29. hafta uçak yolculugu yapan ikiz anneleri bı bakarmısınızzzz

selsel

Guru
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2009
189
1
arkadaşlar benım bı sorum var ıkiz annelerine ben yurt dısında yasıyorum 24 haftalık hamıleyım dogumu orda yapmayı dusunuyorum evım eşim orda sonucta fakat aksılık ya eşimin işi dolayısıyla 1 ay turkıyede gorevlendırıldı 1 ay turkıyedeyız 1 ay sonra benı ucaga alırlarmı erken dogum rıskı olmazsa sızce evıme donebılırmıyım.esımle bu konuda cok strres yaptık.bu haftalarında ucak yolculugu yapan ikiz anneleri varmı?

Bunu en iyi drunuz bilir bence ona danışın,29. hafta ikiz gebelik için riskli bir hafta birde sizin durumunuzda önemli benim hamileliğim 28. haftadan sonra çok zorlaşmıştı mesela arabada yolculuk bile sıkıntı veriyordu bana,30. haftamda da erken doğum riskim olmuştu hatta 4 gün hastanede yatmıştım......

canım bende 32 haftalık ıkızlerıme hamıleyım ve 2 hafta once aynı senın durumundaydım ucak fırması 28. haftadan sonra rapor ıstıyo turkıyede gıttıgım bı doktor kesınlıkle ızın veremem ne ucak ne araba yolculuguna cok gec kalmısınız dedı. bızde tanıdık bı bashekımın yardımıyla rapor aldık aslında 30 haftalıktı ama 27 haftalıktır doktor ıznı vardır dıye yazıldı yoksa arabayla gelcektım o daha kotu olurdu benım ıcın ve o raporla uctum ben cok sukur bısey olmadı gayet rahat geldım.yanı onemlı olan raporu alabılmek yoksa ne sana ne bebıslere bısı olmaz ınsallah.hakkında hayırlısı olsun

Bence kesinlikle yerinde kal.Kac saat uzatasin turkiyey bilmiyorum ama ikiz gebelikte ucmak bence tehlikeli ustlikte 29 haftanda.Esin trdeyken yanliz kalicaksan evine tr denannen yada bir yakinin yaninda kalmaya gelebilir.
Bu yaz ben 22 haftalik hamileyken esim gorumcemin dugunune gitti ki sadece 2 haftaligina ben bulundugum yerde kalmayi tercih ettim.Gerci bizimki amerika turkiye arasi oldukca uzun suruyor.bu gebeligim tekiz ama benimde 28 aylik ikizlerim var.Senin durumunu cok iyi anliyorum

arkadaşlar benım bı sorum var ıkiz annelerine ben yurt dısında yasıyorum 24 haftalık hamıleyım dogumu orda yapmayı dusunuyorum evım eşim orda sonucta fakat aksılık ya eşimin işi dolayısıyla 1 ay turkıyede gorevlendırıldı 1 ay turkıyedeyız 1 ay sonra benı ucaga alırlarmı erken dogum rıskı olmazsa sızce evıme donebılırmıyım.esımle bu konuda cok strres yaptık.bu haftalarında ucak yolculugu yapan ikiz anneleri varmı?

ben 28. haftamda turkiyeden hollandaya dondum.giderken doktorumdan her ihtimale karsi bir rapor almistim.ucakta ikiz oldugunu soylemedim ben ama karnim buyuk oldugundan inanmadilar tabii raporu gormek istediler.hollandaca bilmediklerinden sanirim ikiz oldugunu anlamadilar rapordan haftasina baktilar ama yinede uyardilar ingilizce yada turkce rapor olmasi lazimmis.berbat bir yolculuktu 3 saat yolculuk yaptim ayaklarim sisti cizmelerimi cikarmistim bir dahada giyemedim kar kis kiyamette havaalaninda ciplak ayak dolasmistim.bence gitme cok zorlanirsin

canım bende 32 haftalık ıkızlerıme hamıleyım ve 2 hafta once aynı senın durumundaydım ucak fırması 28. haftadan sonra rapor ıstıyo turkıyede gıttıgım bı doktor kesınlıkle ızın veremem ne ucak ne araba yolculuguna cok gec kalmısınız dedı. bızde tanıdık bı bashekımın yardımıyla rapor aldık aslında 30 haftalıktı ama 27 haftalıktır doktor ıznı vardır dıye yazıldı yoksa arabayla gelcektım o daha kotu olurdu benım ıcın ve o raporla uctum ben cok sukur bısey olmadı gayet rahat geldım.yanı onemlı olan raporu alabılmek yoksa ne sana ne bebıslere bısı olmaz ınsallah.hakkında hayırlısı olsun

yanı onemlı olan raporu alabılmek yoksa ne sana ne bebıslere bısı olmaz ınsallah Bunu nasıl bu kadar kendinizden emin ve rahat söyleyebiliyorsunuz anlamıyorum...sizin yaptığınız çok yanlış,size o raporu veren tanıdık hekiminizin yaptığı dahada yanlış...normal gebelikte bile 28 haftadan sonrası oldukça riskliyken ikiz gebelikte risk çok daha fazladır...raporu alarak işinizi kolaylaştırıp havayolu şirketini kandırmışsınız ve sağlıkla uçmuşsunuz ama size birşey olmaması kimseye olmayacak anlamına gelmez. sadece raporu almakla tehlike önlenmez. lütfen bilginizin ve eğitiminizin olmadığı konularda insanları yanlış yönlendirmeyin. burda 3 canın hayatı söz konusu...konu sahibi arkadaşa tavsiyem bu yolculuğu yapmayın oldukça riskli olabilir...ben hamileliğim boyunca bırakın uçağa binmeyi uzun yola arabayla bile gitmedim. sağlıklı doğumlar dilerim....

Son düzenleme:
arkadaşlar fikirleriniz için hepinize teşekkür ederim.hayuırlısı ne ise o olsun artık nerde doğum yapmam hayırlıysa orda olur inşş..ama evim eşim düzenım orda gıtmem benım ıcın ıyı olucak ama hayırlısı dedıgım gıbı..

arkadaşlar fikirleriniz için hepinize teşekkür ederim.hayuırlısı ne ise o olsun artık nerde doğum yapmam hayırlıysa orda olur inşş..ama evim eşim düzenım orda gıtmem benım ıcın ıyı olucak ama hayırlısı dedıgım gıbı..
Biliyorum konu ustunden cok zaman gecmis ama benim de 1 saatlik suren bir ucak yolculugu yapmam gerekebilecek.. siz gittiniz mi gideceginiz yere ya da rapor aldiniz mi nasil cozumlendi bu konu ?

X