Aile Planlaması Doğum kontrol hapları cinsel isteksizlik yapar mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

calimeros_82

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2009
216
1
41
hanımlar,bu konu daha önce açıldı mı bilmiyorum
gerçekten bilmek istiyorum. y...n kullanmaya başladığımdan beri cinsel isteksizlik başladı. gerçekten bunla mı alakalıdır. lütfen fikri ve deneyimleri olanlar yardımcı olsun. evliliğimin ilk aylarını yıllardır evli çiftler gibi rutin geçirmek istemiyorum.
eşim çok istekli, yaklaşıyor ama ben daha nadir istekleniyorum.

yıllardır kullanıyorum d.k.hapı canım isteksizlik yapmadı hapla alakası olduğunu sanmıyorum.......benim kafama taktığım bişey varsa isteksizlik yaşarım kafamdaki sorun hallolunca normale döner durum mesela seninde taktığın bişey varmı eşinle ilgili değil herhangi bişey buda etkilemiş olabilir...takma.... kafanda büyütme düzelir bence...

evet aynı ilacı kullanıyorum isteksizlikte var ama daha çok kuruluk eşim ilaçtan kaynaklanıyor diyo ama ben ihtimal vermiyordum şimdi sizde aynı şeyi yazınca şaşırdım çünkü aynı ilacı kullanan bir kaç kişiye ve hatta eczacı bi arkadaşıma sordum öyle bişey olmaz dediler.kafam karıştı açıkçası

bana doktor bu ay kist için doğum kontrol hapı verdi.
adı gynelle...prespektüsünde cinsel istekte artış yapar yazıyor.. şu an hastayım etkisini görecekmiyiz bakalım :1ninca:

bana doktor bu ay kist için doğum kontrol hapı verdi.
adı gynelle...prespektüsünde cinsel istekte artış yapar yazıyor.. şu an hastayım etkisini görecekmiyiz bakalım :1ninca:
yıllar önce kullanmıştım doğum kontrol hapını. o zaman biraz sinir birde adetimde azalma olmuştu sadece iki gün sürmüştü,
Şimdi yine kullancağım yumurtalıklarımda kist var.. benim merak ettiğim..
doğum kontrol hapı adet döngünüzü etkiledi mi?
süresini azaltımı.. ?

Son düzenleme:
isteksizlik yaparak hamile kalmayı engelliyorsa eğer işe yarıyor demektir :p

siz yine de ilacın prospektürünü bir okuyun bakalım yan etkilerinde ne diyor.

olmadı bir eczacı veya doktor ile görüşün.

valla bende aynı ilacı kullanıyorum ama maaşallah bomba gibiyim :KK1:
1,5 yıldır kullanıyorum..
hiç isteksizlik yaşamadım..
o biraz psikoljik ve bünye meselesi...

gerçekten bilmek istiyorum. y...n kullanmaya başladığımdan beri cinsel isteksizlik başladı. gerçekten bunla mı alakalıdır. lütfen fikri ve deneyimleri olanlar yardımcı olsun. evliliğimin ilk aylarını yıllardır evli çiftler gibi rutin geçirmek istemiyorum.

bende yasmin kullandım canım 1 ay kadar bendede isteksizlik yaptı ilacı değiştirmende fayda var. şuan başka bi ilaç kullanıyorum öyle bi problemim kalmadı şükür

yıllar önce kullanmıştım doğum kontrol hapını. o zaman biraz sinir birde adetimde azalma olmuştu sadece iki gün sürmüştü,
Şimdi yine kullancağım yumurtalıklarımda kist var.. benim merak ettiğim..
doğum kontrol hapı adet döngünüzü etkiledi mi?
süresini azaltımı.. ?

doğum kontrol hapları bünye alışıncaya kadar bir takım kısa ya da uzun kanamalar yapabiliyormuş.siz ne kadar kullandınız daha önce ve hepmi kısa sürdü kanamalarınız bilemiyorum ama aksine bu ilaçlar adet adet döngüsünün olması gerektiği duruma getiriyor.şimdi tekrar başlıcam ilaca diyosunuz tekrar aynı durum olursa bi doktora görünün dedim

arkadaşlar ben 1 sene diane kullandıktan sonra ara verdim aynı zamanda lazer epilasyona gidiyorum diane nin bende tüyler konusunda tek etkisi tüylerin çıkmasını geciktirmesi ancak 1 seneden snr bıraktım ve 3 ay içinde başka yerlerden de tüyler çıkmaya başladı ve hızlandı çıkması şuanda tekrar başladım 2. kutuyu bitirmek üzereyim ancak bende bu ilaç çok büyük bi cinsel isteksizlik yaratıyo sizde de aynı etki oldu mu merak ediyorum !

ben adet düzensizliği için kullanıyorum şu an ara verdim.
bekar olmama rağmen bazen adetimden bir hafta 10 gün önce bir bezginlik oluyor bende
yani evli olsam bu cinsel isteksizliği işaret ederdi bence

Son düzenleme:
arkadaşlar bana bi yardımcı olabilecek misiniz?? Bende adet olmadan 10 gün önce kahverengi kirli kan gelmeye başlıyor.. yasmin kullanmıştım doktor adet düzensizliğim için vermişti. 10gün öncesinden kanama böyle olunca bıraktım ama devam etti bu durum geçmedi neredeyse 17 gün adet oluyorum gibi bişi.. şimdi yeniden başka bir doktora gittim o da belara diye bir dkhapı verdi onuda adetimin ilk günü aldım yeni kullanmaya başladım adetim bitti ama 2 gün sonra tekrar kan gelmeye başladı kahverengi kirli kan akıyor...

sizde de böyle bir durum oldu mu??? daha sonradan geçer mi???

halsizlik var bende de sinirli oluyorum birde, bu durum beni çok üzüyor :KK50:

Merhaba, bende yasmin kullanıyorum ve bende de cinsel istek azlığı ve tatminsizlik var. Psikiyatra gittim, dogum kontrol hapını bırak dedi.

Maalesef bende oldu evleneli 5-6 ay oldu. Hapı 2-3 aydır kullanıyorum. Aşırı kuruluk ve isteksizlik yaptı. Ben de bıraktım bu ay. Bakalım normale dönecek mi.

Bende evleneli 6 ay oldu düğünümden 1 ay önce kullanmaya başladım ilk 1,5 ay falan sorun yoktu daha sonra aşrı isteksizik kuruluk olmaya başladı etkilenme bile olmuyodu nerdeyse sonra 1 ay hapa ara verdim düzeldi ama bu kezde korktum diğer yöntemlere güvenemedim tekrar başladım yine 2 aydır falan isteğim yok kurulukta çok buna bi çözüm yokmudur yaa diğer yöntemlerden korkuyorum şuan bebek için de hiç hazır değilim çünkü çok sıkıntılıyım bu konudaa:KK19:

X