Tüp Bebek Merkezleri Doç. Dr. Ulun ULUĞ'a teşekkür ederiz ...

skrnsmn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2008
81
0
Engin tecrübeniz, güler yüzünüz ve hastalarınıza verdıgınız güvenle gecen yıl eylül ayında basladıgımız tedavının sonucunda 4 aylık olan kızıma kavuştum.

Kızıma her baktığımda önce allah'a sonra size ve ekibinize sonsuz tesekkur ediyorum.inşallah sayenizde bizim gibi cocuk isteyen aileler bu mutluluğa kavuşurlar.

iyi akşamlar...

selam sayın hocam nasılsınız ben gaziantepli hastanız fidan tüp bebegim tutmamıştı :çok üzgünüm: tabiki bu kısmet ve birazda şansızlıkolmalı inanıyorumki benim sayın hocam elinden gelen herşeyi yaptı bu başarınızında devamını dilerim hocam size bir sorum olacak benden karyotipanalizi istemiştiniz bana burdaki doktor niçin istedi doktorun dedi dölenmedemi sorun oldu dedidi bende cevap veremedim:uhm:cevaplarsanız sevinirim

Son düzenleme:
Tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarında kromozom testlerini isyemekte fayda vardır. Dış görüntümüz normal bile olsa bazen genetik yapımızda problem olabilir ve tüp bebek de sonucu etkilyebiir. Her şey gönlünüzce olsun.
Saygılarımla

iyi gunler, sat 06.02.2011 dun beta hcg testi yaptırdım 116,30 cıktı ama bugun adet oldum bu durum nedir sizce tesekkurler ( kimyasal gebelik olabilirmi birde bende 3 adet saplı myom ve ıcerde kucuk kucuk gebeligi etkilemeyecek myomlar var bunların etkısı nedır sızce

Tahlilinizi yarın tekrarlayıp doktorunuzla irtibata geçiniz. Kanamaya rağemn yükselme olabilir

Yani hamilelik devam ediyor olabilirmi ustune gorme yada dusukmu? Biraz ıhtımaller uzerınde acıklama yaparsanız sevınırım. Tesekkurler

NOT: AYRICA BELIRTMEK ISTERIMKI BENIMKI NORMAL YOLLA OLUSAN BIR DURUM YANI TEDAVI TADA TUP BEBEK TRANSFER SONRASI OLUSAN BIR DURUM DEGIL

Son düzenleme:
merhaba ulun bey, benim size bir sorum olacak.. ben 23 yaşındayım ve eşimde varikosel olması sebebiyle ilk tüp bebek denememi 2 ay önce yaptım negatif sonuçlandı. bende toplama işleminde sıvı çekilmiş, ve transfer günü sıvı görülmediği için transferim oldu, ertesi gün pembemsi kanamam oldu az az gün boyu akşamında kesildi. karın krampları falan yaşadım serum verdiler. nitekim negatif sonuçlandı ve dr.um %90 o sıvı tüplerden geliyordur, %10da iltihap olabilir ama iltihabında yok dedi, rahim filmi istedi, rahim filmi normal çıktı ve dr.um çok şaşırdı, nerden geldiğine dair birşey söyleyemedi, tamamen şanssızlık dedi. sizce neyden dolayı sıvı oluşmuş olabilir? birde benim yumurta rezervim normalden daha çokmuş ve bana kısa protokol uyguladı, normalde yumurta rezervi iyi olana uzun protokol uygulanmıyor mu? başarı şansları aynı o yüzden uzatmaya gerek yok demişti dr.um ve iğne dozunuda az verdi yumurta gelişimim iyi diye, ve sonuç olarak 8 tane yumurta toplandı, 5i işleme alındı, 2 tanesi dayandı 3. güne kadar, 1 tane 8 hücreli, 1 tanede 7 hücreli transfer edildi. yani yumurta rezervim iyi olmasına rağmen toplanan sayı neden bu kadar az oldu???
lütfen beni bu konularda aydınlatırsanız sevinirim. özellikle sıvı oluşumu konusunda.

Ben de Tüp bebek tedavisindeyim bu 3. denememiz olacak hem madii hem manevi çok zor. Allah Tüm isteyenlere Sağlıklı ve Şanslı Evlatlar versin inşallah. (Tabiii Bana da)

Merhaba doktor bey,ben 39 yaşında ilk evliliğinden 17 yaşında çocuk sahibi bayanım.2.evliliğimi 1999 da yaptım.2001 yılında 6 haftalık düşükle sonuçlanan gebeliğim oldu.Sonrasında gebe kalamadım.Son 5 yıldır eşim burada olmamakla beraber 6 ay önce döndü,bir takım tetkikler yaptırdık.HSG,USG,HİSTEROSKOPİ,RAHİM İÇİ PARÇA PATOLOJİSİ,HORMON TETKİKLERİ VS.Tüm bunlardan sonra rahim içine gömülü 5 mm gebeliğe engel teşkil etmeyen durumda miyom görüldü.FSH-9
AMH ne yazıkki 0,35 Yumurta rezervlerim çok düşük olduğu için tüp bebek denendi geçen ay.4 adet folikül görülmesine rağmen toplama günü boş çıktı.Hiç yumurta bulunamadı.2.kez tüp bebek denesek aynı sonuçla karşılaşırmıyız?Tedavide uygulanacak ilaç dozu yada protokolmü değişmeli??Zaman aleyhimize işliyor?Ne yapabiliriz?

AMH sonucu 0.5 altında olanlarda gebelik oranı yaklaşık %1-2 arasındadır. Bu şansı değerlndirmek için tedaviye devam edebilirsiniz ancak hem maddi hem de manevi açıdan kendinize dikkat etmenizi öneririm
Saygılarımla

merhaba ulun bey,önce Allah sonra sizin sayenizde şuan 4aylık yakışıklı bir oğlum var.Allah sizleri eksik etmesin.ileride 2.çocuğa karar verirsem inşallah tedaviye gerek kalmaz ama olursa ilk tercihim sizsiniz.herşey için teşekkürler....

Mrb Ulun Bey,ben 3 kez tüp bebek denedim,üçüde negatifle sonuçlandı,doktorum alanında iyi, tanınmış bir doktordu.Doktorumun söylediğine göre herhangi bir sebep yokmuş ama araştırmak için herhangi bir test yapılmadı.4.denemem için aynı hastane ve doktora gitmek istemiyorum.Neden olmadığını da bilmiyoruz,eşim ve ben çok yıprandık.Temmuzda tekrar denemek istiyorum ve doktor olarakta sizi düşünüyorum,temmuzda başlayacağım tedavi için daha önceden gelmem gerekirmi yoksa başlayacağımız zaman gelmem yeterlimi.

Hanımefendi geçmiş olsun. 3 kez tüp bebek denendikten sonra %95 ihtimalle bir yerlrde problem olduğunun ortaya çıkması gerekirdi. Bu problemler ya tedavi sırasında veya laboratuar aşamasında ortaya çıkar.
Tavsiyem Mayıs veya en geç Haziran ayı gibi bana uğramanız bazı testler isteyebilirim ayrıca bir beslenme programanıda da almakta fayda olacak
Herşey gönlünüzce olsun

teşekkür ederim Ulun bey ,bende mayıs ayında gelmeyi planlıyorum,inşallah sizin programınızda uygun olur.

merhaba ulun bey,temmuzun başında ben ilk tüp bebek tedavisi yaptırdım ama sonuç negatif oldu. benim sorunum tüplerimin biri tıkalı ,38 yaşındayım.gecenlerde bir başka doktora gittim bana laparoskopi yaptırmamı tavsiye etti.bende ne yapacagımı şaşardım eşim bana bir zarar gelir diye laparoskopiye karşı cıkıyor.tıkalı tüpüm acılırsa normal yollan hamile kalma şansım varmı.yardımlarınız için şimdiden teşşekkür ediyorum.

Rahim filminde tıkanıklıığın nerede olduğu önemlidir. Laparoskopi yapmanın amacı tüpleri açmak ise çok fazla tasiye etmeyeceğim çünkü gerçek bir tıkanıklık varsa cerrahinin faydalı olma ihtimalı %50 ve gebe kalma ihtimalide %50 olmaktadır. Sonuçta %25 olasılıkla ameliyat sonrası hamile kalma şansınız vardır ki bu tüp bebek tedavisinden daha düşük bir orandır. Tabikii bu oranlar bu konuda uzman geniş vaka sayısı olan tecrübeli doktorlar için geçerlidir.

güler yüzünüz sıcak davranıslarınız umut veren konusmalarınız için cok tesekkür ederim tedavi sürecinde sakinligim sizin sayenizde oldu bu sakinlkte bana bebegimi getrdi hersey için cok tesekkür ederim

X