Çocuk Hastalıkları 9 aylik bebegim...

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

fred

Guru
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2010
240
4
Arkadaslar oncelikle herkese Merhaba,
kusura bakmayin boyle damdan duser gibi bir giris yaptim ama inanin iyi ve guzel seyler duymaya okadar ihtiyacim var ki..

Google'de bir arama yaparken, bebegimin sorununa dair benzer durumlari yasayan kisilerin actiklari konulara dair takip ettiklerim oldu.

Nasil baslasam bilmiyorum;
6 Ocak 2010 gunu ogle saatlerine dogru 3.670 gram 52 santim boyunda cok saglikli bir sekilde aldim oglusumu kucagima.
Hatta ertesi gunu evimize cikariz diye dusunurken;
ayni gunun gecesi, karni dokyduktan kisa bir sure sonra once agzindan cikarmak suretiyle, ardindan burnundan kusarak morarmaya basladi ve direk acile alindi.
10 gun kadar kaldik, bu sure dahilinde her turlu olasiligi goz onune olarak en ince ayrintisina kadar testlere tabii tuttular.
Kromozom testinden tutun da akliniza gelebilecek her turlu tektigi yapildi.
Ve herseyi temiz cikti, derin bir ohh cekerek evimize getirdik oglumuzu.

Kusura bakmayin lutfen biraz uzun anlatiyorum,
Oglum 9 aylik oldu ama hala donemiyor, emekleyemiyor ve de desteksiz oturamiyor.
Bu suphelerime dair yeniden birtakim tektikler icin hastaneye gittik.
Kan ve idrar testi yapildi temiz cikti.
Kromozom testi tekrarlanacak, Pazartesi gunu de EEG yapilacak.
Haftaya da beyin tomografisi yenilenecek.

Ben Danimarka'da yasiyorum, Gercekten islerinin ehli tecrubeli doktorlar en ince ayrintisina kadar inceliyorlar, o acidan icim rahat.

Fizyoterapi nekadar ise yarar bilmiyorum,
Elindeki herhangi bir nesneyi diger eline ve agzina goturebiliyor, guluyor, dinliyor.

Ama inanin kafam cok karisik, neyi nasil dusunecegimi de bilmiyorum..

Bu tarz bir problem yasayan ya da cevresinde yasamis olanlar var ise paylasirlarsa sevinirim, cok zor bir durummus.
Allahim kimseyi evladi ile sinamasin.

Sevgiler...

gecmis olsun kardesim ayni problem benim oglumdada var ben munihte kaliyorum EEG,MRT,EKG, Kan ve urin testi yaptirdik hepsi normail cikti. ben ikizlerimi 34 haftada geldi.kiz yürümeye basladi nerdeyse oglan gittikce düzeliyoe onceden boynunu felan fazla tutamiyordu simdi daha iyi oldu sükür 12 ayliklar suan daha kendi basina oturamyior emeklemiyorda hayirlisi allahtan haftada iki kez fizik tedavisi uyguluyoruz baya faydasi oluyor

gecmis olsun kardesim ayni problem benim oglumdada var ben munihte kaliyorum EEG,MRT,EKG, Kan ve urin testi yaptirdik hepsi normail cikti. ben ikizlerimi 34 haftada geldi.kiz yürümeye basladi nerdeyse oglan gittikce düzeliyoe onceden boynunu felan fazla tutamiyordu simdi daha iyi oldu sükür 12 ayliklar suan daha kendi basina oturamyior emeklemiyorda hayirlisi allahtan haftada iki kez fizik tedavisi uyguluyoruz baya faydasi oluyor

Arkadasim cok tesekkurler yanit verdigin icin.
Oncelikle sana da gecmis olsun Rabbim sifalar versin yavruna ins.

Peki sizin ne gibi sorunlariniz var?

hati_cem benim artik gercekten ruh sagligim bozulmus durumda,
surekli agliyorum, hatta bayginlik bile gecirdim. (sanirim kabullenemiyorum)
Aslinda henuz konulmus bir teshiste yok,
Pazartesi gunu EEG yapilacak.

Nette arastirma yapmak daha da sinirlerimi bozdu sanirim,
moralim bozuldu diyebilirim hatta.

Senin bebeginin tepkileri ya da reaksiyonlari nasil peki?

Kusura bakma cok soruyorum ama gercekten iyi degilim...

Size ozelden ulasmaya calistim mail adresimi de yazarak ama,
sanirim mesaj adetim yeterli olmadigi icin kabul etmedi sistem.

kusura bakmayin boyle damdan duser gibi bir giris yaptim ama inanin iyi ve guzel seyler duymaya okadar ihtiyacim var ki..

Google'de bir arama yaparken, bebegimin sorununa dair benzer durumlari yasayan kisilerin actiklari konulara dair takip ettiklerim oldu.

6 Ocak 2010 gunu ogle saatlerine dogru 3.670 gram 52 santim boyunda cok saglikli bir sekilde aldim oglusumu kucagima.
ayni gunun gecesi, karni dokyduktan kisa bir sure sonra once agzindan cikarmak suretiyle, ardindan burnundan kusarak morarmaya basladi ve direk acile alindi.
10 gun kadar kaldik, bu sure dahilinde her turlu olasiligi goz onune olarak en ince ayrintisina kadar testlere tabii tuttular.

Oglum 9 aylik oldu ama hala donemiyor, emekleyemiyor ve de desteksiz oturamiyor.

Ben Danimarka'da yasiyorum, Gercekten islerinin ehli tecrubeli doktorlar en ince ayrintisina kadar inceliyorlar, o acidan icim rahat.

Elindeki herhangi bir nesneyi diger eline ve agzina goturebiliyor, guluyor, dinliyor.

Bu tarz bir problem yasayan ya da cevresinde yasamis olanlar var ise paylasirlarsa sevinirim, cok zor bir durummus.

Sevgiler...

canım geçmiş olsun.inşallah bir sorun çıkmaz.çocuk norolajisine götürmüşdürsün sanırım. eegsini çektircem demişsin zaten bir sorun varsa ilk on da belli olur.inşallah yoktur...ayrıca sen internete bakma.onlar sağlam adamı mezara koyarlar.baş ağrısı diye girersin beyinde tümör çıkar.burdan takip et.eminim burdaki anneler sana yardımcı olacakdır.konunu yeni açmışsın daha...
üzülma bol bol dua et.rabbim yardımcın olsun.

canım geçmiş olsun.inşallah bir sorun çıkmaz.çocuk norolajisine götürmüşdürsün sanırım. eegsini çektircem demişsin zaten bir sorun varsa ilk on da belli olur.inşallah yoktur...ayrıca sen internete bakma.onlar sağlam adamı mezara koyarlar.baş ağrısı diye girersin beyinde tümör çıkar.burdan takip et.eminim burdaki anneler sana yardımcı olacakdır.konunu yeni açmışsın daha...
üzülma bol bol dua et.rabbim yardımcın olsun.

Hayir, zaten nette yaptigim arastirmalari bir kistas olarak gormuyorum ama ister istemez biraz bilgi sahibi olmak isiyorum, ve zaman zaman negatif yazilara denk gelebiliyorum, bunu demek istemistim.

Evet, norolog dahil daha alaninda uzman bircok cocuk doktoru gordu.
Pazartesi EEG cekilecek, hic bilmiyorum kesin sonuc alinabilinir mi.
Dedigim gibi konulmus bir teshis yok henuz, ama sonucta 9 aylik oldu hala oturamiyor, desteksiz biraz oturabiliyor o da yeni yeni basladi.
2 hafta once de geri geri hafif gidiyor gibi kendi etrafinda azicik donuyor gibi.

Ama sonucta 4 aylik bir bebekten bahsetmiyorum, 9 aylik oldu.

Uff bilmiyorum gercekten iyi degilim.
Tesekkurler ilginiz icin..

Sevgiler...
canım çok geçmiş olsun benim bi tanıdığım 20 aylık yani düşün seninkinin 2 katı oda aynı şekilde ne emekliyo ne oturuyo kafasını falan zor tutuyodu ve bütün beyin sonuçları temiz çıktı yani bi sorunu yok gibi ama hiç bişey yapamıyodu fizik tedavi vermişler ona başladı ama inanılmıycak kadar kısa zamanda sanırım 2 ay gibi gözle görünür değişme oldu tam olarak ne tahliller verildi bilmiyorum ama bi tahlilini ingiltereyemi ne göndermişler ve bi iğne yapılıyomuş sanırım ayda bi kere ve çocuk giderek düzelmeye başladı eminin senin bebişinde aynı olacaktır bi anne olarak kabullenmek çok zor seni çok iyi anlıyorum ama sevindirici taraflarını düşün tahlilleri temiz çıkıyo yani düzelme şansı çok yüksek

smmm06;
Cok tesekkur ederim iyi dileklerin icin.

Sanirim sizin bahsettiginiz bebek, dogustan problemli?
Ben harika bir hamilelik sonrasinda, sorunsuz saglikli aldim kucagima bebegimi.
O gece minik bir problem yasadik belirttigim gibi,
Sanirim minikte olsa o an beyne oksijen gitmemis.
Bu nedenle olabilir diye dusunuyorum.

Ayrica bebegim kafasini dogdugu gunden beridir harika tutuyor.
O acidan bir sorun yok, ama donme emekleme ve oturma eylemi yok,
bu aralar biraz zorluyor kendini..

Pazartesi EEG cekilecek, kan ve idrar testleri temiz cikti.
Hayatimda, aklima gelmeyecek olan basima geldi.
Yani bu cok zor bir durum, kimseler yasamasin isterim.

En zor olani da;
sapasaglam saglikli bir sekilde dunyaya getirip.
sonrasinda boyle olmasi.

ALLAH buyuk,umarim korktugum basima gelmeyecek...

Bir de arkadaslar unutmadan;
Bu Fizyoterapi gercekten anlatildigi kadar ise yariyor mu?

Nekadar ilgili alakali bir platformmus burasi, resmen hayran oldum desem yeridir...

Hepimiz birer anne ya da adayiyiz arkadaslar.

Kimin ne yasyacagini veya gelecekte ne gibi problemler yasayacagimi bilemeyiz.
Ama ortak paydamiz var ki o da 'ANNELiK'

Yuzlerce online uye'den kimsenin ilgilenmemis olmasi uzucu tabi..

Herneyse,

Sevgi ile kalin yeniden... Ve de saglikla...

Konuyla ilgili bi bilgim yok canım ama geçmiş olsun demeden çıkmak istemedim.Gerçi geçmiş olsun denecek bi sorun da görülmemiş testlerde.Umarım en kısa sürede yaşıtlarını yakalar.Ben de 17 haftalık hamileyim hep sağlıkla doğsun diye dua ediyorum ama işte insanın başına böyle beklenmedik şeyler gelebiliyo.Allah kolaylık versin inşallah bir an önce herşey yoluna girer.

smmm06;
Cok tesekkur ederim iyi dileklerin icin.

Sanirim sizin bahsettiginiz bebek, dogustan problemli?
Ben harika bir hamilelik sonrasinda, sorunsuz saglikli aldim kucagima bebegimi.
O gece minik bir problem yasadik belirttigim gibi,
Sanirim minikte olsa o an beyne oksijen gitmemis.
Bu nedenle olabilir diye dusunuyorum.

Ayrica bebegim kafasini dogdugu gunden beridir harika tutuyor.
O acidan bir sorun yok, ama donme emekleme ve oturma eylemi yok,
bu aralar biraz zorluyor kendini..

Pazartesi EEG cekilecek, kan ve idrar testleri temiz cikti.
Hayatimda, aklima gelmeyecek olan basima geldi.
Yani bu cok zor bir durum, kimseler yasamasin isterim.

En zor olani da;
sapasaglam saglikli bir sekilde dunyaya getirip.
sonrasinda boyle olmasi.

ALLAH buyuk,umarim korktugum basima gelmeyecek...

yok canım bahsettiğim bebek normal doğmuştu sorunu yoktu ama yürümesi emeklemesi gereken zaman yapmayınca dr a götürdüler ve bişey çıkmadı tahlillerinde fizik tedavi yanlız baya bi işe yarıyo

yok canım bahsettiğim bebek normal doğmuştu sorunu yoktu ama yürümesi emeklemesi gereken zaman yapmayınca dr a götürdüler ve bişey çıkmadı tahlillerinde fizik tedavi yanlız baya bi işe yarıyo

Anladim, umarim fizik tedavi yanit verir.
Bizim fizyoterapistimiz, rutin ihtiyaclari karsilandiktan sonra, herhangi bir bebek hoppalasi ana kucagi salincak buna benzer seylere koymamamizi, sadece ama sadece yere bir oyun yorganinin uzerine birakmamizi soyledi.
Bu sekilde kaslari gelisiyormus.
17 gun oldu, ilk baslarda cok zorlandim aglamalarina dayanamadim ama pes etmedim.
Sonucta kendi iyiligi icin butun cabam.
ilk 4 gunden sonra biraz mizmizlandi simdilerde alisti, ve yavas yavas arka arka ittiriyo kendini ayrica kafasini epey kaldiriyor ve donmeye calisiyor.

Umarim korktugumuz seyler basimiza gelmez.
Tum anneler icin dilegim bu, saglikli bol gulucuklu omurleri olsun insallah..

benim oğlumda 13 aylık.aynı dediğin gibi oturamıyıor ,yürüyemiyor,emeklemiyor.hacettepede araştırılmakta...ayrıca bizim başka sorunlarımızda var.

az kaldı öğrenmemize...

bak aklıma gelmişken.

bebeğinin b12 sine baktır.kendinle birlikte...oğlum iki hafta öncesi bronşiolit oldu ve hastaneye gittik.çıkcağımıza yakın b12 sine baktılar.hem bana hemde oğluma...benim ve oğlumun b12 miz düşük çıkmış.

eğer senin düşükse bebeğinede geçmezmiş ve onunkide düşük çıkarmış.sonrasında ne kadar yemek verirsen ver başta alamadığı için tam değerinde olmazmış.b12 eksikliğide bunları yapmasına engel olurmuş.(açıkcası daha tam araştırmadım sadece bunu biliyorum.büyüklerde de unutkanlığa falan sebeb oluyormuş.ilerisinide düşünemiyorum ...yani b12 eksikliği beyni etkiliyormuş).

baktırmamışsan baktır derim.tedavisi varmış bunun...

geçmiş olsun

Son düzenleme:
Size de gecmis olsun.

Umarim korktugumuz seyler basimiza gelmez,,

X