Cilt Bakımı Ürünleri gece gündüz kremi farkı nedir

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

Nare83

Nirvana
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2008
35.547
78.779
slm arkadaşlar dün parfümeriden nemlendirici krem aldım
sürkeli gittim bir yerdir diaderminde (yanlış yazmış olabilirim9
kampanya varmış ve 2 adet nemlendiricii 35 e aldım

ama ikisinide gündüz kremi aldım bi taneisni gece mi alsayım acaba

yani ben öle ugraşamıyorum gece arı gündüz ayrı ama nasıl kullanıldııgnıda bilmiyorum

Merhaba,diadermin dediğin gündüz kremi bir kaç ay önce ben de almıştım indirim var diye.Daha kullanmaya başlamamıştım çünkü diğer kremlerim bitmemişti yalnız 15 gündür kullaniyorum ve hiç memnun kalmadım.Yüzümde sivilce yaptı ve sürünce yağlı gibi geliyor umarım sana iyi gelir.

ben daha dün başladım kullanmaya
birde ne kadara aldınız ben iki taneisne 35 tl verdim

ama bugün başka bir apparfümeriden sordum ve 2 lisi 16.5 dedi
ve çok şaşaırıdm acaba sürekli gittigim parfümerim beni kazıklıormu

Son düzenleme:
Gece kremleri daha yoğun nemlendirme içerir.
Gündüz kremleri daha su bazlıdıryerimseniben

Nem farkı dışında bazı gece kremlerinde güneşe çıkarsan leke yapabilecek asitli içerikler oluyor. O nedenle gece kullanımı uygun. Diadermine market kozmetiği, fazla şey beklemek anlamsız olur zaten.

merhaba,

26 yasındayım gece ve gunduz kremı almak ıstıyorum hangı marka almalıyım roc ve nıvea arasında kaldım ve cilt tipi etkılımıdır krem secerken bıde yas kavramı varmıdır. cilt tipim karma dan yaglıya geçiş diye denıldı.

tesekkurler .

merhaba,

26 yasındayım gece ve gunduz kremı almak ıstıyorum hangı marka almalıyım roc ve nıvea arasında kaldım ve cilt tipi etkılımıdır krem secerken bıde yas kavramı varmıdır. cilt tipim karma dan yaglıya geçiş diye denıldı.

tesekkurler .

roc u bilmem ama ben nivea nın aqua sensation serisini aldım.çok ağır parfümlü açıkcası bu yüzden beğenmedim.nemlendirmesi iyi ama işte bu kadar da parfümlü olmamalıydı yani :KK14: sebamed in nemlendiricisini alcam araştırdım en azından dermokozmetik bir ürün.

Gece ve gündüz kremleri arasındaki fark şudur ki, her ne kadar ikisi arasında çok fark yok gibi görünüyorsa da koruyucu önlem olarak geceleri gündüz kreminden farklı bir ürün kullanmakta yarar var. Bu iki kremin içerikleri genel olarak birbirlerinden farklılık gösteriyor. İçeriğinde koruma faktörleri bulunan gündüz kremini ele aldığımızda bu farklılık daha da belirginleşiyor. Çünkü bu tip bir ürünün içinde bulunan güneş filtrelerinin (SPF) gece - gündüz kalması, ciltte duyarlılığın artmasına sebebiyet verir.
Aydınlık ve karanlığın bir birini izlemesi, cildin kendini yenileme sürecini olumlu yönde etkiliyor. Cilt gece boyunca kendini yenileyeceği için, yatmadan önce yoğun nemlendirici etkisi olan gece kremlerini kullanmak, sabahları pırıl pırıl bir ciltle uyanmayı sağlar.

Sözün özü: Gündüz kremleri sadece gündüz (sabahtan sürülerek) kullanılmalı. SPF içeriği, gece boyunca da ciltte böyle bir krem kalması sonucunda, cildin hassaslaşmasına ve tahriş olmasına sebebiyet verir.
Gece kremleri ise, cildin daha iyi nem alabilmesi açısından önemli. Akşam eve gelindiğinde/işten dönüldüğünde, cildin güzelce temizlenmesi gerekir. Gece kremi yatmadan önce kullanılmalıdır ki, cilde daha iyi nüfus etsin. Çünkü florasan lambaların da gün gibi aydınlık sağladığını ve cildin dinlenip yenilenmesini önlediğini unutmayalım... :KK34:

Bir diğer tavsiyem ise, raftan kendi karar ve analiziniz ile aldığınız hiç bir krem, sizin cilt tipinize ve cildinizin yapısına uygun olmayacaktır. Ancak sizin cildinizin analizi yapılıp, en doğru ürün bir uzman tarafından önerildiğinde, cildinize en doğru kremi bulmuş olursunuz.
Bunu tabii ki bir çok kişi tercih etmiyor. Çünkü fiyatlar malum. Eğer yaşlandığımda düzgün bir cildim, yaşımı ele vermeyen çizgilerim olsun diyorsanız, muhakkak doğru bir cilt analizi yaptırmanız gerekir! Vücudumuza nasıl herşeyi yüklemiyorsak olur olmaz, cildimiz de bizim için çok önemlidir. O yüzden doğru besleyici ürünleri kullanmanızda fayda var...
Peki hangi yaşta buna başlamak gerekir? 25 yaşlarından itibaren cildin kendini yenileme hızı yavaşlıyor. Bu da, 25 yaşından sonra cildinizin artık bakımlarla dışarıdan desteklenmeye ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Ancak 25 yaşındaki bir kadın ile 40 yaşındaki bir kadının uygulayacağı bakım aynı değildir! Her yaş grubu ve cilt tipi için farklı ürünler ve farklı bakımlar önerilir. Bu sebeple bir gece kremi almadan önce, özelliklerini ve hangi yaşa, hangi cilt tipine uygun olduğunu öğrenmenizde fayda var... :KK34:

Bende gece ve gündüz tek kutudaydı 18tlye almıştım 2aydır kullanıyorum bir fark göremedim

X