şeker yüklemesi için aç mı olmak lazım?

Cevizli kek

Guru
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2010
1.221
390
1 Ay sonra şeker yüklemem var ama kan şekerim 3 saatte bir düştüğü için açlığa dayanamıyorum.. aç gitmek ve beklemek düşüncesi şimdiden canımı sıkmaya başladı..acaba birşeyler yesem bir sakıncası olurmu deneyimli olanlardan cevap bekliyorum..

evet aç olmak lazım..
hem açlık şekerine bakılıyor, hem de kan şekeri değerleri sonuçta yediklerinle ilgili bişey, başka şeyler yersen sonuç farklı çıkar ve sağlıklı olmaz..

benim doktorum muayeneye biraz geç başlıyor 10 gibi tahliilller falan 12 yi bulur o saate kadar umarım dayanabilirim çünkü bayılıyorum aç kalınca...

canım aç karnına gidiyosun önce kanını alıyolar, sonra yükleme yapılıyo ki tadı iğrenç bişey bana göre 1 saat bekliyosun ondan sonra tekrar kan alınıyo ve bitiyo.

1 Ay sonra şeker yüklemem var ama kan şekerim 3 saatte bir düştüğü için açlığa dayanamıyorum.. aç gitmek ve beklemek düşüncesi şimdiden canımı sıkmaya başladı..acaba birşeyler yesem bir sakıncası olurmu deneyimli olanlardan cevap bekliyorum..

gece 12 den sonra bişey yememen gerekiyo üstelik onu da ihmal etme. benim de kan şekerim çok çabuk düşüyo ama dayanabilmiştim. dayanmalısın çünkü o yüklemede verilen şeyi içince istifra edersen tüm tahlile yeniden başlamak zorunda kalırsın. dikkat et kolaylıklar diliyorum

evet 10 saat öncesinden hic bir sey yiyip icmemen lazim bana iki defa kan sekeri testi yapildi ikisindede ayni seyi söylediler...Yani 10 saat öncesinden hic bir sey yememen icmemen lazim.. Eger yersen yediklerinin icinde az da olsa seker bulunuyor ozaman kan sekerin normalden yüksek cikabilir belki yanlis bir tedavi bile görebilirsin buda tehlikeli olur senin icin...

üstelik benim bir bardak o siviyi ictikten sonra bir saat aralarla 3 defa kanim alindi... Bir sekeri icmeden kanini aliyorlar iki bir saat bekliyorsun bir defa daha aliyorlar sonra bir saat bekliyorsun bir kere daha aliyorlar bu sekilde bana iki seferde aynen böyle oldu...

bende 50 grlık yüklemede aç karnına kan aldılar sonra şekerli suyu içiyorsunki baya bi şekerli boğazını yakıyor tatlılığı 1 saat sonra kan alınıyor inşallah yüksek çıkmaz bende 150 çıkınca doktorum 100 gr.lık da istedi o daha berbat gene aç karnına kan veriyosun sonra şekerli suyu içip 1 er saat arayla 3 kere kan veriyorsun merak etme o şekerli su seni baya bi tok tutuyor ben sabah 9 da gidip başlamıştım ve karnım hiç acıkmadı öğlene kadar aklına yemek dahi gelmiyor tatlılığı baya bi bastırıyor

benim doktorum şeker yüklemesi yapıcaz dedi bende aç mı gelecegim diye sordum

gerek yok dedi burdaki herkese aç diyorlarmış bende kararsız kaldım

maalasef aç gitmen lazım inşallah 50 yüklerlerde 1 saatte kurtulursun yoksa diğer türlü 3saat aç ve susuz kalıyosun...

ben bütün tahlillerime aç gittim şeker yüklemesinde de aç olmak gerekiyor. hatta su bile içirmediler bana :1shok: yazın ortası ve müthiş sıcaktı. o gün saat başı çağırdılar şerbet gibi birşey içiriyorlar önce aşırı tatlı. karnım aç olduğu için midemi bulandırmıştı. 5 tüp kan aldılar benden :bbo:

bu nasıl bi uygulama yaa kimine aç gelin diolar kimine tok alla alla :18: bana şeker yüklemesi yapılcagı zman sordum aç mı tok mu gelinccek die farketez aç tok dedi sadece şekerli su iççen 1 saat sonra kan alıncak başkada bieşy yok dedi yani gayet kahvaltımı yaptım gittim hatta orda tekrar sordum tokum die sorun yok dediler

bu nasıl bi uygulama yaa kimine aç gelin diolar kimine tok alla alla :18: bana şeker yüklemesi yapılcagı zman sordum aç mı tok mu gelinccek die farketez aç tok dedi sadece şekerli su iççen 1 saat sonra kan alıncak başkada bieşy yok dedi yani gayet kahvaltımı yaptım gittim hatta orda tekrar sordum tokum die sorun yok dediler

Bende internette falan araştırıyorum açlık tokluk farketmez diye yazıyor bütün yazılarda tam bir uygulama yok demekki.

Bana da doktorum farketmez dedi,kahvaltımı yaptım öğlene doğru gittim.50 gr içtim 1 saat sonra kan aldılar.hepsi bu..yani abartılacak bişe yok bence.bu arada değerim çok düşük çıktı ama doktorum yüksek olmasından iyidir dedi.sanırım bu yüzden çok tatlı yiyorum :KK34:

Bana da doktorum farketmez dedi,kahvaltımı yaptım öğlene doğru gittim.50 gr içtim 1 saat sonra kan aldılar.hepsi bu..yani abartılacak bişe yok bence.bu arada değerim çok düşük çıktı ama doktorum yüksek olmasından iyidir dedi.sanırım bu yüzden çok tatlı yiyorum :KK34:

Birazda olsun rahatladım..teşekkür ederim..

nihayet bugün şeker yüklemem yapıldı..gerçektende korkulacak birşey değilmiş glukozun tadıda gayet güzel :) neyseki sonucum normal çıktı..cevap veren herkese teşekkür ederim.

benim doktorum muayeneye biraz geç başlıyor 10 gibi tahliilller falan 12 yi bulur o saate kadar umarım dayanabilirim çünkü bayılıyorum aç kalınca...

cnm cevabım biraz geç oldu ama inşallah daha gitmemişsindir doktora.Arkadaşım aile hekimlikleri ve sağlık ocakları da şeker yüklemesi yapıyorlarmış.Bana da doktor aç gel dedi randevum 11:30 daydı ama 12:30 a kadar ikinci sonuç için aç kalmam gerekiyordu.Bende o saate kadar aç kalmam mümkün olmadığı için araştırdım aile hekimlikleri de yapıyormuş gittim hemşire ile konuştum yapacak bana da.sabah erkenden yaparız en geç 10:00 a kadar aç beklersin dedi.sende illa doktorunu bekleme .

X