Çocuk Hastalıkları Yiğenim 3 aylık ağzından su akıyor salya durumu sizce neden?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

delal49

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2010
237
0
Arkadaşlar kız kardeşim ilk çocuğu kardeşim üniversitede okuyor ben gün içerisinde yiğenime bakıyorum.yeni 3 aylık oldu şuan 6.5 kilo boyuda uzun maşallah erkek çocuğu bir hafta boyunca ağzından salya aktı boloncuk yapıyor bide çok şirin bi görseniz elini habire ağzına sokuyor parmak emmeye çalışıyorda onuda beceremiyor son 2 gündür falan annesinin memesinide reddediyor.zaten sadece anne sütüyle beslenmiyor biraz huzursuzluk var sizce neden?tecrübeli arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim teşekkürler şimdiden a.s.

Arkadaşlar kız kardeşim ilk çocuğu kardeşim üniversitede okuyor ben gün içerisinde yiğenime bakıyorum.yeni 3 aylık oldu şuan 6.5 kilo boyuda uzun maşallah erkek çocuğu bir hafta boyunca ağzından salya aktı boloncuk yapıyor bide çok şirin bi görseniz elini habire ağzına sokuyor parmak emmeye çalışıyorda onuda beceremiyor son 2 gündür falan annesinin memesinide reddediyor.zaten sadece anne sütüyle beslenmiyor biraz huzursuzluk var sizce neden?tecrübeli arkadaşlar yorum yazarsa sevinirim teşekkürler şimdiden a.s.

canım benimde 2.5 aylık bir kızım var salya ve baloncuk bizdede var bu aylarda tükürük bezleri çalışmaya başlıyormuş onun için salyaları akıyormuş. eğer biberonla da besleniyorsa meme emmeyi reddedebilir. biberondan emmek daha kolay nede olsa.

canım benimde 2.5 aylık bir kızım var salya ve baloncuk bizdede var bu aylarda tükürük bezleri çalışmaya başlıyormuş onun için salyaları akıyormuş. eğer biberonla da besleniyorsa meme emmeyi reddedebilir. biberondan emmek daha kolay nede olsa.

Canım kardeşimle ben biraz internetten araştırma yaptık belirtileri diş çıkarmayada yakın birde genelde bebekler 6 aylıktan sonra diş çıkarıyolarmış sanırım ama bazı bebeklerde erken çıkarabiliyormuş tükürük bezleride çalıyo olabilir tabi bilmediğimiz için endişe yapıyoruz işte.Buarada allah bağışlasın allah analı babalı büyütsün.bizim oğlan biberonlada besleniyor kardeşimin tek göğsünden zaten süt gelmiyor diğeridende az geliyo birde canım sürekli eli ağzında elini emmeye çalışıyor.biberonla emsede annesi amziroyodu 2 gündür böyle yapıyor.

Canım kardeşimle ben biraz internetten araştırma yaptık belirtileri diş çıkarmayada yakın birde genelde bebekler 6 aylıktan sonra diş çıkarıyolarmış sanırım ama bazı bebeklerde erken çıkarabiliyormuş tükürük bezleride çalıyo olabilir tabi bilmediğimiz için endişe yapıyoruz işte.Buarada allah bağışlasın allah analı babalı büyütsün.bizim oğlan biberonlada besleniyor kardeşimin tek göğsünden zaten süt gelmiyor diğeridende az geliyo birde canım sürekli eli ağzında elini emmeye çalışıyor.biberonla emsede annesi amziroyodu 2 gündür böyle yapıyor.

canım annesi yanında olduğunda olabildiğince biberon vermemeye çalışın bence.. doktorlar ne kadar çok emerse o kadar süt gelir diyor. biberona alışan bebekler malesef zamanla anne sütünü bırakabiliyor. inşallah en azından 6. aya kadar emer. merak etmeyin bebekler bazen böyle huzursuz olabiliyor. eğer devam ederse doktora götürürsünüz. benim bebeğim de geçen hafta 3 gün boyunca sürekli huzursuzdu. hatta doğru düzgün uyumadı bile çok şükür şimdi geçti. merak etmeyin sizin kide geçer inşallahopuyorumnanaktan

Bebeğiniz diş çıkarıyor maşallah ona..
Endişelenmeyin benim 9 aylık yeğenimde de aynı şeyler yaşandı..
Şu an 3 dişi var, salya kalmadı ama diğerleri de geliyor ve inanın çok ağrısı oluyor. Hep kucak istiyor.Canının acıdığını anlatıyor..
Gayet normal bu süreç...:emir_bebek:

Bebeğiniz diş çıkarıyor maşallah ona..
Endişelenmeyin benim 9 aylık yeğenimde de aynı şeyler yaşandı..
Şu an 3 dişi var, salya kalmadı ama diğerleri de geliyor ve inanın çok ağrısı oluyor. Hep kucak istiyor.Canının acıdığını anlatıyor..
Gayet normal bu süreç...:emir_bebek:

evet yiğenimde kucak istiyor birde yatırmakta zorluk çekiyorum.dün ona dişlik aldı annesi doktora sormadan vermesekmi acaba zaten yarın doktora götürelim diyoruz hoş bugün sağlık ocağına götürdük çok anlamadı zaten. kendi doktoru bakalım ne diyecek.sizin yiğeniniz kaç aylıkken diş çıkardı

canım diş te olabilir tabide kusması varsa reflüde de sızıntı şeklinde salya akar

canım diş te olabilir tabide kusması varsa reflüde de sızıntı şeklinde salya akar

canım reflüsü var zaten daha önceden böyle şeyler yoktu aklı karışıyor insanın 3 aylık bebek dişmi çıkarır diyenler oluyor ama internetten baktım olabiliyomuş ya:)

salyaları hem tükürük bezleri çalışmaya başladığından hemde diş çıkarmaya hazırlandığından olur ama bu hazırlık aylar sürebilir oğlum 2,5 aylık başlamıştı salya akıtmaya baloncuk yapmaya 4,5 aylık çıkarttı eltimin kızıda 2,5 3 aylık başladı 9 ya da 10 aylıktı çıkarttığında ellerini ağzına sokması hem ellerini tanımaya başlıyo hemde diş yerlerini kaşımaya çalışıyordur dişlik dediğiniz kaşıması için yumuşak oyuncak tarzı şeylerse daha onları tutamaz zaten ancak siz ısırmasını sağlayabilirsiniz

Diş çıkarmaya delalet etmez canım. Bebeklerin tükrük bezleri fazlaca çalışır bu zamanlarda. Yalnız tükrüklerini yutma becerisi olmadığı için böyle dışarı akar.

X