Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

Arkadaşlarım ben de dün itibariyle hamile olduğumu öğrendim bu da ateş tablom My Ovulation Chart

Bu arada yaşadığım belirtileri söyleyeyim adetime 10-15 gün kala kasıklarımda acısız burulma hissi, aşırı derecede bağırsak gazı ve kabızlık, saçlarımın ve cildimin hızlı yağlanması, iştah artışı, sık tuvalete çıkma. Bunlar fark ettiğim belirgin işaretlerdi onun dışında göğüs hassasiyetim batıma 1 gün kala başladı. Allah isteyen herkese çocuk sahibi olmayı nasip etsin:KK49:

kızlar benim adet tarihim 15 kasım
bu sabah eşim giderken kalktım hem kapıdan gecireyim hemde wc ye gireyim diye yataktan kalkar kalkmaz sersemledim.
artık tansiyonummu düştü ne olduysa sağa sola çarpa çarpa yürüdüm ama başım nasıl dönüyordu inanılmaz.
tabi o dönme hali ister istemez mide bulantısıda yapıyor hemen yataga attım kendimi biraz uyudum kendime geldim.
fakat şuan halsizlik var ve ağzımın hiç tadı yok kasıklarımda sıkılıyormuş hissi ve yanma hafif iğne batması gibi şeyler oluyor.
zaten diğer belirtiler adet belirtilerim ile aynı.
ama bi fark daha var ben adetime 1 hafta kala aşırı tatlı yerken bu sefer hiç aklıma bile gelmedi.
şimdi tüm bunlar benim gebe olduğumu gösterirmi?

Arkadaşlarım ben de dün itibariyle hamile olduğumu öğrendim bu da ateş tablom My Ovulation Chart

Bu arada yaşadığım belirtileri söyleyeyim adetime 10-15 gün kala kasıklarımda acısız burulma hissi, aşırı derecede bağırsak gazı ve kabızlık, saçlarımın ve cildimin hızlı yağlanması, iştah artışı, sık tuvalete çıkma. Bunlar fark ettiğim belirgin işaretlerdi onun dışında göğüs hassasiyetim batıma 1 gün kala başladı. Allah isteyen herkese çocuk sahibi olmayı nasip etsin:KK49:

rabbim kucağına almayıda nasip etsin,bende dün dr.a gittm iltihap varmış hap ve fitil verdi ek olarakta folik asit verdi,4 aydır korunmuyoduk meğersem iltihapmış ve yara başlangıcı varmış bende:18: 2 ay kadar müddet verdi daha olmazsa köklü tedavi başlatırız dedi ve rutin testleri yaptırdı :KK17:

ateş durumunu anlamadım sürekli kaç kaç olması lasım

ateş durumu nasıl oluyor hamileyken yüksekmi oluyo anlamadım açıklayabilirmisiniz kaç olması gerekiyor?
ateşi açıklayım adetten yumurtlamaya kadar normal seyreder yumurtlamadan önce düşer 36.3 gibi düşüş olur yumurtlama olduktan sonra adete kadar 37.0 lerde gezer... hamilelik varsa adet gelmez yüksek devam eder 37.3 gibi... ama adet gelirse yine 36.5 a düşer...

tebrik ederim
amin :)) :KK9: :nazar:

kısaca anltmk ımknsz dıyeblrm:KK43:adetım gecıktı ama gecıkmesıne ragmen bu ayda oldum ayın 9nda yanı suan hasta gıbıyım ama degılım nasıl desemkı daha once hıc byle olmammıstım ılk gunu katı geldı bordo kahveye donuk gıbı ılk defa bukdr agrlı gecryrm dıyeblrm:KK43: ılk gun norml adet gbydı ama ıkncı gun azldı ve 3gun hc yok kı ben normalde en az 5-7gun goren bırıyım..hatta dun banyoda once mıdem bulndı ıstfra etmk ıcn egldm lavobaya ama gozlerm karardı ve kendmı gozlrmı actgmda tavana bkrken buldm baylmsm:KK43:adet zamnmda hıc gögslermde bı farklılık olmazda bu sefr gogslerm dolgnlastı ucu genısledı uzadı ve koyu kahveye döndü ve ucu co yumsk ıcınde sıvı varms gbı nasıl desmkı ama agrı fazla yok:/ cok sık ıdrara cıkyrm ve bı kc gundr ayklrmda kramlr agrlr var:/ve bugn farketgm bsyı daha paylasaym gobegmden asagıya bı cızgı belrgnlstı ve yuzumda cok cok az oolmsna ragmen lekelr cıktı kı beyaz tenlı olmama ragmen yanı koyu tenlılerde dha cok olr bldgm kadaryla,atesım gecelerı hep yukselyr ve nasl deesmkı raht uyuyamyrm sankı ıcımde bsy var egılemyrm raht harekt edmyrm kasıklrmda agrı var ve gobek gıbı bsy belrgnlestı karnmda bana yardmcı oln ltfenn pskljmdr yoksa ustune mı göryrmmm olblr mı hamılemıyımm? :-)
ltfen yardmcı olunn

Herkese Merhabalar,
Bende uzun zamandır yazdıklarınızı takip ediyorum. artık dayanamayarak aranıza katılmak istedim, tabi kabul ederseniz :KK3:4 yıllık evliyim ve 1 senedir bebiş yapmaya uğraşıyoruz.
pko hastasıyım,yumurtlama problemim var. 3 ay klomen kullandım ama yıne hiç yumurtam oluşmadı, en son dr. iğnelere başlıcaz dedi öncesinde rahim filmi istedi.
bende biraz cesaretlenmek umuduyla erteledim. bu ay yumurta akı kıvamında akıntıyla beraber çalışmalara başladık,o gün ve ertesi gün.
yaklaşık 10 gün oldu..malum ilişkiden 2-3 gün sonra hafif hafif kasık ağrıması başladı bu arada entersan bir şekilde tükürük salgım arttı,ağzımda ekşimsi bir tat.. göğüslerim adetten 10-15 gün önce hep ağırırdı ama bu sefer hiç birşey yok! kasık ağrılarım sadece akşamları hafif oluyor. idrarımda hafif bir koku var başka hiçbir belirtim yok.
adetime 4-5 gün var acaba ne zaman test yapmalıyım? bu belirtiler size birşey ifade ediyor mu??

selam arkadaşlar bugün evde yaptığım gebelik testiyle hamile olduğumu öğrendim. 1.5 senedir bebek istiyordum.Gebe kalamamamın önemsiz bi kaç sebebi vardı.Üç ay önce tedavi görmeden hamile kaldım ancak bebeğim kese dahi oluşmadan düştü.yarın adet günüm.Her iki gebeliğimde yaşadığım belirtiler: şiddetli mide yanması,göğüslerde belli belirsiz sızlama, ve geceleri uykudan uyandıracak kadar şiddetli kasık batması.1.5 yıldır neredeyse her ay hamilelik belirtisi yaşadım diyebilirim.sadece iki kere hamile kaldım.eşim test kitini görmeden inanmadı.hamile olmayı bekleyen arkadaşlar dilerim herkes hayırlısıyla evlatlarına kavuşur.inşlaah benim bebeğim de bu sefer tutunur.

tebrikIerr rabbim sagIıkIa kucagına aImayı da nasip etsin:emir_bebek: inşaIIah bizIerinde kucagı boş kaImazz hemen geIsinn artık bebişIerimizz:KK55:

selam arkadaşlar bugün evde yaptığım gebelik testiyle hamile olduğumu öğrendim. 1.5 senedir bebek istiyordum.Gebe kalamamamın önemsiz bi kaç sebebi vardı.Üç ay önce tedavi görmeden hamile kaldım ancak bebeğim kese dahi oluşmadan düştü.yarın adet günüm.Her iki gebeliğimde yaşadığım belirtiler: şiddetli mide yanması,göğüslerde belli belirsiz sızlama, ve geceleri uykudan uyandıracak kadar şiddetli kasık batması.1.5 yıldır neredeyse her ay hamilelik belirtisi yaşadım diyebilirim.sadece iki kere hamile kaldım.eşim test kitini görmeden inanmadı.hamile olmayı bekleyen arkadaşlar dilerim herkes hayırlısıyla evlatlarına kavuşur.inşlaah benim bebeğim de bu sefer tutunur.

tebrikIerr bebeğin sana sıkı sıkı tutunur inşaIIah ve sagIıkIı bi hamiIeIik geçirirsin.. rabbim sagIıkIa kucagına aImayı da nasip etsin...:nazar:

Herkese Merhabalar,
Bende uzun zamandır yazdıklarınızı takip ediyorum. artık dayanamayarak aranıza katılmak istedim, tabi kabul ederseniz :KK3:4 yıllık evliyim ve 1 senedir bebiş yapmaya uğraşıyoruz.
pko hastasıyım,yumurtlama problemim var. 3 ay klomen kullandım ama yıne hiç yumurtam oluşmadı, en son dr. iğnelere başlıcaz dedi öncesinde rahim filmi istedi.
bende biraz cesaretlenmek umuduyla erteledim. bu ay yumurta akı kıvamında akıntıyla beraber çalışmalara başladık,o gün ve ertesi gün.
yaklaşık 10 gün oldu..malum ilişkiden 2-3 gün sonra hafif hafif kasık ağrıması başladı bu arada entersan bir şekilde tükürük salgım arttı,ağzımda ekşimsi bir tat.. göğüslerim adetten 10-15 gün önce hep ağırırdı ama bu sefer hiç birşey yok! kasık ağrılarım sadece akşamları hafif oluyor. idrarımda hafif bir koku var başka hiçbir belirtim yok.
adetime 4-5 gün var acaba ne zaman test yapmalıyım? bu belirtiler size birşey ifade ediyor mu??
hoşgeIdinnn aramıza :KK9: yani beIirtiIer insanı yanıItabiIiyor kendini dinIeme çnkü ozaman stres yapınca adet de gecikiyor. en iyisi test yapıcaksan adet gününde veya bikaç gün geçince yap bence...hakkımızda hayırIısı oIsun rabbim tez zamanda versin bize de meIekIerimizi

arkadaslar ben birsey sormak istiyorum bunu yaşayan var mı merak ettim su an kafam o kadar karıştı ki dayanamayip bugun test yaptım, once ikinci çizgiyi göremedim ve 2 saat sonra teste öylesine bi elime aldığımda ikinci çizginin olduğunu gördüm :S suan o kadar kafam karıştı ki adet gunume 7 gün var ve böyle bi durum olabilir mi? hamile miyim değil miyim bilemedim. bunu yaşayan var mı aranızda?

adetime 10 gün var. 3 gündür adet olacakmıiım gibi degişik bir agrı var kasıklarımda. acaba hamilemiyim kızlar? sizce nedendir?

bu gebelik testlerinde 20 dakikadan sonra görülen sonuçlar geçersizdir. bende paketin üzerinden okumuştum.

Arkadaşlar ben çok şükür ki şuanda hamileyim. öncesinde belirtileri öğrenmekle ilgili çok sıkıntı yaşadığım için sizinle paylaşmak istedim. adetime 15 gün kala yani yumurtlama döneminden itibaren göğüslerimde şişkinlik ve sertleşme hissettim. göğüs ucunda da sivilce şeklinde birkaç tane tomurcuk oluştu. ayrıca kasıklarımda ara sıra iğne batması şeklinde sancılar oluyordu. bir de bayram boyunca baklava ve salatalık turşusunu bir arada yemeye başladım:)) (aslında tatlıdan nefret ederim!) adetime 5 gün kala şu 3tllik idrar testlerinden yaptım sonuç pozitif çıktı. inanamadım bir tane daha yaptım o da pozitif çıkınca bir kan testi yaptırdım. hcg 674 çıktı. ertesi gün doktora gittim koşa koşa ve vajinal ultrasonla muayne olduğumda henüz 10 günlük hamile olduğumu öğrendim. şuan kasıklarımda acayip sancı var adet olacakmış gibi. adet günüm de aslında yarın. yani testi yapmamış olsaydım şuan adet olacağımı düşünerek üzülecektim :) darısı başınıza inşallah. yalnız şunu unutmayın ki herkesin belirtisi birbirinden çok farklı olabiliyor. asıl önemli olan hissetmek deniyor ama denemeye devam ettiğiniz sürece zaten çok istekli olduğunuz için her ay hamileymiş gibi hissediyorsunuz.

Arkadaşlar ben çok şükür ki şuanda hamileyim. öncesinde belirtileri öğrenmekle ilgili çok sıkıntı yaşadığım için sizinle paylaşmak istedim. adetime 15 gün kala yani yumurtlama döneminden itibaren göğüslerimde şişkinlik ve sertleşme hissettim. göğüs ucunda da sivilce şeklinde birkaç tane tomurcuk oluştu. ayrıca kasıklarımda ara sıra iğne batması şeklinde sancılar oluyordu. bir de bayram boyunca baklava ve salatalık turşusunu bir arada yemeye başladım:)) (aslında tatlıdan nefret ederim!) adetime 5 gün kala şu 3tllik idrar testlerinden yaptım sonuç pozitif çıktı. inanamadım bir tane daha yaptım o da pozitif çıkınca bir kan testi yaptırdım. hcg 674 çıktı. ertesi gün doktora gittim koşa koşa ve vajinal ultrasonla muayne olduğumda henüz 10 günlük hamile olduğumu öğrendim. şuan kasıklarımda acayip sancı var adet olacakmış gibi. adet günüm de aslında yarın. yani testi yapmamış olsaydım şuan adet olacağımı düşünerek üzülecektim :) darısı başınıza inşallah. yalnız şunu unutmayın ki herkesin belirtisi birbirinden çok farklı olabiliyor. asıl önemli olan hissetmek deniyor ama denemeye devam ettiğiniz sürece zaten çok istekli olduğunuz için her ay hamileymiş gibi hissediyorsunuz.

Gözün aydın. Benim de 3 gündür kasıklarımda batma kasılma ve belimde ağrı var. Bugün bel ağrım devam ediyor ama kasıklarımdaki ağrı geçti gibi çok hafif normalde bu belirtileri reglime 2-3 gün kala yaşıyorum. umarım fos çıkmam :KK14:

Gözün aydın. Benim de 3 gündür kasıklarımda batma kasılma ve belimde ağrı var. Bugün bel ağrım devam ediyor ama kasıklarımdaki ağrı geçti gibi çok hafif normalde bu belirtileri reglime 2-3 gün kala yaşıyorum. umarım fos çıkmam :KK14:

10 günlük hamilemizi tebrik ediyorum...allah daim etsin:)

benimde regl bugün yarın...henüz birşey yok..ama son 1 haftadır regl olacakmışım gibi bel ağrısı
karın ağrısı var...regl öncesinde karın ortasına doğru sızı şeklinde ağrılarım oluyordu
bu kez karın alt bölgesinde ağrılarım olduğu için kendi kendime umutlanıyorum
doktorumla konuştum hamile olsak bile öncesinde regl belirtileri olur mu diye...olur dedi...
sivilce çıkardı yüzümde belirgin bir tane ama büyük...şimtdi küçük kaşıma yakın var başka yok...
umutlanmak istemediğimden test yapmıyorum...yarını bekliyorum...
meme uçlarını hergün kontrol ediyorum kahverengilik arıyorum öyle yazıyor bazı arkadaşlar
ama bence belirgin bir değişiklik yok
kirpiklerimi kontrol edip duruyorum:) kirpikler karışır diyorlar..v.s. v.s.:) umut işte
umarım iyi haberler veririz....Allahtan herkes için hayırlısını diliyorum...

Son düzenleme:
10 günlük hamilemizi tebrik ediyorum...allah daim etsin:)

benimde regl bugün yarın...henüz birşey yok..ama son 1 haftadır regl olacakmışım gibi bel ağrısı
karın ağrısı var...regl öncesinde karın ortasına doğru sızı şeklinde ağrılarım oluyordu
bu kez karın alt bölgesinde ağrılarım olduğu için kendi kendime umutlanıyorum
doktorumla konuştum hamile olsak bile öncesinde regl belirtileri olur mu diye...olur dedi...
sivilce çıkardı yüzümde belirgin bir tane ama büyük...şimtdi küçük kaşıma yakın var başka yok...
umutlanmak istemediğimden test yapmıyorum...yarını bekliyorum...
meme uçlarını hergün kontrol ediyorum kahverengilik arıyorum öyle yazıyor bazı arkadaşlar
ama bence belirgin bir değişiklik yok
kirpiklerimi kontrol edip duruyorum:) kirpikler karışır diyorlar..v.s. v.s.:) umut işte
umarım iyi haberler veririz....Allahtan herkes için hayırlısını diliyorum...

öncellikle merhaba...benim de regl olmama nerdeyse 1 hafta kala göğüslerde şişlik ağrıma kasıklarımda sanki regl olcakmışım gibi ağrı vardı hani sızlama gibi.daha sonra şişlik biraz daha arttı. ben regl olmadan sivilcelenirdim ama olmamıştım.bir his oluştu acaba mı diye ama biraz bekleyeyim dedim en son 25 ekim regl olmuştum bayramın 3.günü yani 8 kasımda normal test yaptım ılk once bısey cımadı sonra bıraz beklıyınce cok haıf ıkıncı cızgı cıktı.ertesı gun gene yapım gene cıktı.11 ya 12 kasımda regl olmam lazımdı cunku duzensız olabılıyorum bazen 11 kasımda doktora gıttık esımle ve hamıle oldugumu ogrendım sadece cok erken gıttıgım ıcın hvg 68.47 cıktı yarın tekrar gıtcem yukselme varmı dıye bakılcak umarım yukselır.sanırım ben 14 günlük falan hamıleyım herkese şimdiden hayırlısı olsun

gözünüz aydın hayırlısıyla kucağınıza alırsınız inşallah... :)

Kizlar bende hamile oldugumu gecen hadta ogrendin belirtilerimi yazmistim ama unutugum bir belirti vardi oda su hergun ruya goruyodum hala devam ediyorum ruya gormeye hatta.

X