4-5 aylık bebek anneleri bebeğiniz kaşık mamasından ne kadar yiyor bir öğünde?

serimel

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mart 2010
248
1
benim kızım 70ml suya üç kaşık kaşık maması karıştırıyorum onu anca yiyor. sizinkiler ne kadar yiyor ve ne kadar meyva suyu içiyorlar? cevaplarsanız sevinirim

Merhaba imbatela

Canım, gıda miktarını bebekten bebeğe değişiyor. Sen bekleme ki senin bebeğin başka bebekler kadar yemek yesin. Kimi az, kimi çok yiyor. Her bebek kendine özeldir. 70 ml mama 4-5 aylık bir bebek için az bir miktardır. Belki mamayı beğenmiyor, veya belki katı gıda aldığı için sütünü az miktarda içiyor.
Bu konularda çok fazla bilgi vermedin.
Mamayı veya katı gıdaları 2-3 saat aralıklarla veriyorsan, dedim gibi 70 ml çok azdır.
Bebeğine sadece acıktı zaman mama ver, aksi taktirde bebeğin karaciğeri ve bröbreklerini zorlarsın.
Sağlıcakla kal.

Merhaba imbatela

Canım, gıda miktarını bebekten bebeğe değişiyor. Sen bekleme ki senin bebeğin başka bebekler kadar yemek yesin. Kimi az, kimi çok yiyor. Her bebek kendine özeldir. 70 ml mama 4-5 aylık bir bebek için az bir miktardır. Belki mamayı beğenmiyor, veya belki katı gıda aldığı için sütünü az miktarda içiyor.
Bu konularda çok fazla bilgi vermedin.
Mamayı veya katı gıdaları 2-3 saat aralıklarla veriyorsan, dedim gibi 70 ml çok azdır.
Bebeğine sadece acıktı zaman mama ver, aksi taktirde bebeğin karaciğeri ve bröbreklerini zorlarsın.
Sağlıcakla kal.

haklısın her bbek farklı miktarda yer.bu mama dediğim kaşık maması ve 3-3,5 saat aralarla vermeye çalışıyorum zaten devam sütünüde en fazla 100 ml içer benim bebeğimin acıktığını anlamıyorumki hiç acıktım diye ağlamıyor bıraksan belki akşama kadar aç durur.bende dayanamıyorum napayım

X