sevgilim beni terketti, 10 gün oluyor.

Göbekler atarken diğer hatunu düşünmüyordun ama gün gelir devran döner bu olsa gerek mutluluğun çok mu uzun sürdü bak şimdi ne hale düşmüşssün ALLAH' ın büyüklüğü ettin buldun canım k.bkma

bu sacma sapan iliskiye sen yeter diyemedigin icin seni terk etmesi hayirli olmus... sana tavsiyem ac her gun bu yazdigini bir kere daha oku... ta ki kafanda sacmalasincaya kadar. anladim ki gel dese kosa kosa gideceksin. benim dedigim sey gurur yap degil, gordugun zararin farkina var.
anladigim kadariyla blumia nevrosa hastasisin, obsesif kompulsif kisilik bozukluguna sahip olabilirsin. bu cocuk sende takinti haline gelmis. blumia hafife alinacak birsey degil, bu konuda bir doktoru gor. hayata farkli gozlerle bak, mutlu yasamak icin o okuze ihtiyacin yok bence, hatta tam tersi.

bir kere olgunlasmamis bir erkegin simariklik cumlelerini dikkate almamayi ogrenmelisin. ezbere yasiyorsun. "donebilirim" "donmem" "ayrilmak istiyorum" "seni unuttum" "sensiz daha mutluyum" "ama donebilirim" sen simdi bu istemem ama yan cebime koy sinyallerini, daha iyisini bulamazsam sen elimin altindasin sinyallerini algilayamiyor musun? ilk iliskin diye tecubesizligine veriyorum, ama sana tavsiyem, kendi ellerinle yarattigin canavarin farkina var. ilk iliskimizde hepimiz tecrubesizlikten boyle noktalara gelmisizdir. hala o o diye kafanda israr edecegine bunlari gormeye calis.

yazdiklarini sonuna kadar okudum. Sizin hala o kisiyle bir gelecek ve bir beraberlik dusunmenize sastim kaldim. Ayrilmak icin milyon tane sebebiniz varken surekli sineye cekmis ve affetmissiniz. Resmen karaktersiz bir insan gibi onun tum asagilamalarina, hakaretlerine, siddetine ragmen ondan ayrilmamis, ne yaparsa yapsin yaninda olmussunuz. Eski erkek arkadasiniz da bu durumdan bikmis ki iliskiyi bitirmis ki bence en iyisini yapmis. Bence sizde boyle rezil bi sekilde devam "edemeyen" iliskiyi hala surdurmeye calisacaginiza, baskasiyla kendinize yeni bir sayfa acsaniz daha iyi edersiniz.

Ve konunuzun ustunden aylar gecmis. Suan ki halinizi merak ediyorum ?

pardon ikinci sayfaya yazdigini simdi okudum. nasil simartmissaniz sevgilinizi hala kendisinde "yok sana donmem" falan deme hakkini buluyor. "senin donecek yerin yok!" ne zaman diyeceksiniz ona cok merak ediyorum...

herkes hata yapar ama en onemli ve akillica olani hatalardan ders almaktir..sende buyuk dersler al..neden bu kadar aciz gosteriyorsun ki kendini?karsindaki kim olursa olsun guclu ve dik dur..herzaman kontrollu ol ki yanlislarin birbirini kovalamasin..
oncelikle ne kadar asik olsan da bir erkek eski iliskisini anlatip,kotuluyorsa kosarak uzaklas oyle adamdan hayir gelmez.kendini o kadar asalatmissin ki resmen senle alay etmis..senin de dedigin gibi ozguven tazelemis..yapman gereken gecmisi unutup,icinden sadece kendine cikardigin dersleri alma ve secici olman..kafana takma hayat buna degmez.sen herkezden degerlisin..

kilom şu anda normal,yeme bozukluğum yok.genellikle duygusal bir insanımdır daha doğrusu öyleydim,bu yüzden oldu işte bunlar...
oh canıma değsin türü mesajlara cevap vermiyorum,destek mesajlarına ihtiyacım var...ben hala onun bir şekilde duygu taşıdığını düşünüyorum,bu benim yanılmam bunu da biliyorum.onu ağlarken çok gördüm,çok kereler kucağıma alıp yatıştırdım.benim iki katım kilo ve boyumdaydı ama üzüldüğünde hep beraberdik.küçücük laflara kırılırdı ağlardı.telefonu bir saat açmasam okuluma gelirdi.
son görüştüğümüzde bu son görüşmemiz deyip beni otobüse bindirince ardımdan uzun uzun bakışını düşününce,ayrılıktan sonra arattığımda arkadaşıma ağladığını düşününce...ilk zamanlar sarılırdı,bakardım gözleri dolmuş...bu işin peşini bırakamıyorum,hep boşver okuluna bak diyen ailesine,abuk subuk arkadaşlarına kandı diyorum...yurt dışına çıkmadan önce bana karşı düşünceliydi hep...orada özgürlüğün tadını almış...
biz hala görüştüğümüzde uzun uzun muhabbet edebiliyoruz,espri yapıp gülebiliyoruz,ama işte...
bana "umudumu kaybettim" dedi.

Son düzenleme:
bu arada hayatıma bir düzen getirmeye çalışıyorum,arkadaşlarımla vakit geçiriyorum,bu son konuşmadan önce sınavlarıma gidiyordum,üniversite öğrencisiyim.durumum boşluktan değil yani,onsuz da yaşarım biliyorum ama o kadar acı çekiyorum ki.bu şehir sokaklar bana fazla geliyor.
bu konuyu arkadaşlarıma pek anlatmıyorum sonuçta kaç zaman geçti...yazabildiğim tek yer burası.
yakında kısa süreliğine yurtdışına gitme kararı aldım,dönem tatili geldi...bir çalışma kampı seçtim kendime,bir çok genç bir arada hem çalışıyor hem ekonomik bir tatil yapıyorlarmış.biraz kendime gelirim diye umuyorum.

Son düzenleme:
bir erkegin surekli aglamasinin asiri duygusalliktan kaynaklandigini sanmiyorum. erkekler aglamaz lafi cok sacma ama erkekler genellikle gururdan, yetistirme tarzindan dolayi gozyasini gizlemeye calisir, bu onun hayatla basetme tarzidir. surekli aglayan bir erkek gozyasini kullanmayi ogrenmis demektir. ufacik seylere uzulup aglamasi dengesiz kisiliginin bir gostergesi olarak gozukuyor bana. senin ona zaafin oldugu icin bunu olumlu bir ozellik olarak gormek, degisecegine inanmak istiyorsun. o da bu zaafini bilincli ya da bilincsiz cok iyi farketmis, aglayarak seni yumusatabilecegini, kalbini sizlatabilecegini cok iyi biliyor. bir donup okusana yazinda kac kere "hep aglardi" yazmissin. bu tamamen gozyasini silah haline getirmis olmasi bence. bir erkegin nadiren aglamasi kiymetlidir, her hata yaptiginda, her geri donmek istediginde, her problemde aglayan erkek seven insanda sefkat hissi uyandirsa bile, ya asiri zayif oldugunu, ya da karsisindakini kullanmayi cok iyi bildigini gosterir. bir erkegin gozyasini saklamasi erdemdir, iyidir, olumludur demiyorum. ama genetik olarak ve yetistirilme tarzindan dolayi erkekler bu sekilde guclu durmaya calisir, zayif olmadiklarini ailelerine, sevdiklerine, arkadaslarina bu sekilde ispatlar. bir erkegi digerini teselli ederken, sarilirken, omzunda aglarken falan pek goremezsin. onlar ufak hareketlerle belli eder birbirine degerli olduklarini. bu yuzden nadiren aglayan erkek gercekten cani yanmis bir erkektir, sevdigi tarafindan teselliye ihtiyaci vardir. surekli aglayarak sende duygusallik iluzyonu yaratmis bence.
bu erkek dunya gorusu degistikce, para gordukce, parasizlik gordukce surekli kazik atma potansiyeline sahip, kisiligi oturmamis, bu saatten sonra da oturmama ihtimali olan bir erkek. kendini bulmaya calistikca sen onun deneme tahtasi olacaksin. inan bana bu soylediklerim seni asagilayan, sert yorumlar degil. seni sarsmak icin soyluyorum. dedigim gibi, yazdiklarini haftada bir kere bastan sona oku. bir deftere onun arti ve eksi yonlerini objektif bir sekilde yazmaya calis. sonra gene oku kendi yazdiklarini. bikana kadar. objektif olabildigin zaman gordugun zarari daha iyi anlayacaksin.
bir erkegi degistirmek amaciyla ciktigin yolun sonunda, ellerin bombos, dahasi kendinden cok sey kaybetmis olarak kalakalirsin. ozellikle bu yaslarda gercekten degmez.

Son düzenleme:
Herkezin belirttigi gibi, baskasiyla oldugunu bile bile onunla konusmaya devam etmen çok yanlis... Ama bunu seni suçlamak için solemiorum, herkezin basina gelebilir insan sevince bazi seyeleri goremio, dogruyu yanlisi ayirt edemio... Ve ayrica cocukta gerçekten çok dengesiz, saygisiz... Bi kere o kizla senin yanindayken dalga geçmesi cok buyuk bi terbiyesizlik ve seninlede 'striptiz barina gireyim mi' diye bi saka yapmasi seviyesizlikten saygisizliktan baska bisey deil... Bence kafandan cikarmaya calis onu canim.. O adamdan sana hayir gelmez... Seni daha fazla üzmesine, incitmesine izin verme... Eminim karsina coook daha iyileri cikacaktir, onlara bi sans ver :)

striptiz barı olayı malesef şaka değildi,kapısındaymış gerçekten,girmedim demişti sonra...orada o tarz yerler çok fazlaymış.
internette bir site var yazdıklarını okuduğumu biliyor,ben de üyeyim ancak hakkında kötü bir şey yazmadım asla,cevap hakkı doğuracak bir şey.
bugün benimle olan ilişkisinden sonra iyice duygusuz biri olduğunu,duygularının üzerine yoğunlaşmadığını artık akışına bıraktığını,hayatla dalga geçtiğini,içinin soğuduğunu,arkadaşlık kurmak istediğinde biriyle fazla uğraşmadığını,insanları daha çabuk terslediğini hadlerini bildirdiğini vs yazmış.
hayatıyla ilgili artık fazla bilgim yok,kimlerle tartışma yaşadı kimlere yanaştı bilemiyorum.ancak 2 sene önce ilk tanıdığımda inanılmaz takıntılı bir insandı,tabii o da hoş değil ancak bu hali,bu hale ben mi getirdim onu,nasıl?
ayrıca biz çıkarken bana çektirdiklerini arkadaşlarıma anlattığımda verdikleri tepkileri ona söylüyordum,utansın diye.hataydı söylememeliydim biliyorum.bana bırak diyorlar ama ben gitmem diyordum.arkadaşım birini ayarlamaya çalıştığında da ona anlattım salak gibi,arkadaşımı da tersledim.arkadaşlarıma bir sürü hakaret yazmış,kendisi suçsuzken demişler bunları diye,küfürler etmiş,arkadaşlarıma da asla söyleyemem bu hakaretleri.bir arkadaşımı samimi buluyormuş,o da allah bilir ayrıldıktan sonra çıkıp ta hemen pişman olup ayrıldığım onunla aynı okuldaki fırsatçı arkadaşımdır.(bunu bilmiyor.)
tekrar mesaj çektim,seviyorum dedim,hatalarımı düzeltirim artık üzerine düşmem söz veririm.herkesten önemlisin.okuduğumu söylemedim.
cevap yok,kontörü de yok.
her şey bittiyse neden hala...kendimi kötü hissediyorum,onu ben mi duygusuz ettim böyle?bana eski sevgilisinden sonra duygularının yokolmaya başladığını söylemişti,hep eski sevgilileri kötü demek kendisi iyi.

yazıların hepsini okudum.

tek yapman gereken seni gerçekten kaybettiğine onu inandırmak. ben de aynı duruma düşmüştüm ilişkimde. ve onu umursamamak, ayrılığı kabul etmiş, onu unutmuş ve mutluymuş gibi davranmak, neler kaybettiğini onun yüzüne çarpan bir gerçek gibi. eğer bunu yaparsan ve onsuzluğa dayanırsan düzelme ihtimalı var bence.

Sınıfta çok utangaç olduğu için çok konuşmuyordu dediğiniz insanın sonradan sevgilisi ortaya çıkıyor ve sizin yanınızda sevgilisiyle konuşurken eğlenmesi çokta utangaç olduğunu göstermiyor. Neyse

Eski sevgilinizin ciddi bir tedaviye ihtiyacı var.. Fakat bunu imayla yazmıyorum, ciddi boyutlara taşınmış bu. Sizinde bu bağımlılık durumunuz gerçekten riskli durumda. Bu yaşadıklarınıza ragmen hala '' ya olursa '' düşünceniz kontrol altına almazsanız ciddi bir kimlik kaybı yaşarsınız ve bundan sonraki hiç bir ilişkiniz sağlam devam etmez. Sizden ricam psikolojik bir destek alınız lütfen.

striptiz barı olayı malesef şaka değildi,kapısındaymış gerçekten,girmedim demişti sonra...orada o tarz yerler çok fazlaymış.
internette bir site var yazdıklarını okuduğumu biliyor,ben de üyeyim ancak hakkında kötü bir şey yazmadım asla,cevap hakkı doğuracak bir şey.
bugün benimle olan ilişkisinden sonra iyice duygusuz biri olduğunu,duygularının üzerine yoğunlaşmadığını artık akışına bıraktığını,hayatla dalga geçtiğini,içinin soğuduğunu,arkadaşlık kurmak istediğinde biriyle fazla uğraşmadığını,insanları daha çabuk terslediğini hadlerini bildirdiğini vs yazmış.
hayatıyla ilgili artık fazla bilgim yok,kimlerle tartışma yaşadı kimlere yanaştı bilemiyorum.ancak 2 sene önce ilk tanıdığımda inanılmaz takıntılı bir insandı,tabii o da hoş değil ancak bu hali,bu hale ben mi getirdim onu,nasıl?
ayrıca biz çıkarken bana çektirdiklerini arkadaşlarıma anlattığımda verdikleri tepkileri ona söylüyordum,utansın diye.hataydı söylememeliydim biliyorum.bana bırak diyorlar ama ben gitmem diyordum.arkadaşım birini ayarlamaya çalıştığında da ona anlattım salak gibi,arkadaşımı da tersledim.arkadaşlarıma bir sürü hakaret yazmış,kendisi suçsuzken demişler bunları diye,küfürler etmiş,arkadaşlarıma da asla söyleyemem bu hakaretleri.bir arkadaşımı samimi buluyormuş,o da allah bilir ayrıldıktan sonra çıkıp ta hemen pişman olup ayrıldığım onunla aynı okuldaki fırsatçı arkadaşımdır.(bunu bilmiyor.)
tekrar mesaj çektim,seviyorum dedim,hatalarımı düzeltirim artık üzerine düşmem söz veririm.herkesten önemlisin.okuduğumu söylemedim.
cevap yok,kontörü de yok.
her şey bittiyse neden hala...kendimi kötü hissediyorum,onu ben mi duygusuz ettim böyle?bana eski sevgilisinden sonra duygularının yokolmaya başladığını söylemişti,hep eski sevgilileri kötü demek kendisi iyi.

öncellikle şunu söyleyeyim bir gün bu yaşadıkların aklına geldiğinde ne kadar kendimi boş yere üzmüşüm diyeceksin ama şuanda bukadar mantıklı düşünemediğin aşikar, sevgi sandığın ise seni üzen, ama senin için üzülmeyen, bir şekilde sana acı çektiren kişiye karşı bir nevi "yenilmişlik hissi", henüz kabüllenme aşamasında değilsin ama şunu anlaman gerekiyor senin hatalarından, onu sıkmandan dolayı ayrı değilsiniz, bunlar onun senden uzaklaşmasına bulduğu sevgilinin içini rahatlatma savaşı, eğer hatalardan dolayı soğuyacak birisi varsa o da sensin, bak ama hala onu sevdiğini söylüyorsun ve birlikte olmak istiyorsun, demekki yapılan hatalar değil buradaki konu, o yüzden seni affetmesi, bir daha aynı şeyleri yapmıycam sözlerin onun gözünde daha itici olmandan başka bir işe yaramaz emiiinnn ol, iyice egosunu şişirirsin bide...senden çok soğumuş, ama senin hatan değil sebep(ilişkide hatan olmamış demek değil bu onun da senin de olmuştur ki olmuş)... belki yeni birisi, belki özgürlüğün verdiği heyecan... en önemlisi de ne istediğini bilmeyen doyumsuz yapısı...
gelelim bundan sonra ne yapabilirsin; asla ve asla sakın ne ara ne mesaj çek ne bir arkadaşı ile imalı onu kasteden konuşmalar yap (hem daha fazla acı çekersin hemde daha da itici olursun) şunu bile yapma "tamam bundan sonra seni aramyıcam, unutuyorum vs" bile deme...kendine kalsın bunlar... bağlantın birşekilde devam ettiği sürece sende daha fazla acı çekersin, dışarıya çık, gez, eğlen, müzik dinle ama bunalım takılma, onunla ilgili fotoğraf, mesaj, mektup ne varsa da yok et... yaşadığından bir ders çıkartıp yoluna devam etmezsen her zaman benzer şeyler seni bulur emin ol...yolun açık olsun..:80:

ben onu 27 sinden beri hiç arayıp sormadım,facebook'ta grup içinde bir fotoğraf çekilmiş,ardından aynı yere benden ayrıldıktan sonra hiç üzülmediğini,hep kavga ettiğimiz için içinin huzur dolduğunu yazmış,yine suçlamalar,umduğu tepkiyi bulamadığından belki de...o sitede benim yazdıklarımı da okuyor ve yurtdışına gideceğimi biliyor,(onunla ilgili hep güzel şeyler yazmıştım geçmişe dair)içine etmeye çalışıyor sanırım.kontör de almıyorum bilerek,böyle daha huzurluyum,gerçekten hiç üzülmemişse biz o kadar yıl hiçbirşey yaşamamışız demek ki.
facebook'tan başka bir hesaptan sürekli takip ettiğimi biliyordu,bugün onu engelledim.
hiç üzülmedim lafı,belki de sadece üzmek için söylenmiş olsa da,durdurdu benim aramamı.son mesajım yukarıda bahsettiğim hatalarımı düzeltirim mesajımdı.
galiba yeni biri yok,aksine kızlar tersliyormuş.
onu daha önceden tanıyan arkadaşlarım da var,gerçekten utangaç biriydi ilk tanıştığımda hatta arkadaşlarım diyor ki yalnızlıktan dersin ortasında ağlarmış,bu sonradan çıkan sevgiliyi de arkadaşları bulmuş zaten.
tedaviye gelince zaten tedavi görüyor ancak ne hastalığı adı altında bilmiyorum,düzenli olarak gitmiyordu doktora,antidepresan tarzı ilaçlar kullanıyordu ders başarısı için demişti.

Son düzenleme:
Canım ya çok uzun vede karışık yazmışsın.Konudan konuya atlamışsın. Kısa ve öz bu saatten sonra sana ondan fayda yok.Tekrar barışmayı aklına bile getirme.Mümkün olduğunca onunla ilgili şeylerden uzak dur.Ha bu arada çocuk bir açılmış pir açılmış ynii:)tutabilene aşk olsunnn...

ya bazı gelişmeler oldu...
ben birini buldum,kısa süreli beraber oldum ve olmadı,sonra da yurt dışına falan gittim,derse falan verdim kendimi.eski sevgilim yeni ilişkimi hiç bilmedi ama gittiğimden vs haberdardı ve ben oradayken aklınca bana hava atmak için bensiz ne kadar mutlu olduğundan bahsetti,derslerim çok iyi,sen gittiğin gece diskoda tepindim vs,orada döktüğüm gözyaşları son gözyaşları oldu...onsuzken yaptıklarımı hayatımdaki olumlu gelişmeleri teker teker yazdım...
2-3 gün önce bir takım mesajlaşmalar sonucu beni aradı ve önce bir kalayladı,sonra baktı ağlamıyorum normalim hayatından bahsetmeye başladı.araba almış ailesi,bana aynen dediği şu "yollardan o kadar sıkıntı çektik,geç kalmalardan hep kapris yaptın bak şimdi gezdirirdim seni beraber olsaydık ama gittim" allahın manyağı ya...benim evim okula 3 vesait 1,5 saat araba alma durumum da yok,hava attığı konu ne kadar üzdü beni...yine yolda görürse alırmış arabasına...o beni aramazsa ben onu aramayacakmışım zaten düzenli de konuşmazmışız,dönerse yıllar sonra dönecekmiş bi kaç yıl böyle takılcakmış...kimseyi bulamamış.sadece o ararmış beni,ben ona msj attığımda şansımı azaltıyormuşum...bu arada telefon kapanıyor arada,sonra çaldırıyo ki ben arayım kontörü gitmesin...meğer annesi geliyormuş neden onunla konuşuyosun tekrar başlama diyomuş,sanki ben aramışım gibi.ben hiç bir şey demiyorum böyle gayet normal,normal konuşuyoruz gülüyorum arada,canımı yakmaya uğraşıyor,olmayınca deliriyo.
eski hatalarımdan bahsettik,ben farkındayım dedim,o işte ne kadar anlayışlıymış ben değilmişim hatalıymışım,ha bir de beni sevmiyormuş sadece arkadaş gibi,"pazarlığı" ona göre yapacakmışız,ne pazarlığı diye sormadım bile.bunları kendi söylüyo ben dön demedim ki...6 aymış beyefendinin sabrı,bak eski sevgilisiyle de 6.aydan sonra benimle arkadaşlığı ilerlemiş,benimle 6.aydan sonra da kavgalarda üzerime gelmeye başlamışmış...
ve en çok sinir eden konu,inanılmaz ama o kötülediği eski sevgilisini aramasıydı.merak etmiş aramış ama ulaşamamış,bunu da gelip bana anlatıyor.bu kadar aşağılık olamaz bir insan,herkese kötülüyor çıktığı insanları sonra da...
sorum artık şu şekilde,anladığım kadarıyla kimse suratına bakmıyor bunun o yüzden aradı,benim de hayatım çok başka yerlere akıyor,beni sevmeyen adamla ne işim olur zaten.ben bu şahsı nasıl pişman ederim?

Son düzenleme:
X