adet olup hamile kalmak

ruksan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2010
15
0
kızlar selam opuyorumnanaktan

adetim yaklaşık 10 gün geciktikten sonra nihayet geldi 10 gün sizce de çok uzun bir süre değil mi..fakat bu süre içerisinde 3 defa test yaptım 3 ü de negatif çıktı tek çizgiydi.adetten 5 gün önce fortelle geciktikten 2 gün ve 5 gün sonra tekrar yaptım negatifti.. geciktikten 10 gün sonra adet oldum.. adet olmak demek kesin hamilelik yok demek midir yoksa önümüzdeki ay mı görülür hamile olup olmadığım..yoksa adet oldum diye kesin hamile değil miyim demektir bu 3 testte negatif verdi birde.. adet bittikten bir 10 gün sonra tekrar test yapsam yine negatif çıkarsa kesin gebelik yok mudur yoksa 10 gün sonra da gelse gelen adet kesin hamilelik yok mu demektir..nette gördüğüm kadarıyla 10 gün gibi gecikmelerde hamile olup da adet gibi olan kanamalar oluyormuş benimki bunlardan olabilir mi?nasıl anlarım bunu..yardımlarınız için tşkr ederim opuyorumnanaktan

bir de diyelim ki adet gecikti 10 gün sonra adet olduk ama gebelik var diyelim 2-3 hafta geçti negatif çıktı diyelim idrar testinde..idrar testi en son kaç haftadan sonra yanılmaz yani diyelim ki 8.yada 9.haftadaki gebeliği de negatif gösteren bir gebelik testi olabilir mi..yani diyelim ki ilk 3-4 hafta yanlış çıkabilir ama gebelik olgunlaştıkça kesinleştikçe 6-7-8. haftalardan sonra kesin sonuç verir diye bir şeyi var mıdır idrar testlerinin?bir de kan testi nerede yapılıyor sağlık ocağı mı?ve nasıl yaptırıyoruz daha önce hiç yaptırmadm da :KK43:

biraz karışık anlatmışsın ama evet hamileyken adet göreblirsin idrardan yapılan testler her zaman kesin sonuç vermeyebilir en iyisi kan testi yaptır

karışık olduysa tekrar anlatayım canm

şimdi adetim 10 gün gecikti..sonra adet oldum normal adet bu 4.günüm azaldı bitmek üzere hatta şu anda...normal adetim gecikmeden 5 gün önce ve geciktikten 2 ve 5 gün sonra test yaptım hep negatif çıktı ve gecikmenin 10.gününde adet oldum ve üstüne tekrar test yaptım yine negatif çıktı..hamile kalmak istemiyorum henüz ama 10 gün gecikmesi içime kurt düşürdü..hamilelik ihtimali nedir sizce 4 defa farklı markalarla test yaptım hepsi negatif üstüne görmedeki gibi kahverengi yada pembe leke gibi değil bayağı adet kanı geldi her zamanki gibi ama bu ay kontrol hapı kullanmaya başladığım için kesmiş olabilir diye düşünüyorum.siz ne düşünüyorsun ne dersiniz ihtimal nedir bu durumda? ve üstüne görmüş olsam da diyelim ki hamilelik olmuş olsa bile 8.haftadayken mesela idrar testi yine yanlış sonuç verir mi? diyelim 9.ayda yaptık heralde yanlış sonuç vermez hamilelik testi bunu ilk aylara uygulayabilir miyiz mesela 6 haftadan sonra kesinlikle idrar sonucu da yanlış sonuç vermez diye bir şey var mıdır ve kan testini nerede ve nasıl yaptırabiliriz anlatabilir misiniz şekerler

benim 2 kez başıma geldi biri 10 gün ,biride 11 gün gecikmişti şaşmazdı adetim hamileyim galiba oldum bende test üstüne test en son dr a gittim stresten olabiliyor hamilelik yok demişti ....istiyorsan hamilesindir inşallah tabi...

karışık olduysa tekrar anlatayım canm

şimdi adetim 10 gün gecikti..sonra adet oldum normal adet bu 4.günüm azaldı bitmek üzere hatta şu anda...normal adetim gecikmeden 5 gün önce ve geciktikten 2 ve 5 gün sonra test yaptım hep negatif çıktı ve gecikmenin 10.gününde adet oldum ve üstüne tekrar test yaptım yine negatif çıktı..hamile kalmak istemiyorum henüz ama 10 gün gecikmesi içime kurt düşürdü..hamilelik ihtimali nedir sizce 4 defa farklı markalarla test yaptım hepsi negatif üstüne görmedeki gibi kahverengi yada pembe leke gibi değil bayağı adet kanı geldi her zamanki gibi ama bu ay kontrol hapı kullanmaya başladığım için kesmiş olabilir diye düşünüyorum.siz ne düşünüyorsun ne dersiniz ihtimal nedir bu durumda? ve üstüne görmüş olsam da diyelim ki hamilelik olmuş olsa bile 8.haftadayken mesela idrar testi yine yanlış sonuç verir mi? diyelim 9.ayda yaptık heralde yanlış sonuç vermez hamilelik testi bunu ilk aylara uygulayabilir miyiz mesela 6 haftadan sonra kesinlikle idrar sonucu da yanlış sonuç vermez diye bir şey var mıdır ve kan testini nerede ve nasıl yaptırabiliriz anlatabilir misiniz şekerler

Uff güzelim ne matematiksel hesaplara girmi$sin sen öyle hehe sempatiksalakcinni anlayana bravo! Vallahi anladigim kadariyla hamile kalmak istemiyorsun sen ve günlere saatlere dönemlere bölüp hep kontrol etmi$sin acaba hamilemiyim? degilmiyim?...

Hamilemisin degilmisin bilemicem ama benden sana bi tavsiye.
Içinin rahat olmasini istiyorsan bence kan tahlili yaptir kesin cevabi oradan alabilirsin.

Bir de $u var kendine stress yapip sürekli böle hesaplamalar yaptigin için de kanaman gecikmi$ olabilir çünki bende de benzer $eyler olmu$tu stress yaptigin zaman ya erken adetin olur ya geç :)

tşkrler kızlar

peki bu kan testini nerede ve nasıl yaptırıyoruz anlatabilir misinz daha önce hiç yaptırmadım emin olmak istiyorum

ruksan kan testi nerede yaptırılır güzelim...manavda yaptırılacak değilya..tabisi hastaneye gidip yaptıracaksın

manavda pazarda olmadığını biliyoruz tabiki sağlık ocakları da yapıyor mu anlamındaydı o soru yada küçük açılan testler yapan poliklinikler anlamındaydı.neyse saolun.

Son düzenleme:
X