Doğuma Hazırlık Gebelikte Cinsiyet Belirtileri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

dLg

canım kızım ELA'm 4 yasında
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2009
382
43
Kızlar nette böyle bi yazı okudum dogruluk derecesini bilemem ama sizlerle de paylaşmak istedim bu yazıyı

Tıbbi açıdan kanıtlanmamış ama halk arasında yaygın olarak inanılan gebelikte cinsiyet belirtileri hakkında bir liste yayınlıyoruz.Bu belirtiler oldu diye bebeğiniz illa o cinsiyette doğacak değil ama vakit geçirmek için okunabilecek eğlenceli bir yazı.

Hamilelikte Erkek Bebek Belirtileri :

Çok baş ağrılı bir hamilelik dönemi geçirme,
Burnunuzda yavaş yavaş bir yayılma meydana gelmesi,
Ellerinizin gebelik öncesine göre daha fazla kuruması,
Et ve peynir gibi daha proteinli gıdalara aş erme,
Turşu gibi bol tuzlu ve ekşi yiyecekler aş erme,
Ayaklarda aşırı soğukluk,
Bacaklardaki tüylerin daha hızlı uzaması,
Bir de halk arasında alyansınızı bir ipe bağlayarak göbeğinizin üstüne getirdiğinizde ve bir süre sabit tuttuğunuzda yuvarlaklar çizerek hareket ettiğinde doğacak olan bebeğin cinsiyetinin erkek olduğuna inanılır.Ama ne kadar doğrudur bilimsel bir kanıtı bulunmamaktadır.

Hamilelikte Kız Bebek Belirtileri :

Sol göğsünüzün sağ göğsünüze göre daha fazla büyümesi,
Aşırı huysuzluk,
Basen ve kalça bölgelerinden kilo alma,
Saçlarda kırmızı ince çizgiler belirmesi,
İdrarın donuk ve uçuk sarımsı bir renkte olması,
Aşırı mide bulantısı,
Daha çok tatlı ve şekerli yiyeceklere aş erme,
Bol bol meyve aş erme,
Halk arasında yapılan alyans testine göre bebeğinizin cinsiyetinin kız olması için, alyansı ipe bağlayıp göbeğinizin üzerinde bir süre beklettiğinizde dairesel değil de iki yana sallanma hareketi yapması gerekmekteymiş.

Ama yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bunların hiçbirisi kesin alametler değillerdir.Eğer bebeğinizin cinsiyetini gerçekten merak ediyorsanız öğrenmenin tek yolu var, o da ultrason.

benim karnım sipsivriydi.herkes erkek sanıyodu ama kızlarım oldu.vücut yapısıyla alakalıymış demekki

Bu erkek bebek belirtilerinin hepsi B'nde mevcut ama sonuc KIZ :)) zaten %100 tutan bı yönteme rastlamadım henüz kiki:))

Bende devamlı erkek belirtileri var yani yukarıda sayılan varsayımlar...henüz cinsiyet belli değil ama millet bana hep kızın olacak diyor ..çünkü halk arasında derler ya "ye ekşiyi doğur ayşeyi,ye tatlıyı doğur hakkıyı" demek oluyor ki benim ki kız mı yani hep ekşi ve acı aşeriyorum en çok canım çiğ köfte,turşu ve soslu yemekler istiyor...hadi bakalım hayırlısı ne olacak merakla bekliyoruz

benim hamileliğimde şiddetli baş ağrılarıyla geçti ve kızm var..bende tutmadı..

bacaklarımdaki tüyler daha hızlı uzuyo kanımda da çıktı ondan önce hiç yoktu
ete bayılıyorum bebeğim erkek:)))
alakası var mı tesadüf mü bilmem

buaralar ben hariç herkes rüyasında bebeğimin cinsiyetini görüyor. daha 8-9 haftalık hamileyim e doğal olarak belli değil. bu belirtilerin yarısı kız için yarısı erkek için tutuyor. ya bir yandan erkek istiyorum bir yandanda kız bebekler daha hayrlı ewlatmış gibi geliyor. ne bileyim zaten erkek olsa adı belli kız olsa inci, zeynep, elif... buara bebekime odaklanmışım:)):KK49:

ilk kizimdada eksi ve aci asermistim
simdide kiz ve yine tursulari acili yemekleri goturuyorum surekli :)

ayrica kizima hamileyken sivriydi benimde karnim..

arkadaşlar normalde başım çok nadir ağrır bu hamileliğimde feci baş ağrıları çektim.basen ve kalçadan hiç kilo almadım.ellerim o kadar kuruduki piyasadaki bütün kremleri kullandım:KK1:.ayaklarım o kadar üşüdüki çoraplarla yatağa girdim ama kızım olacak:KK9: .yukarıda erkek belirtilerinin hepsi bende mevcut.herşeyin hayırlısı sağlıklı gebelikler.....:79:

Bende ıkı hamıslıgımdede hep farklıydım ya bırınde tatlı bırınde eksı yedım ama sonuzc aynı:)

ya ben acayip merak ediyorum aceba neyim olacak internet arastiriyorum belirtileri ama her belirti var gibi :KK70:

kızlar her gebelikte belirtiler farklı oluyor benim bir oğlum var ondaki belirtilerle (şuanda hamileyim) şimdiki belirtilerin alakası yok öncekinde tatlı yiyordum bunda acı ve ekşi yiyorum ama buda erkek dedi doktor ilkinde bulantım olmamıştı bunda sabah akşam çıkartıyorum

bir kızım var, şimdi de oğluma hamileyim. hiçbir belirti tutmuyor.kişiden kişiye değişiyor bence, cinsiyetle alakası yok...

Bence de kişiden kişiye değişiyor.ben tatlı aşeriyorum oğlum olacak Allah kısmet ederse. haa bide bişey duydum oğlu olacakların meme ucları kararırmış kız bebekte pembemsi bi renk alırmış doğrumudur acaba benim ki kapkara oldu

Saclarim kizila dondu dehset bulantim var tuylerim yavas uzuyor sol gogsum daha dolgun ruyamda kiz bebek gordum ve diger tum belirtiler kiz ama bebebegm erkek mis

Hiv bir soylenen dogru degil valla . Ben haftalarca arastirdim okudum hiçbiri tutmadi. Benm canm tatli cekiyo gobegim divri degil ayaklarim usumuyo aksine yaniyo ama iglum olacak rabbim kısmet ederse ins . Her bünye vücut farkıdır. Herkeste farkli sonuclar oluyor . Tek yol ultrasonografi

Bende devamlı erkek belirtileri var yani yukarıda sayılan varsayımlar...henüz cinsiyet belli değil ama millet bana hep kızın olacak diyor ..çünkü halk arasında derler ya "ye ekşiyi doğur ayşeyi,ye tatlıyı doğur hakkıyı" demek oluyor ki benim ki kız mı yani hep ekşi ve acı aşeriyorum en çok canım çiğ köfte,turşu ve soslu yemekler istiyor...hadi bakalım hayırlısı ne olacak merakla bekliyoruz
Onla alakası yokki ben oglanda tatlı aşerme dim herkesde farklı oluyor

X