Hamilelikte oluşan aşırı uyuma hissi...

AdayAnneyim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2010
456
4

Merhaba bayanlar,
hamileliginiz boyunca uyku düzeniniz nasildi merak ediyorum? Ben hamile kalmadan önce de çok severdim uyumayi ama hamile kaldiktan sonra bunda bir arti$ olmaya ba$ladi gibi sanki. Yazin yoruluyordum, deniz, gezi, vs.. derken yorgunluga veriyordum ama yine güne$in etkisinden sanirim yine bir dinçlik oluyordu bende ve kendimi uyandirabiliyordum.

Ama $imdi havanin verdigi etken de var tabi.. grili tonlar, soguk hava, yagmur vs... ama insan öglene dogru da yatmaz ki... bazen 14.00 bazen de utanmasam 16.00 civarlari uyancam.:eek:

Nasil yenebilirim bunu? Nerede hata yapiyorum anlamadim.
Sizde de varmi böyle bir uykuya dü$künlük felan?
:uhm:

yenemezsın cnm bende 5 aylık hamıleyım uykunun dıbıne vuruyorum........nerede olursa olsun uyuyorum valla
kaydirigubbakcemile5

Eeh napcaz yatcazmi öle... benimki "fazla yatiyorsun sonra $i$ersin hareket etmen lazim" felan diyor. Bunlarinda bilincindeyim ama kendimi alamiyorum sanki uyku hapi almi$ gibi ölece yorgun yorgun yatiyorum yatakta. :eek: O gün ayakta fazla durmasam bile kendimi yormasam bile ayni oluyorumşakkıdı

Ben de oyleydım canım.Ilk zamanlar calısıyordum bı de oglen nerdeyse okulda uyukluyordum.Aksam da yemekten sonra dırekt uyuyordum :S Yaz tatılınde de aynısı oluyordu.Bana da herkes bu zamanların tadını cıkar ılerde nasl olsa uyuyamıcaksın dıyor :)

doguma kadar idare edeceksin bebek geldikten snra istesende uyuyamicaksin eksisi gibi =)
ben ilk 3-4 ayda günde 13-15 saat uyuyodum simdi 10 saate fln düstü

hamilelik dönemindeki uyku vücudun ihtiyacı olan uykuyu depoluyormuş. ben de ilk 3 ay devamlı uyuyordum, ki normalde hiç uykuyu sevmem.(zaten bu uykudan dolayı hamile olduğumu anladık) o zaman çalışıyordum da nerdeyse ders anlatırken uyuyakalıyordum. 12. haftadan sonra geçti. şimdi 39. haftadayım. bir haftadır da yine bir yorgunluk dönemi başladı. gerçi akşamları iyi uyuyamıyorum, bu yüzden öğlen hemen bir battaniye altına giriyorum. ama sanırım sonra bu günleri arıycam :)

Ben de fırsatını buldum mu kaçırmıyorum tabi sadece akşamları.Gündüzleri ne yazıkki okulda olduğum için uyuma gibi bir lüksüm yok.Ama akşam 9 gibi benim gözler kapanmaya başlıyor.
Aylinersan arkadaşın dediğin gibi ilerde bu uykuları çok arayacağız galibakafamçokkarıştı

ben de hamile olduğumu öğrenmeden sürekli uyuklamaya başlamıştım öle şüphelendik zaten ilk 3 ay hep uyukladım akşamları erken den yatardım hafta sonları gün ortasındada yatardım 2.üç ay da geçmişti bu his şimdi sonuncu 3.aydayız ve geri döndü zaten 1 ay sonra izne çıkıyorum bol bol uyurum artık. öğlene kadar zor açılıyorum ve çalıştığım için uyuma imkanım yok akşam 9 da basıyor gene uyku.

Her aksam yatarken sicak dus al ozaman güzel uyuyacak ve saniyorum güdüzleri uykulu dolasmayacaksin bilmiyorum bana iyi geliyor

bendeki uykuyu hele hic sormayin. aksam saat 7 de koltukta uyuyakaliyorum o derece yani sonra odama geciyorum ve gece uyansamda bazen yinede sabaha kadar uyuyorum. Ve iste aksama kadar masa basi oturuyorum ama yinede nasil bu kadar yorgun oluyorum anlamiyorum aksamlari eve giderken resmen dokuluyorum. 5 dakika esimle konusmaya bile takatim olmuyor.

ay cnm..bnmde ilk 3 ay çoktu uykusuzluk,halsizlk.
şimdi doğumuma çok yakınken bi halsizlik,uyku isteği falan var.
ama sıkldım uyumaktan.
anne olanlar,iyi uyu kıymetini bil diyorlar ama ben bişiler araştrmaktan okumaktan pek fırsat bulamıyorum =)))

Kizlar yeni dogum yapmis biri olarak soyluyorum uyuyabildiginiz kadar uyuyun cok ararsiniz bu gunlerinizi ben ariyorum cunku en uzun uykum 2 saat artik :) keske hamileyken gunlerce yatsaymisim diyorum.. Ama deger herseye.. Normal dogum yaptim daha kirkim cikmadi sorulariniz varsa cevaplayabilirim.. hayirli dogumlar kizlar.

esimle suan is nedeniyle bir suredir ayriyiz ve ben ailemin yanindayim. Kizlar o kadar alistim ki bu rahatliga o kadar tembellestim ki devamli birisi bana hizmet ediyor evin icinde. yemekten sonra hic birseye elimi surmeden koltuga uzaniyorum sonra gidip yatagima yatiyorum. Bir yandan hosuma bile gidiyor esimle suan ayri olmak onunla ilgilenmeme gerek kalmiyor istedigim gibi uyuyorum ev isi yapmiyorum. Miskin kedi gibi oldum. Kocam telefon edince konuscak halim olmuyor hayatim uyuya uyuya karpuz gibi olucaksin diyor :KK37:

aaaaaah ahh anne evi gibi var mi son gunlerimi iyi degerlendiriyorum annecigimin evinde ben cok kotu alistim boyle simartilmaya. Simdiden gozumde buyuyor hersey kendi evime gecince ev isi yemek bulasik.

Merhaba bayanlar,
hamileliginiz boyunca uyku düzeniniz nasildi merak ediyorum? Ben hamile kalmadan önce de çok severdim uyumayi ama hamile kaldiktan sonra bunda bir arti$ olmaya ba$ladi gibi sanki. Yazin yoruluyordum, deniz, gezi, vs.. derken yorgunluga veriyordum ama yine güne$in etkisinden sanirim yine bir dinçlik oluyordu bende ve kendimi uyandirabiliyordum.

Ama $imdi havanin verdigi etken de var tabi.. grili tonlar, soguk hava, yagmur vs... ama insan öglene dogru da yatmaz ki... bazen 14.00 bazen de utanmasam 16.00 civarlari uyancam.:eek:

Nasil yenebilirim bunu? Nerede hata yapiyorum anlamadim.
Sizde de varmi böyle bir uykuya dü$künlük felan?
:uhm:
Mrb ben ocağın beşinde üç buçuk hamileyken çocuğum karnimda ölüydü kürtaj oldum ve biz hala korunmuyoruz hamileleik belirtileri var sizce tutmusmudur çok merak ediyorum bilgi verin

Ben 6. aydayım acayip uykum oluyor. Ben de anlamadim hadi ilk aylar tamam da bu neyin nesi. Çok severim uykuyu ama bi şüphelenmeye basladim artik

Ben 6. aydayım acayip uykum oluyor. Ben de anlamadim hadi ilk aylar tamam da bu neyin nesi. Çok severim uykuyu ama bi şüphelenmeye basladim artik
Bende şuan 6 aylık hamileyim ve aşırı uyku isteği olduğundan sürekli uyuyorum siz sağ salim aldınız mı evladımızı kucağınıza?

X