Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları Göğüste Yanma Hissi Yaşayanlar Var mı ?

ZeytinKek

Guru
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2008
3.183
1.093
merhabalar. bu aralar stresten mi bilmiyorum

sol göğsümde ağrı - yanma ve

nefes alamıyormuşum gibi olduğum anlarım oluyor.

kalbime iğne gibi bişey batmış hissediyorum " hırt " diye kalbim çekiliyormuş gibi oluyor.

kaburga kemiklerim kalbime batıyormuş gibi oluyor. Çok korkunç ve sinir bozucu.

Normalde herşeyi kafama çok takan

birisiyim. geçen sene de bu şikayetlerim yüzünden kardiyolojide göründüm

eko m çekildi ekg de çekildi herşey normal çıktı. kan tahlillerim de normal.

hava değişimi buna neden olur mu acaba.

tayin olduk 1,5 ay önce giresun a geldik fazlaca nemli.

giresun a gelmeden önce de stres oldum eşya yerleştir , acaba nasıl bir ortam vs..

nasıl insanlarla karşılaşıcam gibi ... tayin görenler beni anlar.

birçok şeyi düşünüp durdum ve buraya geldiğimizde kalbim ağrımaya başladı.

Sonra tekrar geçti. Şimdilerde yine başladı . ama yanma hissi ilk kez oluyor.

neredeyse buz gibi ayran içesim geliyor yani o kadar yanıyor.

Annem üşütmüşsün ondan olmuştur diyor ...

Bilmiyorum bu hissi yaşayan arkadaşlar var mı ?

arkadaşlar konumla ilgili msj yazan kimse olmamış

ben unutkanlığımın nedenini merak ettiğim için dahiliye ye görünmeye gitmiştim.

tam kan tahlili - idrar - hormon - b12 me baktırdım. Bir de ne öğreneyim :KK53:

aşırı derecede demir eksikliğim çıktı

tabii bu beni fazlaca yorup ölüyor muşum hissi yaşamama neden olmuş.

Netten okuyabilirsiniz. demir eksikliği çekenler zaman zaman sanki kalp krizi geçirecekmiş gibi hissedebilirmiş.

Şimdi kendimi Allah ıma şükürler olsun iyi hissediyorum.

Artık yeme - içmeme daha dikkat edeceğim. Hepinize geçmiş olsun.

Yani kalple alakalı bir şeyin yok değilmi?Geçmiş olsun.Burayı daha önce okusam dr a git derdim ama zaten gitmişsin.Ama belirtiler ciddi olabilir hakikaten.

Yani kalple alakalı bir şeyin yok değilmi?Geçmiş olsun.Burayı daha önce okusam dr a git derdim ama zaten gitmişsin.Ama belirtiler ciddi olabilir hakikaten.

evet canım kalbimde hiçbir sorun yok. demir eksikliği yüzünden bu kadar kötüleşmişim.

Bunu da rastlantı sonucu öğrenmiş oldum.

çok unutkanlaşınca tahlil yaptırma gereği duydum hani vitamin eksikliği olabilir diye düşündüm.

Neyse ki kendime gelebildim. Artı demir eksikliği çok ihmal edilirse kalp yetmezliğine bile sebep olabiliyormuş.

çok geçmiş olsun.benzer şikayetler bende de vardı.zaman zaman çok hareketli olduğumda,hızlı hızlı yürüdüğümde benimde kalbimde ağrı gibi yanma gibi bi durum oluyordu.ama dr.gitmedim.

arkadaşlar bu şekilde şikayetleriniz varsa sakın ihmal etmeyin. aynı şikayetler ve korkunç gögüs çevremde ağrı şikayetleri ile hastaneye kaldırıldım ve psikolojik dendi ve sakinlaştiriciler verildi. başka bir hastaneye gittiğimde akşama doğru kalp krizi geçirdiğim anlaşıldı. ekg ve eko da herşeuim normaldi. akşama doğru kalp enzim değerlerimin yükselmesi ile anlaşıldı. bazen eko ve ekg de yanıltıcı olabiliyor.

Nasıl yani ... çok geçmiş olsun çok şaşırdım.

ama kalp krizi eko da mutlaka görülür. doktorlar kalbin çok muhafazalı bir yerde

olduğunu söylüyorlar. ve kalp krizi geçiren insanın ağrısı günlerce sürmezmiş

yani 15 - 20 dk içinde ölebilirmişiz.. Allah korusun.

sizin süreciniz nasıl oldu ?

çok teşekkür ederim... benimki gizli kalp krizi diye geçti kriz anında hiçbir yerde görünmedi sadece anjioda ortaya çıktı. ekoda kalp duvarında hafif daralma goruldu ve oda regli dönemlerinde her bayanda olabilir ama bız yınede bakalım dendi ama cok fazlada onemsenmedi acıkcası. benim yasamamda bir mucize vardı zaten. hatta bır ara acilde yatarken kalp atısların bı anda 31-32 ye ınıp bı anda 100 kusurlere cıkıyordu. kuzenıme soyle sunlara saglam bı cıhaz taksınlar bu cıhaz benı oldu gosterecek yakında kalp atısım 30 lara ındı baksana demıstım. meger o sırada ben gercekten ölüyormusum :)) 11 saat o korkunç agrıyı cektım cok sukur ki oldurmeyen Allah Öldürmüyor

bende aynı şikayetlerle dr gittim, eko ekg falan bişi çıkmadı. Doktor üzerine yatma stres yapma dedi.

bikaç gündür benimde aynı şikayetlerim var göğsümde sıkışma ,yanma
bir haftadır rahatsızım üç gün ateşim düşmedi sğuk algınlığı olduğunu düşündüm doktorada gidemedim vakit bulup
kalp kapağımda şekil bozukluğu olduğu için sıkıntı yaşıyorum zaten sıksık ateşli hastalık geçiriyorum
burda okuduklarım beni korkuttu

X