Çocuk Hastalıkları 9 aylik bebegim...

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
canım nerelerdesin... msn e de gelmiyorsun... hallettiniz mi işleri... geldiniz mi tükiyeye seni merak ediyorum gelince bana mutlaka yaz canım...

arkadaşlar merhaba benim oğlu 9 aylık hiç mama yemiyor daha önceleri çorbada içerdi mamada yerdi muhallebide ama şuan da sadece emziriyorum farklı bi gıdayıda kabul etmiyo henüz hiç dişi yok ama diş çıkarma döneminde olduğu için olabilirmii ya ben tekrar biberona yalancı emziğe artı mamaya yada pastörize süte nasıl alıştırabilirim aç olduğu zamanlarda veriyorum ek gıdayı yine reddediyo ayrıca bi uyku düzenini yakalayamadım sizce 9 aylık bir bebek saat kaçla kaç arası uyumalıdır

merhaba benim oğlumda 13 aylık ön dişler çıktı şimdi yan büyük dişler çıkacak dediğin gibi önceden kahvaltısını yapardı çorbasını yemeğini yerdi ama şimdi sadece emiyo ve aç kaldığında biberon mama yiyor.uyku düzenimizde alt üst oldu.sanırım dişlerden dolayı böyle yapıyorlar.:KK43:

Ne ilginctir ki, buraya bebegimle ilgili yazdigim son durum mesaji ucup gitmis, anlam veremedim..

Bebegi ile ilgili sorunlar yasayan arkadaslar (uyumuyor, disleri cikiyor, istahsiz vs vs..) buraya yazdiginizda kimse size yardimci olmaz, cunku benim bebegimin cok daha ozel ve de buyuk bir problemi var, bu konuyu 9 aylik bebegim diye actim ama sizler sanirim icerigini okumadan konu ile hic ilgisi olmayan sorular sormussunuz, fikir alisverisinde bulunmak istiyorsaniz, sizler de baska basliklarla sorununuzdan bahsedip konunuzu acabilirsiniz, cunku bu sekilde benim bebegimin problemi ile alakali, yardim ya da oneri ya da benzer herhangi birsey almami engellemis oluyorsunuz, sizden ricam, problemleriniz baska bir baslik altinda acmaniz..

Tesekkurler..

Son düzenleme:
Ben buraya en son; bebegimin eeg'sinin bozuk ciktigini, kesinlikle epilepsi oldugunun netlestigini, ve mesaji yazdigim o gece (sanirim silinmis) nobet gecirdigi icin acile yetistirdigimiz yazmistim.

Malesef hala hastanedeyiz, gunduzleri ben geceleri esim kaliyor, eeg'leri cok kotu cikiyor, epilepsi oldugu kesin, ilac tedavisine baslatildi ama gozlerinde de sorun oldugunu dusunuyorlardi, kontrolleri yapildi, gozlerinde problem yokmus ama gordugu halde algilayamiyor diyorlar, yani algi eksikligi var, emar cekilecek, biz artik epilepsi icin buna da sukur diyoruz cunku eger beyin emari kotu cikarsa, west sendromu olma olasiligi var ki o da direk zeka geriligi ile alakali, o yuzden Allaha dua ediyorum, ins korktugumuz gibi olmaz diye.
Dun yine 2 kez nobet gecirdi, ilaclar ile kontrol altina almaya calisiyorlar.

Nobetleri;
Ani goz dalmalari ve yine aniden gozlerini irkilerek gozlerini acmasi
Aniden sicramalar
Nefesini bir sure tutup aniden birakmasi

Son düzenleme:
Ben buraya en son; bebegimin eeg'sinin bozuk ciktigini, kesinlikle epilepsi oldugunun netlestigini, ve mesaji yazdigim o gece (sanirim silinmis) nobet gecirdigi icin acile yetistirdigimiz yazmistim.

Malesef hala hastanedeyiz, gunduzleri ben geceleri esim kaliyor, eeg'leri cok kotu cikiyor, epilepsi oldugu kesin, ilac tedavisine baslatildi ama gozlerinde de sorun oldugunu dusunuyorlardi, kontrolleri yapildi, gozlerinde problem yokmus ama gordugu halde algilayamiyor diyorlar, yani algi eksikligi var, emar cekilecek, biz artik epilepsi icin buna da sukur diyoruz cunku eger beyin emari kotu cikarsa, west sendromu olma olasiligi var ki o da direk zeka geriligi ile alakali, o yuzden Allaha dua ediyorum, ins korktugumuz gibi olmaz diye.

Nobetleri;
Aniden sicramalar

merhaba.sitenin değişmesinden dolayı bebeğinin rahatsızlığını yazdığın ilk mesajın silinmiş sanırım ve konu başka taraflara sapmış elde olmadan.
öncelikle çok geçmiş olsun.çok üzüldüm gerçekten.ALLAH acil şifalar versin bebeğine.üzülme desem boş biliyorum ama inan şuan onun, sana, senin sevgine ve desteğine daha çok ihtiyacı var bu yüzden kendini bırakma,dirayetli ve sabırlı olmanı dilerim.İNŞAALLAH kesin bi tedavisi vardır bebeğinin bu rahatsızlığında. dularım seninle......

canım benim yaa çok geçmiş olsun bitanem... inan ki çok üzüldüm ne diyeceğimi bilemiyorum...
zaten salyalarından şüphelenmiştim biliyosun... ama nöbet geçirmediği için biraz rahattım...
rabbim acil şifa versin inşallah bebeğine... dualarım hep seninle olacak...
sık sık gir gelişmeleri yaz canım...
derdi veren allah dermanını da verir inşallah...

Sevgılı Fred
Oncelıkle cok gecmıs olsun bebegınıze acıl sıfalar sıze de guc kuvvet ve sabırlar dılıyorum, bebegınızle ılgılı yazdıklarınızı gelısmelırınızı takıp edıyorum cok uzgun oldugumu soylemek ıstedım, dılıyorum kı bebegınızın rahatsızlıgı ılacları ve tedavısıyle ve sızın sevgınızle olumlu sonuclar dogurur ıyılesır ve hersey cok guzel olur moralınızı ınancınızı umudunuzu yuksek tutun lutfen emınım buyudugu zaman cok saglıklı ve akıllı bır cocuk olucak belkı uzun bır zaman ve surec gerektırıyor tedavısı ve ıyılesmesı ama bu konuda Danımarkanın saglık sıstemı mutlaka bızımkısınden yuksektır dıe dusunuyorum,bı sure danımarkada yasadım kucucuk bır cocugun ufacık bır parmak kesıgınde hastanenın doktorların nasıl ayaklandıgına sahıt oldum.
Tekrar acil şifalar dılıyorum, dualarımız sızınle...

canım sen çok panık yapmışın bence abarıyosun biraz.benım kızım 11 aylık daha emeklemiyo bile zar zor döne biliyo okadar biyere tutunupta kalkmıyo daha yürütece koyyorum arada orda gidiyo şimdilik oturuyo oyuncaklarla felan oynuyo.ben senın kadar hiç takmadım kafaya geç yürücek heralde diye doktora felanda hiç göstermedim yaşıtlarında geri ama.olsun sağlıklı olsunda acelesi yok.senın oğlundada herşey temız çıkmış ne güzel şükret yavaş yavaş herşeyi yapar neden bu kadar aceleci ve panık davranıyosun anlamadım çocuğuna yazık okadar tahlıller testler daha bebek bekle 1 yaşına kadar bence:KK34:

Nobetleri;
Aniden sicramalar

bu mesajını yeni okudum canım kusura bakma.ilk mesajına yazmıştım ben cevabını.allah acıl şifalar versin tez zamanda düzelir inşallah oğlun:26:

canım sen çok panık yapmışın bence abarıyosun biraz.benım kızım 11 aylık daha emeklemiyo bile zar zor döne biliyo okadar biyere tutunupta kalkmıyo daha yürütece koyyorum arada orda gidiyo şimdilik oturuyo oyuncaklarla felan oynuyo.ben senın kadar hiç takmadım kafaya geç yürücek heralde diye doktora felanda hiç göstermedim yaşıtlarında geri ama.olsun sağlıklı olsunda acelesi yok.senın oğlundada herşey temız çıkmış ne güzel şükret yavaş yavaş herşeyi yapar neden bu kadar aceleci ve panık davranıyosun anlamadım çocuğuna yazık okadar tahlıller testler daha bebek bekle 1 yaşına kadar bence:KK34:

canım 11 aylık bebeğin emeklememesi normal ama zor dönmesi pek de normal değil.. bence sen çok hafife almışsın... benim bebeğiminde motor gelişimi geride diye dr a başvurduk beyinde problem çıktı.... bence sen bi uzmanla görüş... oturması nasıl...uzun zaman oturabiliyor mu.... sesler çıkarması oynaması falan nasıl... belki tembelliktendir geç yapacaktır ama bunu sana işinde iyi bir dr un söylemesi lazım...

canım 11 aylık bebeğin emeklememesi normal ama zor dönmesi pek de normal değil.. bence sen çok hafife almışsın... benim bebeğiminde motor gelişimi geride diye dr a başvurduk beyinde problem çıktı.... bence sen bi uzmanla görüş... oturması nasıl...uzun zaman oturabiliyor mu.... sesler çıkarması oynaması falan nasıl... belki tembelliktendir geç yapacaktır ama bunu sana işinde iyi bir dr un söylemesi lazım...

teşekkür ederim canım.çocuğun herşeyi normal uzun süre oturuyo oynuyo gülüyo yürüteçte geziyo.ama iş emeklemeye gelince yok ayaktata tay tay duruyo bende bu yüzden fazla önemsemıyorum.ama bunun yaşıtı yürümeye başlıyo bile.

Sevgılı Fred
Oncelıkle cok gecmıs olsun bebegınıze acıl sıfalar sıze de guc kuvvet ve sabırlar dılıyorum, bebegınızle ılgılı yazdıklarınızı gelısmelırınızı takıp edıyorum cok uzgun oldugumu soylemek ıstedım, dılıyorum kı bebegınızın rahatsızlıgı ılacları ve tedavısıyle ve sızın sevgınızle olumlu sonuclar dogurur ıyılesır ve hersey cok guzel olur moralınızı ınancınızı umudunuzu yuksek tutun lutfen emınım buyudugu zaman cok saglıklı ve akıllı bır cocuk olucak belkı uzun bır zaman ve surec gerektırıyor tedavısı ve ıyılesmesı ama bu konuda Danımarkanın saglık sıstemı mutlaka bızımkısınden yuksektır dıe dusunuyorum,bı sure danımarkada yasadım kucucuk bır cocugun ufacık bır parmak kesıgınde hastanenın doktorların nasıl ayaklandıgına sahıt oldum.
Tekrar acil şifalar dılıyorum, dualarımız sızınle...

iyimser dilekleriniz icin cok tesekkur ediyorum, Allahim hic kimseyi yavrusu ile denemesin, imtihan etmesin, caresiz birakmasin, dermansiz dert vermesin.

Bu oyle birseymis ki; cevremde duyardim, ya da ne bileyim aniden bir haber ya da tv programinda denk gelip,
'ahh yavrum benim, ins Allahim sifasini verir, evladini hergun o hallerde gormek, nasil acitiyordur annesinin icini, nasil yakiyordur canini ' derdim.
Yani boyle soylerdim ama, birgun benim de basima gelecegini nerden bilebilirdim?
Ben bugun disarida yagan lapa lapa karI seyrederken, gozyaslarim da o kara karisip disariyi eritti.
Cunku gecen sene yine bu vakitler, yeni yilin yeni baslangiclari icinde hayaller kurarken, babamiz hergun yepyeni bir kiyafetle eve gelirken, tosunuma cok yakisacagini diusundum, onu bunlarin icinde hayal ettim, su gunler bir gecse de gelse artik dedigi anlari gozumun onune getirdigimde, birsuru kilotlucorap aldigimi farkettigim, nasil olsa emeklerken bol bol yirtacak alayim yedeklerini dursun derken hatta, simdi ki durumumuza baktim uzun uzun......

Yine 6 Ocak yaklasiyor, bebegim 1 yasina girecek, herkes bebeginin bu ozel gununu unutulmaz kilmak icin, plan proje icine girer.
Ben ise gecen her gunu durdurmak istiyorum, gecmesin gunler istiyorum, 10 bucuk aylik oldu oglum, 6 Ocak Dogumgunu.
Ama hala yerinden kalkamiyor, bunu da gectim, gozlerimin icine bile bakmiyor, kafasini bile tutamiyor, oyle canim yaniyor ki, bazen nefes alamiyorum tikanip kaliyorum.

Bunlari acitasyon olsun diye yazmiyorum asla, ama bugun gercekten bir duygu serenati icindeyim.

Danimarka icin soylediklerinize gelince;
evet gercekten de oyle inanilmaz yogun bir ilgi alaka vardir, teknoloji, uzman doktorlar proflar bulunmaz nimettir cogu zaman.
Ama gel gor ki sistem cokk yavas, ayni gun icinde herhangi bir islem yapmiyorlar, hep presodure gore ilerleyip, gunler sonrasina randevu veriyorlar.
Bu da sinir bozucu bir durum malesef.

Neyse, ilginiz icin tesekkur ederim arkadasim...

Son düzenleme:
allah yardımcın olsun arkadaşım ne gelirse allahtan yaradan ne dert veriyorsa dermnıda vardır elbet sabır gerektiren bir rahatsızlık oğlunun tedavisini sonuna kadar yaptır mutlaka önemli sonuçlar alırsınız allahım şifalar versin oğluna yazdıklarını okuyunca buğazım düğüm düğüm oldu benimde bir yavrum var ve her anne evladı için herşeyin en iyisini diliyor hayallerimiz var daha o karnımızda iken onunla ilgili planlar yapmaya başlıyoruz ama hayat hep yüzümüze gülmüyor ne yazıkki allah daha beterinden korusun canım benim şükürler olsun

allah yardımcın olsun arkadaşım ne gelirse allahtan yaradan ne dert veriyorsa dermnıda vardır elbet sabır gerektiren bir rahatsızlık oğlunun tedavisini sonuna kadar yaptır mutlaka önemli sonuçlar alırsınız allahım şifalar versin oğluna yazdıklarını okuyunca buğazım düğüm düğüm oldu benimde bir yavrum var ve her anne evladı için herşeyin en iyisini diliyor hayallerimiz var daha o karnımızda iken onunla ilgili planlar yapmaya başlıyoruz ama hayat hep yüzümüze gülmüyor ne yazıkki allah daha beterinden korusun canım benim şükürler olsun

'Daha beterinden korusun' demissiniz ya, ins diyorum.
Cunku epilepsi icin sukurler olsun diyebiliyorum artik, west'li olmasi ihtimali korkutuyor artik beni.

Tesekkurler..

'Daha beterinden korusun' demissiniz ya, ins diyorum.
Cunku epilepsi icin sukurler olsun diyebiliyorum artik, west'li olmasi ihtimali korkutuyor artik beni.

Tesekkurler..

tüm dualarım "artık daha beteriyle karşılaşmayasınız" diye... umarım dilek kapıları açıktır umarım duyar sesinizi/sesimizi

merhaba
en kısa zamanda herşey yoluna girer inşallah. dua etmeyi sakın bırakma olurmu.şifa duaları oku. koy sağ elini bebeğinin başına şifa duaları oku ve okurken sonsuz inan ve tüm enerjinin bebeğine aktığını düşün hisset .iyim olucakı de tüm korkularımdan bebeğmi sana emanet ediyorum rabbim de. ve lütfen cumartesi günü ,bugünde cumartesi ama mesajımı sonra okursan Allah büyük ayın 3üne kadarki bir gün 1900kere Fe in tevellev fe kul hasbiyallahü la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azıym oku Mevlana Celaleddin-i Rumi hazretleri dileğim şu şudur lütfen rabbime dileğimi ilet ve kabul etmesi için benim için bebeğim için dua et ,rabbim lütfen sende mevlana hazretlerine sana iletmesini rica ettiğim duamı kabul et sana açtığım ellerimi boş çevirme o güzel kalbinde bana ve bebeğime de bir yer ver yarabbi de öncesinde ve sonrasındada bu duayı yap ve yine öncesinde ve sonrasındada namaz kıl mümkünse bu duayı bebeğinin yanında da oku .bebeğinin epilepsi dışında hiçbir sorununun çıkmamsı epilepsiyide en kolay en hafif ve en hasarsız şekilde atlatması için . Bismillahi erkıyke , vallahü yeşfiyke min külli dain ye'tiyke min şerrinneffasati fil'ukadi ve min şerri hasidin iza hasede. Allah'ın ismiyle seni muhafaza ederim Yüce Allah sana gelen her türlü hastalıktan, düğümleri üfleyenlerin büyücülerin şerrinden( vereceği zarardan) ve hasedcinin hased etmek istediği zaman şerrinden seni korusun sana şifalar versin. Bismillahi yübriyke min külli dain yeşfiyke ve min şerri hasidin iza hasede ve min şeri külli zi aynin. Allah'ın adıyla! Allah, seni bütün , hertürlü hastalıklardan korusun ve Allah sana her türlü hastalıklardan şifalar versin hased eden kimsenin hasedini açığa vurduğu zaman ki şerrinden ve gözü değen keskin gözlü her göz sahibinin baktığı zaman nazar değdiren kimsenin şerrinden vereceği zarardan seni korusun sana şifalar versin. ve de ki rabbim tüm korkularımdan aklıma gelen gelmeyen olabilecek tüm kötü şeylerden aklıma gelen gelmeyen olabilecek tüm fenalıklardan, tüm kötülüklerden ve tüm fenalıklardan sana sığınıyorum. rabbim tüm korkularımdan aklıma gelen gelmeyen olabilecek tüm kötü şeylerden aklıma gelen gelmeyen olabilecek tüm fenalıklardan, tüm kötülüklerden ve tüm fenalıklardan oğlumu sana emanet ediyorum. Sen şifasını ver sen güzel haberler duyur ya rabbi.
yanlış anlama sakın oldukça moder biriyim ama dualara sonsuz inanıyorum. benim duaların iyileştirici gücüne inanıım siillerime ne ilaç kullandıysam geçmedi ama siil duasını 3 kere falan okudum heralde yok olup gittiler işte inancım orda başlıyor. bende birinden öğrendim bu duaları oda birinden öğrenmiş faydasına inanamadıkları bile olmuş. yani tabi hiç bir şeyin kesin sonucu bilinmez ama sen muhakkak oku . çünkü anne olarak yapabileceğimiz en iyi en güçlü şey bu. benim oğlum 2 sene ağladı öyle günde 3 saat 5 saat değil 24 saatin 18 saati ağladı belki daha fazla inan ki kolik dediler yok epilepsi olabilir dediler gün aldık gözlerde titreme ara sıra dalma bu arada 8 aylık dedimki evet 40 mevlütü okuttuk ama ben 41 yasin okiyim okudum il defa ağlamadan 3 saat öğlen uykusu uyudu bırak 3 saati yarım saat bile uyuyamazdı onu yatırdım 41 yasine başladım başlar başlamaz gördüm faydasını şimdi sen okuyamazsın belki ama türkiyede varsa yakınların söyle bölüşüp okusunlar herbirinin sonunda dönüp bebeğine üflesinler. epilepsi değilmiş. bulamıyolar ama tesadüfen idrar yolu enfeksiyonu olduğunu öğrendim 1 yaşına gelmek üzereydi hep tahlil vermişler kültür yapılması gerekiyomuş sonra 1 senedir hep ağlıyodu dedim aa1 sene uzun böbrekler zarar görmüş olabilir dediler ben yine 1900 dua .sonra böbreklere baktırdık temiz ama kronikleşmiş gibiydi 2 yaşına kadar sürdü en ufak bir şeyde tekrar ediyor hala. ama o korkular vs.
ayyy hepsi düzelir inşallah hepsiii. ana oğul gülerek hatırlayın bu günleri inşalahhh.

X