baldır (alt bacak) inceltme

safile

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2010
16
0
bacakların dizden aşağı kısmını (yani baldırları) inceltme mümkün müdür acaba? üst kısmının (dizden yukarıda, kalçalara kadar olan kısmın) inceltilebileceğini biliyoruz artık. ama ben bacaklarımın alt kısmını inceltmek istiyorum. bu konuda önerisi olan var mı? ne tür egzersizler yapmalıyım...ya da baldır kısmında hiç yağ olmadığı, o kısmın sadece kemik ve kastan oluştuğu, böylece o kısmın yapısal olduğu ve değiştirilemeyeceği iaddiaları doğru mudur?

bilen varsa paylaşırsa sevinirim...

arkadasım inceltmek istediğin yer kas. oraya her türlü şey denedim ama olmuyo kendimi bildim bileli orası öyle. ama zayıflarsan bacaklar öyle kalmaz incelir tabiki. fakat benim kuzenim 90 60 90 ama bacak kasları çok iğrenc bi ordan veremedi . insana göre değişiyo tabi.

çok güzel bir başlık olmuş bu..bende sorumu burdan sorayım o zaman..alt tarafları bende inceltmek istiyorum ama mümkün değil gibi gözüküyor..peki sıkı ya da daha kaslı olması için birşey yapabilir miyim,benim alt taraf çok gevşek..ya kas ya kemik demişsiniz ya benimki sadece yağ galiba:26:

Son düzenleme:
Aynen katılıyorum. 48kgyum ölçülerim 89-60-90 ve sporla ilgileniyorum. Ama ne yaparsam yapayım alt bacağımdaki o kaslı baldır kısmı erimiyor. Ancak yazın zayıfladıgımda bıraz bacaklardanda gıttıgı için daha zayıf gozukuyor. Yanı 46kg falan oldugumda:KK70::KK70:

mrb. benimde baldırlarla sorunum var şimdi bazı hareketler yapıyorum inş faydası, olur incelme olursa yazarım

ama çok saçma :S ben şu an 72 kiloyum kilomun çoğuda bacaklarımda... ben 58 kiloya düşersem alt bacaktan hiç mi yağ gitmez yani? :S bi yerde ip atlamak inceltir diye duymuştum ama uygulayamadım tabi düzenli ip atlama olayını :KK43:

benim de baldırlarım kalın sanki yaa :KK43:( en kalın yerden 35 cm çıkıyor.. sizin kaç cm ?

bir sitedeki uzman yorumu

Bacak arkaları için: Bir ağaca (duvar da olabilir) yüzünüzü dönün ve ellerinizi gövdesine yaslayın. Bir bacağınızı öne doğru bükün diğerini gergin tutun. Topuğunuzu yerde tutarak ağacı hareket ettirmek istiyormuşsunuz gibi itin. 30 saniye boyunca bu pozisyonu koruyun. Daha sonra aynı hareketi diğer bacak için uygulayın. Gövdenizi yumuşak hareketlerle dizinize doğru eğin ve nefesinizi düzenli ve yavaş almayı ihmal etmeyin. Pozisyonunuzu 30 saniye koruyun ve bacağınız değiştirerek devam edin.

Kızlar Benmde Bileklerim ince Ama Alt taraflar Kalın Hic Memnun Değilim Bende..
Çözümü Olan Yokmu Bişeyler Deneyip Memnun Kalan Varsa Paylassın Bizde FaydaLanaLım
:KK1: :76:

ben ne yaparsam yapayım inceltemedim:KK43: sadece kilo aldığımda biraz daha şişiyo,kilo verdiğimde de incelio haliyle...ama çok az bi incelme oluyor..haliyle...bu bacaklarım yüzünden çizme alamıyorum,etek giyemiyorumm:KK43:((

offf offff alt bacaklarım odundan farksız,ayak bileklerim zaten kalın ,estetik namına hiçbişey yok..yazın kabus benim için:KK43:

uzun süredir pilates yapıyorum...kesin emin olduğum bir şey varsa o da bacakların üst kısmının inceltilebileceği...buna yönelik egzersizler yaparsanız gerçekten yavaş yavaş inceliyor...benim bacaklarımın hem alt hem de üst kısmı kalındı. üst kısımların nispeten daha ince olduğunu fark ediyorum..netten de bulabileceğiniz: "winsor pilates"in bacak için olan kısımlarını takip edin. kesinlikle üst kısımlar incelecektir.

pilatese devam ediyorum. ama ne yazık ki alt kısım da şu ana kadar bir ilerleme kaydedemedim.yani onlar olduğu gibi duruyor. bacakların her yerinde yağ hücreleri olduğunu öğrendim bu arada. yani bilek etrafında bile yağ hücreleri var ve kilo alırsanız bileğiniz de kalınlaşıyor, kilo verirseniz o kısım da incelebiliyor. ama ne yazık ki, alt bacağın şeklini çoğunlukla kas grubu belirliyormuş. ve bunu düzeltmek ya da inceltmek mümkün mü bilmiyorum.

bir plastik cerraha sordum. asla yaptırtmayı düşünmeyeceğim ve zaten türkiye'de yapılmayan bir ameliyattan bahsetti. baldırdaki iç içe iki kas grubundan birini tamamen veya kısmen çıkarıyorlarmış, ki doktor asla tavsiye etmem. çok sakıncalı bir operasyon dedi. zaten o "öneririm" dese bile böyle bir işlemi asla yaptırmayı düşünmem.

bir de "radyoaktif dalgalarla bölgesel incelme" vaat eden yerler var. ama benim danıştığım plastik cerrah, "geçen zaman içinde gördük ki, bu işlem de çok faydalı değil" dedi.

açıkçası pilatese devam ediyorum. hiç değilse sağlıklı bir şey yapıyorum. hala etek giyemiyorum, ama bacaklarımın üst kısmını inceltebildiğim için artık pantolonlar daha düzgün duruyor. ola ki alt kısımlar içinde gelişme görürsem yazarım yine.

çok güzel bir başlık olmuş bu..bende sorumu burdan sorayım o zaman..alt tarafları bende inceltmek istiyorum ama mümkün değil gibi gözüküyor..peki sıkı ya da daha kaslı olması için birşey yapabilir miyim,benim alt taraf çok gevşek..ya kas ya kemik demişsiniz ya benimki sadece yağ galiba:26:

bu arada Sese senin için çok daha kolay..evet alt tarafı güçlendirmek ve sıkılaştırmak mümkün...internette düzinelerce hareket bulabilirsin. youtube'da da var. calf exercise vs diye bile aratsan bulabilirsin. en meşhur hareket de merdiven basamaklarında topukların dışarda kalacak, merdiven basamağına parmakların basacak şekilde durup, daha sonra parmak uçlarında yukarı doğru yükselmek. bir de pilates bandıyla calf bölgesi için yapılacak hareketler var. kesin dene, faydasını görürsün.

valla ergenlik döenemimden sonra bir hafta içinde kalınlaştı , bir daha da ne yaptıysam incelmedi...
bol bol yürüyüş yapan pek çok aerobik harektlerini ta Zuhal Olcay ın tv proglarımdan beri yapan biriyim :) ama nafile
üst bacaklarımla alt bacaklarım aynı kalınlıkta :KK43:
yukarıdaki yorumları da okudum hiç ümidim kalmadı artık ben etek giyemeyeceğim :KK43:

kızlar bende etek giyemiyorum üüst bacağım kalın ama zayıfladığımda inceliyor ama alt ne yazıkki tık yok dar paça pantolonlar bile sorun oluyor bu yüzden :s

birde ayakları birbirine vurduğun da incelir diye birşey duymustum bu konuds bilgisi olan var mı ??

kızlar ben de çok dertliyim bu konuda alt bacakta yağ yok kas olunca vermesi de imkansız gibi birşey oluyor maalesef :KK43: bişe bulursanız yazın bıktım bu kötü görüntüden :KK43:

X