Nikah Nikah Tarihi Ne Zaman Alınabilir?

starla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2009
9
0
39
Arkadaşlar Merhaba,

2011 senesinde Temmuz ayında evlenmeyi düşünüyoruz. Nişanlım ise Aralık ayında askere gidecek. Kısa dönem çıkacağını ümit ediyoruz.Benim ikametim Beyoğlu'nda, onun ise Aydın'da. Beyoğlu Belediyesini arayıp sorduk ve 3 ay öncesinden gün almak için arayın dediler; ancak nişanlım o zamanlar askerde olacak. Şimdiden başvurulamıyor mu? Veya askerde olanlar için nikah işlemlerini ben yürütebiliyor muyum? Bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Çok teşekkürler..

canım sanırım her yerin farklı biz de karşıyaka belediyesinden nikah günü aldık. bizim burda en fazla 6 ay sonrasına gün veriyorlarmış. hatta ordaki bayan bir hafta falan ertelerseniz 6 ayı geçeceği için dosyanız yanar dedi. çiftleri de illa ki beraber istiyorlar. ama sen yine de bir kaç belediyeye sor bence.

nıkah basvurusu ıcın cıftlerın bırlıkte gıtmelerı gerekıyor.

ayrıca 2011 yılı ıcın 2011 yılı baslamadan muracaat yapılmıyor.

gecen hafta gıdıp bızzat sorduk nısanlımla

ben 1 ay önce 2011 nisan ayı için aldım
defter açılmıyor ama onların tuttukları bi defter var not alıyolar belgeleri alıyorlar
defter geldim mi oraya işliyorlar .
10 nisan için aldım benden önceki saatler dolmuştu bile

arkadaşlar merhaba,

2011 senesinde temmuz ayında evlenmeyi düşünüyoruz. Nişanlım ise aralık ayında askere gidecek. Kısa dönem çıkacağını ümit ediyoruz.benim ikametim beyoğlu'nda, onun ise aydın'da. Beyoğlu belediyesini arayıp sorduk ve 3 ay öncesinden gün almak için arayın dediler; ancak nişanlım o zamanlar askerde olacak. şimdiden başvurulamıyor mu? Veya askerde olanlar için nikah işlemlerini ben yürütebiliyor muyum? Bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

çok teşekkürler..

canım temmuzda yapacaksanız şubat ayı içinde gitmeniz gerek vekaletlede olmaz sağlık raporu 2011 tarıhlı olması bende haziranda yapıcam ocak ayı içinde gelin dediler

Arkadaşlar Merhaba,

2011 senesinde Temmuz ayında evlenmeyi düşünüyoruz. Nişanlım ise Aralık ayında askere gidecek. Kısa dönem çıkacağını ümit ediyoruz.Benim ikametim Beyoğlu'nda, onun ise Aydın'da. Beyoğlu Belediyesini arayıp sorduk ve 3 ay öncesinden gün almak için arayın dediler; ancak nişanlım o zamanlar askerde olacak. Şimdiden başvurulamıyor mu? Veya askerde olanlar için nikah işlemlerini ben yürütebiliyor muyum? Bu konuda bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Çok teşekkürler..

starla aynı konuyla ilgili ben de bir başlık açtım desene kaderdaşız :/
benim de nişanlım şu an kısa dönem asker aralık.ta gitti, biz de nikah tarihi konusunda sıkıntı çekmekten korktuğumuz için ben de araştırdım o olmadan başvuru olabiliyor mu diye. Nikah dairesini aradım konuştum temmuz ayına başvurular başladı mı diye ve nişanlım askerde dedim. O da temmuz için başvuruları almaya başladıklarını söyledi. Ve diğer evrakları tamamlayın, nişanlının bir tek sağlık raporu kalır onu da geldiğinde diğer belgelere ekler dedi..

Ben henuz nisanliyim ama iki yil once eltim ve kaynim evlendi onların yaninda nisanlim ve bende vardık samandira belediyesine basvuruldu nikah islemleri icin dugunden yaklasik bir ay once saglik islemleri ve evraklar halledildikten sonra on gun icinde nikahlari kiyilmisti cok çabuk halloldu bizde nikahimizi orda kiydiralim diye düşünüyoruz:) salonda olunca zaman kaybi cok yaşanıyor oynamaya vakit kalmiyor.

X