Dekolte giyen kadın teşhircimidir?

Madamiks

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2009
7.271
59
Kuşkusuz dekolte çoğu zaman seksi ve çekici, tabii sınırını bildiğinizde..
Abartıldığı zaman teşhirci olmaktan öteye gidemiyor.
Peki dekolte nerede bitiyor, teşhir nerede başlıyor?

Son düzenleme:
Her eğilirken elini göğsüne götürmeyeni teşhirci ilan edemeyiz,teşhircilik başka bir şey,bilerek,tahrik amacıyla vücudunun özel bölgelerini gösteren diye biliyorum ben.
Göğüs dekoltesi giyebilen bir bayan elbette eğilirken eliyle kapatmaz,kapatacaksa neden dekolte giydi değilmi?

Her eğilirken elini göğsüne götürmeyeni teşhirci ilan edemeyiz,teşhircilik başka bir şey,bilerek,tahrik amacıyla vücudunun özel bölgelerini gösteren diye biliyorum ben.
Göğüs dekoltesi giyebilen bir bayan elbette eğilirken eliyle kapatmaz,kapatacaksa neden dekolte giydi değilmi?

bir de mini etek giyip boyuna eliyle çekiştirenler var aşağı doğru.
e madem niye giydin mini etek.
çekiştirince uzayacak sanki.

bence hafif bir göğüs dekoltesi çok şık durabiliyor. e normal duruşuyla,eğildiğin zamanki duruşu da çok faklı olduğu için şahsen eğilirken eliyle kapatacak olsa dekolte giymezdi kısmına katılmıyorum canım :)

Hafif bir dekolte,özelliklede göğüs dekoltesi bencede kadına yakışıyor,ama eğilince kapatmasına karşıyım çünki dekolte giyiyorsan kapatmayacak derecede eğilmeyi bileceksin :))Kapattığın an tüm dikkatleri oraya çekiyorsun ve bence bu teşhir olarak algınabilir.

her şeyin belli bir dozu olduğu gibi dekoltenin de sınırları vardır ve bu sınırlar aşılmadığı takdirde teşhircilik söz konusu değildir.peki bu sınır nedir derseniz her kadın az çok bilir nerede durması gerektiğini.işte o durulması gereken yer teşhircilikle seksiliği ayıran yerdir yerimseniben

Teşhircilik, Egzibisyonizm olarak da bilinir, cinsel organlarını başkalarına göstererek haz ve doyum sağlama.
Bu durumda dekolte teşhirciliğe girmiyor bana göre,algı meselesi olduğuna inanıyorum.

Şöyle de bir durum var ki göğüs çatalının ya da kalça çatalının
gözükeceğini bile bile giyinen sonrasında da aman göğüs çatalım görünmesin
diye orasını burasını tutan kadınlar yok değil.
Misal bazen işe geç kalıyor, üzerine bulduğunu giyinip çıkıyorsun.
Bakıyorsun ki dar gelmiş ya da kısa.
Bu tarz durumlarda lafım mecliste dışarı.
sositososito

hımm,güzel konu.Aslında klişe bir laf ama gerçekten yerine göre giyinmek kavramı bence geçerli.Bulunduğunuz iş ortamı,sosyal çevre,şartlarınız birleşince bana dekolte gelmeyen başkasına gelebiliyor.
Örnek vermek gerekirse ,iş yerimin mutfağında arkadaşlara bugün etek boyumun uzun mu olduğunu sorduğumda,orda çalışan kadının şaşkınlıkla bizim oralara göre fazla kısa demesi gayet açıklayıcı bence..
Kime göre neye göre yani..
Ha tabi Türk erkeklerinin bakış açısını hiç hesaba katmıyorum..o da ayrı bir topik konusu sanırımalsanaalsanasmile

Şöyle de bir durum var ki göğüs çatalının ya da kalça çatalının
gözükeceğini bile bile giyinen sonrasında da aman göğüs çatalım görünmesin
diye orasını burasını tutan kadınlar yok değil.
Misal bazen işe geç kalıyor, üzerine bulduğunu giyinip çıkıyorsun.
Bakıyorsun ki dar gelmiş ya da kısa.
Bu tarz durumlarda lafım mecliste dışarı.
sositososito

İyide onlar senin giysilerin,dar ya da kısa geldiğini bilmiyormusun..biliyorsan neden giyiyorsun,giyiyorsan neden rahatsız oluyorsun :)

Ya bu konu tartış tartış bitmez..bence herkes nerde nasıl giymesi gerektiğini bildiği sürece teşhircilik söz konusu olmaz zaten.tabi bir de dekoltenin ölçüsü var örneğin bi kaç dekolteyi aynı anda kullanınca teşhircilik olabilir hem göğüs hem sırt hem bacak dekoltesi olan bi elbise teşhirciliktir bence..

İyide onlar senin giysilerin,dar ya da kısa geldiğini bilmiyormusun..biliyorsan neden giyiyorsun,giyiyorsan neden rahatsız oluyorsun :)

İnsansın sonuçta kilo alıp vermek bile bu durumu etkiler.
Üzerine olan birşey bir bakıyorsun ki dar gelmiş.
Ya da aldığın kıyafet yıkandıktan sonra çekmiş ve
apar topar giyinmek durumunda kalmışsın.
Kendimden pay biçerek söylüyorum başıma
gelmedi değil -tatlicadiarzu-

tabii ki değildir. yani olmayanları da yok değildir. fakat aynı dekolteyi giyen iki ayrı kadının biri teşhirci, diğeriyse dekolteyi kendine yakıştıran biri olabilir. bunu ancak insanların aklını okuyarak anlayabilirsiniz, ayıramazsınız ki.

yalnızca şeyi çok çirkin buluyorum, şu göbeğine kadar göğüslerini kocaman bir yakayla sadece uçları görünmeyecek şekilde kapatıp, giyindiğini düşünerek çıkan, üstüne bir de sırıtarak, "ay çok mu açık fark etmemişim ekikikiki" diyenleri.

yalnızca şeyi çok çirkin buluyorum, şu göbeğine kadar göğüslerini kocaman bir yakayla sadece uçları görünmeyecek şekilde kapatıp, giyindiğini düşünerek çıkan, üstüne bir de sırıtarak, "ay çok mu açık fark etmemişim ekikikiki" diyenleri.

Sanırım onlar teşhirci gurubuna giriyor

İnsansın sonuçta kilo alıp vermek bile bu durumu etkiler.
Üzerine olan birşey bir bakıyorsun ki dar gelmiş.
Ya da aldığın kıyafet yıkandıktan sonra çekmiş ve
apar topar giyinmek durumunda kalmışsın.
Kendimden pay biçerek söylüyorum başıma
gelmedi değil -tatlicadiarzu-
Ama şekerim ne kadar dar,ne kadar kısa..
konumuz dekolte ve teşhircilik..
dekolte teşhircilikmidir?
bu konuda alalım yorumlarını :KK1:

Sivilcem yok benim dekoltem yok benim kankAsempatiksalakcinni
kanka alemsin kaydirigubbakcemile3
neyse kanka ben gidiyim hatta gel beraber gidelim kaydirigubbakcemile
zaten icimde kocaman bi sıkıntı var
mafoldumben banlanma sıkıntısı olmasin sempatiksalakcinni

X