Trambolin Diyeti Deneyimlerimiz

ane

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2010
4
0
kızlar evinde trambolin ile zayıflayan varmı bir zamanlar posta gazetesinde böyle bi haber vardı. faydalarını okudum zayıflatır diyo ama tecrübe edeniniz varmı

mrb ben step aerobk başladım ancak evme tramboln almayı düşünyrm.30dklık yuruyse 10 dklık sıcrama eş değer dedi spor hocam.nettende araştrdım.aynı zamanda kas sistemi güçlendirdiğini okudum.denycem bakalm blgi verrm duruma göre

slm
ben zamanında(spor delisi olduğum zamanlarda:)) bunun eğitmenli sertifikasını alıp dersini vermiştim. şimdi ise bırakın ders yapmayı yürümüyorum bile:KK43: neyse..
en etkili yöntem şu, önce dengede durmayı öğrenin ve asla ayaklarınıza bakmayın yoksa dengenizi kaybeder düşersiniz.
yerde step yaparken yaptığınız hareketleri burda yaparak başlayacaksınız. sonra ufak ufak zıplayacaksınız ısındıktan sonra step tahtasını kullanarak yaptığınız tüm hareketleri yapın. son olarak da minderde yaptığınız hareketleri yapın. Stepten daha az yorucu ama aynı oranda kalori harcatan bir spor ve de çok eğlenceli. Grupla birlikte yapmak daha zevkli tabii...

Çok teşekkürler bilgi verdiğiniz için.ben steple devam etmycem sanırım.brakıp tramboline geçmeyi düşünüyorum.step daha yorucu cnkü ve sınav dönemim yaklaşıo daha pratik çözümler arıyorum.
yine takıldıgım bi mesela olursa yardımcı olursunz değil mi Zeynep Hanım?

bende trambolin aldim evime :KK66: ama trambolin sonrasi Pilates ile devam etmek istiyorum trambolinde nasil hareketler yapilmali tarambolin ustunde step harketleri ile baslayip kosu hareketlerini yapabilirmiyiz ve ne kadar sure yapmaliyiz bilen var mi arkadaslar tesekkurler

Merhaba,
Trambolini step tahtası gibi düşünebilirsiniz. Önce step e başlarken yaptığınız hareketleri sonrasında ise zıplama hareketlerini yapabilirsiniz. Dış kenarlara basmamaya ve zıplarken tramboline bakmamaya dikkat edin başınız dönebilir,düşebilirsiniz. Karın bacak ve kalça hareketlerini minder üzerinde değil de trambolin üzerinde yapabilirsiniz. İdeal süre 6-7 dk ısınma, 35 dk cardio 10 dakika bacak karın kalca hareketleri ve 5 dakika soguma şeklindedir. Arama motorlarında urban rebounding şeklinde aratabilirsiniz. Sonrasında pilates tavsiye etmem şahsen pilatesi yorgunken yapmak cok zor gelmistir hep bana... kolay gelsin herkese. bu arada küçük bir not yorulmamış gibi hissedebilirsiniz ama emin olun doğru yaptıysanız çok kalori harcamışsınızdır:)

selam arkadaslar konuyu acan arkadas kusura bakma adını unutarak cevap yazıyorum. gectıgımız ılkbahar aylarında kılo verme seruvenım vardı. benım kı evde degıl yasadıgım yerde parkta kurulmustu. bırsuru arkadas uye olduk oraya hergun ortalama 1 saat zıplıyordum. olayı astım artık parendeler falan atmaya baslamıstım. vesselam. ben 2 ayda 9 kılo verdım kendımı fazla zorlamadan. bıraz yuruyus bıraz evde vucut sekıllendırıcı hareketler falan derken. acayıp sıkılastım oncelıkle. yanı trambolının cok faydası var. tavsıye ederım..:118:

ideal trambolin çapı kaç olmalı arkadaşlar?

bende heveslenip aldımmm ama hata yaptım seçtiğim boyutta 1.5 yaşındaki kızımla hatta eşimle bile
zıplayabiliyoruzzz :)))) Benim aldığım 152 cm lik olanı ... Çok büyük ... Bence 1 m ve altını tercih etmelisin... Sevgiler ...

ben tranbolinle zayifladim bide aciyordum son ses muzik dahada bir eglenceli hale geliyordu tam bir saate yakin muzikleri saatede bakmak zorunda kalmiyordum sarki bitiyor bende birakiyordum..1 bucuk ayda ziplama yuruyus ve az dietle 8 kilo verdim....sonra niye devam etmedim biraktim istedigim kadarini vermistim simdi aldim hos geri ama zipladiktan sonra vucudum gerildigi icin aldigim kilo hic bir yerimde belli olmuyor tas gibi olmustum valla ne selulit ne birsey..simdi sadece aldigim kiloyu vemrke icin ugrasiyorum yani vucudumu sekle sokmak gibi bir derdim olmadi bunlari yaptiktan sonra

arkadaşlar siz bu trambolini evin içinde mi kullanıyorsunuz. nerden aldınız, nasıl bir modeldir.ay bayıldım bu fikre. bahçeli bir evim olduğu zmaan (çok uzak bir hayal ama) yapmak istediğim iki şey vardı 1.trambolin 2. erik ağacı dikmek.

lütfen hemen cevap verin. bunların evde kullanmak için olanları var mı

birde zıplarken tavana çarpmıyor musunuz???

bugün hemen çıkışta almak istiyorum.

acil cevap. (ya çok heyecenlandım bu olaya)

harbi ben de çok sevdim bu fikri şimdi okuyunca =) yalnız trambolin nerden alınır onu bile bilmiyorum :KK70:

ben bir önceki mesajı yazdıktan sonra v..t markasının bayilerini aradım.

ancak 3-4 aydır üretimi olmayan bir ürünmüş.

stoklardada mevcut değilmiş. haziran ayının sonunda gelecekmiş.

geldiği zaman burdan haber veririm.

ancak ben önceki yazdığıma cvp alamadım :KK43:

evin içinde kullanlar yorum bekliyorum.

Ben 2 ay önce 94 cm çapınta evde kullanmak için aldım. ara sıra kullanıyorum yalnız oldukca yorucu bilemiyorum belki benim almış olduğum markadan dolayıdır çok esnek değil sert bu da sıçrayıçları zorlaştırıyor.Şimdiye kadar 10dk fazla üzerinde kalamadım resmen soluk soluğa kalıyorum nabız 150 atıyor ki ben birkaç yıldır spor salonunda spor yapan biriyim.

Kızlar bende trambolin almayı düşünüyorum yorumlarınızı okudum zıplanılan yerinin çok sert olmasını istemiyorum kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirmi marka ebat ve esneklik konusunda :KK3:

Böhüüüüü:KK5: hiç bir allahın kulu trambolin kullanmıyor mu evinde bir trambolincik yok mu yani yok mu beni aydınlatıcak bir güzel bayan :KK3: :KK75:

X