İlişki sonrası ne yapmalıyım ? Yeni evliyim.

Ben bi tek akşamları yıkanabilirim.Sabah işe erken gidiyorum ve saçlarımı kurutmadan fön çekmeden çıkamam, ıslak çıkarsam da geçmişte verem hastası olduğum için üşütmekten korkarım.
O yüzden gece ilişkiye girdiysem, belden aşa yıkarım, abdest almam, akşam eve gelince bütün bedenimi yıkarım abdest alır çıkarım.

Ne yapıyım yani ?

canım abdest alıp almamana takılmıcam ama ilşkiden sonra çocuk düşünmüyorsan hemen kalkıp vajinanı tuvaletini yapmış gibi yıkayıp ardında iyice kurula temiz bi iç çamaşırı giy o zaman sorun olmaz.
öyle vajina duşu falan sakın yapma kuru ve temiz tut yeter.

ilişki sonrası temizlik tabiki çok önemli ama,başka bir arkadaşta bahsetmişti bekarken böyle sorun yoksa eğer bence ilişkiden önce eşini uyarmalısın temizliğe özen göstersin
sonra zaten sen kendi temizliğini yaparsın bu sana bağlı ister duş olur ister başka türlü ama en önemlisi önlemi baştan almalısınız

hatta tırnak temizliğine bile dikkat etmeli eşin (birden aklıma geldide):92:

konu almış başını gitmiş abdestlere,meleklere.
bu mudur bunları konuşmanın yeri?
işin dini kısmını inanç kısmını niçin karıştırdınız anlamadım.

konu sahibi arkadaşım,sonrasında ılık suyla temizlersin,bir de kurularsın olur biter.

çünkü nemli yerde bakteriler ürer.
akıntın vs varsa da günlük ped kullan,ya da sık sık çamaşır değiştir.
olayın özü kuru ve temiz olması yani.
hadi kal sağlıcakla.

Son düzenleme:

konu almış başını gitmiş abdestlere,meleklere.
bu mudur bunları konuşmanın yeri?
işin dini kısmını inanç kısmını niçin karıştırdınız anlamadım.

konu sahibi arkadaşım,sonrasında ılık suyla temizlersin,bir de kurularsın olur biter.

çünkü nemli yerde bakteriler ürer.
akıntın vs varsa da günlük ped kullan,ya da sık sık çamaşır değiştir.
olayın özü kuru ve temiz olması yani.
hadi kal sağlıcakla.

çünkü abdest hem farzdir hemde en dogru olanidir!
Neden gusul abdest farz kilinmis bu durumda? onuda anlamis oluyoruz
kendi iyiligimiz için,, Abdest hakkinda konusmak rahatsiz etmemeli bir müslümani yada dini seyler konusmak rahatsiz etmemeli

çünkü abdest hem farzdir hemde en dogru olanidir!
Neden gusul abdest farz kilinmis bu durumda? onuda anlamis oluyoruz
kendi iyiligimiz için,, Abdest hakkinda konusmak rahatsiz etmemeli bir müslümani yada dini seyler konusmak rahatsiz etmemeli

iyi de arkadaşım,konuyu bambaşka yerden ele alıyorsun.
ben sana abdestten rahatsız oluyorum,o yanlıştır filan mı dedim?!
konu sahibi başka şey soruyor siz başka şey açıklıyorsunuz.
belki müslüman değil.
bize ne,kime ne.
günahı da sevabı da kendisine.
isterse dakikasına yıkanır isterse 1hafta sonra yıkanır,bizi ilgilendirmeli mi yani bu?
onu mu sormuş bayan? hayır.
sorduğu bambaşka bi şey.
temizlik işini nasıl yapıyorsunuz demiş.
yıka,kurula vb dersin geçersin.
yok melek yanına gelmez,üstün kapalı olsun,yok olmasın vs
bunlar doğru olabilir yanlış olabilir bahsettiğim bu değil,bahsettiğim şey burdaki soru ile alakasız şeyler yazıyor olmanız.
ne zaman abdest almış,etmiş bu kimseyi ilgilendirmez.

dini konuşmanın yerimi olur hiç. insan davranışlarının her alanında din vardır. ayrıca okumadıgım ama duydugum bir konu var. ilişki sırasında insan vucudundan ter benzeri pis bir madde çıkıyormuş. ayrıca ter. yani sadece vajinal bölgeyi temizlemek hijyen için yeterli olmuyor.

iyi de arkadaşım,konuyu bambaşka yerden ele alıyorsun.
ben sana abdestten rahatsız oluyorum,o yanlıştır filan mı dedim?!
konu sahibi başka şey soruyor siz başka şey açıklıyorsunuz.
belki müslüman değil.
bize ne,kime ne.
günahı da sevabı da kendisine.
isterse dakikasına yıkanır isterse 1hafta sonra yıkanır,bizi ilgilendirmeli mi yani bu?
onu mu sormuş bayan? hayır.
sorduğu bambaşka bi şey.
temizlik işini nasıl yapıyorsunuz demiş.
yıka,kurula vb dersin geçersin.
yok melek yanına gelmez,üstün kapalı olsun,yok olmasın vs
bunlar doğru olabilir yanlış olabilir bahsettiğim bu değil,bahsettiğim şey burdaki soru ile alakasız şeyler yazıyor olmanız.
ne zaman abdest almış,etmiş bu kimseyi ilgilendirmez.

bende fikir veriyorum iste sordugu soruya cevap verdim abdest alsin
benden iyi cevapmi olur :KK59:

Eğer arkadaş bazı şeyleri bilmiyor ise, söylemek gerekiyor tabi ki.
Arkadaşın sorduğu şey abdest konusunu da birebir ilgilendiriyor.
Arkadaş açık açık duş almıyorum, sabah zor geliyor yazmış, demek ki söylenmesi lazım.
Demek ki bilmiyor arkadaş, bilmeyebilirde, ama bunu görüpte , bunu söylememekte olmaz.
Başka bir inancı varsa, onu da rahatlıkla söyler ve abdest almıyorum der biter.
Kimse karışacak değil, ama arkadaşta bilgi eksikliği var malesef, bunu da söylemek burada ki herkese düşer, sorulduğuna göre. Çünkü temizliği bire bir ilgilendiren bir konu, hatta temizliğin ta kendisi.

Eğer arkadaş bazı şeyleri bilmiyor ise, söylemek gerekiyor tabi ki.
Arkadaşın sorduğu şey abdest konusunu da birebir ilgilendiriyor.
Arkadaş açık açık duş almıyorum, sabah zor geliyor yazmış, demek ki söylenmesi lazım.
Demek ki bilmiyor arkadaş, bilmeyebilirde, ama bunu görüpte , bunu söylememekte olmaz.
Başka bir inancı varsa, onu da rahatlıkla söyler ve abdest almıyorum der biter.
Kimse karışacak değil, ama arkadaşta bilgi eksikliği var malesef, bunu da söylemek burada ki herkese düşer, sorulduğuna göre. Çünkü temizliği bire bir ilgilendiren bir konu, hatta temizliğin ta kendisi.

heh olay buysa eyvallah canımı ye.
ama müslümanlık ya da abdest konusundan rahatsız olmam filan söz konusu değil.
demek istediğim o tarz bi şey değildi ama
anlaşamadık,sağlık olsun.

cinsel ilişkiden sonra gusul abdest almak zorunludur müslümanların dininde inanmayan yapmaz o ayrı tabi ben hiç vakit kaybetmeden alırım duşumu abdestimi doğru olanı budur temizlik imandan gelir
vajinal bölgeyi de kuru tuttuktan sonra enfeksiyon falan olmaz konu sahibi bazen duş alıyorum bazen almıyorum demiş kendisinin ilgilendir ama almadığı günlere dek geliyor olabilir yaşadığı sıkıntı

ben bekarım o yüzden tam bilmiyorum.bu sorum umarım ayıp olmaz.şimdi gece eşimizle birlikte olduktan hemen sonra mı banyo edeceğiz.ya banyo yaptıktan sonra bi daha yapmak istersek ne olacak.bu abdestin belli bi saati var mı.sabah ezanına kadar vaktimiz mi var.bilmiyorumkismile

merhaba bende bekarım araştırıp öğrendiğim bilgileri paylaşmak istedim dinimiz bu konuda kolaylık vermiş

_.ilişkiden sonra hemen abdest alınmayacaksa genital bölge yıkanıp uyuyabilinir ama sabah ezanı okunmadan gusul abdestti alınmalıdır

İlişkiden sonra tekrar birlikte olmak istenirse 3.kolaylık var
1.ya genital bölge yıkanır
2.ya namaz abdestti gibi abdest alınır
3.ya da gusul abdesti alınır tercih size kalmış...

heh olay buysa eyvallah canımı ye.
ama müslümanlık ya da abdest konusundan rahatsız olmam filan söz konusu değil.
demek istediğim o tarz bi şey değildi ama
anlaşamadık,sağlık olsun.

Size şu konuda katılıyorum tabi ki.
Çok ileri bilgiler bu konuda verilmemeli.
Çünkü gördüğümüz üzere birbirinden farklı düşünüyor herkes.
Halbuki bu konular, bu benim fikrim, ben böyle düşünüyorum denilecek konular değil.
Çizgileri net konular bunlar, ona buna göre değişmiyor. Gerçekten bilen birilerinden sormak , öğrenmek lazım.

hımm cünüp geziyosun demek:KK31:
olabilir,tercih sebebi:KK31:şimdi sana burada din bilgisi vermiyeceğim
ki evli bir bayanın bunu bilmesi gerekiyor:KK68:
bu saate kadar öğrenmediysen ve uygulamadıysan,bu saatten sonra sana abdest al bilmemne demek bana düşmez:KK68:
o zaman sana şöyle bir tavsiyem olucak;ilişkiden sonra hazırda bir kabın olsun.içine bir kaç damla limon suyu sıktığın...
onu banyoda bulundur.ilişki sonrası bez ile o bölgeyi sil:96:ardından temiz bir bez ile durula.nemli kalmasın genital bölgen.mantar olabilir çünkü:KK68:

İşin dinsel yanından bakıyorsak eğer ki konu oralara gitmiş,müslümanlıkta nedensiz hiç bir emir verilmemiş.Boy abdestinin faydaları var,özellikle birikmiş elektrik yükünü boşaltmakla ilgili..damarlara faydası tartışılmaz.
Ama bence bu yönünden değil sağlık ve temizlik yönünden ele almak gerekir ilk önce,herkesin inancı kendine çünkü.
Duş alma alışkanlığı maalesef yok bizlerde.Oysa ki hamamdan çıkmayan atalarımız varken..
Konu sahibi arkadaşım,ilişki öncesi de sonrası da yıkanın bence.Bırakın saçı başı,bir saat erken kalkın düzeltin düzelttirin..Bigudi sarın yatın,ne bileyim işte kısa kestirin..Ama mutlaka yıkanın.Bakın siz de göreceksiniz bir kez alışkanlık yaptı mı su kuşu olursunuz,yıkanmadığınız gün size her yeriniz pis gelir.
Bir de içini yıkamalıyım mı diye sormuşsunuz çok fazla kurcalamayın bence,dıştan yıkamanız yeter.Malum bölgenin de kendinizin de dengesi bozulmasın.:KK9:
Günlük ped kullan demiş arkadaşlar ama asıl mantara davetiyeyi o çıkarır sakın kullanmayın,sık sık çamaşır değiştirin yeter.:KK6:

kusura bakmayim niyetim konuyu saptirmak degil ama artik bu konu beni baydi ..

dini bu ise karistirmayan diyen insanlara sinir oluyorum ..
ne konusursak konusalim dini karistirmayin diyolarya .. :95: :96: :96:
eger bir müslüman olarak yasiyorsak ve eger bir müslüman ülkesinde yasiyorsak
dinimizin gerektigi gibi yasamamiz gerek .. ve hayatimizda her ne olay olursa olsun dinimizi olaya karisitiriz ve Allahin emrettigi gibi yasariz !
keske böyle cahil düsünün insanlar olmasa ..

Son düzenleme:
dini konuşmanın yerimi olur hiç. insan davranışlarının her alanında din vardır. ayrıca okumadıgım ama duydugum bir konu var. ilişki sırasında insan vucudundan ter benzeri pis bir madde çıkıyormuş. ayrıca ter. yani sadece vajinal bölgeyi temizlemek hijyen için yeterli olmuyor.

arkadaşım o pis dediğin madde feromondur,parfümlerin içine bile koyuyolar :KK31:

Bende bu konuda bir yorum yapmak istiyorum
Bir kere %100 müslüman bir ülkede değil her ırktan her milletten her dinden mozaik bir ülkede yaşıyoruz.
Ayrıca islam dininde birden fazla mezhep vardırki namaz kılma şeklinden tutunda birçok konuya kadar uygulama ve inanç farklılıkları vardır.
Herkesin dini bilgileri eksik yada fazla kendisini ilgilendirir öğrenmek isteyen bu işin uzmanına gider öğrenir yaparsa yapar yapmazsada kendini bağlar.
Konu sahibi arkadaşım bende hamilelik döneminde enfeksiyon oldum malum o dönemler
vücut enfeksiyona daha açık oluyor doktorum hem bana hemde eşime kullanmamız için ilaç verdi.Umarım sizde iki taraflı tedavi olmuşsunuzdur.
İlişki sonrası en azından tuvalete gidip genital bölgeni yıkayıp temizlemen duşunuda sabah birazcık erken kalkıp almanı tavsiye ederim ama tabi yinede sen bilirsin.
Ped kullanmanı bende tavsiye etmiyorum onun yerine çamaşırını sık değiştir.Genital bölgeni kesinlikle kuru tutmanı tavsiye ederim.Çünki bakteriler ve mantarlar nemi çok severler.
Sevgilerimle:KK71:
Bazı arkadaşlar pis pis nasıl geziyorsun demiş çok enteresan ben eşimle birlikte olduktan sonra kendimi hiçte pis yada kirli hissetmiyorum aksine eşimin kokusunun üzerime sinmiş olması beni çok mutlu ediyor aynı şey eşim içinde geçerli

Son düzenleme:
X