Göz Makyajı Kaş Almanın Püf Noktaları

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
Kaşlarınızı, profesyonel güzellik uzmanının elinden çıkmış gibi, kendi kendinize almanız mümkün.

Kaşlarınız, kişiliğinizi yansıtır; yüzünüzün ifadesini biçimlendirir. Evet, kaşların şekli ve rengi bir kadının nasıl görünmek istediğini anlatır. Çok mu ciddisiniz? Yoksa, daima gülen bir yüze mi sahipsiniz? Bakışlarınızdan memnun değil misiniz? ‘Kaş’ deyip geçmemek gerekir. Çünkü değişken bir kaş modasının bile yaratıldığı günümüzde, değişmeyen bir gerçek var: Şekle sokulmuş kaşlar, yüzünüzü aydınlatır ve sizi gençleştirir. Tipiniz için en uygun kaş formunu nasıl bulacağınızı, bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

Yüzünüze en uygun kaş şeklini bulun

Bir kalem alın ve burun kanatlarınızdan birisine dayayıp, resimdeki gibi dik olarak yüzünüzde tutun. Kaş, kalemin denk geldiği noktadan başlamalıdır. Sonra kalemi şakağınıza doğru eğin. Bu nokta da kaşın bittiği yer olmalıdır. Kaşın başlangıcı ve sonu tek bir hattır. Kaşlarınızı, bu hat çerçevesinde biçimlendirin.

Kaş yayınızı belirleyin

Kaşınızın en yüksek olacağı nokta, gözbebeğinizin üzerinden tuttuğunuzda kalemin ucunun gösterdiği noktadır. Kaşınızı almaya başladığınızda dikkat edin: Burundan itibaren kaşın üçte ikisi yukarı doğru ve kalan üçte biri de aşağı doğru gitmelidir. Eğer kaşın iç kısmı çok kalın ve dış kısmı çok inceyse, önden ortaya kadar kaş kalemi ile düzeltin

Acıtmadan alın

Kaşlarınızı alırken daima çıkış yönlerine göre çekin. Önce alt kenardan başlayın. Üst kenarı sadece inceltin.

Dikkat: Fazla kaçırmayın! Birkaç defa fazla alırsanız, yerlerine yenileri çıkmayabilir.

Boşlukları doldurun

Önce kaş fırçası ile aşağı doğru tarayın. Bu şekilde boşlukları görmeniz mümkün olur. Sonra kaş kalemi ile incecik çizgiler halinde boşlukları doldurun. Son olarak da kaşlarınızı yukarı tarayın.

Profesyoneller ne kullanıyor?

Eliniz alışkın değilse, cımbız ile ince kaşları kolayca alabilir, biraz ustalaşınca da uzmanların kullandığı kaş pensine geçiş yapabilirsiniz. Hangisinde daha rahat ediyorsanız, onu tercih edin.

çevremdeki insanların kaşlarını alırım ama bir türlü kendi kaşlarımı almaya cesaret edemem. onun için hep soluğu kuaförde alırım. ....(((
tşkler canım

ya keşke arkadaşlar birkaç kaş şekli ekleselerde bizde görsek yeni model arayan fln olursa burdan bakabilrdi saolun teşekkürler

evet ekleseler cok ıyı olurdu:çok üzgünüm:
saol canım emegıne saglıkyerimseniben

z.gif
e.gif
t.gif
a.gif

amannn benimkiler çıkarken dzgün çıkmıyokii alınınca düzgün dursun biri hanyada öteki konyada

ben elime cımbız aldım mı ortaya felaket bi durum çıkarırım.
güzellik salonunda aldırıyorum.kendisi alanlara da çok imreniyorum

Kizlar Bende Hiç Almayi Beceremiyorum Ya ÇOK CANIM ACIYOR HEM BOZARIM DİYE ÇOK KORKUYORUM HEP KUAFÖRDE ALDIRIYORUM süprizzzzz

Kaşlarınızı şekillendirirken için ne yapmalı, nelere dikkat etmelisiniz?

Kaş almayı hafife almayın, kaş şeklinizin ruhunuzu ve duygularınızı yansıttığını, yüzünüze anlam kattığını unutmayın.. Genel olarak, kaş almak dağınık görünümü düzenlemek için yapılır. Son dönemlerde ise, dünyada ve ülkemizde yüze farklı bir anlam katmak için profesyonel kaş tasarımcıları tarafından yapılıyor.

Kaş alırken dikkat edilmesi gerekenler
Kaşların başlangıcı burun deliği ile aynı doğrultuda olmalı ve uzunluğu gözün dış köşesine kadar uzanmalı.. Kaşınızı yukarı doğru çok incelttiğinizde gözleriniz çok küçük görünür. Kaşlarınızın ortasını çok fazla almanız ise, size şaşırmış, baykuşa benzer bir ifade verebilir.

Tek tek alın..
Eğer kaşlarınızı şekillendirme konusunda şüpheleriniz varsa, yapamayacağınızı düşünüyorsanız kaşlarınızı almayın. Bu konuda kendinize güvenseniz bile, alınan kaşın geç çıktığını aklınızda bulundurarak birer birer alın.

Kaş alırken acı duymamak için
Kaşlarınızı fazla acıtmadan ve tahriş etmeden almanın yolları var. Kaş almaya başlamadan önce, sıcak bir duş alın. Bunu yapamıyorsanız yüzünüzü sıcak suyla yıkayın ya da bir süre kaşlarınızın üzerinde sıcak suyla yıkanmış ufak bir sıcak havlu bekletin.

Buz kullanmayın
Ne yaparsanız yapın ama bölgeyi buzla uyuşturmayın.. Buz gözenekleri kapatır ve kılları çekmenizi zorlaştırır, daha çok ağrıya neden olur. Cımbızla kaş almayı bitirdiğinizde, elinizi yüzünüzü iyice yıkayın. Bir pamuk ve enfeksiyonu, kanamayı önleyici temizleyicilerle de silebilirsiniz.

ben hep kendim alıyorum kaşlarımı bazen çok güzel oluyor bazen de iğrenç derecede inceltiyorum...şunu da alayım şunu da çekeyim derken bi de bakmışım ki incelmiş gitmiş...kendi kendime şekiller veriyorum ...bazen kavis veriyorum bazen çok az kavis veriyorum bi kalın bi ince öyle değiştirip duruyorum...ama karar verdim fazla kavisli kaş bana yakışmıyor...canımcım sana da teşekkürler...

bende kuaföre aldırıyorum. bir keresinde alayım dedim igrenç ince almışım.yüzümün ifadesi bile değişmişti :1no2:

sanırım bizim buralarda 3-5 e alıyolar ama istanbulda 40 miyona bile alan yerler warmış

sağoll ellerine sağlık....artık kuaförlere emanet..sengözlerimebaksanabsengözlerimebaksanabsengözlerimebaksanabsengözlerimebaksanab

Kaş almaya başlamadan önce, yüzünüze en doğal ifadeyi kazandıracak olan şekli belirlemenizde, hangi sınırlar içindeki tüyleri alacağınızı bilmenizde fayda var.

Doğal kaş kavisinizi belirleyin ve onun üzerinden hareket etmeye çalışın.

Bir kalem ya da fırça yardımıyla önce kaşın başlangıç noktasını, burnunuzla orantılayarak belirleyin. Burun deliğinizin bitiş noktası ile kaşınızın başlangıç noktası aynı olmalıdır. Kaşınızın kavisi, gözünüzün ortasına denk gelmeli, hatta çok az farkla bitişe doğru olmalıdır. Kaşınızın bitiş noktası, göz ucu ve burun deliğinin bitiş noktasına orantılanmalıdır.

Alınacak yerleri belirledikten sonra, bir kaş fırçası ya da tarağını kullanarak kaşlarınızı tarayın. Böylelikle istenmeyen tüyleri daha rahat görebilir ve asi olan tüyleri fark edebilirsiniz. Dilerseniz bu aşamada, uzun olduğunu düşündüğünüz tüylerinizi bir makas yardımıyla kesebilirsiniz.

Cımbız yardımıyla tüylerinizi, çıkış yönlerine dikkat ederek almaya başlayın. Canınınız yanmaması için, bir elinizi kullanarak derinizi gerginleştirin. Her harekette durumu gözden geçirin ve hatasız almaya özen gösterin.

Alma eylemi bittikten sonra bir pamuk yardımıyla kaşlarınızı temizleyin. Hata varsa düzeltin.

Makyaj yapmadan önce bir süre bekleyin. Makyajınızı yaparken, kaşlarınızı da bir göz/kaş kalemi ile daha da güzelleştirmeyi ihmal etmeyin.

Arkaşım verdiğin bilgiler içi çok sağol.Ben de kaşlarımı kendim alamıyorum bu nedenle sürekli kuaföre gidiyorum ama son zamalarda kuaförlerde kaşımı iyice bozdu eskişekli kalmadı şimdi uzatıyorum alınca söylediklerini uygulayacağım.

X