Saç Rengi ve Saç Boyama güzel bir kahve ama nasıl elde edilebilir?

SummerMiss

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2007
700
2
merhaba öncelikle aslında boyalar hakkında bilgim var fakat kendimiz evde bu rengi hangi kutu boyada bulabiliriz bilemiyorum daha öncede böyle bir renge boyamadım kardeşim için yardım istiyorum sizden aşağıya istediği rengi koydum belki buna benzeyen kahve tonunu kullanmışsınızdır tavsiye verebilirsiniz diye düşündüm biz kutu boyalara internette baktık belki bu renk böyle tutar dediğimiz baya boya bulduk ama biliyorsunuz ki kutudaki renk gibi tutmuyor çoğu zaman kardeşimin saçları koyu kestane boya değil kestire kestire boyadan kurtuldu kısaca siyaha yakın olduğu için 4 numaralı bir boyayla bu rengi elde edemiyceğimizi biliyoruz 5 ve 6 numara olması gerekiyor.

kolestonda;

6/73 ayışığı kahve
6/55 göz alıcı maun

loreal excellence creme;

5.6 açık kestane kızıl
5.5 açık kestane akaju
5.64 açık kestane kızıl bakır

palette;

6.68 bronz kahve
6.57 dore bakır

gördüğünüz gibi baya bi boya bulduk ve bunlardan seçim yapmamızda oldukça zor tabi bunlardan kullandıklarınız benziyorsa ya da farklı bir boyayla bu tür bir renk elde ettiyseniz bize yardımcı olursanız çok seviniriz son olarak istediği renk;

MV5BMTI0MzQ0MzY4Nl5BMl5BanBnXkFtZTcwODc4ODM2MQ@@._V1._SX277_SY400_.jpg

080ds.jpg

ilk resimdeki kadar açık değilde 1 ton daha koyusu gibi

Son düzenleme:
canım ben bronz kahveyle dare bakır karıstırmıstım sac diplerim turuncu oldu.dipler kendi sacımdı ve saclarım koyu renk.tavsiye etmem yani

cnm sen voilanın yeni çıkan serisine de bir bak
çok güzel görünüyor kahve tonları ama, özellikle karamelleri senin istediğin renge çok yakın.

bence bu renk orta kestane gibi geldi acik kestane cok kizil olur kestane zaten kizil tonlu bir boya.. yada orta kahve akaju da olabilir ama orta kahveler genelde sac rengi kumral acik kahve gibi ise cok tutarsan koyu kahveye yakin olur.. yok sac rengi koyu kahve ise biraz zor bu rengi tuuturmak acmadan yada cok acik bir ton alip olabilir

X