evde ip perde yapımı yardım

sukufe47

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2010
18
0
ne olur evde ip perde yapmak istiyorum güzel fikirlerinize ihtiyacım varolumunekankayizsmile hadi bakalım bekliyorumhihoyyyt

ip perdeyi hangi iple ve nereye yapacağın önemli.
salona yapacaksan makromeden yap sakallı ipten değil. sakallı ipin alt kısımlarını düzgün kesemiyorsun ve sakallı ip ince olduğu için uçuşuyo tok durmuyo, uçlarına alt kısımlara ağırlık takmalısın (demir boncuk gibi). Sakallı ipi yukardan bağladığında yanına ikinci ipi belli bi aralıkla takmalısın ki sakalları açıldığında düzgün dursun yoksa birbirine girmiş gibi duruyo. camı açtığında o sakallar birbirine dolanıyo birde düzeltmek için uğrşıyorsun.Yıkama yapamazsın hele makineye falan sakın atma yün topağı olur açamazsın. Eğer kolidorda ara geçiş yada mutfak kapısına yapıcam dersen her geçişte sen ona o birbirine dolanır sinir olursun.
bunların yanında makrome ip kullanırsan hem tok durur hem düzgün kesilir hemde boncuk masrafın olmaz (altlarına takmak için) ayrıca dut ip te kullanabilirsin. ben sakallı ipten özenip yaptım hiç güzel olmadığı gibi odaya ucuz bi hava verdi. şimdi onları söküp paspas örüyorum.
yapımını anlatmak isterim ama resimleriyle görsen daha iyi olur. nette aratırsan ip perde yapımı, sakallı ip perde yapımı yada dut ip perde yapımı diye resimli anlatımlara ulaşabilirsin cnm

ben yaptım yaklaşık bir senedir kullanıyorum tamamen parasızlıktan kız arkadaşımla beraber oturduğumuz evden biraz büyük bir eve taşındık. sonrasında evin camları çok olduğu için şaşakaldık. ortasında belirli aralıklarla top top olan yün iplerden aldık anneminde eski yırtılmış perdeleri vardı onlarında korniş kısımları aldık ben merdivenle yukarıdan bağladım aşagıdanda arkadaşım eşit olarak kesti zor bir iş kolay değil ama koca evi 35 liraya perdeledik hala da kullanıyoruz dediğim gibi

bende balkonuma yapmayı düşünüyorum ama internette hiç bir yerde bulamadım makrome ip satan yerler nereden alabilirim :KK43:

X