Çocuk Hastalıkları Bebeklerin dişleri için flor tablet?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

gokay072664

Annesinin Bitanesi DEFNE
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2009
231
4
merhaba arkadaşlar.. bebeklerin diş cıkarması ve erken çürümeyi engellemek için zymaflour gibi flor tabletleri varmış ve 6.aydan itibaren kullanılıyormuş.. benim kızım 15.ayına girdi.. doktorumuz öyle bişi vermedi kızıma.. arkadaşlarımdan da duymamıstım.. ofisten bir arkadas az önce bahsetti mutlaka kullan bütün bebekler kullanıyor dedi ve içime sıkıntı oldu.. acaba gec mi kaldım.. veya kullanım sart mı... aranızda kullananlar veya benim gibi kullanmayanlar var mı.. cevap verirseniz cok sevinirim.. tşk.ler..

Canım bizim doktorumuz verdi ama ben kullanmıyorum. Çünkü zaten vitamin demir derken birsürü şey veriyoruz çocuklara..Bunu da kullanayım mı kullanmayayım mı diye düşünürken tesadüf kendi dişim için diş hekimine gittim..
Diş hekimim de yıllardır tanıdığımız çok güvendiğimiz biri..Aynı zamanda üniversitede hoca..Kendisi ben çocuklarıma kullanmadım, zaten sudan flor alıyor buna gerek duymadım iki çocuğumun dişleri de çok sağlıklı dedi..Ben de kullanmaktan vazgeçtim.

bizim doktorumuz tavsiye etmedi, "bundan 10 yıl önce sorsaydınız mutlaka tavsiye ederdim ama yapılan araştırmalara göre faydası olmadığı,dişlerde sararmalara sebep olduğu ortaya çıktı" dedi.

kızım şu an 2 yaşında,florürsüz diş macunu kullanıyoruz.

Son düzenleme:
doktorumuza sordum diş için kullanabileceğimiz herhangi birşey var mı diye hayır hiçbir şeye gerek yok dedi.

Canım bizim doktorumuz altıncı ay itibari ile d flor verdi tablet olarak dviti bırakıp bir ay onu kullandık ve diş çıkartmamız çoookk rahat oldu. 3. çıktı. Başka uzman dr. Sordum 2. Yaşına kadar yani diş fırçalamaya başlanıncaya kadar öneriyoruz dedi

flor kullanmanın avantajları ve dezavantajları var sudan flor aldığımız doğru bencede exxtra flora gerek yok çocuk devamlı kullanmalı buda ilerde ilaç bağımlılığı bile yapabilir deniyor dişin sağlamlığı kalsiyum değeriyle alakalı çürük olmamasıda iyi temizlik ve az abur cuburla bence dengeli beslenme ve iyi bir fırçalama alışkanlığı ile ( ki ilk diş çıktığı andan itibaren) çok sağlıklı dişler edinilir ben diş hekimiiym ama flor kullanmıycam oğluma

flor kullanmanın avantajları ve dezavantajları var sudan flor aldığımız doğru bencede exxtra flora gerek yok çocuk devamlı kullanmalı buda ilerde ilaç bağımlılığı bile yapabilir deniyor dişin sağlamlığı kalsiyum değeriyle alakalı çürük olmamasıda iyi temizlik ve az abur cuburla bence dengeli beslenme ve iyi bir fırçalama alışkanlığı ile ( ki ilk diş çıktığı andan itibaren) çok sağlıklı dişler edinilir ben diş hekimiiym ama flor kullanmıycam oğluma

siz ekatılıyorum..şu anda 7 yaşında kızım var ve hiç çürüğü yok ..süt dişleri yeni dökülmeye başladı....düzenli dişini fırçalamaya alıştırdım ve daha yeni yeni abur cubur yiyor arada oda ..düzenli beslemek ve temizlik yeterli..

hazır diş hekimi bulmuşken sorayım o halde :) kızım 2 yaşında florürsüz diş macunu kullanıyoruz,dişlerinde hafif sararma olduğunu farkettim,acaba florürlü macun kullansak beyazlar mı yoksa florür ile hiç alakası yok mu?

hazır diş hekimi bulmuşken sorayım o halde :) kızım 2 yaşında florürsüz diş macunu kullanıyoruz,dişlerinde hafif sararma olduğunu farkettim,acaba florürlü macun kullansak beyazlar mı yoksa florür ile hiç alakası yok mu?

florür dişe dıştan destek vererek kireçlenme sırasında yapıya katılarak destek verir sarılığın florürden olduğunu sanmam iyi temizlendiğinden emin olunuz belki plak birikimidir sabah akşam sizin denetiminizde yuvarlak hareketlerle iyice fırçalasın

Canım bizim doktorumuz altıncı ay itibari ile d flor verdi tablet olarak dviti bırakıp bir ay onu kullandık ve diş çıkartmamız çoookk rahat oldu. 3. çıktı. Başka uzman dr. Sordum 2. Yaşına kadar yani diş fırçalamaya başlanıncaya kadar öneriyoruz dedi

canım doktor bizede dflor tablet verdei bebeğimin kemikleri zayıf kalmış şu an 8 aylık kendi kendine oturamıyor boyuda uzun 78cm kilosu 8.700kg ben çok üzülüyorum. sen nasıl kullandın d flor tableti eriterekmi yardımcı olusan sevinirim

YA ALLAH AŞKINA DİŞ HEKİMİ VARSA OĞLUM 20 AYLIK HİÇ DİŞ ÇIKARMADI NORMAL DENİLİYOR 36 AYA KADAR BEKLEYİN DİYOR BENİM VE EŞİMİN ERKEN ÇIKMIŞ AMA ÇIKARTAMIYOR NOLU BİLGİ VERİN ŞİMDİDEN TEŞEKÜRLER.

X