Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar iyot ve saç dökülmesi

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

ayseall

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ocak 2009
219
4
Bayanlar,
Saç dökülmesi ile ilgili okumadığım kitap, bilgi kalmadı. Ama birkaç gün önce,hiç duymadığım birşeyle karşılaştım. Iyot. Evet demirdi çinkoydu biotindi derken bir de iyot. Iyot EN çok deniz mahsüllerinde bulunuyor, yumurta ve yoğurttan biraz geliyor ama en çok deniz mahsüllerinde var. Ben deniz ürünlerini ağzıma koymam. Iyotlu tuzların ise aslında iyot kaynağı olarak kullanılmayacağını okudum. Yani masa tuzunuz iyotlu diye yeterince iyot aldığınızı düşünmeyin. Ve iyot eksikliği müthiş derecede saç dökülmesine, hatta alopecia denilen kelliğe kadar varan sorunlara yol açıyor.Tamamen kel olan hastaların bazılarına iyot takviyesi yapılarak saçlarını hepsinin geri gelmesi sağlanmış. Size tavsiyem eğer saç dökülmesinden şikayet ediyorsaniz, idrardaki iyot oranınızı da mutlaka ölçtürün. Ama kendiliğinizden iyot hapları ile sakın takviyeler yapmayın, çünkü fazlası tehlikeli oluyor. Benim tüm kan değerlerim normal ama doktora gidip iyot testimi de yaptıracağım, size de tavsiye ederim. Saç dökülmesi bizim gibi uzun yıllardır devam edenler için, artık eski saçlara kavuşmak bir mucize hatta imkansız geliyor ama bazen çok ufak bir değişiklik bile sorunu çözebiliyor. inşallah hepimiz eski saçlarımıza kavuşuruz.

X