Bb krem kullananlar deneyimlerini paylaşabilr mi?

missmickey

Guru
Kayıtlı Üye
26 Haziran 2010
194
3
Malum BB krem aldı başını yürüdü.Bu deneyime ortak olmak isteyen biri olarak kullanan arkadaşların memnun olup olmadıklarını ve güvenilir şekilde kimden aldıklarını öğrenmek istiyorum.şimdiden teşekkürlera.s.

canım bende kullanmayı düşünüyorum 2 gündür onu araştırıyorum hiç olumsuz yorum gormedim sadece 21 numarasını cok cok beyaz tenliler alırsa daha iyi olur hortlak gibi yapıyo diye yorumlarla karşılaştım normal bi ten için 23 numarası öneriliyo bir de sürdükten bikaç dk sonra tam oturuyomus cilt emiyomuş bastan hemen önyargılı cümleler geçirmemek lazımmış aklımızdan =) sipariş vercem ben bugün yarın . trde yok ebaydan ya da cosme-de.com dan alıyorlar bende oyle yapcam sanırım kargoda bedavaymış oyle duydum ama araştırcam onu da yine emin olamadım . sana link veriyim bi gir bak kadın iyi tanıtmıs
xxxxxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
canım bende kullanmayı düşünüyorum 2 gündür onu araştırıyorum hiç olumsuz yorum gormedim sadece 21 numarasını cok cok beyaz tenliler alırsa daha iyi olur hortlak gibi yapıyo diye yorumlarla karşılaştım normal bi ten için 23 numarası öneriliyo bir de sürdükten bikaç dk sonra tam oturuyomus cilt emiyomuş bastan hemen önyargılı cümleler geçirmemek lazımmış aklımızdan =)

bende senin gibi düşünüyorum 23 no aldım buğday tenliyim.ebayden aldım hemde iki kez ama ikiside elime geçmedi Allah tan paypal ile aldım paramı iade ettiler benimde hevesim kursağımda kaldı ama yılmak yok yine alcam:eek:

okuduysan verdiğim linkleri kadın orda demiş ebaya güvenmiyorum gibisinden bişey orda baska bi site ismi daha vermişti bende 2 gün içinde ordan sipariş vercem bide ordan dene bence =)

Arkadaşlar ben 2 haftadır Missha M Perfect BB cream-13 numara (en açık rengi) kullanıyorum. Ebay'den bellogirl adlı satıcıdan aldım, bu satıcı orjinal ürün sattığını ve sertifikalarla kanıtladığını ileri sürüyor. Bellogirl Cosmetic adlı facebook hesabı var, orada güvenilir olmayan satıcıları da ifşa ediyor. Ürünle ilgili deneyimlerim ise şu şekilde oldu:

- Cildim karma, t bölgesi yağlı ve akneye yatkın. Kızarıklıklar ve hafif sivilceler mevcut. Bu krem 5-6 saat parlamadan yüzümde kalıyor. Buna rağmen mat bir görünüm vermiyor, Chanel Vitalumiere kadar olmasa da cilde bir ışıltı veriyor.
- Cildinizi gün sonunda çok çok iyi temizlemelisiniz, içindeki yüksek güneş koruma faktörü yüzünden cildinizde gereğinden fazla kaldığı zaman kızarıklıklar ve yeni sivilceler yapabilir. Yabancı forumlarda 2 kademeli temizlemeyle ciltlerinden çıkardıklarını okumuştum. Ayrıca bu kremin ağır geldiği kişiler olmuş, sivilce yapmış. Bu kişiler bb cream'i, kullandıkları nemlendiriciyle karıştırıp daha az miktarda kullandıklarında (yarım pompa kadar) daha iyi sonuçlar almışlar. Ben duşlardan sonra dışarı çıkarken nemlendiriciyle karıştırıyorum çünkü duş sonrası cildimde daha kuru bir his bırakıyor.
- Sürümü çok rahat. Sürdükten sonra bile cildinizin nefes aldığını hissediyorsunuz çünkü fondoten kadar ağır değil.
- Fondoten kadar kapatıcı olmasa da cilt rengini eşitliyor. Ancak gözümün altına hala kapatıcı sürmek zorunda kalıyorum çünkü bb cream yeteri kadar aydınlatmıyor. Yine yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla gözaltı rengi fazla koyu olmayan kişiler göz altlarına da bundan sürüyorlarmış.
- Bu ürünün reklamlarında bazı iddiaları var. Örneğin cildi beyazlaştırma ve hafif kırışıklıkları azaltma. Gördüğüm kadarıyla içinde direkt kırışıklıklarla savaşıcı veya beyazlaştırıcı maddeler yok. İçindeki yüksek güneş koruma faktörü sayesinde uzun ve düzenli kullanımda (SPF 42) zaten bu iddiaları otomatikman gerçekleşmiş oluyor. Cildi iyileştirmeyle ilgili ise henüz birşey söyleyemeyeceğim çünkü cildimin görünümünde ürünü kullanmaya başladığımdan beri bir değişiklik olmadı.

Bu ürün benim açımdan nasıl daha iyi olabilirdi: Ürünün içeriğini içerik analizi yapan bir internet sitesinden tarattığımda piyasadaki bir çok fondoten ve krem gibi içeriğinde çok fazla kimyasal ve allerjen madde olduğunu görüyorum. Etrafımda kanser olan bir çok tanıdığım bulunduğundan şu sıralar sanırım içgüdüsel olarak doğal içerikli, kanserojen maddeleri içermeyen ya da minimum derecede içeren ürünlerle ilgili araştırma yapıyorum. Ecobeau diye yine kore menşeili bir kozmetik markası keşfettim, Missha bitince bir de onu deneyeceğim. Ayrıca şu sıralar vakit darlığım yüzünden sanırım benim için rüya makyaj malzemesi gün sonunda çıkarmak zorunda kalmadığım renkli bir krem olurdu. Böyle birşey piyasada var mı bilmiyorum :)

- Cilt kapatıcıları yaz ve kışları cilde farklı tepki veriyorlar. Şu anda serin bir hava var ve cildim bb cream'i kusmuyor ama yazın durum ne olur bilemiyorum.

Genel olarak: Fondoten size ağır geliyorsa, daha doğal bir cilt görünümü arıyorsanız ve bunun için çok fazla para harcamak istemiyorsanız bu ürüne beş yıldız üzerinden dört veririm :)

Bu kadarcık ^.^

benim BB kremimde geldi.cildimde problem yok ama renk düzensizlikleri için kullanıyorum.aldığım satıcı yanına 21 no iki tane numune vermiş.(asıl aldığım 23 numara)kapatıcılığı güzel ama sanki benim cildimi biraz fazla matlaştırdı.ben biraz cildim ışıltılı olsun istiyorum.acaba diğer çeşitlerinde istediğim gibi varmıdır??
ufak bi not düşeyim.morluklarım yok ama göz altıma çok az 21 numara yüzümün diğer kısmına 23 kullanıyorum.

canım sen missha mı aldın halbuki onda cilt yağlıysa veya karmaysa parlama yaptığı o yüzden pudrayla birlikte kullanılsa daha iyi sonuc alınacağı yorumunu yapmıslar yabancı kullanıcılar bende bu yuzden lovely girl olanı almayı dusnuyodum açıklamasında matlaştırıcı özelliği olduğu yazıyodu çünkü şaşırdım oyleyse bende missha 21 alıcam

canım sen missha mı aldın halbuki onda cilt yağlıysa veya karmaysa parlama yaptığı o yüzden pudrayla birlikte kullanılsa daha iyi sonuc alınacağı yorumunu yapmıslar yabancı kullanıcılar bende bu yuzden lovely girl olanı almayı dusnuyodum açıklamasında matlaştırıcı özelliği olduğu yazıyodu çünkü şaşırdım oyleyse bende missha 21 alıcam

Canım missha perfect cover 23 aldım.pudra filan kullanmıyorum.yağlanma filan yapmıyor bende valla sabah sürüyorum akşam 5 kadar dayanıyor.memnunum ama biraz daha aydınlık görünüm tercihim bu durumda çeşidiyle alakalı galiba.bende skin79 un ufak olanlardan deneme amaçlı alcam.küçük küçük 4 5 tane aynı paketin içinde.

bende yaklaşik 2 haftadır bu kremi kullanıyorum. cildim kuru fakat bu krem çok iyi geldi. bir de altına sürülen bb boomer diye bi krem var oda cilde çok hoş bi pembelik veriyor. çok memnunum tavsiye ederim

Canım missha perfect cover 23 aldım.pudra filan kullanmıyorum.yağlanma filan yapmıyor bende valla sabah sürüyorum akşam 5 kadar dayanıyor.memnunum ama biraz daha aydınlık görünüm tercihim bu durumda çeşidiyle alakalı galiba.bende skin79 un ufak olanlardan deneme amaçlı alcam.küçük küçük 4 5 tane aynı paketin içinde.

anladım peki cilt yapın nasıl belki ondan yağlanma yapmıyodur ?

ben de kullanıorum missha.ben acayip memnun kaldım,cildimi pürüzsüz yapıyor.bazı arkadaşlar sivilce oluştuğunu söylemiş nette ama ben de böle bi sorun olmadı cildim hassas olmasına rağmen.aksine kremi sürmeyince siwilce çıkıo bnde.cildime acayip ii geldi.hayatım boyunca fondoten kullanmadım ama missha fondotene göre daha hafif bir yapıda olduğu için kullanmaya dewam edicem:KK69:

princess canım yazmayı unuttuğum en önemli ayrıntı.t bölgem biraz yağlı diğer bölgem kuru karma anlayacağın.aslında arkadaşlardan biri bb boomer kullandığını yazmış .merak ettim bak şimdi.çok pembelik vermiyorsa daha hoş,canlı bi görüntü verebilir.eğer mümkünse bi boomer kullandığı sadece ildini görebileceğimiz bi resim ekleyebilrmi acaba???:92:

princess canım yazmayı unuttuğum en önemli ayrıntı.t bölgem biraz yağlı diğer bölgem kuru karma anlayacağın.aslında arkadaşlardan biri bb boomer kullandığını yazmış .merak ettim bak şimdi.çok pembelik vermiyorsa daha hoş,canlı bi görüntü verebilir.eğer mümkünse bi boomer kullandığı sadece ildini görebileceğimiz bi resim ekleyebilrmi acaba???:92:

aa aynıymış o zaman cilt yapımız bende missha alıyım o zaman çok teşekkürler verdiğin bilgiler için =) ha aklıma gelmişken sen hangi siteden aldın canım bunu kargo ödedin mi ?

ben mıssha bb krem 23 numara aldım. bugun denedım cok memnun kaldım.cıldımde problem yok ama cılt renk tonumu dengelemesı ve daha purussuz goruntu ıcın almıstım. acık kumaral beyaz tenlıyım. tavsıye ederım . yuzumde yumusalık bır hıs yarattı

aa aynıymış o zaman cilt yapımız bende missha alıyım o zaman çok teşekkürler verdiğin bilgiler için =) ha aklıma gelmişken sen hangi siteden aldın canım bunu kargo ödedin mi ?

tatlım ben ebay den rubyruby adlı satıcıdan aldım.kargo ödemedim.ayrıca yanında 21 numara iki küçük numune gönderdi.

X