Saç Rengi ve Saç Boyama Saça Kına Yakmak

Ben de çok uzun zamandır kına yakmak istiyorum ama cesaret edemiyorum. Bir de korkum cildi boyayıp uzun süre öyle kalması. Kına yakarken cildinize bulaşmıyor mu, alnınıza yanağınıza vs. onları nasıl çıkartıyorsunuz?

Benim alnıma yanağıma anseme kına değdi ama kızıllık olmadı ciltte silince geçti.

Palettenin sonbahar kızılını kullanıyorum,bu rengi çok seviyorum ama saçlarım mahvoldu boyadan.bir de kimyasal sonuçta zararlı,sürekli kullanmak istemiyorum.kınayı şarapla karıyorlarmış,epey belirgin bir kızıl istiyorum bunıu deniycem bakalım,yaparsam buraya yazarım.aranızda deneyen var mı arkadaşlar,öyle sadece güneşte kızıl görünen kahve veya siyah saçlar istemiyorum,adam akıllı kızıl olsun

Ben de çok uzun zamandır kına yakmak istiyorum ama cesaret edemiyorum. Bir de korkum cildi boyayıp uzun süre öyle kalması. Kına yakarken cildinize bulaşmıyor mu, alnınıza yanağınıza vs. onları nasıl çıkartıyorsunuz?

saç boyası gibi çılgınca boyamıyor cildi, kınanın cildinizi ciddi anlamda boyayabilmesi için en az bir 45dk. orada kalması gerekir. damlayanları bir peçete yardımıyla alırsınız. ha diyelim yüzünüzde kınadan dolayı leke oluştu, kederlenmeyin 3-5 günde gidiyor :)

sevgiler,
mm

Ben temmuz 2011de kına yakmıştım çok güzel doğal bir kızıl renk olmuştu ama sıkılmıştım artık :) dün saçımı açtırdım kına sadece diplerinde kaldığı için kolay oldu sonra üstüne boya yaptılar hiç sorun kalmadı. Kınalı saça boya olur ama kendini bilen kuaförlere gitmelisiniz.

ben de saçıma kına yakmak istiyorum beyaz tenli ela gözlüyüm.ama diplerden kahverengi sac cıkınca garip durmaz mı? dip çıkmış gibi?belirgin bi fark oluyor mu boyadaki gibi keskin bir ayrım?

merhaba bende saçlarıma kına yakmış ve hala yakmakta olan biri olarak fikrimi söylemek istedim. Zamanında büyük bir hevesle (ve o an ki bozuk psikolojim ile) kına olan saçlarımı önce oriel ile akıtıp daha sonra açık renge boyattım, bozuk olan psikolojim değişiklikle düzeldi ama o ama saçlarımın kazık gibi olması hele uçlarının yanması ve kırılması daha beter etti psikolojimi :KK14: yaklaşık 1-1.5 sene kadar boyadım saçlarımı ama artık kırılan uçlara ve sürekli bunları kestirmeye daha fazla dayanamayacağımı anladım ve boyalı saçlarıma kına yaktım. Şuan saçlarımı gören kına olduğuna inanamıyor çünkü boyanın üstüne yaktığım için sanki kızıl balyaj yapmışım zannediliyor. Sakın beğenilmiyor zannetmeyin aksine ışıl ışıl parlayan kızıl balyaj zannedilen saçıma herkes hayran :KK9: Tabi iş sadece kınada bitmiyor, avon'dan aldığım argan yağı, oriflame'dan aldığım hindistan cevizi yağınında faydalarını es geçemeyeceğim. Bu arada ben saçıma kına yakacağım zaman sadece su ile karıştırmıyorum suyun içine papatya, karanfil, yeşil ceviz kabuğunu ekleyip kaynatıyorum daha sonra içine zeytin yağı ve 3-5 diş sarımsak ezip ekliyorum hepsini karıştırıp saçıma sürüyorum.

kızlar benim saçım koyu kestane. bugüne kadar hiç boya ve kına vs. sürmedim. saçım ince telli ve yağlı. kınanın bunlara faydası olduğunu duydum, mutlu oldum:) ama doğal rengimden memnunum o yüzden korkuyordum boyamaya. rengi değişmesin istiyorum, yani renk tonu açılmasında sakınca yok ama kızıl rengi sevmiyorum o yüzden. zaten esmer olduğum için bana yakışmaz. kısacası kınaya ne katabilirim renginde fazla bi değişiklik veya kızıllık-koyuluk olmaması için??

kızlar benim saçım koyu kestane. bugüne kadar hiç boya ve kına vs. sürmedim. saçım ince telli ve yağlı. kınanın bunlara faydası olduğunu duydum, mutlu oldum:) ama doğal rengimden memnunum o yüzden korkuyordum boyamaya. rengi değişmesin istiyorum, yani renk tonu açılmasında sakınca yok ama kızıl rengi sevmiyorum o yüzden. zaten esmer olduğum için bana yakışmaz. kısacası kınaya ne katabilirim renginde fazla bi değişiklik veya kızıllık-koyuluk olmaması için??

yardımcı olabilecek kimse yok mu:)

sevgili turnbage.. aradığın renk kızıl değilse.. kınadan uzak durmalısın..

kınaya ne katarsan kat kızıl tutar.. en fazla kızılın tonunu kırabilirsin... mesela şarap katıp fazla bekletmezsen ilk hafta bakır gibi bir ton olur.. ama kına ne katarsan kat..sonraki haftalarda koyu kırmızıya çalar.. saçların zaten koyu renk ise.. arada koyu kızıl yansımalar elde edersin.. kına boyadan daha fazla parlar güneşte.. limon nar yada poartakal v.b. katarsan kızıllığını ultra artırmış olursun.. ve iyi yapılmış bir hint kınası katarsan kızlıllığı biraz karartmış oluruz.. yine kızıllığı karartmak için çeviz kullanılabilir.. yada koyu patlıcan rengi için.. çivitte kullanıldığını duymuştum.. alman yada kına taşı denilen toza dönüşen madde varmış aktarlarda bu da kınayı koyultup sıcak çikolata rengine benzetiyormuş.. ama kınada kızıl ve kızılın tonlarından başka renk olmaz..

Son düzenleme:
sevgili turnbage.. aradığın renk kızıl değilse.. kınadan uzak durmalısın..

kınaya ne katarsan kat kızıl tutar.. en fazla kızılın tonunu kırabilirsin... mesela şarap katıp fazla bekletmezsen ilk hafta bakır gibi bir ton olur.. ama kına ne katarsan kat..sonraki haftalarda koyu kırmızıya çalar.. saçların zaten koyu renk ise.. arada koyu kızıl yansımalar elde edersin.. kına boyadan daha fazla parlar güneşte.. limon nar yada poartakal v.b. katarsan kızıllığını ultra artırmış olursun.. ve iyi yapılmış bir hint kınası katarsan kızlıllığı biraz karartmış oluruz.. yine kızıllığı karartmak için çeviz kullanılabilir.. yada koyu patlıcan rengi için.. çivitte kullanıldığını duymuştum.. alman yada kına taşı denilen toza dönüşen madde varmış aktarlarda bu da kınayı koyultup sıcak çikolata rengine benzetiyormuş.. ama kınada kızıl ve kızılın tonlarından başka renk olmaz..

teşekkürler balazra:)
kına taşı tavsiyeni dikkate alacağım . galiba bu benim gibi kahverengi saçlılar için daha uygun.

saçıma bugün itibariyle kına yaktım ve sonuç tam bir hüsran
saçımda 10 saat kaldı,içine ceviz yaprağı kaynattım, soğan kabuğu suyu,çayın demini,badem yağı ve rastık koyarak yoğurdum,
ama saçımı parlatması dışında hiçbir renk değişikliği olmadı maalesef,saçımda boya yok ve rengi koyu kahve.
kızıl bir yansıma bile olmadı ve sanki rengini koyulttu saçımın,
nerede hata yaptım anlayamadım

Son düzenleme:
Çay demini genelde siyah hint kınası için kullanırlar saça daha koyu ve parlak bir görünüm vermesi için, eskiden bende hint kınası kullanıyordum fakat sonradan boyaya dönmenin bu sonuçlara sebep olacağını bilsem hiç yapmazdım, değişimi çok seven biriyim ve kınadan sonra saçlarımı açtırdığımda saçlarım yandı. Devamlı bir şekilde kullanmayacak olanlarada asla tavsiye etmiyorum

Kuzenim zeytinyağı koyarak yapar saçları çok sağlıklı ve parlak görünüyor.. renk olarak ben pek beğenmiyorum ama

Kuzenim zeytinyağı koyarak yapar saçları çok sağlıklı ve parlak görünüyor.. renk olarak ben pek beğenmiyorum ama

normal saçı ne renkti, kınadan sonra nasıl bi renk oldu kızıllık oldu mu? ben de yapmak istiyorum ama saçlarım koyu kestane, saçımın doğal rengi değişmesin istiyorum

normal saçı ne renkti, kınadan sonra nasıl bi renk oldu kızıllık oldu mu? ben de yapmak istiyorum ama saçlarım koyu kestane, saçımın doğal rengi değişmesin istiyorum

Valla canım onun da saçları koyu kestaneydi..hafif kızıl yansımaları oldu koyu kızıl mı desem patlıcan moru mu tam bilemedim ama ben buradayım diyen bir renk olmadı.

saçıma bugün itibariyle kına yaktım ve sonuç tam bir hüsran
saçımda 10 saat kaldı,içine ceviz yaprağı kaynattım, soğan kabuğu suyu,çayın demini,badem yağı ve rastık koyarak yoğurdum,
ama saçımı parlatması dışında hiçbir renk değişikliği olmadı maalesef,saçımda boya yok ve rengi koyu kahve.
kızıl bir yansıma bile olmadı ve sanki rengini koyulttu saçımın,
nerede hata yaptım anlayamadım

Rastık ve ceviz yaprağı suyu saçı koyultur, bir dahakine onları katmayın kına harcının içine. Hatta çay demi falan da koymayın. Onun yerine papatya suyu koyun... Benim de saçım koyu kahve, seneler önce kına yakmıştım, koyu bir kızıl olmuştu güneşte parlıyordu.

Ben de saçıma 3 kez kına sürdüm.Rengine bayılıyorum çünkü.
İçine birşey katmadım bildiğimiz kına gecelerinde geline yakılan kına var ya ondan işte.
Su ve kına.Başka birşey yok.Ama kına her saçta aynı etkiyi göstermez malesef.
Kardeşimde sadece güneş vurunca anlaşılıyo ışıltı halinde bi kızıllık.
Ama benimkinde direk kızıl oluyor ilk yaktığım zaman özellikle.Sonra rengi açılıyor.
Yani sabit bir rengi olmuyor bende.Tabi uzadıkça da diplerden kendi saçım geldi.
Şu an kınalı yerler bu resimdeki gibi.
Eki Görüntüle 652437

X