izmir (bornova) ŞİFA hastanesinde doğum yapanlar ?

nz35

Mertim hoşgeldin.. :)
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2010
424
0

izmir bornovada bulunan şifa hastanesinde doğum yapan arkadaşlardan yorum almak istiyorum..

ssk.dan faydalanarak epidural ile normal doğum yapanlar.. veya epidural ile szeryan olanlar..

hastaneye ne kadar ücret ödediniz? bilmiyorumkismile

konuşmuş olduğunuz ücret dışında çıkışınızda extra ücret talep edildimi sizden? CADIARZU

ki extra ödemeleriniz olduysa bunlar nelerdir?

bunların dışında önemli dediğiniz şeyleride yazarsanız çok sewinirim... zemuszemus

harkese hayırlı doğumlar diliyorumm :Saruboceq:

merhaba bende daha once bu hastaneyle ılgılı konu açmıştım fakat pek gıden yok heralde yazan olmadı ben pek memnun kalmadım çunku çok kalabalık onuda geçtım doktor çok ılgısızdı gulızar arzu hanım sormassan bışe solemıyo zaten o kadar kalabalıkkı 2 dakka gırıyon zorla ondada gırmenle çıkman bır oluyo bende artık gıtmemeye karar verdım şımdı nereye gıtcem bılmıyorum bayan doktor olsun ıstıyorum ılgılı doktor guzel bı hastane olsun ıstıyorum.bıldıgım ucretlerde muayane ıçın 35 tl ffalan alıyolar doğum ıçınde bı tanıdık orda doğurdu sezerya 3.000 e çıktı dedıler.hayırlı doğumlar sanada

İyi geceler..ben de bornova şifaya gidiyordum Esin hanım doktorumdu basmane şifaya geçince ben de o tarafa geçtim.Her iki tarafta kalabalık ama ben bugüne kadar çok fazla beklemedim,belki biraz pozitif olmak lazım herşeyin üzerine fazla gidip didikleyince daha fazla sorun çıkıyor gibi geliyo bana.geçen ay bornova şifada muhasebeye sorduk ücretleri.tam ayrıntısını hatırlamıyorum ama 400 civarında bişey sölediler.normal doğumla sezaryan arasında da az bi fark vardı bi gecelik ücret tabi bu ama anestezi olunca fark ödüyomusun onu bilmiyorum.haftaya gidince tekrar ayrıntılı konuşcaz.bu arada aslında ben doğumun bornovada olmasını istedim ama esin hanım bana basmanedeki anestezi uzmanlarının daha iyi olduklarını bornovada sorun yaşadıklarını söledi..yerimseniben

merhaba bende daha once bu hastaneyle ılgılı konu açmıştım fakat pek gıden yok heralde yazan olmadı ben pek memnun kalmadım çunku çok kalabalık onuda geçtım doktor çok ılgısızdı gulızar arzu hanım sormassan bışe solemıyo zaten o kadar kalabalıkkı 2 dakka gırıyon zorla ondada gırmenle çıkman bır oluyo bende artık gıtmemeye karar verdım şımdı nereye gıtcem bılmıyorum bayan doktor olsun ıstıyorum ılgılı doktor guzel bı hastane olsun ıstıyorum.bıldıgım ucretlerde muayane ıçın 35 tl ffalan alıyolar doğum ıçınde bı tanıdık orda doğurdu sezerya 3.000 e çıktı dedıler.hayırlı doğumlar sanada

cnm dediğin gibi.. 700 tl gibi anlaşıp 2,500 tl ye felan taburcu olanlar var.. o yuzden özellikle konuştuğu ücretle taburcu olanlarda varmı dıye merak ettim... bilmiyorumkismile

paylaşımın için tşkr ederim opuyorumnanaktan

allah bebeğini kucağına sağlıkla almayı nasiip etsın cnm. :Saruboceq:

İyi geceler..ben de bornova şifaya gidiyordum Esin hanım doktorumdu basmane şifaya geçince ben de o tarafa geçtim.Her iki tarafta kalabalık ama ben bugüne kadar çok fazla beklemedim,belki biraz pozitif olmak lazım herşeyin üzerine fazla gidip didikleyince daha fazla sorun çıkıyor gibi geliyo bana.geçen ay bornova şifada muhasebeye sorduk ücretleri.tam ayrıntısını hatırlamıyorum ama 400 civarında bişey sölediler.normal doğumla sezaryan arasında da az bi fark vardı bi gecelik ücret tabi bu ama anestezi olunca fark ödüyomusun onu bilmiyorum.haftaya gidince tekrar ayrıntılı konuşcaz.bu arada aslında ben doğumun bornovada olmasını istedim ama esin hanım bana basmanedeki anestezi uzmanlarının daha iyi olduklarını bornovada sorun yaşadıklarını söledi..yerimseniben

cnm en son edindiğim bilgiye göre epidural ile normal doğum ve 1 gecelik masraflar 800 tl imiş.

ama bilgi aldığınız kişiler olası çıkabilecek masraflardan bahsediyolar mı? benım asıl bılmek ıstediğim konuştugu ücretle taburcu olan varmı acaba ?

paylaştığın bilgiler için tşkr ederim..

doğumun ile ilgili paylaşımda bulunursan sevinirim. hoş benım 3 haftam felan kaldı :eek:

cnm en son edindiğim bilgiye göre epidural ile normal doğum ve 1 gecelik masraflar 800 tl imiş.

ama bilgi aldığınız kişiler olası çıkabilecek masraflardan bahsediyolar mı? benım asıl bılmek ıstediğim konuştugu ücretle taburcu olan varmı acaba ?

paylaştığın bilgiler için tşkr ederim..

doğumun ile ilgili paylaşımda bulunursan sevinirim. hoş benım 3 haftam felan kaldı

Allah kurtarsın hepimiz:)cuma günü kontrole gidicem ayrıntılı öğrenirim herşeyi.benim doğumum tam belli değil ama bayramdan önce gelebilir kucağımızadelikafadulden o zaman da ayrıntılı yazarım inşallah..

Mrb nz35 arkadaş ama diyeyim sakın oraya gitme ben gittim anamı ağlattı o gülizar.40 haftam dolmuştu ama herşey normaldi bana yinede birkaç gün beklmeden hemen yatış önerdi.yok burdan çıkarsan sorumluluk falan kabul etmem dedi bende korktum yatış yaptım.bir gece pisi pisine yatırdı.onudan sonraki günün sabahı suni sancı verdi aman Allahım o ne sancılardı anlatamam. 7 saat sancı çektim,açılmada olmuştu sonra yok nst de bişey gördüm sezeryan öneriyorum dedi ben duydum deli oldum.ya o kadar sancıyı ben boşuna mı çektim.o kadar kötüki o sancı yüzümü saçımı başımı parçaladığımı hatırlıyorum.bide bir ilgisiz.zaten kontroller rezalet.ultrason bile osdalarındsa yok ayrıca her gidişinde aşağıda ultrason kuyruğuna gir bide 15 tl ver çek.benim daha önceki doktorumun odasında vardı zaten ve muayenede 30 du.400 diye girdim 1000000 tl ye çıktım sen düşün artık.Neyseki bbeğim mi sağsalim kollarıma aldım.Allah hepinizin yardımscısı olsun

angell80 merhaba özelden msj atmaya çalıştım ama senin msj kutun dolu diye gelmedi.yazmak için geçmi kaldım bilmiyorum yeni fırsat bulabildim.benim doğumum 13 kasımda gerçekleşti.iki gece yattım sezaryanla doğum yaptım.ben hastaneden çok memnun kaldım.doktorum gayet ilgiliydi ebelerde öyle çok yardımcı oldular ve çok sıcak kanlılardı.ameliyathanede de aynı şekilde rahatlatmak için ellerinden geleni yaptılar.ben hastaneye yattığım gün bütün odalar doluydu başka bi serviste yattım ama akşam üzeri odam hazırlandı.ben normal odalarında kaldım suit odalarda vardı ama tercih etmedim.kaldığım oda da gayet rahattı.iki geceye 530 lira ödedik ama şansımıza o hafta sgk teftişe gelmiş fiyatları indirmek zorunda kalmışlar.bi hafta sonra gelseydiniz iki katını öderdiniz dediler muhasebede.merak ettiğiniz bişeyler olursa seve seve yazarım:)

herkese merhaba bende oraya gidiyorum bornova şifaya yani....dr um arzu hanım şimdilik memnunum 38 haftama girdim hayırlısıyla normal bekliyoruz ilkide normal çünkü...dr ve hastanelerden kimi memnun kalıyı kimi memnun kalmıyo insanlar yorumları okuyunca kafası karışıyo ne yapacağını bilemiyorsun...biraz insanın yapısıyla alakalı herhalde kiminin herşey yolunda gidiyor kiminde terslikler çıkabiliyo...herşeyin güzel olması dileğiyle... kısmette ne varsa o yaşanıyor... hakkımızda hayırlısı neyse o olsun...

Kızlar konuyu güncelleyelim. Ben bornova şifaya gidiyorum serkan beye muayene oluyorum. 25. haftamdayım, burada doğum yapanların yorumlarını alabilir miyim lütfen? Ne kadara doğum yaptınız, memnun kaldınız mı?

Merhaba arkadaşlar, umarım herkes sağ salim bebeğini kucağına alır. Bornova şifa hastanesinde doğum yapanlar memnun musunuz? Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.

Evet perinatolojiye gittim.Şifada Serkan Bey' e. Memnun da kaldım. Siz nereye gidiyorsunuz kontrol için?
aaa süpersin bende ondan randevu aldim kac dk suruyor ultrason cd veriyormu ve bebisini net görebildinmi canim? Ben sifanin bostanlidaki poliklinigine gidiyorum zehra hanima isyerime yakin yolumun üstü dogumu bornovada dusunuyorum ama fiyat soramadim daha

aaa süpersin bende ondan randevu aldim kac dk suruyor ultrason cd veriyormu ve bebisini net görebildinmi canim? Ben sifanin bostanlidaki poliklinigine gidiyorum zehra hanima isyerime yakin yolumun üstü dogumu bornovada dusunuyorum ama fiyat soramadim daha
Canım kaç dakika sürdüğü bebeğin duruşuna bağlı. Mesela bizden öncekilerin bebeği bütün organlarını göstermemiş o yüzden çıkıp tekrar gireceklerdi.Ama bizimki hareketliydi doktor organları görebildi.CD veriyor bikaç kısa video ve fotoğraflar. Çok güzel bi his elini ayağını yüz hatlarını görebiliyorsun. Doktor da çok iyi aklındaki her seyi sorabilirsin. Ben de doğumu orda düşünüyorum.Çünkü doktorumu seviyorum şimdilik. Fiyat konusunda ve memnuniyet konusunda bilgim yok. Sen öğrenirsen ve burada paylaşırsan sevinirim.

X