenleme:
kızlar bana cvp yazarsanız çok sevinirim
ben bu klomen tedavisinin 2,ayındayım ama,
eşiminde morfolojisi %5 nettede çok araştırdım
bazı drlar %5 ve üzeri iyi diyolar
bazı drlarda %14 ve üzeri iyi diyolar
şuanki klomen uygulayan drum normal görüyo eşimin değerini
ama bundan önceki dr çok iyi değil aşılama ve tüp bebek sınırında demişti
sizde eşinize testler yaptırdıysanız morfoloji sizde kaç acaba kızlar ??

Alırsın alırsın inşallah tadını çıkar çok güzel bir duygu hele tepiklemeye başlayınca. Canım nasıl hamilelik bulantı kusma varmıı.. ??

ESKİLERDEN HİÇ KİMSELER YOK YAA ecrelff , sevdse, umutlum nerelerdeler acabaa..

İşe başlayalı 4 ay oldu canım.. kendine iyi bakkk..

pek fazla yok cnm bulantı bazen oluyo çok şükür:nazar: eskiler bizi terkettiler:)) oturunca batıo karnıma gezersem ii valla gezmeye çok düşkün herhalde:KK16::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar:

Merhabalar.. Ben de bu ay klomen kullandım. Adetimin 15. günü yumurtam 14.2 idi. 18. günü gittiğimde o yumurtam yoktu, dr çatlamış vs gibi bir şey söylemedi. burdaki bir dr. çatladığını söyledi, inş. öyledir. Bugü adetimin 23. günü. Gerçi düzenli adet olamıyorum bebek düşündüğümden beri, çok stres yapıyorum sanırım. son iki adetimi ilaçla(duphaston ve tarlusallla) oldum. Rabbim hayırlısıyla gebe kalabilmeyi burdaki tüm isteyenlere ve bana da nasip etsin! Her ay başa dönmek zor, zaman geçmek bilmiyor.

Merhabalar.. Ben de bu ay klomen kullandım. Adetimin 15. günü yumurtam 14.2 idi. 18. günü gittiğimde o yumurtam yoktu, dr çatlamış vs gibi bir şey söylemedi. burdaki bir dr. çatladığını söyledi, inş. öyledir. Bugü adetimin 23. günü. Gerçi düzenli adet olamıyorum bebek düşündüğümden beri, çok stres yapıyorum sanırım. son iki adetimi ilaçla(duphaston ve tarlusallla) oldum. Rabbim hayırlısıyla gebe kalabilmeyi burdaki tüm isteyenlere ve bana da nasip etsin! Her ay başa dönmek zor, zaman geçmek bilmiyor.

canım kiloyla ilgisi yok pko lularda genetik olarak var olan bir insülin direnci var
ben 3 kez serophene kullandım tutmadı
glukofen 850 mg gunde 1 tane kullandım o zaman oldu ikisi birlikte kullanılınca daha guzel sonuç alınıyor

slm kızlar herkese mutlu hayırlı sağlıklı vee tabiki bol bebişli yıllar diliyorum herşey gönlünüzce olsun öpüyorummm:nazar::emir_bebek::KK16::KK16::KK16::KK54::KK54::KK54::KK54::KK54::119::119:

canım kiloyla ilgisi yok pko lularda genetik olarak var olan bir insülin direnci var
ben 3 kez serophene kullandım tutmadı
glukofen 850 mg gunde 1 tane kullandım o zaman oldu ikisi birlikte kullanılınca daha guzel sonuç alınıyor

İnsülin direnci nasıl ölçülülüyor peki? Dahiliye uzmanına da görünsem olur mu acaba?

X