Çatlaklar Çatlaklarım ve deneyimlerim..

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri

guzelimm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2009
3.990
426
Merhaba arkadaşlar a.s.benim çatlaklarım 7 yıllık kilo akıp vermekten oluşan çatlaklardı ve derin derin özellikle kalça bölgemde aşırı olan çatlaklardı.Ben çok krEm kullandım,çok paralar döktüm.Cildim kuru olduğu için çatlamaya daha çok müsaitti.....hem kuruluk,hemde çatlak bir vücut yapım vardı.BU konuda çok araştıma yaptım,kitaplar okudum.Aktarları gezdim.Sonunda fındık yağı kullanmaya karar verdim.İlk başta fındık yağını 1 ay kullandım.Her banyodan sonra güzelce masajla sürdüm.Çatlaklarımda daralma ve düzgünleşme gözlemledim.Fındık yağını tüylenme yapar mı diye tek başına kullanmıştım ama yapmadı.Şimdi FINDIK YAĞI,BUĞDAY YAĞI,GLİSERİN,KIRMIZI KANTORON YAĞI VE KAKOO YAĞI kullanıyorum.Hepsini eşit oranda karıtırıyorum.Cildim şu an kuru değil,çatlaklarımda ciddi anlamda küçülme oldu ve pembe olanlarda yok olmaya başladı.Bu yağ karışımı cildi daha sıkı yapıyor.Bu yüzden daha zayıf görünüyorsunuz......Ben çok mutluyum,umarım sizede yardmcı olabilirim.Ben hep ayna karşısında giyinirdim.Çatlaklarımı kafama taktığım dönemde hiç ayna karşısında giyinmemiştim.Şimdi ayna karşısına geçmekten çok mutluyum.Çünkü eskisi gibi aynadan bana bakan çatlaklarım yok....:lepi:

gerçekten miii...allahım benimde tek takıntım bu neredeyse..
ben 4 kez hamilelik geçirdim bunlardan oluşan çatlaklarım var..bunu deneyeceğim canım..teşekkürler...

gerçekten miii...allahım benimde tek takıntım bu neredeyse..
ben 4 kez hamilelik geçirdim bunlardan oluşan çatlaklarım var..bunu deneyeceğim canım..teşekkürler...
Dene düzenli olarak kesin fayda görürsün.Ben çok mutluyum artık bu yıl nerdeyse hiç denize gitmedim.Yakınımdaki insanların aaa ne kadar çatlak vücudun var demesinden.Ama 2011 yılı vakit buldukça denizdeyim artık.Çok şükür vücudum çok güzel oldu.

Son düzenleme:
kULlanacak arkadaşlardan ricam kullandıkça deneyimlerini paylaşsınlar.Kaç yıllık çatlakları vardı,cilt yapıları nasıldı?....Hem bu şekilde fayda görenlerin yeni kullanacak olanlara faydası olmuş olur.

okadar karışımı birden nerden bulalım yhaaa :KK43:(((((((((((((((((
[COLOR="Red"]cANIM BENİM KULLANDIĞIM MARKANIN.FİYATI 3 LİRA HER ŞİŞENİN.15 TL VERİYORSUNUZKARIŞIM İÇİN 2-3 AY KULLANIRSIN ZATEN.bEN BU KARIŞIMI BİTMİŞ KOLANYA ŞİŞESİNE YAPTIM KOLONYA ŞİŞESİ BİRAZ BOŞ KALDI.fINDIK YAĞINI İLK KULLANDIĞIMDA KÜÇÜCÜK ŞİŞEYİ 1.5 AY KULLANMIŞTIM.[/COLOR]

Son düzenleme:
[COLOR="Red"]cANIM BENİM KULLANDIĞIM MARKANIN.FİYATI 3 LİRA HER ŞİŞENİN.15 TL VERİYORSUNUZKARIŞIM İÇİN 2-3 AY KULLANIRSIN ZATEN.bEN BU KARIŞIMI BİTMİŞ KOLANYA ŞİŞESİNE YAPTIM KOLONYA ŞİŞESİ BİRAZ BOŞ KALDI.fINDIK YAĞINI İLK KULLANDIĞIMDA KÜÇÜCÜK ŞİŞEYİ 1.5 AY KULLANMIŞTIM.[/COLOR]

yok canım fiyatı önemli deil ben bulumdugum yerde bu yağları bulamam benm için bulunması zor :KK43:((((((

Tek başına fındık yağını 1 ay kullanmışsınız, diğer yağlarla birlikte oluşturduğunuz karışımı ne zamandır kullanıyorsunuz?

Tek başına fındık yağını 1 ay kullanmışsınız, diğer yağlarla birlikte oluşturduğunuz karışımı ne zamandır kullanıyorsunuz?
Ona başlayalı 2 hafta oldu ama daha 2 kere kullandım.Ama cildim yumuşacık oldu.
canım fındık yagını tek kullandıgında oda işe yaradımı
İlk başta onla kullanmaya başladım zaten bu yağları.Fındık yağı,cildin esnekliğini sağladığı için yeni oluşan çatlaklarıma çok iyi geldi eski olanlarında görünümünün düzelmesinde fayda sağladı.

İlk başta onla kullanmaya başladım zaten bu yağları.Fındık yağı,cildin esnekliğini sağladığı için yeni oluşan çatlaklarıma çok iyi geldi eski olanlarında görünümünün düzelmesinde fayda sağladı.[/QUOTE]

hmm fındık yagıyla başlayayım ben iyi gelirse diğerlerini bi şekilde dışardan istetmeye calışayım :1hug:

İlk başta onla kullanmaya başladım zaten bu yağları.Fındık yağı,cildin esnekliğini sağladığı için yeni oluşan çatlaklarıma çok iyi geldi eski olanlarında görünümünün düzelmesinde fayda sağladı.

hmm fındık yagıyla başlayayım ben iyi gelirse diğerlerini bi şekilde dışardan istetmeye calışayım :1hug:[/QUOTE]
canım cilt yapını ve çatlaklarının kaç yıllık olduğunu yazar msısın?

Dene düzenli olarak kesin fayda görürsün.Ben çok mutluyum artık bu yıl nerdeyse hiç denize gitmedim.Yakınımdaki insanların aaa ne kadar çatlak vücudun var demesinden.Ama 2011 yılı vakit buldukça denizdeyim artık.Çok şükür vücudum çok güzel oldu.

canım benim aynen bu durumdan dolayı şikayetim vardı hemde gördüğüm güzel göbeklerden sonra hep saklıyordum.bilmiyorumkismile.
ilk fırsatta alıp deneyecegim canım..paylaşımın için çokkkkkk teşekkürler..kaydirigubbakcemile5

[
canım benim aynen bu durumdan dolayı şikayetim vardı hemde gördüğüm güzel göbeklerden sonra hep saklıyordum.bilmiyorumkismile.
ilk fırsatta alıp deneyecegim canım..paylaşımın için çokkkkkk teşekkürler..kaydirigubbakcemile5
Canım yardımcı olabildiysem ne mutlu...Umarım seninde benim gibi psikolojin düzelir ve çatlakların yok denecek kadar az görünür halde olur.Bu arada kullanmaya başlıyacaksan cilt tipini ve çatlaklarının kaç yıllık olduğunu paylaşır mısın?

benim çatlaklarım 3 oğluma hamile kaldığımda başladı..2001 den beri yani..en son doğumumda 2008 de en son oğluma hamile kalınca da yenileri eklendi..kafamçokkarıştı
yani yaklaşık 9 yıllık...kuru bir cilt tipim var...
.bakalım neler olacak...deneyip göreceğiz...

Kızlar bu arada birşey daha eklemek istiyorum.Banyoda güzel bir keseden sonra kurulanıyoruz(hafif dokunuşla,sert sert değil)daha sonra bu karışımı sürüyoruz.Ayak bileğinden başlayıp yukarı yukarı masajla sürüyoruz.Hem cilt kendini topluyor böylece.Yağı iyice emdikten sonra kendinizi cimcikleyin ki kn dolaşımınız hızlansın.Hem böylelikle sıkı bir cilde ve selülitiniz varsaa fayda görürsünüz....

hmm fındık yagıyla başlayayım ben iyi gelirse diğerlerini bi şekilde dışardan istetmeye calışayım :1hug:
canım cilt yapını ve çatlaklarının kaç yıllık olduğunu yazar msısın?[/QUOTE]

canım cilt yapım hafif kuru bi cilt bide catlaklarım 1 senelik dogumdan snra oldu

X