Doğum Sonrası İş Hayatına Geri Dönmek Zorunda Olan Anneler :(

Dr. brownsun dar ağızlı olanlarını tavsiye eder misiniz?
Bu kolik sancısına da iyi geliyormuş sanırım. Bir de benim kızım saatlerce emen iştahlı bir bebek. O yüzden benim alacağım biberonun damla damla akıtan bişey olması lazım. Yoksa beni emmeyi bırakabilir:KK43:
cnm bu konu ile ilgili en iyi bilgiyi ayına uygun olan annelerin topiğinde ya da bu konu üzerine açılmış topiklerde bulabilirsin.bu konuda en iyi bilgiyi tecrübeli olan arkadaşlar verebilir.benim bebeğim beni hiç emmedi.ben doğumdan bu yana chicco ürünlerini kullandım.bu ay nuby de kullanmaya başladım ama sadece su için kullanıyorum nuby biberonu.diğer topiklerde ki tecrübeli arkadaşlara haksızlık etmek istemem..bence sen onlarla diolog kur cnm..yanlış bir şey cevap verirsem üzülürüm..söz konusu olan bebeğin çünkü..

Dr. brownsun dar ağızlı olanlarını tavsiye eder misiniz?
Bu kolik sancısına da iyi geliyormuş sanırım. Bir de benim kızım saatlerce emen iştahlı bir bebek. O yüzden benim alacağım biberonun damla damla akıtan bişey olması lazım. Yoksa beni emmeyi bırakabilir:KK43:

canım ben o biberondan kullanıyorum çok memnunum tavsiye,gaz sancısını da azaltıyor gerçekten.tek sorun biberonun 60 cc olması.ben bazen biberonun iç aparatını ve biberon başlığını diğer biberonlara takarak da kullanıyorum.ben günde 3-4defa devam sütü de veriyorum.geçenlerde bir hata yaparak normal biberonla süt verdim oğluma,o gün bu gündür beni kavga döğüş emiyor,sıradan biberonlarda süt ağzına doluyor rahatça,browns da kendi emmeden gelmiyor.şu anda oğluşumla kavgalıyız emme konusunda,2-3gündür iyice emmeyi bıraktı sadece geceleri emiyor.zaten az sütüm var,inşallah o da kesilmez.kesilmesin diye sağıp veriyorum gündüzleri.ek gıdaya da başladık meyve sularından,şubatta okula başlayacam,okula başlamadan yavaştan alışsın istedi.oğlum 5 aylık bu arada.

bende oğlum 2,5 aylıkken işe başladım 1 aydır çalışıyorum malesef, sabahları onun kokusunu bırakıp, sıcaklığını bırakıp evden çıkmak çok zor oluyor, ağlak bi kadın oldum aklıma düşünce ağlıyorum sürekli.... neyseki şimdilik annem bakıyor ama kayınvaldem bende bakıcam diyor o zaman yandık işte... oğlanın başına neler gelir allah bilir...

işyerinde süt sağıp bırakıyorum süt yetmezse annem mama yapıp veriyor akşamları sadece emişip hasret gideriyoruz oğluşumla ama yetmiyor vicdanım hiç rahat değil...keşke oda benim gibi annesinin koynunda büyüseydi kader utansın....

bu arada ben nuby doğal akış anne göğsü boyutundaki silikon biberonu kullanıyorum, çokda memnunum ama tabi eskisi gibi emmiyor oğluşum sanırım büyüdükçe emzirmek zorlaşacak...

X