Kocaya cilve nasıl yapılır?

aynı soryu sizede ileteyim ozaman odağımı nereye çevireyim kendimi zaten deyersiz hissediyorum kıymetsiz bi boşluk gibi
işte bu yüzden belkide saçma sapan şeyler arayışı içindeyim dedimya bir çıkmazdayım sürüklenip gidiyorum ve elimden tutan tek kimse yok
belki çocuklarım olmasa yaşamak bile zor gelecek ama onlar belimi büküyo
nasıl bir piskoloji içinde olduğumu anlatamıyorum çok yanlız ve çaresizim işte anlatabildimmi

canım çalışmıyorsan çalışmaya odaklan, hobi falan edin, kafanı bu yeni şeylerle meşgul et, bence sen eşini çok şımartmışsın, artık çıkardığın yerden aşağı indirmen zor, o yüzden kesinlikle başka şeyler bulmalısın, yani ben senin yakınında oturmadığım için sana ne uygundur ne değildir bilemem, sana uygun olan işi, sana uygun olan hobileri sen bulup üstüne gidebilirsin...
bence umutsuzluğa kapılım, sadece koca ve çocuklarını düşüneceğine, hayatına yenilik katmaya çalış, yeni sosyal ortamlara girmeye çalış, bak bakalım başka kadınlar ne yapıyor... burası sanal her ne kadar gerçeği yansıtsada sanal yani... senin ilacın gerçek hayatta

canım çalışmıyorsan çalışmaya odaklan, hobi falan edin, kafanı bu yeni şeylerle meşgul et, bence sen eşini çok şımartmışsın, artık çıkardığın yerden aşağı indirmen zor, o yüzden kesinlikle başka şeyler bulmalısın, yani ben senin yakınında oturmadığım için sana ne uygundur ne değildir bilemem, sana uygun olan işi, sana uygun olan hobileri sen bulup üstüne gidebilirsin...
bence umutsuzluğa kapılım, sadece koca ve çocuklarını düşüneceğine, hayatına yenilik katmaya çalış, yeni sosyal ortamlara girmeye çalış, bak bakalım başka kadınlar ne yapıyor... burası sanal her ne kadar gerçeği yansıtsada sanal yani... senin ilacın gerçek hayatta

işte sorunda tam burda zaten
sizin bu dediklerinizin daha fazlasını yapabilecek güçteyim her ortama girecek yeteneğim belli bir seviyem ve her girdiğim ortama girildiğinde rahatlıkla ayak uydurabilecek bir yapım ver
ama ne yazkki bunları yapmaya imkanım yok açoıkçası eşim bunlara müsade edecek kapasitede bir insan değil kafa yapısı bu değil
oyüzdende sorun zaten burda başlıyo
başka bi uğraşım olamayacağı için zaten kendimi kocama odaklamışımya zaten
o yüzden çıkmazlardayım işte offff...

işte sorunda tam burda zaten
sizin bu dediklerinizin daha fazlasını yapabilecek güçteyim her ortama girecek yeteneğim belli bir seviyem ve her girdiğim ortama girildiğinde rahatlıkla ayak uydurabilecek bir yapım ver
ama ne yazkki bunları yapmaya imkanım yok açoıkçası eşim bunlara müsade edecek kapasitede bir insan değil kafa yapısı bu değil
oyüzdende sorun zaten burda başlıyo
başka bi uğraşım olamayacağı için zaten kendimi kocama odaklamışımya zaten
o yüzden çıkmazlardayım işte offff...

Madem eşiniz üzerinizde bu kadar baskı kuruyor, madem mutsuzsunuz, ne diye rotayı iyice eşinize çeviriyorsunuz. Ona odaklanarak onu davranışlarından ötürü ödüllendirmiş olursunuz. Eşiniz de nasıl olsa beni seviyor beni kıramaz sözümden çıkamaz diye üzerinizdeki baskıyı arttırıyor. Biz sizin evliliğinizi bilmiyoruz eşinizi de tanımıyoruz tam anlamıyla yönlendirme yapamayız ki. Zaten yapmamız da yanlış olur. Bu sizin hayatınız.

Belediyelerin kadınlar için açtığı kurslar var mesela. Buralara giderek yeni çevreler edinebilirsiniz.

başka çarem olmadığı için
buna mecbur olduğum için
eşimin yapısınısıda az çok anlattım zaten
başka çarem kalmdığı içinde bu tür arayışlar içine girdim
kısacası şunu söyleyebilirimki elimdeki tek özgürlük şuan için internet
başka bir uğraşım ve yapabilecek hiç bir aktivitem yok
çocuğum okuluyla ve küçük kızımın gelişimiyle ilgilenmektan başka
işte benim hayatım

buna mecbur olduğum için
işte benim hayatım

Anlıyorum anlıyorum...
Peki cidden belediyenin kurslarına gidecem diye dayatsanız en fazla ne yapar mesela eşiniz?
Kızarsa kızsın,küserse küssün derim.. Ama daha fazlası olursa vicdanım sızlar inan bişiy diyemiyorum...
Bir de kendinize arkadaş çevresi edinseniz hani toplaşıp gün yaparsınız,örgü örersiniz,muhabbet edersiniz.. Evden,eşten,çocuktan azıcık da olsa uzaklaşmanın bir yolu olmalı mutlaka!
Hapis hayatı yaşatmıyordur umarım eşiniz size...

buna mecbur olduğum için
işte benim hayatım

Ve siz böyle bir adamı her şeyin üzerinde tutuyorsunuz. Sizi konu komşuya da mı salmıyor? Mesela çocuklarınızla, arkadaşlarınızla bir yerlere gitmenize izin vermez mi?

En azından başka çarem olmasa, gidecek yerim olmasa bile beni mutsuz eden bir adamın etrafında kocişim kocişim diye dönmezdim.

Son düzenleme:
hayatta hiç kimseye bir şey yaptırmak için canım cicim demedim eşim dahil demem de büyük konuşmak değil sadece yapıma uygun değil...zaten bir insan sabit fikirliyse,doğruları kendine
göre doğruysa o kişiye ne yaparsan yap nafile sadece kendini kandırmış olursun
cilve olayını da şöyle yorumluyorum bunun altına sığınıldığı zaman adamın hoşuna gider
mutlaka ama o anlık evet diyip ertesi gün dediklerini hatırlamayabilir veya hatırlamıyor gibi
yapabilir yani anlattıklarının çözümü bu değil sorunları mutlaka konuş anlattıklarına
göre durumun kolay değil ama cilve yapıp bir şeyleri halletmeklesadece onun yaptıklarını onaylıyor olursun hatalarını ve
sorunlarını direkt açıklasan

Sizin sorunlarınızın çözüm yolu cilveden geçmez.
Başka çareniz olmadığına kendinizi inandırmışsınız.
Mutlak itaat moduna girmişsiniz.
Siz böyle yaptıkça daha çok ezik hissedersiniz kendinizi.
Onun sizin kişiliğinizi ve gücünüzü görmesini sağlayın.

Anlıyorum anlıyorum...
Peki cidden belediyenin kurslarına gidecem diye dayatsanız en fazla ne yapar mesela eşiniz?
Kızarsa kızsın,küserse küssün derim.. Ama daha fazlası olursa vicdanım sızlar inan bişiy diyemiyorum...
Bir de kendinize arkadaş çevresi edinseniz hani toplaşıp gün yaparsınız,örgü örersiniz,muhabbet edersiniz.. Evden,eşten,çocuktan azıcık da olsa uzaklaşmanın bir yolu olmalı mutlaka!
Hapis hayatı yaşatmıyordur umarım eşiniz size...

evimizde şiddet dayak küfür olmamıştır bu güne kadar
zaman zaman tartışmalar olsada kesinlikle dayak yoktur hakeret yoktur
6 yıllık evliliğimde bi kere bile beni alçaltacak bir hakerette bulunmamıştır
dediğiniz kurslara gitmek istediğimi söylesem cevabı aynenb şu olur
buna ihtiyacın yok rahatlık batıyomu otur iştye oturduğun yerde nerden çıkıyo bunlar gidemezsin bidaha tekrarlama yok öyle birşey kafamı şişirme yine sen kendine sorun arıyosun sorun yokken sorun çıkarıyosun yeter daha fazla uzatma kapat bu konuyu duymak istemiyorum ne işin var senin orda gibi gibi gibi
komşu desen gidebiliyorum ama apt.komşu yok doğru düzgün herkes kendi halinde
arkadaş desen oda yok
ha hapis hayatımın yaşatıyo dersen hayır bir yere giştmek istesem kendi eliyle götürüp getirir yanlız gidemem
sadece okula çocuk için zaten oda evimizin yakınında bide kendi iş yerine oda yakın olduğu için
yanlız başıma asla bırakmaz
şimdi sorarım size sizin de böyle bir eşiniz olsa ne yapardınız
dediğim gibi ona yapışmaktan başka çarem yok yaşantıma baktığım zaman ondan başka uğraşşacak başka hiç bir şeyim yojk
buunun üstüne bide onun ilgisizliği olunca iyce çileden çıkıyorum
ama yine çıkış yolu bulamıyorum
ve daha neler neler

Sizin sorunlarınızın çözüm yolu cilveden geçmez.
Başka çareniz olmadığına kendinizi inandırmışsınız.
Mutlak itaat moduna girmişsiniz.
Siz böyle yaptıkça daha çok ezik hissedersiniz kendinizi.
Onun sizin kişiliğinizi ve gücünüzü görmesini sağlayın.

mesela nasıl bari bunun tarifini verin

Ve siz böyle bir adamı her şeyin üzerinde tutuyorsunuz. Sizi konu komşuya da mı salmıyor? Mesela çocuklarınızla, arkadaşlarınızla bir yerlere gitmenize izin vermez mi?

En azından başka çarem olmasa, gidecek yerim olmasa bile beni mutsuz eden bir adamın etrafında kocişim kocişim diye dönmezdim.

tutmayıp napabilirim
evet yanlız bir yere gidemiyorum yakın yerlerin dışında
komşuya gidebiliyorum ama komşu yok malesef
başka çare bulamıyorum

hayatta hiç kimseye bir şey yaptırmak için canım cicim demedim eşim dahil demem de büyük konuşmak değil sadece yapıma uygun değil...zaten bir insan sabit fikirliyse,doğruları kendine
göre doğruysa o kişiye ne yaparsan yap nafile sadece kendini kandırmış olursun
cilve olayını da şöyle yorumluyorum bunun altına sığınıldığı zaman adamın hoşuna gider
mutlaka ama o anlık evet diyip ertesi gün dediklerini hatırlamayabilir veya hatırlamıyor gibi
yapabilir yani anlattıklarının çözümü bu değil sorunları mutlaka konuş anlattıklarına
göre durumun kolay değil ama cilve yapıp bir şeyleri halletmeklesadece onun yaptıklarını onaylıyor olursun hatalarını ve
sorunlarını direkt açıklasan

evet aynan öyle sabit fikirli bir insandır
kendimde de hiç bir hata bulmuyorum herşeyi dört dörtlük yaptığıma inanıyorum ama olmuyo olmuyo

mesela nasıl bari bunun tarifini verin

Siz bilinçli bir insansınız ama bu bağımlılığınız devam ederse kişilğinizi kaybedersiniz zamanla.
Kendinize ait fikirleriniz olduğunu ve söz sahibi olmak istediğinizi hissettirin.
Kararlarınızı ortak almanız gerektiğine alıştırın yavaş yavaş.

Yalnız da bir yerlere gidebileceğiniz hakkında konuşun ve ikna edin.
Size güvenmeli ve bir sosyal hayatınızın olacağını olması gerektiğini kabullenmeli.
Öyle cilveyle değil ama kararlı tutumunuzu, güçlü olduğunuzu konuşmalarınızda, davranışlarınızda görsün.

Onun kendinizden üstün değil, eşit olduğunuza önce kendinizi inandırın, sonra da eşinizi:KK48:

Siz bilinçli bir insansınız ama bu bağımlılığınız devam ederse kişilğinizi kaybedersiniz zamanla.
Kendinize ait fikirleriniz olduğunu ve söz sahibi olmak istediğinizi hissettirin.
Kararlarınızı ortak almanız gerektiğine alıştırın yavaş yavaş.

Yalnız da bir yerlere gidebileceğiniz hakkında konuşun ve ikna edin.
Size güvenmeli ve bir sosyal hayatınızın olacağını olması gerektiğini kabullenmeli.
Öyle cilveyle değil ama kararlı tutumunuzu, güçlü olduğunuzu konuşmalarınızda, davranışlarınızda görsün.

Onun kendinizden üstün değil, eşit olduğunuza önce kendinizi inandırın, sonra da eşinizi:KK48:

aramızdaki iletişim öyle bir hale geldiki ben bu konulatı açtığım zaman konuşmuyo bile yeter artık konuşma istemiyorum bu konuları kapat diyip susturuyo ve bende çaresizce susuyorum
heralde yapım gereği birine karşı çıkamıyorum ve dediğim gibi kocamı çok seviyorum heralde bu yüzdendirki onu daha fazla incitmek istemediğimden kendim üzülüp kabuğuma çekilip susuyorum
yada yetrsiz olduğum için kendimi ifade edemiyorum ki zaten ifade etmemede müsade etmiyo
bu yüzden kendimi gerçekten ezik hissediyorum ama bişey yapamıyorum olmuyo olmuyo
yolsa bu dediklerinizi defalarca denedim ama sonuç sıfır
ben heralde böyle yaşamaya mahkumum
çünkü çıkış yolu bulamıyorum...

Siz anlattığınız adam modeli dedim dedik öttürdüğüm düdük modeli erkek :96:
Hep kendi dediği olacak onun bilgisi olmadan tek adım atmayacaksınız...
Öyle mi?
Siz zincirlerinizi kırmaya başlamazsanız hayatınız boyunca bu hayata köle gibi katlanırsınız.
O size danışıyor mu şuraya gideyim mi diye? :KK31:
Eminim karışma yaparım ben diyordur...
:82:
Siz de peki sen ne dersen öyle olsun kocişim diyorsunuzdur...
Ne sağlıklı bir evlilik... :KK23:

kardeşim mutlu ol onu ole sev.. bır cogu gıbı aramaya çıkma yenısını bu olmadı dayanamam gıttı gençliğim ben mı adam edıcem boşan calıs bak çocuklarına.. bunları duyma.. hersey ogrenılebılır. araştırman merak etmen cok güzel.adamın tabıatı bu.takılma. bu ısı de sadece kendi kendini değerli bularak atlatabilirsin.sen ıyı bır essin sadıksın yenı yollar arıyorsun daha mutlu olmak ıcın.cocukların var sanslısın cunkı annesın herkesın cocugu olmuo.. forumlarda yenı bırseyler ogrenebılır mıyımın yerıne sen de colugu cocugu bırakıp yenısını bulmak ıcın netı kullanabılırdın. suurun gayet güzel.kadına yakışan bu. bozma toparla kendini de yıpratma. ilk önce kendine sonra ailene sahıp cık ben öyle seyler bılmem yazamıyorum ama sempatıklık yakın durmak ıyıdır.banane be tavırlarıda kaprıstır,hırcınlıktır.. bıde bır msj beğenmedim hiç..çaresizim.. falan yazmışsın. kimse çaresiz değildir.sımdı yasadıgın hayatı bilerek isteyerek seçip yasıyorsun tercıhın belli esimi çoook sevıyorum demıssın.daa ne olsun kendine çaresizim dersen sorun gıbı olur ben bu adamı bole sevıyorum olsun dersen ıyılık guzelllık olur terchını doğru adlandır.çocukların negatıf tutumunu kuracakları yuvalarına da yansıtacaklar bunu öğretme onlara... kendinle ilgilen.. pozıtıf olumlu düşünme ıle ılgılı oku.. çok ısıne yarayacak ınan yoluna gırer bence bızım erkeklerimiz sevgilerini sunmayı bılmıo bıraz da bencılse... amanın.ama sevılıolar olede.. yorar mı kendını.
kendıne hatırlatmayı unutma sen değerlisin senın değerini o anlayamayabılır bunu hıssetttırmeyebılır bu senı degersız yapmaz
kımsenın sana degerlısın demesiyle de degerlı olmazsın bunları sen kendıne soyleyeceksın
bırde ben bunu ıstıyorum yasıyorum memnunum yada degılım ama bunu yasamak kolayıma geliyor dıyebılırsen sorun oarak bakmazsın yasadıklarına..
sanırım bende istedıgın cevabı yazamadım bu cılvelesmeyı bır kışı bılıo galıba kımse asıl ıstedıgın konuyu yazmamış ben de dahil :KK66:

hıh bundan kolay ne var , istedigimi yaptiramiyorsam istediğini yapmam. burnundan fitil fitil getiririm yazik benim adama yaw acıdim.herkesin zaafi vardir once esinin zaafini bul dusun bakalim bi.

X